Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok güzel açıklamışlar teşekkürler
  • Herkes bir Tork türküsü tutturmuş gidiyor, ama ne olduğunu bilmeden.
    sadece kulak dolgunluğu olarak "yokuşu çıkarken tork önemlidir" gibi.

Moment dediğimiz şey, benim mimarlık eğitiminde okuduğumuz statik dersinden kalan bilgi ile "bir şeyin dönme gücü" gibi kalmış.
    aslı verdiğim linkte yazılı, bilgimi yeniledim.

bu linkteki bilgiler, araç kullanımını sadece gaz/frenden öte öğrenmek isteyenlere tavsiye olunur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam
    showroomdaki araci alan oldu mu arkadaslar hic?
    negatif bir durum olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: eureka123

selam

Sadece çok ellenmiştir. Sağına soluna içine dikkat etmek lazım.
    Pazarlık ederken iyi bir indirim isteyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navhs

quote:

selam

aynen. sonuçta bir nevi teşhir ürünü. ya çok ciddi indirim yapmalılar ya da yenisini getirsinler.
  • Ateca fiyatından sonra başlığı takip edenler arttı mı ne.

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

quote:

Orijinalden alıntı: navhs

quote:

selam

aynen. sonuçta bir nevi teşhir ürünü. ya çok ciddi indirim yapmalılar ya da yenisini getirsinler.

peki içimizde alan var mı ve bir sıkıntı yaşadı mı acaba?
  • Mnfc M kullanıcısına yanıt
    Az önce Ateca forumunu okudum, sonrada 3008.
    Vitara tam bir fiyat performans canavarı olmuş
  • SezerDogan kullanıcısına yanıt
    ilk gelenlerde varmış anlaşılan.
    sonra suzuki tabletten kullasınlar diye malzemeden kısmış gibi

• Biz Vitara S'i Showroom'dan çıkarıp aldık zaten yeni de gelmişti garibim diğerleri kadar duramadı içeride

Hiçbir sorun da yok Allah'a şükür..

• erkaaann kullanıcısına yanıt
    Ben bunu sordum satış görevlisine. İlk gelen partide vardı ancak sonra müşterilerden gelen feedbackler doğrultusunda kaldırdılar dedi. Direksiyonun tutuşunu falan etkiliyormuş sanırım.
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    olabilir de daha önce kullandığım araçlarda bir sorun yaşamamıştım gayet güzeldi olup olmaması çokta önemli değil aslında benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: erkaaann

olabilir de daha önce kullandığım araçlarda bir sorun yaşamamıştım gayet güzeldi olup olmaması çokta önemli değil aslında benim için

ben de sorun olacağını zannetmem ama öyle dedi. detayını bilemiyorum.
  • quote:

Ben bunu sordum satış görevlisine. İlk gelen partide vardı ancak sonra müşterilerden gelen feedbackler doğrultusunda kaldırdılar dedi. Direksiyonun tutuşunu falan etkiliyormuş sanırım.

Kaçtane araç satmışlarda geri dönüş almışlar😀 Hep yalan dolan. Maliyet hesabı bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

quote:

Kaçtane araç satmışlarda geri dönüş almışlar😀 Hep yalan dolan. Maliyet hesabı bana göre.

Bence farklı bi durum var. Burada orijinal tableti söküp yerine başka bişey takmışlar ya, onunla ilgili uyumsuzluk vs. olmuştur diye tahmin ediyorum. Belki sorun çıkarmıştır o yüzden iptal etmişlerdir. Maliyet olacağını çok sanmıyorum çünkü yılda 2000 tane satılan bi araçta 3er 5er dolar maliyet kısarak bi yere varamazlar. (suzuki tr için konuşuyorum çünkü sanırım başka ülkelerde o tuşlar hala duruyor)

• Vitara sene sonunu 3000 satışı görür gibi, doların seyrine göre zam gelebilir.

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Güç, kuvvet, tork vs kavramları birbirine karışmış..siz univden mezun olalı epey zaman geçmiş olmalı normaldir :)... düzletme ihtiyacı hissettim..
    Güç=iş/zaman (joule/s=watt)...iş= kuvvetx yol..yani güç iş yapma hızıdır..bir araç 0 dan 100 e nekadar hızlı çıkıyorsa okadar güçlüdür (iş yapma hızı) 1hp=746watt
    Tork=kuvvet X kuvvet kolu...yani döndürme momenti
    220Nm lik tork şu anlama gelir..1m uzunluklu çubuğun ucuna 22kg lık cismi döndürmek üzere asarsanız oluşan tork 220Nm dir..
    1m çaplı bir tekerin ucuna aktarılan kuvvet 220Nm için 22kg lık cismin ağırlığıkadar iken 150Nm lik torkta bu değer 15kg kütlenin ağırlığı kadardır..
    Pratikde bu ne işe yarar derseniz..rampa gibi veya ağır araç larda ileri itme sağlamak üzere tekrlere daha fazla kuvvet aktarılmasını sağlar..bu nedenle ağır vasıtalarda tork a ihtiyaç olduğundan bu araçlar dizel motor kullanılır.
    güç il tork arasında da ilişki vardır..onuda birdahaki derse anlatırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

Herkes bir Tork türküsü tutturmuş gidiyor, ama ne olduğunu bilmeden.
    sadece kulak dolgunluğu olarak "yokuşu çıkarken tork önemlidir" gibi.

Moment dediğimiz şey, benim mimarlık eğitiminde okuduğumuz statik dersinden kalan bilgi ile "bir şeyin dönme gücü" gibi kalmış.
    aslı verdiğim linkte yazılı, bilgimi yeniledim.

bu linkteki bilgiler, araç kullanımını sadece gaz/frenden öte öğrenmek isteyenlere tavsiye olunur.

Kusura bakmayın ama yokuş çıkarken tork önemli değil derseniz burda biraz saçmalamış olursunuz.örnek 80hp\600nm bir traktör hızı düşüktür ama torku yüksektir o sebeple de yokuş yama dik gibi yerler de beygiri yúksek ama torku azbir araçdan daha iyi tırmanır siz bence beygir gücü ve tork kavramlarını biraz daha araştırın.bir diğer husus konuya dönersek suzukinin 2 farkłı motorunu karşılaştırarak 120hp de 155 / 140hp 220 deki soru şeklinde cevabınız ekstra saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnfc

Vitara sene sonunu 3000 satışı görür gibi, doların seyrine göre zam gelebilir.

Bence bu seneyi bu fiyatlarla kapatırlar. Diğer markalar yıl sonu indirimi yaparken Suzuki zam yaparsa olmaz. Ama 2017'de mutlaka zamlanır diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.