Şimdi Ara

YENİ SUBARU LEVORG (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
11
Favori
39.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Auto Show'a katılmadım ama giden bir arkadaş bilgi almış;
    1) Araba Euro 6 norm nedeniyle 170 BG değil daha düşük bir beygir gücü ile gelecekmiş....
    2) Kesin olmamakla beraber 2015 yıl sonunda gelecekmiş.
    3) Kesin olmamakla beraber eyesight olmadan ama adaptif cruise control ile gelecekmiş.(radar olacak ama sadece hız için ne anlamsız!!!)
    4) Kesin olmamakla beraber 110.000 TL civarında olacakmış.

Yahu arkadaş bu Subaru daha doğrusu Bayraktar'ı anlamak mümkün değil.

• lawyer22 L kullanıcısına yanıt
    Manken kız bize 170 bin olacak dedi bir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.0 300hp'ye bayıldım... ve tabi Subaru...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Bence o tam konu mankeniymiş:) Outback ile karıştırmıştır fiyat bilgisini emin olun.
  • Levorg 1.6 Turbo versiyonu 110-120 bin TL civarı - 2.0 Turbo versiyonun fiyatı 150-170 bin TL olacak.

Sağlamlık, Kalite ve Performansa oranla fiyatlar gayet normal. (arabaların ederi çok daha düşükte ülkemizdeki vergiler sağolsun)

Heleki Polo gibi bir kutunun ülkemizde 50-60 bin TL olduğu bir piyasada ucuz bile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer22

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Bence o tam konu mankeniymiş:) Outback ile karıştırmıştır fiyat bilgisini emin olun.

Bizde oyle dedik. 100 civari olur bu aracin fiyati dedik. Amma bilgilisiniz bizim satis danışmanları o kadar bilmiyor vs dedi.

• Yetkili ile de konuştum ben o arada...1.6 170 lik motor ile gelecek dedi.Eylul de satışı başlayacakmış...
  • Aracın D segmenti olduğunu varsayarsak, 1.6 Turbo seçeneğinin 70000TL civarı olması şart. Sadece bizde değiliz Dünyada da bu civarlarda yanı Passat, S60, Avensis, Mondeo gibi uygun fiyatta olması gerekiyor.

120000TL civarı bir etiket onu BMW 320i karşısına çıkartıyor ki o zaman aracın ulkemizde bir esprisi kalmıyor.

İlave olarak dünyada herkesin bildiği gibi BMW normalde Passat civarı fiyata satılıyor ama bizde Borusan sağolsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eyesight standart değil mi ya? Outback'da en alt donanımda var.

Yaya korumasında Volvo'ya bile fark atmışken Eyeslight, onu en alt donanımdan itibaren standart yapmayıp reklam malzemesi olarak kullanmazlarsa kendileri hata eder. Kör nokta, adaptif hız sabitleme olmasın ama o olsun, o kadar diyorum. Kaç kere şehir dışına çıkıyoruz ki.

110k felan çok ama pazardan büyük beklentileri yoksa, zaten sattıları çok bir araba değil; ama bence 90k'dan başlamalı. 100 üstüne pek çıkarsa dediğim gibi pek satılmaz ama kar maksimize etmek istiyor olabilirler neticede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 1 Haziran 2015; 14:29:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Levorg 1.6 Turbo versiyonu 110-120 bin TL civarı - 2.0 Turbo versiyonun fiyatı 150-170 bin TL olacak.

Sağlamlık, Kalite ve Performansa oranla fiyatlar gayet normal. (arabaların ederi çok daha düşükte ülkemizdeki vergiler sağolsun)

Heleki Polo gibi bir kutunun ülkemizde 50-60 bin TL olduğu bir piyasada ucuz bile..

Hocam yapmayın; 2.0 Forester 150 hp 110.000 TL iken (dikkat 2.0 Lt) 1.6 araca 110 istemek makul değil, makul olmadığı kadar rekabetçi değil.
    Subaru için hep ne diyoruz fiyat/performans yüksek bir araç ama TR'de satış politikası nedeniyle gitmiyor. Şimdi kim Forester'a pahalı diyebilir rakiplerine göre?
    Ama levorg sınıfında o kadar araç var ki? sadece 4*4 için de bu ülkede kimse araba almaz.
    Bu tartışmayı XV ilk geldiğinde de yapmıştım hatırlıyorum:) İlk giriş fiyatının anlamsız yüksek olduğunu söylemiştim (ki 3 sene oldu daha bu fiyatlara neredeyse yeni geldi)
    Bence arabanın piyasada değil tutunabilmesi için bizim gibi Subaru meraklılarının alması için dahi 90.000 TL civarında olması gerekir. kategori olarak XV-Levorg-Forester-Outback şeklinde olması ve fiyatlarında birisinin bittiği yerde diğerinin başlaması en makulü.
    Ama tabi Bayraktar daha iyisini bilir:)

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer22

quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Levorg 1.6 Turbo versiyonu 110-120 bin TL civarı - 2.0 Turbo versiyonun fiyatı 150-170 bin TL olacak.

Hocam yapmayın; 2.0 Forester 150 hp 110.000 TL iken (dikkat 2.0 Lt) 1.6 araca 110 istemek makul değil, makul olmadığı kadar rekabetçi değil.
    Subaru için hep ne diyoruz fiyat/performans yüksek bir araç ama TR'de satış politikası nedeniyle gitmiyor. Şimdi kim Forester'a pahalı diyebilir rakiplerine göre?
    Ama levorg sınıfında o kadar araç var ki? sadece 4*4 için de bu ülkede kimse araba almaz.
    Bu tartışmayı XV ilk geldiğinde de yapmıştım hatırlıyorum:) İlk giriş fiyatının anlamsız yüksek olduğunu söylemiştim (ki 3 sene oldu daha bu fiyatlara neredeyse yeni geldi)
    Bence arabanın piyasada değil tutunabilmesi için bizim gibi Subaru meraklılarının alması için dahi 90.000 TL civarında olması gerekir. kategori olarak XV-Levorg-Forester-Outback şeklinde olması ve fiyatlarında birisinin bittiği yerde diğerinin başlaması en makulü.
    Ama tabi Bayraktar daha iyisini bilir:)

Subaru'da ilginç motorlar ve garip fiyatlar oluyor maalesef.

Mesela Forester modeline XV'deki 1.6 motoru koysalar ve XV denilen aracı piyasadan çekip Forester'ı 65000TL'den 1.6 motorla sunsalar, Kia Sportage, Nissan Qashqai gibi araçlara güzel rakip olur.

4x4 gibi artısı olduğu için de düzenli bir pazarı olabilir, ayda 250-300 adet satabilir.

Ama Subaru'da iki şey eksik.

1. Tasarım Departmanı
    2. Ticari zekaya sahip akıllı bir distrübütör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 1 Haziran 2015; 16:10:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam araba alma arifesindeyken böyle hoş bir aracı bekliyeceğim birde 2016 cc 115000 bütçemi zorlamasın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

şu turbo olayı güzel de, bir de lpg takılsa tadından yenmeyecek vallahi

LPG candır.

Haybeye o kadar vergi vermeyi sevmiyorum.
  • 1,6 dizel olsa satardı belki ama bu şartlar altında mümkün değil satması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Aracın D segmenti olduğunu varsayarsak, 1.6 Turbo seçeneğinin 70000TL civarı olması şart. Sadece bizde değiliz Dünyada da bu civarlarda yanı Passat, S60, Avensis, Mondeo gibi uygun fiyatta olması gerekiyor.

120000TL civarı bir etiket onu BMW 320i karşısına çıkartıyor ki o zaman aracın ulkemizde bir esprisi kalmıyor.

İlave olarak dünyada herkesin bildiği gibi BMW normalde Passat civarı fiyata satılıyor ama bizde Borusan sağolsun.

Tamam.
  • Tam olarak motor kombinasyonu ve fiyat nedir?

• Çok merak ettiğim bi arabaydı alan olsa da yollarda görebilsek keşke

Levorg segment olarak Forester dan üst sınıfta. Zaten Forester yürüyen aksamı ile bir Impreza türevi. XV de zaten Imprezanın yükseltilmiş Crosstrek versiyonu.
    Levorg aslında bir melez, Legacy'nin yani bir üst segmentin Sport Tourer versiyonu ile Impreza WRX STI karması gibi..

• Outback ile levorg arasındaki ilişki ne? Yani bunlar alt üst segment mi yoksa levorg outback'in yerini mi alacak ya da levorg alternatif olsun diye mi çıkarıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

Outback ile levorg arasındaki ilişki ne? Yani bunlar alt üst segment mi yoksa levorg outback'in yerini mi alacak ya da levorg alternatif olsun diye mi çıkarıldı.

Outback levorgun bir ust segmenti oluyor gibi. Levorg daha cok wrx'in sport wagonu tarzi birseye benziyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.