Şimdi Ara

YENİ! ŞOK MARKET 399 TL IPS EKRAN 9.7 ÇİFT ÇEKİRDEK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
6
Favori
22.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ambalajlı kutu bilgileri 94 ise Cihazda 94, yani ekranı da 9,4 inç
    ŞOK un reklamında 95 yazdığı için sanırım üzerine 95 yapıştırmışlar
    94 istiyorsanız sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsg35

Ambalajlı kutu bilgileri 94 ise Cihazda 94, yani ekranı da 9,4 inç
    ŞOK un reklamında 95 yazdığı için sanırım üzerine 95 yapıştırmışlar
    94 istiyorsanız sorun yok

aynen benimde jelatinde 95 yazıyordu kutu 94 e aitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

@dedekorkut121
    Anladım hocam,o zaman şöyle söyleyeyim.Şok un sattığı iki çeşitten 94 olanını almaya gayret etmek lazım.Gerçi bugün son gün ama 94 bulanlar kaçırmasınlar.yine de tüm mesuliyet alanlara ait.benim aldığımda şu ana kadar bir sorun gözlemedim.

@leren
    Büyük ihtimalle 94 olmalı.stickirin altında 94 yazıyor olmalı.benim aldığım da öyleydi.

Son olarak dün gece 2.5 saat boyunca tablete her türlü işkenceyi çektirdim.Aç kapa.program yükle sil,oyun denemek,filmlere bakmak,wireless ve 3G olmak üzere.sadece bir kere kilitlendi ve yüklediğim programın uyumsuz olduğunu söyledi.sildikten sonra aynı şekilde stabil çalışmaya devam etti.otg kablosu ile elimdeki 3.5" ide ve sata hddleri dönüştürücü aparat ile bağladım.bir sıkıntı yok,hepsini görüyor.usb flash bellekleri de aynı şekilde sorunsuz olarak görüyor.sadece harici hdd olmadığı için deneyemedim.Tüm bunlardan sonra şarj %44 e indi.

f@tih arkadaş ne diyorsa benim tablette 94 olandan aynı tepkiler var.ilk aldığımda gece 3-4 saat yükle sil oyna uğraştım anca bitti pil ayrıca 2,5-3 saat arasında tam doluyor şarj ışığı var dolunca sönüyor bence 9.4'' olanın avantajı ekran 95 ve 99 daki gibi 4/3 değilde 16:10 olması yani bence tabiki film izlerken tam oturuyor.ilk açıldığında biraz takılıyo sonrasında gayet akıcı ekran on numara 95 ve 99 antutu daha yüksek olacaktır çünkü 94 ün ekran çözünürlüğü daha yüksek

• quote:

quote:

Pili tam test etmedim henüz,ama dün geceden beri toplamda üç saat araliklarla da olsa kullandım.yarım saat youtubeda video seyrettim.45 dk kadar Temple run oynadim.yarim saat kadar film baktım.internette gezinme,cihazı kurcalama derken,cihazı kapatırken %60 şarjı vardı.bu arada 15 dakika daha 3G sürdü ekleyelim.Yaptıklarıma bakılırsa pil süresi oldukça iyi gözüküyor.En fazla pil tüketimi ise %15 ile oyun oynarken gitti.aldiğimde pil%96 doluydu.cihazı henüz şarj etmedim.

Arkadaşlar inanıp inanmamak elbette size kalmış.Üstte tüm yazdıklarım doğrudur.Bu konuda yalan söyleyip de insanları kandırmanın bana bir getirisi yok.Hele hele insanları yanlış yönlendirerek zarara uğraması konu olacaksa ilk önce yukarıda Allah var.Ayrıca Codegen ile hiçbir bağlantım da yok.Üstüne üstlük;Şok ve türevi mağazalara karşı sıcak yaklaşmam.Fakat bu kampanya uzun süredir almak istediğim tablet için içinde bulunduğum arayışa son verdi.Tableti her yönden oranladım ve benim için tam bir f/p olacağına ve beklentilerimi karşılayacağına karar vererek aldım.Şu ana kadar hislerimde yanılmamışım.Daha önce iki defa tableti almak için mağazaya gittim ve son anda vazgeçtim.Haftalardır da araştırma içindeydim.Ancak üçüncü gidişimde satın aldım.
    Her neyse;az önce tableti açtım ve pilin halâ %60 da durduğuna şahit oldum.Israrla söylüyorum cihazı henüz şarj etmedim.ilk şarjdan sonra neler değişir bilemiyorum.Herhangi olumsuz gelişme olursa;olumlu düşüncelerimi paylaştığım gibi onları da paylaşırım.
    Birşey daha söylemek istiyorum,kişisel düşüncem elektronik cihazlar biraz da şans işidir.Bana her zaman sorunsuz ürün tesadüf ediyor olabilir.Ayrıca beni tanıyanlar ne kadar titiz bir kullanıcı olduğumu bilirler.5800 kullandım.Herkes yaka silkiyordu ben sorunsuz kullanıyor üstüne üstlük DH'de CFW lerini yayınlıyordum.Şu anda Moto Atrix kullanıyorum.Herkes problemlerle boğuşuyor.benim cihazım henüz reset bile atmadı.Yazacaklarım şimdilik bu kadar.
    Unutmadan;benim yorumlarıma güvenip de bu cihazlardan almayın,benim cihazım sorunsuz ve stabil diye tüm cihazların aynı şekilde olma zorunluluğu yok.Ben sadece cihaz ile yaşadığım tecrübeleri paylaşıyorum ve paylaşmaya da devam edeceğim.

Not:Tablete her yüklenmemden sonra arka plan uygulamalarını sürekli olarak ;altta üçüncü kare şeklindeki tuşundan kapatıyorum.Henüz özel bir program yüklemedim ve hiç bir ayar da değiştirmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: apoykalips
    f@tih arkadaş ne diyorsa benim tablette 94 olandan aynı tepkiler var.ilk aldığımda gece 3-4 saat yükle sil oyna uğraştım anca bitti pil ayrıca 2,5-3 saat arasında tam doluyor şarj ışığı var dolunca sönüyor bence 9.4'' olanın avantajı ekran 95 ve 99 daki gibi 4/3 değilde 16:10 olması yani bence tabiki film izlerken tam oturuyor.ilk açıldığında biraz takılıyo sonrasında gayet akıcı ekran on numara 95 ve 99 antutu daha yüksek olacaktır çünkü 94 ün ekran çözünürlüğü daha yüksek
    Gelelim dezavantajlarına ebay ve başka sitelerde sadece bir örnek kasa var.diğer sitelerde 11$ ebayda ise 22$.bunlardan birini almak sorun değil.Asıl sorun ise klavyeli kasaların üstte katlanan aparatı tam usb girişlerine denk gelmesi.Gerçi gözümle görmedim henüz ama öyle olacağını düşünüyorum.Bir de ekran koruyucu film bulmak sanırım sorun olacak.yabancı bir sitede buldum fakat onun da ekrana tam oturacağının garantisi yokmuş.
    http://www.aliexpress.com/item/Original-leather-case-smart-pu-cover-screen-protector-for-9-4-Pipo-M8-wifi-Pipo-M8/744577316.html
    Package including: 1X original case, 1screen protector film(not special size ,please take note)
    Aldığım mağazada çalışan görevli arkadaş benim için extra malzemeleri sipariş vereceğini söyledi.10 gün kadar sonra izmir'e gittiğimde deneme imkanı bulacağım.uyum sağlarsa alırım artık.

• quote:

quote:

Gelelim dezavantajlarına ebay ve başka sitelerde sadece bir örnek kasa var.diğer sitelerde 11$ ebayda ise 22$.bunlardan birini almak sorun değil.Asıl sorun ise klavyeli kasaların üstte katlanan aparatı tam usb girişlerine denk gelmesi.Gerçi gözümle görmedim henüz ama öyle olacağını düşünüyorum.Bir de ekran koruyucu film bulmak sanırım sorun olacak.yabancı bir sitede buldum fakat onun da ekrana tam oturacağının garantisi yokmuş.
    http://www.aliexpress.com/item/Original-leather-case-smart-pu-cover-screen-protector-for-9-4-Pipo-M8-wifi-Pipo-M8/744577316.html
    Package including: 1X original case, 1screen protector film(not special size ,please take note)
    Aldığım mağazada çalışan görevli arkadaş benim için extra malzemeleri sipariş vereceğini söyledi.10 gün kadar sonra izmir'e gittiğimde deneme imkanı bulacağım.uyum sağlarsa alırım artık.

dostum bizim tablet 9.4'' ekran sony tablet lerde 9.4'' bana kalırsa en azından ekran koruyucu olarak sıkıntı yaşamayız kılıf olarak forumda bir arkadaş ajandasının içini boşaltıp kılıf yapmıştı bende aynısını yapacağım ajandayı buldum içini boşalttım şimdi iç döşeme ve sabitleme işlemlerini yapıyorum stant olarak ne yapabilirim şimdilik acelesi yok.Bu ara hdmi dönüştürücü ve hafıza kartı bakıyorum.Denemedim ama yuvalar aşağı bakarken ekran dönyormu yani ana sayfalar malum dik konuma gelmiyor ama tersini denemedim cihaz şu an elimde değil o yüzden sordum

• quote:

quote:

quote:

dostum bizim tablet 9.4'' ekran sony tablet lerde 9.4'' bana kalırsa en azından ekran koruyucu olarak sıkıntı yaşamayız kılıf olarak forumda bir arkadaş ajandasının içini boşaltıp kılıf yapmıştı bende aynısını yapacağım ajandayı buldum içini boşalttım şimdi iç döşeme ve sabitleme işlemlerini yapıyorum stant olarak ne yapabilirim şimdilik acelesi yok.Bu ara hdmi dönüştürücü ve hafıza kartı bakıyorum.Denemedim ama yuvalar aşağı bakarken ekran dönyormu yani ana sayfalar malum dik konuma gelmiyor ama tersini denemedim cihaz şu an elimde değil o yüzden sordum

Cihazı benim de şu an deneme imkanım yok.Eve geç gideceğim.Gidince bakarım ben de.

• üsküdar zeynep kamil şok'ta 1 adet ultimix 95 mevcut. 94 için gitmiştim ama bulamadım. 95 baya ağır geldi bana.
  • Benim aldığım da 94 üstünde 95 etiketi vardı. Pil performansı hakkında izlenimlerimi en kısa zamanda yazacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @apoykalips
    Şimdi tableti elime aldım ve giriş yuvaları aşağıda kalmak üzere ana ekran-menü ve tüm çalışan programlar dönüyor.bu güzel bir haber oldu.En azından piyasadaki klavyeli kılıfları da ufak tefek bazı modifiyeler ile kullanabileceğiz demektir.

@leren
    hayırlı olsun güle güle kullan.İnşallah sorun yaşamazsın.
  • Benim tabletin dahili hafızası 500 mb geri kalan 14 cigabayt hafızayı sd kart olarak görüyor.daha sd kart takmadım yanlış anlasilmasin.bu durum olağan midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

Benim tabletin dahili hafızası 500 mb geri kalan 14 cigabayt hafızayı sd kart olarak görüyor.daha sd kart takmadım yanlış anlasilmasin.bu durum olağan midir?

Kendi hafızasını sd kart olarak görüyor.sd takarsanız onu da external olarak görecektir.herşey normal.rahat olun
  • @f@tih
    Teşekkür ederim.

Cihazın yazılım güncellemesini nasıl yapabiliriz acaba?

Normalde ayarlar sekmesinde tablet hakkında altında yazılım güncellemesi olması gerek ama yok.

• Ultimix 99 kullanıyorum hiçbir oyunda kasmaz antutu skorum 12200 :)

• quote:

quote:

Benim tabletin dahili hafızası 500 mb geri kalan 14 cigabayt hafızayı sd kart olarak görüyor.daha sd kart takmadım yanlış anlasilmasin.bu durum olağan midir?

Kendi hafızasını sd kart olarak görüyor.sd takarsanız onu da external olarak görecektir.herşey normal.rahat olun

Sagol hocam.tarayici olarak ne kullaniyorsun play deki programlardan film -dizileri bir turlu izleyemedim.mx player ve codec paketi yuklu ama yuklemede sorun var gibi.internet cekim gucude iyi ama videolar yuklenmiyor.sitelerden dizi seyretmek istedim yine acmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: leren

@f@tih
    Teşekkür ederim.

Cihazın yazılım güncellemesini nasıl yapabiliriz acaba?

Normalde ayarlar sekmesinde tablet hakkında altında yazılım güncellemesi olması gerek ama yok.

Cihazin yazilim guncellemesi manuel olarak yapilacak.pipo nun kendi sitesinden guncellemeleri takip etmek lazim.tabi ki turkce desteklemeli.aksi halde codegenin el atmasi lazim.zaten ustunde 4.1 var.bir ustu 4.2.su andaki bence stabil.

• quote:

quote:

quote:

Sagol hocam.tarayici olarak ne kullaniyorsun play deki programlardan film -dizileri bir turlu izleyemedim.mx player ve codec paketi yuklu ama yuklemede sorun var gibi.internet cekim gucude iyi ama videolar yuklenmiyor.sitelerden dizi seyretmek istedim yine acmadi.

Tarayici kendi tarayicisuni kullaniyorum.ayrica chrome da yklu.Arzu ederseniz sirasi ile dolphine ve opera tavsiye ederim.
    cihazin kendi videi oynaticisi ile seyredemedigim video olmadi.hepsini aciyor.ayrica mx ve codek yukledim.mx de sorunsuz calisiyor.istersen mx ve codeki sil bazi mx ler tabletlerde calismayabiliyor.tekrar yuklemeyi dene.
    Tavsiye olarak super player ve Vplayer tavsiye ederim.ama mx en iyisidir.

• Arkadaşlar bataryanın mah değerine göre değerlendirmek çok yanlış bir davranış.. Mesela bende Acer A211 var 3260 mah pili ancak 8 saat kullanım ömrü var ya da xperia s'de 6000 mah batarya var ama 12 saat kullanım ömrü var çünkü tegra 3 çipsetine sahip ve bu çipsetin cpu, gpu'su çok düşük güç tüketiyor. Pil 10 000 mah da olsa donanımı çok güç tüketiyorsa o tablet 6 saat de dayanmaz. Rockchip 3066 pil konusunda nasıl bilmiyorum ama bu tabletlerde kullanılan ürünlerin batarya sürelerine ve mah değerlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi çözünürlük gibi diğer etmenler de önemli pil konusunda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 5 Şubat 2013; 22:23:07 >
  • Tabletin şarjı 4 saat 25 dakika da bitti.

Yaklaşık 3 buçuk saat oyun oynandı ve wifi hep açık birçok uygulama indirdim.

http://a1302.hizliresim.com/16/5/jtkss.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leren -- 5 Şubat 2013; 22:24:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

Arkadaşlar bataryanın mah değerine göre değerlendirmek çok yanlış bir davranış.. Mesela bende Acer A211 var 3260 mah pili ancak 8 saat kullanım ömrü var ya da xperia s'de 6000 mah batarya var ama 12 saat kullanım ömrü var çünkü tegra 3 çipsetine sahip ve bu çipsetin cpu, gpu'su çok düşük güç tüketiyor. Pil 10 000 mah da olsa donanımı çok güç tüketiyorsa o tablet 6 saat de dayanmaz. Rockchip 3066 pil konusunda nasıl bilmiyorum ama bu tabletlerde kullanılan ürünlerin batarya sürelerine ve mah değerlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi çözünürlük gibi diğer etmenler de önemli pil konusunda..

Acer A211 in pili 7.4 V 3260 mA

Codegen in pili 3.7 V 7000 mA (ne kadar doğrudur bilinmez)

Yani 7.4 Volt luk 3260 mA bi pil 3.7 Volt luk 6520 mA e denk geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Diğer söylediklerine katılıyorum pil istediği kadar yüksek kapasiteli olsun donanım enerji tüketimi konusunda cimri değlse istenilen sürelere ulaşılamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 5 Şubat 2013; 22:49:57 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.