Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
933.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu lanet yeni nesile android ile bir türlü bağlanamadım.
    USB hata ayıklaması açık telefona arayüz geliyor ama ne kablo ne wifi ile bağlanmadı lütfen bekleyin deyip duruyor.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 17 Eylül 2019; 15:2:30 >
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Maalesef pro versiyon olmadı:(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzi_ko

Maalesef pro versiyon olmadı:(
    Hiç kaldırıp yeniden yüklemeyi denememiştim.
    İlave lisans dosyası vb. istiyor olabilir.
  • Merhaba arkadaşlar.

Aracı alırken 3 yıllık garantiyi uzatma imkanını sormuştum, o dönemde yokmuş. Ancak bugün ek garanti ile ilgili sms geldi.

http://otomobil.suzuki.com.tr/uzatilmis-garanti.aspx?utm_source=mms

Bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarmoodi

Merhaba arkadaşlar.

Aracı alırken 3 yıllık garantiyi uzatma imkanını sormuştum, o dönemde yokmuş. Ancak bugün ek garanti ile ilgili sms geldi.

http://otomobil.suzuki.com.tr/uzatilmis-garanti.aspx?utm_source=mms

Bilginiz olsun.
    Banada geldi de garanti süreleri ve araç yaş kısmını anlamadım. Orda 3 yaşında yada 100 bin km dolduran araçlar için geçerli diyor. Sol alt kısımda 1-2-3 yaş araç fiyatlarını gösteriyor. 100 bin km yi 1 sene de dolduranlar var mı acaba:(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tablodaki garanti uzatma ücretlerine KDV de ekleyeceğinizi unutmayın. 1 yıl uzatma 690 TL + KDV = 814 TL
  • Yarın 90 bin km bakimina giricem.garanti uzatmalimiyim acaba.yanliz para yok

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Hey maşallah takside mi kullanıyorsun dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Hey maşallah takside mi kullanıyorsun dostum.
    Aracın hafta içi yaptığı km 2 km toplam.hafta sonları paso geziyog ,acar geziyog, ondan para yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 20 Eylül 2019; 12:58:6 >
  • Cuma akşamı diyozki canımız lahmacun çekti.hanim diyoki Kütahya'da nerenin lahmacunu güzel ,bende diyom Antep'te iyiymiş Antep'e gidiyoZ

• 90binde klima kayışı ile devir daim kayışı degisiyormus rutin .onun dışında rutin yağlar sular.bakalim ne kaçacak öğleden sonra editlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Eylül 2019; 12:48:33 >
  • Diskleri artı balatalari değiştirelim mi dedi .diskler 1600 balatalar 900 artı 295 TL lik iki balata varmış.

Suzuki in servis fiyatlarından çok memnunum ama BMW balatasimi abi bu 900 nedir.295 ligi takın dedim.disklerede torna çektirdim.bir dahakine disk artı balata yaptırırım

Normal yağ su flitrenin üstüne 90 binde klima kayışı artı bir kayış daha degiscek dedi 1500 e yaklascak sanirim

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Aynen banada sordular diskleri değiştirelim diye. Niye bukadar çabuk oluyor ki. Araç daha 41 bin kmde idi. Bayram tatili öncesinde. Ben değiştirmedim balataları kontrol ettirdim sanayide ki arkadaşa daha gider dedi bende devam ediyorum. Balatalar 25 bin km de değiştirmiştim.

• quote:

Aynen banada sordular diskleri değiştirelim diye. Niye bukadar çabuk oluyor ki. Araç daha 41 bin kmde idi. Bayram tatili öncesinde. Ben değiştirmedim balataları kontrol ettirdim sanayide ki arkadaşa daha gider dedi bende devam ediyorum. Balatalar 25 bin km de değiştirmiştim.
    Başkan.araba 90 binde mubalasiz 70 bini direk uzun yol.benim ilk balatam olacak bu.geri kalanda Kütahya'da trafiksiz ortam.

Bana disk 3 yaşında 90 bin km de arabada bile manasız geldi.senin durum daha garipmis.her bakımda yetkili servis.hatta benim garanti geçen ay bitti ,satana kadar yetkili servis görecek ,son bakımda balatalar daha gider demişlerdi.gecen sefer değişse belki diske gerek kalmayacakti.

Bu arada bir sonraki bakımda bujiler 150 binde sanzuman yağı degisiyormus rutin

• Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Başkan.araba 90 binde mubalasiz 70 bini direk uzun yol.benim ilk balatam olacak bu.geri kalanda Kütahya'da trafiksiz ortam.

Bana disk 3 yaşında 90 bin km de arabada bile manasız geldi.senin durum daha garipmis.her bakımda yetkili servis.hatta benim garanti geçen ay bitti ,satana kadar yetkili servis görecek ,son bakımda balatalar daha gider demişlerdi.gecen sefer değişse belki diske gerek kalmayacakti.

Bu arada bir sonraki bakımda bujiler 150 binde sanzuman yağı degisiyormus rutin

Alıntıları Göster
    Dostum bundan öncede 2 tane sıfır araç aldım kullandım yetkili servis dışında hiçbir yere götürmedim fakat, suzuki servis fiyatları nedense yüksek geliyor bana. Geçtiğimiz yıllara oranla ülkenin şartları mı bu değişikliğe neden oluyor bilmiyorum. 40 binde ki aracın diski değiştirmek nedemek bundan önceki araçlarımı da aynı şekilde aynı güzergahta kullanıyorum (İstanbul) onların diski en az 75-80 bin km gitmişti. Araç 4 çeker ondan mı fark ediyor desem alakayı kuramadım. Siz torna işini serviste mi yaptırdınız. Birde faturada neden disk fren kısmı 2 defa görünüyor? Bunlar takım değil mi ki ayrı ayrı çekmişler.

• Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

• quote:

Dostum bundan öncede 2 tane sıfır araç aldım kullandım yetkili servis dışında hiçbir yere götürmedim fakat, suzuki servis fiyatları nedense yüksek geliyor bana. Geçtiğimiz yıllara oranla ülkenin şartları mı bu değişikliğe neden oluyor bilmiyorum. 40 binde ki aracın diski değiştirmek nedemek bundan önceki araçlarımı da aynı şekilde aynı güzergahta kullanıyorum (İstanbul) onların diski en az 75-80 bin km gitmişti. Araç 4 çeker ondan mı fark ediyor desem alakayı kuramadım. Siz torna işini serviste mi yaptırdınız. Birde faturada neden disk fren kısmı 2 defa görünüyor? Bunlar takım değil mi ki ayrı ayrı çekmişler.

Alıntıları Göster
    Ailem bekliyordu aceleyle çıktım çok dikkat etmedim.lakin fren hidrolik yağı değiştiğine eminim.o faturada yok.45 binde bir degisiyormus.tornayi serviste yaptırdım

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

Diskin halı buydu.onceki bakıma 6 ay önce yani Mart'ta girmiştim.bana abi diskler gidiyor balatalari degiselim deselerdi degisirdim.

• Geçen hafta 45.000 bakımına 916₺ ödemiştim.
    Balataları özellikle sordum 10.000 daha gider dediler
    Balatalarda asbest kullanımı yasaklandığı için balata üreticileri başka maddeler kullanıyor buda disklerin çabuk erimesine ve balatanız yeni olsa bile fren mesafesinin uzamasına neden oluyor. Bunu dikkate almanızı öneririm.
    Balatada asbest kullanan bir çinli var ülkemizde bol miktarda mevcut bizim araçlar için varmı bilmiyorum.

• 75 bin km bakımını nakite 590li biseye yaptırmıştım hatta foruma başlık bile açmıştım.korkulan oldu sanırım.satislar dusunce servisten geçirmeye başlamışlar.

Tornaya gözüm korktu yanlız.diskler inceldi,müşteriye bilgi verildi diye kağıt imzaldim.titreme yaparmi başıma iş acarmi fren mesafesinde cırt zırt.

Benim diskleri 4 kere torna yaptırdım abi sıkma canını diyor arkadaş ama bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Eylül 2019; 19:55:59 >
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.