Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muzi_ko

Bence de whatspp grubu kuralım buluşalım :)
    Bir WhatsApp grubumuz var zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    Eklenmem de sakınca yoksa ekleyebilirseniz sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar arkadaşlar, youtube'da yeni eklenmiş suzuki vitara video'larında dolaşırken şöyle bir ekran görüntüsü aldım. Ok işaretleri ile gösterdiğim kedi gözlü yansımalı parçalara aydınlatma bağlasak, sadece frene basınca aktif olacak şekilde sizce nasıl olur? Çok fazla göz almayacak şekilde şerit 10 cm lik Led bağlasak.
    Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• redloves kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar, o tarz kedi gözleri Aliexpreste mevcut. Ben 1 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum. Ankara'da servise taktırmıştım. Normal ve daha parlak olmak üzere iki durumlu ışık yanıyor. Ben normal olanı gündüz ledler ile aynı durumda yanmasını, parlak ışığı ise frenlere bağlatmıştım.

Şimdi üç pozisyonu olanları da çıkmış, sinyal de bağlatılabiliyor.

Düzenleme : Link de paylaşayım.
    (https://s.click.aliexpress.com/e/7veHFgexZ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 12 Aralık 2019; 22:30:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

İyi akşamlar, o tarz kedi gözleri Aliexpreste mevcut. Ben 1 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum. Ankara'da servise taktırmıştım. Normal ve daha parlak olmak üzere iki durumlu ışık yanıyor. Ben normal olanı gündüz ledler ile aynı durumda yanmasını, parlak ışığı ise frenlere bağlatmıştım.

Şimdi üç pozisyonu olanları da çıkmış, sinyal de bağlatılabiliyor.

Düzenleme : Link de paylaşayım.
    (https://s.click.aliexpress.com/e/7veHFgexZ)
    Teşekkürler, yalnız linkten ürüne ulaşamadım. Ankarada 1.4 turbo ya lpg yaptıran sizmisiniz? Aliexpress detaylıca bir araştırayım ben. Son gümrük kuralları değiştiğinden itibaren yurtdışından birşey almadım. Ürün bedeli kadar vergi çıkması muhtemel gibi sanki.

Yok ben lpg taktırmadım.
    Link yazdığımda sıkıntı çıkıyordu o yüzden parantez arasını kopyalayıp adres satırına yapıştırıp öyle bakın. Buraya linki tekrar yazayım olmaz ise yukarıdaki mesajımdaki adresi dediğim gibi yapın.

Link:https://m.aliexpress.com/item/32821146278.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&mb=7E69GY7e4EEJ5oZ&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&rdtUrl=https://www.aliexpress.com/item/32821146278/32821146278.html?mb=7E69GY7e4EEJ5oZ&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&aff_platform=default&cpt=1576183059495&sk=7veHFgexZ&aff_trace_key=5b203b4d8f3043ffae707723e6f4632d-1576183059495-08888-7veHFgexZ&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=a822182c0511466fbb08dd1d47ee946a

Gümrük ise bu üründen kısa süre önce arkadaşıma aldım, ürün 15 $ dı. Sanırım 15 ₺ civarı bir ödeme yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 12 Aralık 2019; 23:38:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Yok ben lpg taktırmadım.
    Link yazdığımda sıkıntı çıkıyordu o yüzden parantez arasını kopyalayıp adres satırına yapıştırıp öyle bakın. Buraya linki tekrar yazayım olmaz ise yukarıdaki mesajımdaki adresi dediğim gibi yapın.

Link:https://m.aliexpress.com/item/32821146278.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&mb=7E69GY7e4EEJ5oZ&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&rdtUrl=https://www.aliexpress.com/item/32821146278/32821146278.html?mb=7E69GY7e4EEJ5oZ&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&aff_platform=default&cpt=1576183059495&sk=7veHFgexZ&aff_trace_key=5b203b4d8f3043ffae707723e6f4632d-1576183059495-08888-7veHFgexZ&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=a822182c0511466fbb08dd1d47ee946a

Gümrük ise bu üründen kısa süre önce arkadaşıma aldım, ürün 15 $ dı. Sanırım 15 ₺ civarı bir ödeme yaptı.
    Bu güzelmiş, ok işaretli olanları sevmedim, 3 fonksiyonlu da almam ben. Park modunda birde frende çalışsın yeterli. Amazon'dan k&n hava filtresi siparişim halen onaylanmadı, kredi kartından da çekim olmadı. 20-24 Aralık gibi bir tarih yazıyor, Tatile mi girdiler nedir. Motor kaputu için, hidrolik kol taktırmayı düşünüyorum. Bagaj hidrolik kolları ve bağlantı parçaları uyar diye düşünüyorum. Servisten bir fiyat alayım da işime gelirse alırım artık.

İlgili video:https://www.youtube.com/watch?v=SfUu-_sALa8&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 13 Aralık 2019; 0:18:58 >

İki fonksiyonlularda 3 kablo var. Birisi malum şase. Diğer iki kablo dan biri normal, diğeri biraz daha parlak ışık veriyor. Siz birini park diğerini frenlere bağlatırsınız.
    Motor kaputuna hidrolik kolu ben de düşünmüştüm ama serviste yoktu sanırım. Bagaj için olanlar biraz kısa kalır diye düşünüyorum. Aliexpreste 20-40 $ arasında değişen fiyatlarda görmüştüm. Bazı satıcılar tek, bazıları çift olarak satıyorlar.
    Eğer serviste varsa ve fiyat da uygun olursa buradan taktırmak daha mantıklı olur.

(https://s.click.aliexpress.com/e/A8yuxxWnD)

(https://s.click.aliexpress.com/e/34lt19jxz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 13 Aralık 2019; 0:45:19 >
    Amazon TR'deki gibi e-ticaret siteleri mantıgıyla çalısmıyor.
    TR'de sizden alışveriş esnasında hemen paranızı çekerler sonra siz kargoyu beklersiniz, iptal olursa uğraşırsınız vs..

Amazon'u amazon yapanlardan biri de işte böyle davranmaması, senden siparişi alıyor ama kartından parayı çekmiyor.
    ne zaman kutulanıyor, kargolanıp Amazon'un deposundan yola çıkıyor, o anda parayı çekiyor. bu süre zarfından hem sana sorunsuz iptal şansı veriyor hemde gecikme vb.. gibi istenmeyen durumlarda paranı çekip bidaha iade almakl seni ugrastırmıyor.

yani bir sorun yok merak etmeyin, orada yazan tarihler arasında ürün %100 size teslim edilir.
    bu aralar christmas yogunlugu var tüm dünyada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Amazon TR'deki gibi e-ticaret siteleri mantıgıyla çalısmıyor.
    TR'de sizden alışveriş esnasında hemen paranızı çekerler sonra siz kargoyu beklersiniz, iptal olursa uğraşırsınız vs..

Amazon'u amazon yapanlardan biri de işte böyle davranmaması, senden siparişi alıyor ama kartından parayı çekmiyor.
    ne zaman kutulanıyor, kargolanıp Amazon'un deposundan yola çıkıyor, o anda parayı çekiyor. bu süre zarfından hem sana sorunsuz iptal şansı veriyor hemde gecikme vb.. gibi istenmeyen durumlarda paranı çekip bidaha iade almakl seni ugrastırmıyor.

yani bir sorun yok merak etmeyin, orada yazan tarihler arasında ürün %100 size teslim edilir.
    bu aralar christmas yogunlugu var tüm dünyada.
    Valla ilk defa amazon'dan sipariş veriyorum. Daha önce PayPal çalıştığı zamanlar çok çeşitli sitelerden alış veriş yapıyordum. Amazo'nun sistemi farklıymış öğrenmiş oldum. Bir sorum olacak siz araçta Mobil 1 ESP 5/30 yağ (160-180 tl civarı) kullanıyorsunuz değil mi? Nasıl bir fark varmı. Yağ filtresi ve diğer malzemeleri bir arada alabileceğim bir yer varmı tavsiye ettiğiniz? Lpg bakımı öncesi 10 bin bakımını da arada çıkarayım istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Valla ilk defa amazon'dan sipariş veriyorum. Daha önce PayPal çalıştığı zamanlar çok çeşitli sitelerden alış veriş yapıyordum. Amazo'nun sistemi farklıymış öğrenmiş oldum. Bir sorum olacak siz araçta Mobil 1 ESP 5/30 yağ (160-180 tl civarı) kullanıyorsunuz değil mi? Nasıl bir fark varmı. Yağ filtresi ve diğer malzemeleri bir arada alabileceğim bir yer varmı tavsiye ettiğiniz? Lpg bakımı öncesi 10 bin bakımını da arada çıkarayım istiyorum.

Alıntıları Göster
    evet, Mobil 1 ESP 5W/30 kullandım 15.000 ve 30.000 km bakımlarında, 45.000 km bakımında ENEOS deneme niyetim var, Made in Japan.

Mobil 1 ESP'de hiçbir sıkıntı yaşamadım, süper sessiz titreşimsiz çalıştı araba.

Diğer filtre grubu için piyasadan alabilirsiniz. N11'de bulunuyor ürünler.

Yağ filtresi ve polen filtresi piyasada var. Hava filtresi piyasada bulamadım, serviste de pahalı lakin siz Amazon'dan aldınız.

Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtre. bunları aldıktan sonra bakımda zaten geriye başka bir şey kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

evet, Mobil 1 ESP 5W/30 kullandım 15.000 ve 30.000 km bakımlarında, 45.000 km bakımında ENEOS deneme niyetim var, Made in Japan.

Mobil 1 ESP'de hiçbir sıkıntı yaşamadım, süper sessiz titreşimsiz çalıştı araba.

Diğer filtre grubu için piyasadan alabilirsiniz. N11'de bulunuyor ürünler.

Yağ filtresi ve polen filtresi piyasada var. Hava filtresi piyasada bulamadım, serviste de pahalı lakin siz Amazon'dan aldınız.

Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtre. bunları aldıktan sonra bakımda zaten geriye başka bir şey kalmıyor.

Alıntıları Göster
    Evet n11 de var polen filtresi ve yağ filtresi bosch marka olarak alıyorum onları. Hava filtresi amazon'dan hava filtresini sipariş verdik, artık onun gelmesi bekleyeceğim mecburen. Teşekkürler.

• Arkadaşlar konu çok uzun olduğu için aradığım sorunun cevabını bulmak adına soruyorum bu araçta kronik sorun şanzıman sorunu vs var mıdır otomatiğini almayı planlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GBrighter

Arkadaşlar konu çok uzun olduğu için aradığım sorunun cevabını bulmak adına soruyorum bu araçta kronik sorun şanzıman sorunu vs var mıdır otomatiğini almayı planlıyorum?
    Motor ve mekanik olarak kolay kolay sorun çıkartmaz. Özellikle de şanzıman. Bakımları zamanında ve düzgün yapılırsa tabiki. Kronik olarak 2016 2018 modellerde multimedya sorunu var. Ama garantiden halloluyor. Bu arada zaten manuel bulma şansınız pek yok. Çünkü çok çok az sayıda var Tr de.
  • ICEMANDRUMS I kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler

• Güncel kasa test edilmiş. İzleyelim bakalım

https://www.youtube.com/watch?v=hUfEGw2-h-8&feature=youtu.be

• quote:

Güncel kasa test edilmiş. İzleyelim bakalım

Çok güzel video olmuş. Paylaşım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEU-Cyprus

Çok güzel video olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Vitara bu şekilde test edilir zaten, bende beğendim açıkcası. Sona doğru çıktığı yokuş testini bizzat bende tecrübe etmiştim bu yaz memlekette. Halamın oğlu benden yaşça büyük yayla yolunda semaver yakalım çay içelim manzaraya karşı dedi ve bir yola soktu beni. Daha öncesinde kışın traktörler geçmiş geniş lastik izleri ufak çukurlar oluşturmuş. Tam yokuşa doğru aracı hareket ettirdim, bana demez mi halaoğlu bu araç burdan çıkmaz vazgeçelim diye. camları kapattım, aracı kilit mod'una alıp esp'yi kapattım. Çok yavaşça hiç zorlamadan çıktı. maşallah araçlarımız bu konuda çok iyi. En azından ihtiyaç olduğunda sahibini üzmez yolda bırakmaz.

• quote:

Güncel kasa test edilmiş. İzleyelim bakalım

Otopark.com 'dan Sinan 'ın aracı test etmesine çok sevindim. 2016 'da And ve Sinan bir takipçilerinin 1.6 GL+ Vitara 'sını test etmişlerdi. Aracın sahibi de araçta olmasına rağmen malzeme kalitesiyle ilgili epey geyik çevirmişlerdi. Şimdi izlediğimde araçla ilgili güzel ve goygoysuz bir inceleme olunca hoşuma gitti. Ayrıca Sinan 'ın aracın makyajlı-makyajsız farklarını da bilmesi ilginç. Bir tek ekrana Daiichi demeseydi iyiydi

Bir de radar sensörü plaka altına alınmış dedi. Vitara Facebook grubunda buna takılmışlar. Radar cama alındı, plaka altındaki de şerit takip asistanı diyorlar. Ben anlamadım kamera olmadan ve yere bu kadar yakından nasıl şerit takibi oluyor? Bildiğim araçlarda şerit takibi camda oluyor, çünkü şeridi gören bir göze ihtiyaç var. Belki radar sistemi alttaki sensör ve camdaki kameralar birlikte çalışıyordur onu bilemem. Ama plaka altındakinin şerit takip olduğundan pek emin değilim ben.

• Arkadaşlar whatsapp grubundan bahsetmişsiniz. Katılmak isterseniz grubun davet linki

##https://chat.whatsapp.com/FbAnOnBuA3hATbpn6PDdyp##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candiroglu81 -- 20 Aralık 2019; 13:53:42 >
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.