Şimdi Ara

Yeni ssd aldım bi bakar mısınız arkadaşlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni ssd aldım sandisk 240 gb elimde 120 gb hi level vardı yetersiz geliyordu alanı artık. İki ssd birleştirme felan araştırdım karışık geldi diğer 120 lik hi level yedek durur yada satarım artık. Sandisk iyi midir hi level den?

Birde yeni ssd gelince Windowsu kuracağım eski hi level ssd içindeki programları depo d ye atsam program filesten 500 gb hdd var d de sonra sandiske Windows kurunca tekrar oraya aktarsam olurmu programları oyunları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Mart 2019; 15:15:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sandisk benim gözümde hi-levelden çok daha kalitelidir.

Windowsu kurup, programlarınızı da baştan kurun, temiz temiz olsun. Güle güle kullanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam öyle yapayım. Sadece steam oyunları atsam sorun olmaz herhalde onları depolayım tekrar indirmeyim.

Windows 7 ultimate kuracağım. Flasha eskiden attığım vardı yeniden Windows felan indirmeme gerek yok değilmi?

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Hocam win7 kullanmanız için özel bir sebep yoksa windows 10 indirip onu kurun derim :)

Hocam benim anakart asus m2n68 am se2 eski. Ben bu anakarta maksimum parçaları takarak kullanıyorum idare ediyorum kaç senelik ama anakart harici tüm parçaları değişti idare ediyorum. İşlemci de eski sayılır amd phenom x4 825. Ekran kartı fena değil msi r7 360. Ramlar Kingston 4+4=8gb kullanıyorum normalde anakart 2+2=4 gb destekliyor ama taktım çalıştı amd lerde böyle bir istisna olabiliyormuş 8 gb olarak kullanıyorum :) Win 10 kurmam sorun olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Mart 2019; 15:46:17 >
    Ram kaç gb hocam? Nasıl olsa ssd var. Ben olsam win10 kurar denerim. Baktınız kafanıza yatmadı, tekrar 7'ye dönersiniz.

Birde hocam eski ssd yi nasıl sıfırlarım sökmeden önce biçimlendirmemi yapmam lazım pc içinden?

Ramlar Kingston 4+4=8gb kullanıyorum normalde anakart 2+2=4 gb destekliyor ama taktım çalıştı amd lerde böyle bir istisna olabiliyormuş 8 gb olarak kullanıyorum :) şu 4 gb 800 mhz olanlardan ama 667 mhz olarak görüyor ikisinide.

Bu haliyle pes 2019 cs go gibi oyunları rahat oynuyorum. ;)

Şimdi win7 ultimate alıştım macera aramakta istemiyorum açıkçası. Anakartın limitlerini zorluyorum ;)

Daha sonra anakartta değişirim belki ilerde bunla kullanabileceğim maksimum parçaları kullanıyorum yeni nesil işlemci ram vs desteklemiyor zaten. İlerde içindeki iyi parçaları alıp yeni anakartla başka bir sistem kurabilirim ama bu benim emektar şimdilik idare etcem çok yüksek grafik gerektiren oyun vs oynamıyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Mart 2019; 15:56:24 >
    Hiç sökmenize gerek yok hocam. Içinden alacağınız varsa alın, sonra da format ekranına geldiğiniz zaman bicimlendirebilirsiniz. 8 gb ram varsa win 10 kurun derim :)

Windows kurarken eski ssd de takılı mı durcak hocam?Önce eski hi level i biçimlendirip söküp sonra yeni ssd takıp Windows kurmayacak mıyım?

İkisi aynı anda takılı olabilir mi ama ikisini birleştirip kullanamam sanırım uzun iş o ve karışık zaten bana 240 gb rahat yeter. Depo d de 500 gb Toshiba hdd var depolamayı orda yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Mart 2019; 16:1:14 >
    Sök tak ile uğraşmamak için windows kuracağınız zaman disk ekranı geliyor ya hocam orada eski diskinizi bicimlendirebilirsiniz veya dediginiz gibi de yapabilirsiniz. Hangisi kolayınıza geliyorsa.

Anladım teşekkür ederim hocam sağolun.

Şimdi diz deyince win 10 kurmak ta geliyor içimden de hiç kullanmadım win7 üstü alışmak zor olur.

Birde sistem desteklermi emin değilim ramlar 8 de mhz leri düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Mart 2019; 16:3:9 >
    Rica ederim hocam. Ben olsam denerdim. Win10'a alışınca 7'ye dönesiniz gelmez.

• Hi level 120gb ikinci elde satacaksaniz alabilirim.

• Win 7 ssd den alacağın performansı kısar.

Hiç gerek yok.

Bas Win 10 kullan.

Çok abartmışım bir de alaşıamam vs diye,
    Elinde sıfır disk var, Win 10 kurulumu zaten 15 - 20 dk sürüyor. Kurup beğenmeyip geri dönsen bile 1 saatini almaz.

• Ayni windowsu sandisk ssd de kullanmak istiyorsan disk klonlama yapabilirsin technopat ta videosu var ben klonlamiştim 120 den 240 sandisk ssd ye,2 senedir sorunsuz kullaniyorum(bendeki sandisk ultra 2). Diski klonlayip diger ssd yi de bicimlendirip satmiştim. Steam oyunlarını yedekle sonra o yedek dosyasini yeni ssd ye aktar,yedekten direk kurarsın elle steam dosyalarını çekme öyle ben yapamadim

• Bilgisayarın masaüstüyse iki ssdyi de birden kullanabilirsin daha fazla alanın olmuş olur. Yeni ssd'yi taktığın gibi aynı şekilde anakarttaki diğer sata yuvasına kablosunu tak güç kablosunu da tak yapacağın bu sadece.
  • Suprémacy kullanıcısına yanıt
    İkisi birleşiyor mu hocam bişey yapmadan?

• an agony A kullanıcısına yanıt
    Peki hocam deneyim

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

İkisi birleşiyor mu hocam bişey yapmadan?
    Bir şey yapmana gerek yok hocam birini C diğerini D yaparsın yine tek harddisk gibi çalışır. Windowsta disk bölümleri birleşir mi onu bilmiyorum ama.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.