Şimdi Ara

yeni su soğutma sistemim... boşta 23-25 oldu.. güncel... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: kaisersosse

kıskandım

inş. yakında sende alırsın dostum...

blok tam oturmamış bide hdd'nin bağlı olduğu kısmı çıkardım ve 5.25'lik olan yere taktım şimdi hava akımı daha iyi oldu... artık boşta 25-27 civarı

yeni su soğutma sistemim... boşta 23-25 oldu.. güncel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno -- 28 Ağustos 2008; 22:15:03 >

• parçaların kalitesinden şüphem yoktu ama senin sistem resmen termometre olmuş
  • quote:

hdd'nin bağlı olduğu kısmı çıkardım ve 5.25'lik olan yere taktım

25-27 çok iyi değerler bakalım bizim Supreme neler yapmış? ayrıca pompanızın ses durumu nasıl? Bende de ondan var da bi de resimdeki gibi montajladım. Çıkardığı ses bu yüzden olabilir mi acaba? Bu hdd kafesini sürücü yuvalarına nasıl taktınız acaba?

quote:

parçaların kalitesinden şüphem yoktu ama senin sistem resmen termometre olmuş

@kaisersosse TT P500 pompa hakkında görüşlerine hak verdim. Sanırım ses çıkarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasiKa -- 30 Ağustos 2008; 5:40:47 >

• yasin pompa biraz nazlı :) tabanı yere paralel olması lazım bide sistemdeki en ufak hava kabarcığı (gözle görülmeyenlerde dahil) ses yapıyor bütün havayı aldıktan sonra bile radyatörü ve pompayı söyle sağlamca bir salla ve birkaç kez tekrarla bide pompayı bir yerede sabitlemen lazım o cırt cırtları mutlaka kullan yada kauçuk vs bişey koy durduğu yerle direk teması olmasın resimden anladığım deneme amaçlı çalıştırıyorsun ? bide hazne kullanıyorsan hazneden hava kabarcığı alıp almadığını kontrol et ...
    bide senin sattığın Swiftech MCP655 pompa 33/34 ses seviyesi p500 17 gözüküyor bu değerler doğruysa laing fön makinesi gibidir keşke bi deneseydin eğer öyleyse en iyi tercih p500 gibi gözüküyor 33/34 adamı kanser eder..spariş vericem am kullanan birilerininkini duymam lazım !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaisersosse -- 30 Ağustos 2008; 15:19:27 >
  • quote:

yasin pompa biraz nazlı :) tabanı yere paralel olması lazım bide sistemdeki en ufak hava kabarcığı (gözle görülmeyenlerde dahil) ses yapıyor bütün havayı aldıktan sonra bile radyatörü ve pompayı söyle sağlamca bir salla ve birkaç kez tekrarla bide pompayı bir yerede sabitlemen lazım o cırt cırtları mutlaka kullan yada kauçuk vs bişey koy durduğu yerle direk teması olmasın resimden anladığım deneme amaçlı çalıştırıyorsun ? bide hazne kullanıyorsan hazneden hava kabarcığı alıp almadığını kontrol et ...

Cırt-cırt heba oldu. Anakart tepsisine yapıştırdım..
    O zaman sistemi yeniden düzenlemem lazım 5-10 gün beklicem gürültü kesilmezse pompayı tabana montajlamayı denicem. Hava kabarcıklarının zamanla azaldığını farkettim.Teşekkür ederim kaisersosse

• kasanın hdd kızağı 5'25 lik yere takılabiliyor... pompa tahminimden az ses çıkardı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.