Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 günlük forumdaki yorumlar ve youtube daki vitara videolarını izledikten sonra,gecen hafta Çorlu bayisinde kısa bir test sürüşü de yaptıktan ve bir hafta düşünüp vitara glx 4x2 tek renk galaksi gri ( bayi de glx 4x2 renk olarak başka seçenek yoktu) için kapora verdim satmasınlar diye gerçekten peynir ekmek gibi satılıyor. Aracı teslim alınca 1000 km yakın memleket yolculuğu yapacağım forum daki vitara kullanıcılarına sorum rodaj döneminde kaç km ile gidersem uygun olur. Saygılar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaTuDe -- 26 Haziran 2016; 0:44:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklasik 2500km yaptim sehirici cogu ortalama 7.8litre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GLX versiyonu ne zaman gelmesi planlanıyor? Yada geldi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

GLX versiyonu ne zaman gelmesi planlanıyor? Yada geldi mi?

Gl+ ve GLX donanımları bildiğim kadarıyla bütün bayiilerde satışta. S geldi mi bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezer dogan

quote:

Gl+ ve GLX donanımları bildiğim kadarıyla bütün bayiilerde satışta. S geldi mi bilmiyorum.

Full paket GLX ti değil mi? Panaromik tavanlı olan. Bayiye gidecektim görmeye,boş yere gitmeyeyim dedim ondan sordum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezer dogan

quote:

Full paket GLX ti değil mi? Panaromik tavanlı olan. Bayiye gidecektim görmeye,boş yere gitmeyeyim dedim ondan sordum.

Evet Sunroof'lu full paket GLX

• Selamlar,

Vitara ile ve duster ile test sürüşü yaptım 2si arasında kaldım. Tabiki Vitara daha gösterişli duruyor ama duster'ın dizel oluşu benim hep oraya çekiyor.

Sizlere sorum vitaraya LPG uygulaması yapan arkadaşımız oldu mu? Duster ile arasında kalan biri olarark sizlerin görüşleri nelerdir?

Teşekkürler
  • Far/near sadece adaptif cruise ayarıyla ilgilidir, far yaparsanız uzaktan çarpışmayı algılar near yaparsanız daha yakın mesafede algılar yani daha geç. Start stop'un devreye girmemesi klimadan dolayı olabilir benim başıma bir kere şu şekilde gelmişti. Klima açıktı ışıkta durdum start/stop devreye girdi ama bi 10-15sn sonra araç start/stoptan çıkıp çalıştı. Bu durum klimayı yeni açtığım bi zaman diliminde olmuştu muhtemelen stop edince klima güç kaybı yaşadı ve tekrar aracı çalıştırdı diye düşünüyorum. Onun harici tam fren yapar ve emniyet kemeri takılı olursa stabil olarak çalışıyor start/stop

• Şu start&stop berbat fuzuli bir özellik. Şuan kullandığım punto evo aracımda var, nezaman aracı çalıştırsam direk kapatıyorum. Aküsü farklı fiyatı normal akülerden pahalı. Bence gereksiz olmasada olur.

• Ben start/stop olayına soğuk bakmıyorum öyle olsa Almanya'daki tüm taksilerde bu özellik devre dışı bırakılırdı adamlar yıllardır kullanıyor. Ayrıca start/stop için güzel bi veri buldum paylaşmak istedim;

Start-Stop Sistemi Hangi Koşullarda Devreye girebilmektedir?

*Otomobilinizin motor soğutma suyunun sıcaklığı, 60°C nin üzerinde ise; klima veya kaloriferin en üst kademede çalıştırılması haricinde ve düşük seviyede çalışıyorsa,

*Aracınızın elektrik yükü, belirlenmiş olan üst limiti aşmadıysa,

*Akünün şarjı eğer alt limite düşmemişse,

*Öngörülmekte olan bekleme süresince araç hareketsiz olarak duruyorsa,

*Düz vitesli bir araç olup debriyaja basılmıyorsa,

*Otomatik vitesli bir araç olup frene basılı duruluyorsa,

*Buğu ya da ayna çözücü gibi çözücülük ve ısıtma sağlayan sistemler kapalı veya en alt seviyede çalıştırılıyorsa,

*Otomobilin direksiyonu, çeyrek turdan fazla olmayacak şekilde herhangi bir tarafa çevrilmiyorsa,

*Sürücünün emniyet kemeri takılı ise,

*Motorun kaputu kapalıysa,

*Sürücünün kapısı kapalıysa Start-Stop sistemi devreye girmeye hazır demektir.

Yukarıda belirtilmekte olan durumların aksine bir durum varsa sistem devreye girmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hollywood29 -- 26 Haziran 2016; 2:52:53 >

• Araclarda en sevdigim ozellik start stop.. bir kamyon muhendis arastirip yapmis koymus tamamen iptalde edeniyorsun.. ne guzel isikta beklerken aracin duruyor yanindaki haril haril calisiyor ve cevreyi haybeye kirletmeye devam ediyor senin eksozdan hic birsey cikmiyor...

Benim Qashqai de start stop devreye girdigi an araci ilk aldigimdan beri kac kilo karbon salinimindan kar edildigi yaziliyor.. marttan bu yana 4.7 kg karbon salinimi yapmamisim.. yaklasik 2 kg carbon 1 litre yakita es deger.. 2 kusur litre benzin hem cebimde kalmis ucup gitmemis hemde cevreye daha az zarar vermisim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertakan

Selamlar,

Vitara ile ve duster ile test sürüşü yaptım 2si arasında kaldım. Tabiki Vitara daha gösterişli duruyor ama duster'ın dizel oluşu benim hep oraya çekiyor.

Sizlere sorum vitaraya LPG uygulaması yapan arkadaşımız oldu mu? Duster ile arasında kalan biri olarark sizlerin görüşleri nelerdir?

Teşekkürler

Hocam benim fikrim Suzuki Duster'dan çok daha kaliteli ve donanımlı bir araç. 4x4'ün esp gibi testi vardı facia.

• Yani Duster'ın bir 4x4 olarak bu sonucu vermesi çok kötü. Fiat Qubo Trekking (Fiorino) bile daha iyi yol tuttu.

(Duster videonun sonlarında)

Link:https://youtu.be/yAPa3flxuG8

• Bende Duster ve Vitara ikileminde kalmıştım.. Ama tercihim Vitaradan yana oldu.. Size tavsiyem bu değerlendirmeyi yaparken otomatik vites konforunu da düşünün.. Artık düz vites araba kullanmak çok sıkıcı gerçekten de.. Kendi düşüncem tabi.. Ha eğer otomatik vites olmazsa olmazınız değilse mukayeseyi düz vites vitaranın fiyatıyla ve euro ncap testleri ile yapın.. Kararınızın Vitaradan yana olacağını düşünüyorum bu şekilde bakarsanız olaya..
    Saygılar

• Arkadaşlar bu arada Vitaralarımız için şimdiden kış lastiği düşünen var mı benim gibi ? Hangi marka lastik ? Yada ekstradan 4 adet jant alıp takmak mı ? Kışa girerken malum lastik fiyatları uçar.. Ne diyorsunuz...?

• Arkadaşlar bu arada Vitaralarımız için şimdiden kış lastiği düşünen var mı benim gibi ? Hangi marka lastik ? Yada ekstradan 4 adet jant alıp takmak mı ? Kışa girerken malum lastik fiyatları uçar.. Ne diyorsunuz...?

• Hocam eğer mugla gibi hic yada çok az kar ysgisinin oldugu yerde yasiyorsan 4 mevsim alin. Ozellikle yeni lastikler 215/70/17r fena durmayacakyir gici. Lastik çapi orjinallerine gore 5cm daha buyuyor.hiz gostergesi %5-6 fazla olacak. Yani 100 km hizla giderseniz gercek hiziniz 106km olacaktir. Suanda kullanilan 215/55/r17 lastikler davlumbaz için cok kucuk duruyor. Ortalama 350 400 tl den basliyor bu ebattaki lasyikler. 2000 tl hazirlamak gerek. Eger 4x4 ise araciniz ve arazi yaparim diyorsaniz daha ozel off road lastikler gerekiyor.bu arada hala beklemedeyim araç almadim. Insallah fiyatlar artmaz. Vitara S ler piysaya ciktiginda baz modellere zam yapilmisti sitede. Fakat 1 gun sonra tekrar eski fiyata çektiler. Herhalde temmuzda fiyatlarda bir oynama olacak.dizel vitaralarla ilgili halen ses yok.mugla tarafinda vitara alan yok mu?yada almayi düsunen. Beraber pazarlik yaparsak daha uyguna aliriz dusuncesindeyim.

• HaTuDe H kullanıcısına yanıt
    Hocam hayirli olsun. Saglicakla kullanin. Sakincasi yoksa ne kadar indirim yaptirabildiniz. Kolçak ucretsiz takildimi?Birde galaksi gri rengi nasil. Sanki istemediginiz bir renkmiş anlamini cikardim. Bende youtuben gordugum kadariyla en yakisan renk gibi geldi bana. Sonucta zevk meselesi. Yardiminiz için tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktaydemirdemir

Hocam hayirli olsun. Saglicakla kullanin. Sakincasi yoksa ne kadar indirim yaptirabildiniz. Kolçak ucretsiz takildimi?Birde galaksi gri rengi nasil. Sanki istemediginiz bir renkmiş anlamini cikardim. Bende youtuben gordugum kadariyla en yakisan renk gibi geldi bana. Sonucta zevk meselesi. Yardiminiz için tesekkurler.

Bizde Galaksi Gri alacaktık, cidden çok yakışıyor. Ama Vitara S'i görünce kırmızı aldık. Bence Galaksi Gri alın jipe çok yakışan bir renk.

• Almaya karar veremeyenler için bir ufak bilgi daha vereyim.

Eğer yokuşlu bir bölgede yaşıyorsanız, kar yağdığı zaman başka arabalara muhtaç kalmamak istiyorsanız "Yokuş İniş Destekli" bir araba alın. Görmezden gelinecek bir özellik değil.

Arabayı Snow/Mud'a alıp Lock'a alın. (4x4 modeller için geçerli) Sonra "Yokuş İniş Destegi" düğmesine basın. Daha sonra araç kendisi inecekti yokuşu. Peki karlı bir havada bu bizim ne işimize yarayacak?
    Karlı havada, karlı bir yokuştan ineceğinizi hayal edin. Frene basarsanız lastikler hareketi keser ve araba kayar, kontrol edemezsiniz. Ama yokuş desteğinde araba hızını belli bir hıza ayarlar ve o hızdan hiç bir şekilde çıkmaz. Ve fren yapmadan halleder bu işi. Araba motor freni yapar ve 4x4'ü kullanır. Bu sayede araba kaymadan kontrollü bir biçimde iniş gerçekleştirilir. Bu segmentte bu özellikler kesinlikle olmalı. Bu bir jip, hatchback değil.

Bu küçük gibi görünen özellik insan hayatını bile kurtarır.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.