Şimdi Ara

Yeni! Sony Xperia ACRO S // Dc 1.5 Ghz & 12 Mp & 4.3 BRAVIA Display (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
3
Favori
35.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Şu ana kadar hiç bir costum rom kullanıpta memnun kalmadım şahsen, orjinal ile gelen her şey silinip dımdızlak bişey çıkıyor karşınıza. Yarı Türkçe yarı ingilizce

özelllikle Walkman ve Sony'e özgü programların olmayışı hemen can sıkmaya başlıyor. Ama mesala atıyorum z1 room'u komple tüm özellikleri ile acro s için costum rom şeklinde yaparlarsa, seve seve kullanırız.

Güncelleme gelmezse de sorun değil, tüm yeni özellikleri öyle yada böyle root olduktan sonra buna ekleriz. Pskolojik olarakda gözümüz öyle görsün diye 4.3 yazarız sürüm numarasına da.

dediğiniz gibi custom rom attıktan sonra track id walkman in bazı özellikleri fln çalışmıyormuş.(gerçi track id yerine shazam var markette sıkıntı yok o konuda)benim merak ettiğim konu stock rom ile custom rom arasında hız akıcılık pil süresi konularında ciddi farklar var mı?

Benim tek derdim bir root atıp stamina mode yüklemek. 4 gündür girmediğim site kalmadı.
    Fastboot driver ı indirdim
    Pcye kapalı iken ses açma tuşuna basıyorum telefon bağlanmıyor... .s

• quote:

Orijinalden alıntı: siteripci

quote:

quote:

Şu ana kadar hiç bir costum rom kullanıpta memnun kalmadım şahsen, orjinal ile gelen her şey silinip dımdızlak bişey çıkıyor karşınıza. Yarı Türkçe yarı ingilizce

özelllikle Walkman ve Sony'e özgü programların olmayışı hemen can sıkmaya başlıyor. Ama mesala atıyorum z1 room'u komple tüm özellikleri ile acro s için costum rom şeklinde yaparlarsa, seve seve kullanırız.

Güncelleme gelmezse de sorun değil, tüm yeni özellikleri öyle yada böyle root olduktan sonra buna ekleriz. Pskolojik olarakda gözümüz öyle görsün diye 4.3 yazarız sürüm numarasına da.

dediğiniz gibi custom rom attıktan sonra track id walkman in bazı özellikleri fln çalışmıyormuş.(gerçi track id yerine shazam var markette sıkıntı yok o konuda)benim merak ettiğim konu stock rom ile custom rom arasında hız akıcılık pil süresi konularında ciddi farklar var mı?

Benim tek derdim bir root atıp stamina mode yüklemek. 4 gündür girmediğim site kalmadı.

valla ben root tur bootloader kilidi açma rom atma gibi konulara sadece göz gezdirmiştim eskiden.detaylı bir bilgim yok.hani bir gün rom atma ihtiyacı duyarsam dönüp bakarım diye hiç kurcalamadım onun için pek bir bilgim yok şuan.acaba pc deki sistemden kaynaklanabilir mi? çünkü ben windows 8 e sony pc companion u yükledikten sonra telefondan kamera resimlerini göremiyordu mesela.belki fastboot driver windows 8 işletim sisteminde tam uyumlu çalışmıyordur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

valla ben root tur bootloader kilidi açma rom atma gibi konulara sadece göz gezdirmiştim eskiden.detaylı bir bilgim yok.hani bir gün rom atma ihtiyacı duyarsam dönüp bakarım diye hiç kurcalamadım onun için pek bir bilgim yok şuan.acaba pc deki sistemden kaynaklanabilir mi? çünkü ben windows 8 e sony pc companion u yükledikten sonra telefondan kamera resimlerini göremiyordu mesela.belki fastboot driver windows 8 işletim sisteminde tam uyumlu çalışmıyordur.

Pc ile hiç alakası yok kardeşim tamamen benim üstün beceriksizliğimden kaynaklanıyor :)

• Evet fastbost driver windows 8 de sıkıntı, windows 7 li bir pcde yap derim o işlemleri yapacaksan eğer. Windows 8 üzerinde de yaptığımı hiç hatırlamıyorum mutlaka sorun çıkıyordu :S Xperia mini kullandığım zamanlar her gün kurcalardım ama windows 7 de yapardım işlemlerimi.

Birde bu cihazı rootlamak için kernel atmak lazım ki en sinir bozucu tarafıda o, root için bile kernel değişmesi lazım 4.1.2 sürüm yüzünden.

Güncellemeden iyice umudu kesince o zaman rootlarız artık, root yapınca güncelleme almıyor cihaz çünkü ben sırf o yüzden kurcalamıyorum şimdilik.
  • quote:

Evet fastbost driver windows 8 de sıkıntı, windows 7 li bir pcde yap derim o işlemleri yapacaksan eğer. Windows 8 üzerinde de yaptığımı hiç hatırlamıyorum mutlaka sorun çıkıyordu :S Xperia mini kullandığım zamanlar her gün kurcalardım ama windows 7 de yapardım işlemlerimi.

Birde bu cihazı rootlamak için kernel atmak lazım ki en sinir bozucu tarafıda o, root için bile kernel değişmesi lazım 4.1.2 sürüm yüzünden.

Güncellemeden iyice umudu kesince o zaman rootlarız artık, root yapınca güncelleme almıyor cihaz çünkü ben sırf o yüzden kurcalamıyorum şimdilik.

Root için kernel, kernel için bootloader açmak gerekiyor anladığım kadarıyla (4.1.2 için)
    Satamina mode yüklemek isteyen uğraşsın dursun :d

• quote:

quote:

Evet fastbost driver windows 8 de sıkıntı, windows 7 li bir pcde yap derim o işlemleri yapacaksan eğer. Windows 8 üzerinde de yaptığımı hiç hatırlamıyorum mutlaka sorun çıkıyordu :S Xperia mini kullandığım zamanlar her gün kurcalardım ama windows 7 de yapardım işlemlerimi.

Root için kernel, kernel için bootloader açmak gerekiyor anladığım kadarıyla (4.1.2 için)
    Satamina mode yüklemek isteyen uğraşsın dursun :d

İşin ilginç tarafı kerneli bootloder kilidini açmadan atabiliyormuşuz, her şeyi tuhaf bu bizim modelin :D Keşke aklıma getimeseydin satamina modu :D

• kimi_raikonen kullanıcısına yanıt
    Hız ve akıcılık şöyle olur, dımdızlak bir android sürümü olduğu için costum room daha hızlı gibi gelebilir. Ama root olduktan sonra facebook v.s gibi telefonun anasını ağlatan şeyleri sistemden silerseniz aynı hızı yakalarsınız. Hızdan kastım 50 60 mb daha fazla ram kullanımı azalır bu yani
  • quote:

Hız ve akıcılık şöyle olur, dımdızlak bir android sürümü olduğu için costum room daha hızlı gibi gelebilir. Ama root olduktan sonra facebook v.s gibi telefonun anasını ağlatan şeyleri sistemden silerseniz aynı hızı yakalarsınız. Hızdan kastım 50 60 mb daha fazla ram kullanımı azalır bu yani

o zaman stock rom la devam edelim diyorsun fazla kurcalamayalım yani :)))
  • Stamina mode u sırf pil için yapmayı düşünüyorum çünkü bizde ki olay sadece güç tasarrufu zımbırtısı gibi birşey.
    Htc One var arkadaşta. Pil durumuna baktım

22 saat kullanım var.
    Pil %64 de. İçimden bir YUH sesi çıkmadı değil
  • xda devolopers'ın acro s bölümünde anlatıyorlar stamina mod yüklemeyi.

ama ileri derecede ingilizce gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

xda devolopers'ın acro s bölümünde anlatıyorlar stamina mod yüklemeyi.

ama ileri derecede ingilizce gerekli.

Aynen arkadaşım
    Hatta sitesi bu:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2305623
    Yapabilen var mı? Var ama Türk değil (:
  • siteripci kullanıcısına yanıt
    Allah' ın izni ile yarın yapabilen ilk Türk olacağız inşallah :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_84928107/tm.htm

Yaptık yaptık
  • arkadaşlar su geçirmez telefon alacağım bisiklet turunda kullanmak için. dayanıklı bir telefon iyi olacaktır. her yıl bir telefon hacamat oluyor
    sizce XPERİA GO mu alayım, XPERİA Z1 mini'yi mi bekliyeyim, yoksa boş verip HTC ONE mini mi alayım?
    ne dersiniz
  • gamingmaster kullanıcısına yanıt
    Kayıt ettirebiliyorsan Xperi V al.
  • beyler lütfen yardım edin benim acro s miui rom kurdum,telefon açılmadı tekrar flashtool la rom attım ama Usb hata ayıklamasını ve Bilinmeyen kaynakları kapatmısım galiba önceden, uyarıyo aç diye bunları telefon acılmıyorki bunları açayım.ne yapmalıyım yardım edin lütfen.[ROM][JB 4.1.2][Xperia ACRO S] MIUI V5 [3.10.25] bunu kurmustum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shevchenko79 -- 30 Aralık 2013; 11:51:37 >
  • Shevchenko79 S kullanıcısına yanıt
    Pc ' ni ve telefonunu kapat bir süre sonra tekrar PC yi açıp bağla ve Flashtool ile rom atmayı dene. Olmadı Sony ' nin update programını denersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

Pc ' ni ve telefonunu kapat bir süre sonra tekrar PC yi açıp bağla ve Flashtool ile rom atmayı dene. Olmadı Sony ' nin update programını denersin.

Kesinlikle bu yöntemle yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siteripci -- 30 Aralık 2013; 19:51:24 >
  • Selam arkadaşlar, boştaki ram miktarınız ne kadar normal kullanımda , 300 mb civarı bende line whastsup hep açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selam arkadaşlar, boştaki ram miktarınız ne kadar normal kullanımda , 300 mb civarı bende line whastsup hep açık.

Whatsapp açık, google play hizmetleri açık. Haliyle ayarlar (38 MB) açık.
    353 mb boş...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.