Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sifirdaki artislar ikinci ele bircok markada yansimiyor.

Sifiri 180 oldu diye 120ye alici bulamadigi arabasinin fiyatini 140a cikaran arkadaslar taniyorum.

Diyorumki, yahu 2 aydir 120ye alici cikmadi, nasil 140 olsun?

Sifiri artti ya demez mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Kolay kolay karşıt görüş belirtmem ama; kişi malını istediği fiyattan satışa koyar.

İsteyen alır, istemeyen almaz...

90'larda yüksek enflasyon döneminde de 2. el fiyatları sürekli artardı. Şimdi de oluyor.

Anormal bir durum yok yani.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Ben olaya şöyle bakıyorum. Aracını yenilemek isteyen biri üzerine ne kadar koyarak sıfırını alabilir? Bence 2.el fiyatı buna göre belirlenmelidir.
  • Suzuki özelinde değil nerdeyse tüm araçlarda sıfır fiyati ile 2. Eli arasında uçurumlar var.passatlar golfler dahil

Daha 2. El piyasası bu fiyatlarla oturmadi.

3 5 aylık araçlar 30 40bin makasla ilanlarda

Anahtar cevirdinmi gitti 5 10 bin TL devrinden uzaklastik.

Zaten 2. El fiyatları böyle devam ederse sıfır fiyat ağırlığıyla iyice sıfır satışları duracak.

Herkesin kendi fikridir ama 5 10 bin km deki aracı hatasız boyasizsa kesinlikle 40 bin TL farkla alirim

• 147.5 a da ilan düştü :)

Yanlız araçta cvt sanzuman varmış şerit takip te varmış,bizimkilerden farklı galiba :D

• işte size sahibinden.com da yayınlanan vitara ilanlarının en pahalılar listesi.

seçin beğenin.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu liste ise,
    Vitara 1.4S 4x4 listesi yani en üst model.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

acaba benimkini satsamda üzerine 3 5 koyup 2. el mercedes E180 mi alsam?

• İlanların fiyatlarındaki küsürlerin hastasıyım. 160.900 tl yazılmış. Pazarlıkla 160.000 diyor yani Hadi hayırlı satışlar

• Arkadaşlar sahibinden 'de 603238325 nolu ilanda araca kapı korumaları yanlış mı takılmış, yoksa bu başka bir aksesuar mı? Yine resimlerde uzaktaki kırmızı test aracına da aynı şekilde takılmış görünüyor. İlan sahibi sanırım Van 'daki Suzuki yetkili satıcısı. Oldukça ilginç geldiği için paylaşmak istedim.
  • solidgrind S kullanıcısına yanıt
    Ben de aracımı Van’dan aldığım için ve sahibini tanıdığım için ben yanıt vereyim. Korumalar yanlış takıldığından değil,aldığım cevaba göre olabilecek hasarlara daha önceden temas etmesi amacı ile çünkü aracın altına göre biraz üstte iken,tehdit nesne ile daha önceden temas etmesi için yapıyorlarmış. Korumalar sonucunda sonradan taktırılan birşey alttaki siyah yere bitişik veya gördüğünüz araç gibi takılabiliyor. Aksesuarların hepsi orijinal Suzuki aksesuarları onu kendi aracımdan ve diğer sipariş olan araçlara taktıkları parçalardan biliyorum.
    Arkadaki kırmızı aracı kendileri kullanıyorlar test olarak o aracı test ettiğimizde benim de dikkatimi çekmişti açıkçası isteğe bağlı olduğundan söz etmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanicAtTheDisco -- 10 Eylül 2018; 20:29:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • millet aracının değeri artsın ister burda suzuki sahipleri 2. el suzuki fiyatı düşsün istiyor.
    insan gerçekten hayret ediyor.
  • konu 2. el fiyatı düşsün isteği değil,
    sıfır fiyatlarına bakarak malının değerini suni olarak arttırmaya çalışanlara tepki.
    Bugün benim vitara S 4x4 iki renkli aracım 2 yaşını ve 19.000km doldurdu,
    alış fiyatım 91.350 tl iken bugün fiyatı 179.500 tl.
    şimdi fırsatçılık yapıp aracıma 159.000 tl dersem bana “oha” demenizde hiçbir mahsur yok.

• Aslında aracımızın değeri artmıyor, sadece piyasada mevcut değerini koruyor. Vitara 'nın değeri piyasa koşullarından bağımsız olarak artmadı. Sadece tüm piyasadaki mevcut artıştan nasibini aldı. Eğer ekonomi düzgün olsaydı da Vitara değerlenseydi hepimiz çok sevinmeliydik. Bizim aracımızın değeri arttıysa diğer her aracın ve her malın da fiyatı arttı. Karda olduğumu düşünüp de sevinemiyorum üzgünüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

konu 2. el fiyatı düşsün isteği değil,
    sıfır fiyatlarına bakarak malının değerini suni olarak arttırmaya çalışanlara tepki.
    Bugün benim vitara S 4x4 iki renkli aracım 2 yaşını ve 19.000km doldurdu,
    alış fiyatım 91.350 tl iken bugün fiyatı 179.500 tl.
    şimdi fırsatçılık yapıp aracıma 159.000 tl dersem bana “oha” demenizde hiçbir mahsur yok.
    Size oha demem şahsen ama sisteme derim.gecen bir yerde okudum.amerikadaki 19 sene önce 18 bin dolar olan sıfır Honda civic.simdi 18.800 dolar.

Maalesef günümüzde arabayı satıp 3 ay sonra yerine dengini koymak için bayağı para kosturmek gerekiyor.

2 sene önce aldığınız arabanın hiç bir özelliği değişmeden abinize almak isteseniz 80 90 bin TL fazla veriyorsunuz ve kredi girerse işin içine 1.15 lerden 2.15 kere çıktı faizler

Normal olarak mali kullandınız ve eskidi.aldiginiz fiyattan daha düşüğe satmanız lazım.satabilirmisiniz?

159 değil 120 yazdiniz.o normalmi?

Herkes o fiyatlara yazarken(piyasa 3 4 aya o tabanlara oturacak) gerçekten oha denmiyecek rakam yazabilecek misiniz gerçekten?

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Bence 159.000 yazmanız fırsatçılık değildir. Sıfırını alabilmek için üzerine ne kadar koymanız gerekir, ona göre fiyat belirlenmelidir.

Ülkemizde satılan otomobillerin fiyatlarını EURO olarak hesaplarsanız değişmediğini göreceksiniz.
  • örnek,
    2012 şubat sıfır honda civic, alış fiyatı 43.000 tl.
    2016 eylül satış fiyatı 56.000tl yani 4 yılda %30 artışla satmışım,
    aynı tarihte yeni vitara alırken de 91.000tl vermişim, yani ikinci el civic üzerine yaklaşık %50 eklemişim.
    bu hesapla benim vitaranın bugünkü satış fiyatı 120.000tl çıkar,
    yani, 120.000x1.5=180.000 tl. sofor fiyatı.
    satacak olursam benim 140hp 4x4 VitaraS fiyatım 125.000 tl (ek aksesuar ve donanım ile)

eğer yakın dönemde satacak olursam, sözümğün eriyim,
    bırada haber veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

örnek,
    2012 şubat sıfır honda civic, alış fiyatı 43.000 tl.
    2016 eylül satış fiyatı 56.000tl yani 4 yılda %30 artışla satmışım,
    aynı tarihte yeni vitara alırken de 91.000tl vermişim, yani ikinci el civic üzerine yaklaşık %50 eklemişim.
    bu hesapla benim vitaranın bugünkü satış fiyatı 120.000tl çıkar,
    yani, 120.000x1.5=180.000 tl. sofor fiyatı.
    satacak olursam benim 140hp 4x4 VitaraS fiyatım 125.000 tl (ek aksesuar ve donanım ile)

eğer yakın dönemde satacak olursam, sözümğün eriyim,
    bırada haber veririm.
    Şuan bende alicak olsam temiz glx yada 1.4s e vereceğim maks tutar 120 bandı olur.ama 3 5 aya 135_150 bandına oturacağını düşünüyorum.

Sorun şurada.2012 dolar ortalaması 1.8 iken 2016 da 3 TL fark yüzde 60.2018 de ise 5 aylık oynama yüzde 60.

Kaldiki sizin bir arabaya 4 sene binip yarısi kadar fazla paraya satmakta normal değil.bunlari münakaşa için yazmıyorum sayın hocam.ama ülke şartları gerçekten anormal.o yüzden kişilere bişey diyemiyorum.

Şuan sıfırı 170 bandında.hayatta bu parayı bu araca vermem

Şuan 2018 2017 lerede 130_150 bandı vermem.2016 alırım 15 20 bin km de binerim.lakin piyasa 6 ay sonra bu tabana oturacak mecbur.hani mal sizin sizin adinizada bu fiyata yazmicaksiniz demekte olmaz ama maalesef yol bu yol

Allah sonumuzu hayır eylesin ne diyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kul Ahmet

Bence 159.000 yazmanız fırsatçılık değildir. Sıfırını alabilmek için üzerine ne kadar koymanız gerekir, ona göre fiyat belirlenmelidir.

Ülkemizde satılan otomobillerin fiyatlarını EURO olarak hesaplarsanız değişmediğini göreceksiniz.
    Benim kastim da o hocam.dolar olarak giriş aynı ama bize yansıması farklı

7 8 ay önce herşeyi ile aynı arabayi şuan 60 bin TL farkla(sıfır fiyatları)kredilerdeki artışla 80 90 bin TL farkla alıyorum.7 8 ay ya.varmi böyle bı manyaklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 12 Eylül 2018; 12:20:44 >
  • bu tartışmaların hepsi 2007 de de yaşadık,
    Jazz aldım 30.000tl sonra bir zam 41.000 tl oldu.
    herkes bağrıştı “bu fiyata araç mı alınır” diye.
    ama,
    kısa bir süre sonra “hayat devam eder” desturu ile herkes fiyatlara alıştı, bu fiyatlardan araç aldı.

2012 keza, fb7 civic 41.000 olunca millet yine şarladı ama aldılar.

2017 yeni civic çıktı 84.000 tl ile,
    yine millet açtı ağzını yumdu gözünü,
    ama şimdilerde yollar yeni civic ile dolu.

Artık alışmanız lazım,
    Ülkemizde her 5-7 yılda bir devülasyon olur,
    fiyatlar fırlar,
    millet ağlaşır,
    zaman her derdin ilacıdır derler,
    bir zaman sonra alışkanlıklar geri döner,
    fiyatlar aşina ve normal görünür.

Hepimize geçmiş olsun.

• Aynen katılıyorum. Her türlü fiyata alışılır. Ben artık bu ülkede sosyal bir patlama ya da bardağın taştığı bir nokta olmadığına inanıyorum zaten. Araç almak için de herhangi bir şey beklemeye gerek yok. Müşteri temsilcileri ve satışçılar da her zaman der ya "bekledikçe zarardasınız" diye. Gerçekten de fiyatlar hiç bir zaman düşmeyeceğine göre araç almak için de en uygun zaman karar verdiğiniz andır.

Aldığımız araç zam yedikçe de kişisel bir tatmin yaşarız, arabamız değerleniyor iyi ki almışız deriz. Halbuki biraz yukarıda yazdığımda söylemeye çalıştığım gibi, her şeyin ama her şeyin fiyatının arttığı yerde malımız değer kazanmıyor, en iyi ihtimalle mevcut piyasa koşullarında değerini kaybetmemiş oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.