Şimdi Ara

YENİ SSD WİNDOWS KURAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopum dell inspiron n5110 modeli içinde 500gb harddisk vardı windows 10 yüklemiştim standart şeklinde kuruluyor ama hdd yavaştır diye gidip ssd aldım 128 gb sıfır  laptopu söktüm hdd yerine montajı yaptım sıfır ssd yi ve biosa girdim ssd gözüküyodu sonra flash bellek taktım yeni ssd kurmak için f12 bastım flash bellekten boot etmek için enter bastıktan sonra ekran şu şekilde kalıyor anlamsız cizgi nokta var ilk defa böyle birşeyle karşılaştım ?

Neden oluyor sizce eski windows kurulu hdd takılıyken problem yok hatta hdd ye bile format atmayı denedim sorun yok ama sorun şurda SSD takılıyken flash bellekten boot ederken böyle siyah ekranda beyaz noktalarla şeklinde anlamsız şekilde kalıyor 20 dk bekledm böyle kaldı bu şekil herhangi bir tuşa basınca yeniden başlıyor sizce sorun ssd mi ihtimal veremiyorum neden olur sizce? 

Not: HDD takılıyken sistemimde rufus la yazdırıyodum ıso yu UEFİ (CSM YOK) standart şeklinde hdd ile kurabiliyordum windowsu

sorunum yeni ssd ye windows boot edemiyorum böyle aptal ekranda kalıyor !

ssd mi kaynaklı bilmiyorum yeni 1 günlük iade edebilirim 

HDD ile problemim yok formatta atabiliyorum olması gerektiği gibi sıkıntım ssd kaynaklı böyle ekranda kalıyorum windows yükleme ekranı gelmeden boot etmeye çalışırken 

bios güncel A11

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çözüldü konu kilit

• TSBurak61 kullanıcısına yanıt

keşke nasıl çözdüğünüzüde yazsaydınız. en azından aynı sorunu yaşayan birinin işine yarardı...

• Ssd yeni olduğu için biçimlendirilmesi gerekli. Ya çalışan bir bilgisayara bağlanıp disk yöneticisi üzerinden biçimlendirilir ya da windows yükleme ekranında komut penceresi ile biçimlendirilir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SSD arızalı cıktı iadesini istedim başka arka ssd aldım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.