Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: stylerbb Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.801
Cevap
175
Favori
930.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet aynısı yükleniyor gogle play ayarlardan aktif hale getiriliyor sonrası aynı tablet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar önceki aracımı motor üflüyor diye 5000 tl aşağı satıs biri olarak vitara kullanıcılarının aklını karıştırma gibi amacım olmadan sormak istiyorum sıfır vitaralarımızda henüz motor soğukken yağ cubugunu öelince hafif üfleme var mıdır normalmidir benimkinde var. Eğer kontrol Eğer dönerseniz normal olup olmadığını anlarız

• Daha sonradan servise sormak istiyorum çünkü muhtemelen normal deyip geçiştirecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: muressi

Merhabalar önceki aracımı motor üflüyor diye 5000 tl aşağı satıs biri olarak vitara kullanıcılarının aklını karıştırma gibi amacım olmadan sormak istiyorum sıfır vitaralarımızda henüz motor soğukken yağ cubugunu öelince hafif üfleme var mıdır normalmidir benimkinde var. Eğer kontrol Eğer dönerseniz normal olup olmadığını anlarız

"yağ çubuğunu xxxxxxx hafifi üfleme" yazmışsını ,
    xxxxx yazan yerdeki kelime anlaşılmadı,
    ne yaparsak üfleyecek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muressi

Merhabalar önceki aracımı motor üflüyor diye 5000 tl aşağı satıs biri olarak vitara kullanıcılarının aklını karıştırma gibi amacım olmadan sormak istiyorum sıfır vitaralarımızda henüz motor soğukken yağ cubugunu öelince hafif üfleme var mıdır normalmidir benimkinde var. Eğer kontrol Eğer dönerseniz normal olup olmadığını anlarız

Dediğiniz testi biliyorum. Yağ dolum kapağı çıkışını elimizle kapatınca, hava basıncı olup olmadığı bakılıyor. Bu test yanma odasından basınç kaçağı olup olmadığına bakar.
    Dolayısla da motor ömrü bitmiş mi diye test edilir.

Eğer sıfır arabada bu tür bir kaçak var ise, aynı zamanda araç yağ da yakar. Aracı kullandıkça yağ eksilmesi görülür.
    Bu tür bir sorunun olması günümüz motorlarında çok çok çok düşük bir ihtimal. Hele benzinli japon motorlarında imkansız.
    Benim fikrim, en kesin çözüm, yağ eksilmesini takip edin. En azından içiniz rahatlar
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    yenivitara.com da biri 4.4.4 görünüyor demiş. Eğer yanılmıyorsa en azından bir kişi güncelleme yapabilmiş demektir ;)
  • Suzuki vitaranın 1.4s modelin test aracı yok malum. Kasım ayı içinde gelecek 1.4s ler varmış. Cumartesi günü gidelim test için sonuçta motor hariç nerdeyse her şey aynı test aracında. Forumda 1.4s motorunu çok beğeniyorlar. Chr yi test etmiş biri olarak aradaki farkları motor hariç görürüz ona göre karar verebiliriz az çok...

• quote:

Orijinalden alıntı: PRIV

yenivitara.com da biri 4.4.4 görünüyor demiş. Eğer yanılmıyorsa en azından bir kişi güncelleme yapabilmiş demektir ;)

Hocam güncellenir güncellenmez demiyorum, hatta 4.5.5 bile olur
    Çok önceden paylaşmıştım;http://forum.xda-developers.com/android-auto/android-head-units/2nd-generation-4-4-2-android-21u-ouku-t3230587
    Ancak yüklediklerine emin olamadım.
    Cihaz kendisi sistem güncellemesi almaz. Harici dosya ile güncellenir.
    En azından güncelleyen varsa, eskisine göre farkı anlatsın, güzelse biz de güncelleyelim
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Çubuğu çekince yazmak istedim

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Diğer ülkelerdeki satış bedelini TL ye çevirerek pahalı ucuz kıyaslaması sağlıklı olmaz.
  • hakeerus H kullanıcısına yanıt
    ne yazmışım?
    her ülke alım gücüne göre fiyat belirliyor.

verdiiim liste ise "ülkemizde araçlar avrupaya göre pahalı" söylemine cevaptır

pahalıda var ucuz da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar, ben de 2 hafta önce GLX 4X4 aldım. Ben de bir çok arkadaşın sorduğu, GL+ mı GLX mi, 4x2 mi 4x4 mü ya da 1,6 GLX mi 1,4S mi konusunda çekimser kaldım çünkü yeterli bilgiye sahip değildim, ayrıca forumdaki yorumların neredeyse hepsini okudum ama pek yardımcı olduğunu söyleyemem.
    Ağırlıklı olarak şehir içinde kullanacaktım.

Suziki almayı düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazmayı uygun gördüm.

Benim GLX 4X4 alma kararımı etkileyen faktörler;
    1) GL+ ve GLX seçeneklerinden GLX'i seçtim.
    Nedeni ise;
    -Sunroof önceliğim vardı.
    -Anahtarsız giriş, anahtarsız çalıştırma,
    -Süet Koltuklar
    -far/yağmur sensörü, adaptif hız sabitleyici,
    -Xeon Farlar, Otomatik Klima
    -çarpıma önleyici gibi özellikler nedeniyle

2) GLX'e geçtikten sonra şehiriçi ağırlıklı lullanacağım için önce 4x2 düşündüm ancak son anda 4X4 seçmemin sebebpleri;
    -6-7 bin TL farkla 4X4 özelliği
    -4 ayrı sürüş modu özedlliği (karda kışta, arazide kullanabilme avantajı)
    -BU tür araçlar en iyi sürüş performansı ve keyfini 4X4 de verebileceğini düşündüm, Vitara SUV segment araç çünkü
    -İkinci el satışında, Vitarayı alacak biri muhtemelen SUV özelliği ile satın alabileceği için 4X4 özelliği isteyecektir.

3) Ağırlıklı şehir içi kullanacğım ve suroof onceliğim olduğu için 1.4 S yerine 1.6 GLX tercih ettim.
    -1,4 S performansına en yakın araç 4X4. Gerektiğinde sport modla yüksek performanslı kullanabilmek için.
    -Performansı oldukça yeterli, daha güçlüsü olmasını hiç düşündürmedi.
  • 1 ay önce Suziki Vitara 1.4 S 4x4 satın aldım. 600 km de dün gece Karsiyaka merkezde yaklaşık 30 km/h hizla seyrederken motor stop etti. Zorlukla kenara cekip durdum. Tum elektronik aksamın devre dışı olduğuna dair ekran mesajları belirdi. Far , ekranlar ve ic aydınlatma klima vs çalışıyordu. Tüm denemelerde marş basıyor olmasına rağmen araç çalışmadı. Yakit da vardi. Yol yardımdan destek aldik. Cekici yarim saat icinde geldi. Izmir Ozdemirler servise cekildi. Bugün tüm gün teknisyenler uzerinde çalıştılar ancak kök sebep tam kesinlesmemekle beraber suphelendikleri bir elektronik sistem parcasini merkezden istediler. Daha önce bu tip bir sorunla karşılaşmadiklarini belirttiler. Ikame araç konusunda da yardımcı oluyorlar ancak sorunsuz diye aldığım aracımın henuz birinci ayında yolda kalmak tadımı kaçırdı zira eşim annem ve kayinvalidemle uzun seyahat planlıyorduk. Şehir dışında benzer bir sorunla karsilasmayacagimdan nasil emin olurum bilemiyorum. Yeni Vitara sahipleri diğer arkadaslarla paylasmak istedim. Fikirlerinizi almak uzere, gelişmeleri ayrıca bildireceğim. Birkaç gün sürecek gibi görünüyor. Herkese saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce hiç böyle bir sorun okumadım açıkçası.

Geçmiş olsun, servis cevabını merakla bekliyorum.

• hdemiralp H kullanıcısına yanıt
    Arızanın nedenini ve servisin yaklaşımını merakla takip edeceğim.
    Geçmiş olsun.
  • hdemiralp H kullanıcısına yanıt
    Takipteyiz...

Kolaylıklar diliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 1.4 s sahibiyim. Şuan 4600km de. Şehir dışı şehir içi çeşitli hızlarda kullandım bende herhangi bir durum yok çok şükür. İnşallah sizin durumunuzda biran önce çözülür.

• Gerek Suzuki merkez gerekse Özdemirler Izmir servisin ilgisi simsilik gayet tatmin edici. Ama uzun yolda sorun cikarabilecegi suphesi maalesef oluştu bir kere. Mekanik ve elektronik aksamli cihaz veya araçlarda sorun olasılığı var elbette. Ancak 25 yıldır hepsi ilk sahibi olduğum Renault, Toyota, Mercedes ve Skoda araçların hiçbiriyle yolda kalmamıştım. Umarım ilk ve son olur ve kimse bu ve benzer sorunlarla karşılaşmaz.
    Gelişmeleri aktaracağım.

• temran12 T kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Aynı kombinasyonu kullanıyoruz

Forumun yapısı gereği haklısınız. Çoooook uzun bir boş vakitte konuyu baştan sona okumak gerekir ki imkansız nerdeyse.
    Önceden paylaştığım işe yarar bazı mesaj linklerini ekliyorum, işinize yarayabilir. Mesajlar içinden kendim bile zor buldum

Google Play aktifleştirme:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=118741943
    El freni çekili olmadan video izleme:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=119829365
    Bagaj kapısı ayarı:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=119858567
    Multimedya üzerinde bluetooth ODB2 (Torque) kullanımı:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=120659799
    Otomatik olarak gece multimedya parlaklığını azaltma:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=120555893
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Yeni Vitara hakkında bazı bilgiler tek başlık altında bu linkte çok rahat bulabilirsiniz
    http://yenivitara.com/

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.