Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (411. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Multimedyanız ikinci nesil ise iGO kartı vardır. İçinde igo.apk ile kurulum yapmak mümkün.
    Ya da aşağıda linkini verdiğim yandex naviyi indirip flash belleğe ya da Microsd karta atarak multimedyanıza kurabilirsiniz. Daha sonra wifi açıp istediğiniz haritaları çevrimdışı kullanmak için indirebilirsiniz.

https://www.apkmirror.com/apk/yandex-apps/yandex-navigator/yandex-navigator-6-40-release/yandex-navigator-6-40-5-android-apk-download/?fbclid=IwAR3b__yZ_zII4irk1-8hf0fW-K2NF6CLW97xHBEqymX7zCsk6nzvrhqSv2M

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Aynen @atakan84 ün bahsettiği şekilde @Maerdir. Bence yandex biraz yavaş, aygo daha seri ve akıcı. Ama yandex de harita güncelleme daha kolay ve de canlı trafik olayı oldukça başarılı. Ben de kendisinin bahsetmesi üzerine kurmuş idim, şu an cihazımda ikisi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bingojungle -- 20 Haziran 2022; 9:11:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bingojungle B kullanıcısına yanıt
    Ben de her iki navigasyonu kullanıyorum. Ancak araç ile gelen iGO sürümü bana pek kullanışlı gelmediği için ben onu kaldırıp, iGO Nextgen sürümünü kurdum. Bence bu sürüm daha kullanışlı. Aşağıda verdiğim GPS anteninin yerini değiştirme ile ilgili linklerde bundan bahsetmiştim. Belki ilgilenenler için faydası olabilir.

http://www.yenivitara.com/multimedia-aydinlatma-ses-f5/gps-anteninin-yerini-degistirme-t1150.html

https://m.facebook.com/groups/1113149992508837/permalink/1234141303743038/?m_entstream_source=contextual_profile_feed&ref=group_browse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 20 Haziran 2022; 9:36:52 >

• Tekrar selamlar,

Aracı maalesef çok fazla tanımıyoruz, yeni satın aldık 2017 model 2018 trafiğe çıkışlı. Ve aldığımızda üzerinde herhangi bir SD Kart yoktu. Kaçıncı nesil olduğunu dolayısıyla maalesef bilmiyorum.

İçerisindeki kendi hafızasında candy crush, kuran okuma vb gibi önceki sahiplerin kurduğu uygulamaları kaldırmayı denediğimizde cihaz reboot atıyor.

Cihaz navigasyon butonuna dokunulduğunda da reboot atıyor.

Tüm ayarları fabrika ayarlarına sıfırla diyoruz fakat bu işlem sonrasında içindeki uygulamalar olduğu gibi duruyor.

Sırf bu iş için 2 adet microSD kart aldım. İkisini de taktım.

@atakan84 göndermiş olduğunuz Yandex i de denedim fakat çalışmıyor.

Benim bu cihazı tamamen sıfırlama şansım yok mu? Bu tip Android ünitelere hard reset atmanın farklı bir yolu var mıdır?

• Maerdir kullanıcısına yanıt
    Cihazınızın üzerinde resimde paylaştığım gibi solda tf (microsd) kart yuvası varsa 2, usb yuvası varsa 3.nesildir.
    İki adet microsd kart aldım dediğinize göre cihazınız muhtemelen 2.nesildir.
    Eğer 2.nesil ise fabrika ayarlarına döndürmek için şifre girmeniz gerekir. Öncelikle hangi nesil olduğunu tespit ederseniz, size ona göre yardımcı olabilirim. Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 28 Haziran 2022; 20:37:8 >

• atakan84 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar tekrar, cihaz bu görsellere göre 2.ci nesil sanırım. Şimdi araca gidip fotoğraf çektim.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Evet cihazınız 2.nesil.
    Fabrika ayarlarına geri döndürmek için ne yaptınız bilmiyorum, ama kısaca şöyle deneyin.
    Ayarlardan Genel kısmına tıklayın sağda Fabrika Ayarlarını göreceksiniz. Burayı tıkladığınızda Şifre soracaktır.
    Şekildeki şifrelerden biri olacaktır.
    Bundan sonra bazı uygulamalar silinecektir.

Silinen bazı dosyaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Rar dosyasını winrar ve üzeri ile açarsanız, içerisinde Kolay Bağlantı, Es Dosya Sistemi ve Vitara El Kitabı bulunuyor.

https://s6.dosya.tc/server8/kj5x4f/VitaraAPK.rar.html
    Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 28 Haziran 2022; 22:13:20 >

• Sayın @atakan84 ün belirttiği şekilde fabrika ayarlarına dönme yaparsanız hiç kurulu uygulama kalmaması gerekli. Bende de sizdeki cihazın aynısı var, 2 kere yaptım, tüm uygulamalar silindi, tertemiz oldu. Şifre olarak 7890 benimkisi. Navigasyon için tek microsd kart yeterli, 32gb üstü kartı tanımıyor idi galiba, aklınızda bulunsun. Ben nuh nebiden kalma 2gb bir microsd üstünde navi kullanıyorum, tıkır tıkır çalışıyor.

• Size ekranı çekerken içindeki uygulamaları da çekmiştim. Dikkatinizi çeken saçma bir uygulama var mı bunlar arasında?

Yarın verdiğiniz parametreler ile tekrar bir sıfırlama deneyeceğim.

Navigasyon için sizin attığınız yandex i (yada kullandığınız stabil çalışan igo nextgen paylaşabilirseniz o da çok hoş olur) microSD kart içine apk (ya da folder) olarak atıp sonrasında onu map yazan sokete takıp app i bir file managerdan kurup deneyeceğim sanırım değil mi?

Cihaz ilk geldiği haldeki kurulu uygulamalar fotoğraftaki gibi, bunu zamanında kendim çekmiştim. Bunun dışında kalanlar sonradan kurulanlardır. Paylaştığım yandex naviyi dediğiniz yol ile, yani burada Es Dosya Yöneticisi ile apk'yı kurabilirsiniz. Yarın daha doğrusu gün içinde iGO Nextgen'i de paylaşırım.
    Bu arada cihaz fabrika ayarlarına döndüğünde, yine de kurulmuş olan uygulamaların klasör ya da dosya şeklinde kalıntıları olabiliyor. Bunun için yine dosya yöneticisi ile gizli dosyaları da açarak kök dizinde aratıp silmeniz uygun olur.

• Şehir dışında olduğum için yükleyemem diyecektim ki Sayın @atakan84 atayım demiş zaten. Aygo'nun iki farklı sürümü var, biri dâhili diğeri harici hafızadan çalışan, sanırım sayin atakan da harici sürüm var, kullanımda bir fark yok. Uygulamayı kurduktan sonra apk cihazda kalsın ilerleyen dönemde 1-2 kere kaldırıp tekrar kurdum, ayarları silinmiyor, merak etmeyin. Kurulumu ekstra ayarlar içinde install application diye bir bölüm vardı galiba, oradan yapmanızı tavsiye ederim. test3858 ile giriliyordu bende. Çünkü sd card içine ayarları yazabilmesi lazım, bunun için sistem uygulaması gibi kurulması gerekiyor.

• @atakan84 desteğiyle cihazı daha stabil çalışır hale getirdim. iGO sürümünü de kurdum.

Eğer bunları çözemesem yeni bir cihaz almaya gidecekti iş, çok teşekkür ederim.

Size de çok teşekkür ederim @bingojungle önerileriniz ve yönlendirmeleriniz için.

• Pazartesi serviste şaft değişimi yapildi ses kesildi parça yurtiçinde varmış 4 günde değişim tamamlandı garantinin bitmesine 2 ay vardı hem Özdemirler den hem Suzuki merkez den çok memnun kaldim.

• greenmouse2000 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba Greenmouse2000
    Geçen sene aynı arıza benimde başıma geldi aracımın garantisi bittiğinden servis orjinaline sadece parça için 11.500 TL isteyince şaftı 1500 TL ye revize ettirdim ses kesildi

• Merhaba Arkadaşlar
    2017 glx 4*4 86.000 km aracım da 1 yıldır sebebini bulamadığım bir arıza var , araç rampaları çıkarken sürekli olarak bilye sesine benzer bir ses çıkarmakta ve vites otomatik olarak yükseldiğinde anlık olarak kesilmekte ve sonrasında devam etmektedir.
    İstanbul ve Sakarya’daki yetkili servis ve özel servislerde bir sıkıntı olmadığını söylemelerine rağmen ,verilen cevaplar bana mantıklı gelmiyor
    Bu tür bir arıza ile karşılaşanlar varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum
    Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

• CP9NSHMNND C kullanıcısına yanıt
    Normalde düz yolda giderken kuş ötmesine benzeyen ve biraz zor duyulan, derinlerden gelen bir ses var mı? Bu varsa direkt şaft yani şaft rulmanı derdim. Bilye sesi diye tarif ettiğiniz şey de aslında sadece rampada gelse bile şaft rulmanındaki bilyelerdir.

Bazı yetkili servisler garantiden değiştiriyorlar ama aslında basit bir yağlama bakımıyla da sorun çözülebiliyor. Bizim ailede 2 Vitara var 2020 model, ikisinden de ses geldi. Birinde garantiden şaft değişikliği oldu (belki de gerek yoktu) diğer Vitara'nın ise şaft rulmanını yağlayıp "bir daha ses gelirse değiştirelim" dediler. Ses 1 yıldır kesildi, garantisinin son 2 ayı, dinliyoruz, ses hâlâ yok. Zaten şaftı değiştirmezsek ve ses yapmaya devam etse ne olur diye sorduğumda "ses yapar sadece, başka bir soruna yol açmaz" dediler. Eğer sizinki de böyleyse yetkili servisten bu sesi duyacak bir usta bulun, o usta muhtemelen şaft rulmanına bir bakım yapar, bakım dediğim de yüksek ihtimal yağlama olacak. Sadece rampada olması, tam emin olamadığım bir nokta, yani ustanın duyması iyi olur.

• ÖZGÜR_DH Ö kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Özgür bey
    Sizin de belirttiğiniz gibi bu yıl şubat ayında farklı bir yerde tekrar balans yaptırdım sanki ses biraz daha az duyuluyor. bir ara bu sese çok takılmıştım arabayı satmaya karar vermiştim şimdi çokta takmıyorum
    İlginiz için tekrar teşekkür ederim Özgür bey
    İyi günler dilerim

• CP9NSHMNND C kullanıcısına yanıt

Şaftı nasıl revize ettiler merak ettim? Söküp tornaya mı aldılar? Benim de 2017 4*4 GLX var, kuş ötme sesi bende de var. Geçen sene gelmeye başladı ilk, 20-40 arası bariz duyuluyor, kapalı otoparkta eko yapıyor ama 50 civarına gelince ses kesiliyor. Servis ortadaki rulmanı, şaft kafalarını sağı solu falan sprey gress ile yağlayınca kesiliyor, yaklaşık 6 ay sonra yağmur, kar, tuzlu suyu yiyince tekrar başlıyor. Ben takmıyorum artık, her bakımda oralar yağlanıyor, yolum düşerse servisin önünden geçerken ses duyarsam lifte alip 2 dakikada hallediyorlar. Şaft milinde bir eksen kaçıklığı olsa çok daha kısa sürede rulman veya tutucusu bozulurdu diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bingojungle -- 5 Temmuz 2022; 15:18:31 >
  • bingojungle B kullanıcısına yanıt
    Evet en son şaftçıda bir cihaza bağlayıp balans yaptılar
    Ses biraz kesildi , benim korkum sesin şanzumandan gelliyor ise bir an evvel yaptırmaktı
    Artık ben de Fazla sorun etmemeye çalışıyorum
    Konu hakkında Paylaşım yapan ve yapacak herkese teşekkür ederim
    Sesi vidoya aldım fakat eklemeyi beceremedim
    Sesi duymak isteyen arkadaşlara whatsApp tan gönderirim

• Ozdemirlerde 2.700 TL gibi bir rakama sesi kesinlikle kesecek şekilde dışarda yaptırdıklarıni söylediler ancak detaylarını bilmiyorum.Servis şefi Kubilay bey .

• 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.