Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (131. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aman hocam boşver
    Şu CVT diyen satış temsilcilerini bulmak lazım, sattığı arabayı bilmiyorlar. Samimi söyleyeyim ben sorumlu olsam ilgili kişilere yaptırım uygulardım.
    Sanırım test edilen yer İstanbul Acıbadem. Burayı okuyan Suzuki sorumlusu var ise; lütfen rica ediyorum, satış temsilcilerinizi bir eğitime tabi tutun.
    Aracı sürüp "CVT gibi" deyip şanzıman belirlemek yeni moda sanırım
    Teknik katalogda dişli oranları yazıyor "sanallaştırılmış oranlar" diyorlar, güzel kafa ne deyiyim
    TopGear CVT demiş, ben baktım göremedim. Yanlış anladılar sanırım.
    Konuya hakim olmadan iddia etmeyin gençler lütfen rica ediyorum, yani ne güzel site kurmuşsunuz, yazık etmeyin kendinize

Buradaki Suzuki'nin basın bültenini bir okuyun.http://www.suzuki.co.uk/cars/about/news/suzuki-shifts-up-a-gear
    Yanlış çeviri olmaması için bir özet yapayım size:
    İlk bölümde Twin Clutch System by Suzuki (TCSS) yani sizin anlayacağın Suzuki DSG'si. Dizel modellerde kullandıklarını söylüyor. Çift kavrama
    İkinci bölümde ise "Automatic Transmission for New Vitara: To add further customer appeal to the recently launched Vitara range, a new six speed fully automatic ....." ile başlayan bölüm, tam otomatik 6 kademeli vitesden bahsediyor.
    Öyle sanallıştırılmış filan yazmaz fabrika, CVT ise CVT yazar.

CVT ama otomatik gibi bir durum filan diye sağa sola yorum yazmayın, insanlar sizinle maytap geçer.

Ersin'cim Youtube'da yaptığın yorumu buraya ekliyorum, yukarıdaki yazıyı doğrudan sana söylemiş gibi algılayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 22 Ekim 2016; 21:36:47 >

• 2.el kaygısı olan biri vitara almaz almasında. Renault kadjar,nissan qq alın 2.el kaygısını unutun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vitara 1.6 4x4 benzinli model ile yaptigim Hız testini paylaşıyorum:

4.vites 195 km/h

https://youtu.be/QjxGapJQZIs

Araç henüz ikibin km ve ilk hız testim.

Sport ve manuel modda 6bin devirden sonra mudahale etmezseniz kendisi vites yükseltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adapazari -- 22 Ekim 2016; 21:43:20 >
  • uvvvvv, özürü kabahatinden büyük.
    Araç test edeceğiz diyen, önce özelliklerini araştırıp ezberleyecek.

ayrıca, vitara alma zaten, teneke falan boşver, vitara kullanıcıları senin kadar boş teneke değil, ona bak,
    hepsi akıllı ve lafını geri alacak kadar saygılı insanlardır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    ''Doğan Holding bu işi beceremez'' diyorsun yani?!...Aksini idia ettiğimden değil, sağlam bir argümanınız varsa uzak durayım diye soruyorum, Vitara sahibi olmaya aday biri olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: HesaplayanAdam

Aman hocam boşver
    Şu CVT diyen satış temsilcilerini bulmak lazım, sattığı arabayı bilmiyorlar. Samimi söyleyeyim ben sorumlu olsam ilgili kişilere yaptırım uygulardım.
    Sanırım test edilen yer İstanbul Acıbadem. Burayı okuyan Suzuki sorumlusu var ise; lütfen rica ediyorum, satış temsilcilerinizi bir eğitime tabi tutun.
    Teknik katalogda dişli oranları yazıyor "sanallaştırılmış oranlar" diyorlar, güzel kafa ne deyiyim
    Konuya hakim olmadan iddia etmeyin gençler lütfen rica ediyorum, yani ne güzel site kurmuşsunuz, yazık etmeyin kendinize

Buradaki Suzuki'nin basın bültenini bir okuyun.http://www.suzuki.co.uk/cars/about/news/suzuki-shifts-up-a-gear
    İlk bölümde Twin Clutch System by Suzuki (TCSS) yani sizin anlayacağın Suzuki DSG'si. Dizel modellerde kullandıklarını söylüyor. Çift kavrama
    İkinci bölümde ise "Automatic Transmission for New Vitara: To add further customer appeal to the recently launched Vitara range, a new six speed fully automatic ....." ile başlayan bölüm, tam otomatik 6 kademeli vitesden bahsediyor.

CVT ama otomatik gibi bir durum filan diye sağa sola yorum yazmayın, insanlar sizinle maytap geçer.

Ersin'cim Youtube'da yaptığın yorumu buraya ekliyorum, yukarıdaki yazıyı doğrudan sana söylemiş gibi algılayabilirsin.

O gün araç testinde ben de vardım. aracı otomatik sanıyorduk. satış temsilcisi cvt dedi. bunun doğruluğunu araştırmak gerektiğini bilmiyorduk pardon. zaten her türlü araba gitmiyor. hiçbir esprisi olmayan tam otomatik devri geçti...

İnsanlara böyle gereksiz yüklenen anca dh üyeleri var.

Neyse ben vitara alırsam kapıların kaplamasını söküp leğen diye satarım rezillikten başka bir şey değil. Maksat tartışma çıkarmak ise. Düz teneke kapı bile daha kalitelidir...

Kimseye zorla vermiyorlar
    Bu tripler niye
    Anlamış değilim

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Şimdi standart prosedürü uyguluyorum. Madde madde cevap veriyorum:

O gün araç testinde ben de vardım. aracı otomatik sanıyorduk. satış temsilcisi cvt dedi. bunun doğruluğunu araştırmak gerektiğini bilmiyorduk pardon.
    Tabiki sen araştırmak zorunda değilsin. Kabahat oradaki satış temsilcisinde.

zaten her türlü araba gitmiyor.
    Araba Acıbadem'den Harem'e kadar inmiş, oradan Uzunçayır'dan dönmüş. Arkadan kimse itmiyorsa zavallım kendisi gitmiş.

hiçbir esprisi olmayan tam otomatik devri geçti..
    Biraz global kaynakları okuyun. Ufkunuz açılsın. Sonra ahkam kesin. Kime göre geçti, neye göre geçti.

Kusura bakmayın, Youtube üzerindeki yorumlar üzerine yazdım. Yani önce siz başlattınız

Neyse ben vitara alırsam kapıların kaplamasını söküp leğen diye satarım rezillikten başka bir şey değil.
    O kapı plastiklerini leğen olarak satamazsın ki. Ne kadar su tutacak. Ayrıca leğen benzetmesi iyimser olmuş. Leğen daha elastik.

Maksat tartışma çıkarmak ise.
    Kesinlikle hayır. Kibarca tartışıp doğruyu bulmak.

Düz teneke kapı bile daha kalitelidir...
    Siz bir daha Suzuki'ye gittiğinizde test arabası bulursunuz. Tebrikler. Japon arabası test ediyoruz diye devam edin.
    İlgili Satış Müdürüne bu yazınızı iletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 22 Ekim 2016; 22:11:21 >

• quote:

quote:

Aman hocam boşver

O gün araç testinde ben de vardım. aracı otomatik sanıyorduk. satış temsilcisi cvt dedi. bunun doğruluğunu araştırmak gerektiğini bilmiyorduk pardon. zaten her türlü araba gitmiyor. hiçbir esprisi olmayan tam otomatik devri geçti...

Neyse ben vitara alırsam kapıların kaplamasını söküp leğen diye satarım rezillikten başka bir şey değil. Maksat tartışma çıkarmak ise. Düz teneke kapı bile daha kalitelidir...

Kedi Uzanamadığı Ciğere Mundar Der-miş.

• quote:

Orijinalden alıntı: doncivan

''Doğan Holding bu işi beceremez'' diyorsun yani?!...Aksini idia ettiğimden değil, sağlam bir argümanınız varsa uzak durayım diye soruyorum, Vitara sahibi olmaya aday biri olarak...

Yok distribütör'den değil, bizim türk insanın ön yargısından. Aracı aldığımda çevremde onlarca insanın suzuki niye aldın. Bunu alana kadar kadjar Qq almak varken örnekleri apaçık bunu gösteriyor.

• quote:

Şimdi standart prosedürü uyguluyorum. Madde madde cevap veriyorum:

O gün araç testinde ben de vardım. aracı otomatik sanıyorduk. satış temsilcisi cvt dedi. bunun doğruluğunu araştırmak gerektiğini bilmiyorduk pardon.
    Tabiki sen araştırmak zorunda değilsin. Kabahat oradaki satış temsilcisinde.

zaten her türlü araba gitmiyor.
    Araba Acıbadem'den Harem'e kadar inmiş, oradan Uzunçayır'dan dönmüş. Arkadan kimse itmiyorsa zavallım kendisi gitmiş.

hiçbir esprisi olmayan tam otomatik devri geçti..
    Biraz global kaynakları okuyun. Ufkunuz açılsın. Sonra ahkam kesin. Kime göre geçti, neye göre geçti.

Kusura bakmayın, Youtube üzerindeki yorumlar üzerine yazdım. Yani önce siz başlattınız

Neyse ben vitara alırsam kapıların kaplamasını söküp leğen diye satarım rezillikten başka bir şey değil.
    O kapı plastiklerini leğen olarak satamazsın ki. Ne kadar su tutacak. Ayrıca leğen benzetmesi iyimser olmuş. Leğen daha elastik.

Maksat tartışma çıkarmak ise.
    Kesinlikle hayır. Kibarca tartışıp doğruyu bulmak.

Düz teneke kapı bile daha kalitelidir...
    Siz bir daha Suzuki'ye gittiğinizde test arabası bulursunuz. Tebrikler. Japon arabası test ediyoruz diye devam edin.
    İlgili Satış Müdürüne bu yazınızı iletiyorum.

Sizi severek takip ediyoruz hocam. Yine kısa ve net bir şekilde son noktayı koymuşsunuz bir gün benimde bir vıtaram olacak ve nikelajına 'dh hesaplayanadam' yazdırıcam :)

• "Maksat tartışma çıkarmak ise.
    Kesinlikle hayır. Kibarca tartışıp doğruyu bulmak. "

Youtube da yaptığınız yorum neydi?
    Çok merak ettim. Yorumunuz yapıcı mıydı yoksa yıkıcı mı?
    Yani siz bir hatayı belirtirken "ya ne biçim test bu daha arabayı bilmiyorsunuz" dediniz.
    Yoksa "arkadaşlar yanlış bildiğiniz bir nokta var bu araç tam otomatik." mi yazdınız.?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amras_Elanesse

quote:

quote:

Aman hocam boşver

Kedi Uzanamadığı Ciğere Mundar Der-miş.

2tane aracım var çok komiksin.

Bu kadar fanboyluk tehlikeli. Aracı incelerken o kadar şey dedik. ekrandan bahsettik. saatten bahsettik. olumlu yanlarını da söyledik. ama olur mu Türk milleti olarak gereksiz polemik çıkarmakta üstümüze yok.

bi şanzımandan bu kadar salakça muhabbet çıkarmanız sizin garipliğiniz.

Kasti olarak yazıyorsunuz ben de kasti yazdım satış temsilcisi de bi şey diyemedi o plastiklere istediğin yere yaz komiksin birader. ne kadar boş adam varsa şu forumda oluyor zaten.

Haklısınız. 'ne kadar boş adam varsa şu forumda oluyor zaten.' Siz bu forumda değilsiniz zaten. Ayrıca kaç tane aracınız olduğu yada vites ıcın dedıklerınız yada vıdeoda soyledıgınız hıcbır acıklama umrumda degıl.Sadece bilgisizlik içinde, bilgi edınmektense bilgili-ymıs gıbı yapmak hoş bir durum değil o yüzden sizin yoksa olanlara saygı duyun. Forumun amacı tartısmak bılgı paylasımı yapmaktır. Sızın gıbı trolluk yapmak degıl.

• Bozacının şahidi Şıracı da geldi.

Arkadaşım,
    koca youtube da araç testi yapıyorum diye yola çıkıyorsun,
    olmayan şanzımanı bu araca yapıştırıyorsun,
    Adam gibi, biri centilmnce "araç cvt değil diye bilgi var" diyor,
    başlıyorsunuz sallamaya,
    "cvt gibi tepki veriyor, bilmem bilmem gibi davranıyor vs......"
    sonra gelip burada sacunma yapıyorsun.

önce git o videoyu yayından kaldır ki, milleti test yaptım diye aldatma....

youtube yönetime şikayet ediyorum, yanlış bilgilendirme diye, haberin olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devam edecek misiniz? Mısır alayım mı?

• SezerDogan kullanıcısına yanıt
    Benden bu kadar
  • Meşhur video hangisi biri paylaşabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Meşhur video hangisi biri paylaşabilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=z08wUNSPLUc

• HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: Amras_Elanesse

quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Meşhur video hangisi biri paylaşabilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=z08wUNSPLUc

Suzuki vitara testi Böyle,diğerleri deneme sürüşü olur.
    https://youtu.be/mGKBCM80uEQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 22 Ekim 2016; 23:06:32 >

• redloves kullanıcısına yanıt
    Bu test şu ana kadar izlediğim testlerden en iyisiydi..

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.