Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (322. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
478.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 yılından buyana tüm araçlarımda petlas snowmaster w651 kullandım.
    Diğer lastikleri kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ancak aynı araçlarda kullandığım yaz lastikleriyle karşılaştırırsam, ses olarak bir tık artış, yakıt olarak 0.5 lt/100km artış oldu hepsinde.
    Her seferinde piyasada markası duyulmuş lastiklere göre %50 daha ucuz, adı duyulmamış lastiklerle de neredeyse başa baş fiyatı olmuştur.
    Asimetrik deseni nedeniyle ıslak zeminde de, karlı zeminde de gerçekten aldığı parayı hak eden bir performansı var. Kuru zeminde, hele ki biraz sıcak havalarda, birkaç yıl da geçtiyse alalı, kayma ve patinaj yapmaya başlıyor ama sakin kullanan birisinin bunları yaşaması mümkün değil.
    Tekrar söylüyorum, diğer bir lastik alıp kullanmış birisi değilim, illa ki daha iyisi vardır ama gidip fiyatı 1,5 veya 2 veya 4 kat pahalı olan bir lastikle karşılaştırma yapmayalım, haksızlık olur. Aynı fiyat bandındaki lastiklere göre karşılaştırma yapılırsa, ben de keyifle okurum.

2010-2016 arası kullandım, 205/55/16 - Ford Focus - 180,000 km'nin 2/3'ünü kışlıkla yapmışımdır. (2 takım kullandım)
    2016-2018 arası kullandım, 225/55/17 - Opel insignia - 50,000 km'nin yarısını yapmışımdım.
    2018 kasımda yeni aracıma da aldım. 37. hafta 2018 üretimi 215/55/17 petlas - 450*4=1800 TL verdim.

Benim tavsiyemdir.

Saygılar

• Hasan7 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, göstermiş olduğunuz makalede yer alan sonuçlar 205/55/16 ebat lastikler için geçerli.

235/45/18 ebat için maalesef karşılaştırma bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhatsoylu kullanıcısına yanıt
    benim de aklım nokian da idi ama cebim petlas dedi
  • arkadaşlar dün teslim aldığım araç
    ta ön farda yağış sonrası bu şekilde buhar yapıyor bi yerden hava alıyor sanırım satış temsilcisi normal olduğunu söyledi ama benim hiç aklıma yatmadı sizce ne yapmalıyım?
  • architect80 A kullanıcısına yanıt
    İlk alındığında oluyor bir daha olmuyor, en azından bende öyle oldu. Sıkıntı yaratacak bir durum değil.

• cgurcan C kullanıcısına yanıt
    Var ama eski tarihli, desen değiştiği için sonuçlar biraz değişir ama neticede lastiğin karakteri değişmez. Memnuniyette bir fark olacağını zannetmiyorum, fiyat avantajına göre seçin bence.

• architect80 A kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Normal bir durum buğu sorunu. Bu forumdaki pek çok arkadaşın aracında olmuştur. Bir süre sonra kendiliğinden ortadan kalkacak. Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız Allah kazasız belasız mutlulukla kullandırmayı nasip etsin. Araçtan çok memnun kalacaksınız bu araçtan inip başka bir araca binmek istemeyeceksiniz. Ben şuan superb kullanmıyorum başka bir aracım var ve her günümü superb i özlemekle geçiriyorum. Çok arıyorum çok...
  • beko86 kullanıcısına yanıt
    güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim yaklaşık 9 senelik skoda kullanıcısıyım daha önce 2 sefer octavia almıştım sonunda superb almak kısmet oldu inşallah hepimiz can sağlığı ve huzurla kullanırız
  • Kasım 2018 Satış Adetleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: beko86

Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Normal bir durum buğu sorunu. Bu forumdaki pek çok arkadaşın aracında olmuştur. Bir süre sonra kendiliğinden ortadan kalkacak. Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız Allah kazasız belasız mutlulukla kullandırmayı nasip etsin. Araçtan çok memnun kalacaksınız bu araçtan inip başka bir araca binmek istemeyeceksiniz. Ben şuan superb kullanmıyorum başka bir aracım var ve her günümü superb i özlemekle geçiriyorum. Çok arıyorum çok...
    :)) o kadar da degil ya. Baska bir araca binmek istemeyeceksiniz...

• herkese iyi akşamlar çok arayıp cevabını bulamadığım birkaç sorum olacak cevaplandırabilirseniz sevinirim
    1- aracımda dijital gösterge var kullanım kılavuzunun 38. sayfasında ek bilgileri nasıl ayarlayacağım yazılı fakat anlatıldığı yerde boleroda maalesef böyle bir ayar yok
    2- yine kitapçığın 50. sayfasında sportif sürüş ile ilgili bilgileri eğlence sisteminde görüntüleme diye bir ayar var ve maalesef bolero da böyle bir ayar yok
    3- ortalama yakıt tüketimi hiç bir yerde gözükmüyor nerede bulabilirim
    4- f1viteste vitesi arttırdığımız kulakçıkta (+) üstünde "off" yazıyor bu ne işe yarar bilen var mı
    5- hafızalı koltukları ayarlayıp kaydettikten sonra aracı o anahtarla açtığımda koltuğun otomatik olarak ayarladığım konuma gelmesi gerekmez mi ben araca bindikten sonra koltukdaki 1 tuşuna basılı tutuyorum o şekilde tekrar ayarladığım pozisyona geliyor tek basmam da yetmiyor parmağımı ayarlama tamamlanana kadar 1 tuşundan çekmemem gerekiyor oysa ki ben ve eşim kendi anahtarlarımıza bir seferde tanımlıycaz ve hangi anahtarla arabayı açarsak koltuk ve aynaların o anahtar için ayarlanan konuma geleceğini düşünmüştük
    şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi architect80 -- 8 Aralık 2018; 23:28:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: architect80

herkese iyi akşamlar çok arayıp cevabını bulamadığım birkaç sorum olacak cevaplandırabilirseniz sevinirim
    1- aracımda dijital gösterge var kullanım kılavuzunun 38. sayfasında ek bilgileri nasıl ayarlayacağım yazılı fakat anlatıldığı yerde boleroda maalesef böyle bir ayar yok
    2- yine kitapçığın 50. sayfasında sportif sürüş ile ilgili bilgileri eğlence sisteminde görüntüleme diye bir ayar var ve maalesef bolero da böyle bir ayar yok
    3- ortalama yakıt tüketimi hiç bir yerde gözükmüyor nerede bulabilirim
    4- f1viteste vitesi arttırdığımız kulakçıkta (+) üstünde "off" yazıyor bu ne işe yarar bilen var mı
    5- hafızalı koltukları ayarlayıp kaydettikten sonra aracı o anahtarla açtığımda koltuğun otomatik olarak ayarladığım konuma gelmesi gerekmez mi ben araca bindikten sonra koltukdaki 1 tuşuna basılı tutuyorum o şekilde tekrar ayarladığım pozisyona geliyor tek basmam da yetmiyor parmağımı ayarlama tamamlanana kadar 1 tuşundan çekmemem gerekiyor oysa ki ben ve eşim kendi anahtarlarımıza bir seferde tanımlıycaz ve hangi anahtarla arabayı açarsak koltuk ve aynaların o anahtar için ayarlanan konuma geleceğini düşünmüştük
    şimdiden teşekkür ederim
    4- Vites D konumunda iken kulakçıktan vites değiştirirseniz bir süre manuel modda kalıyor. Manuel modu iptal etmek için vites arttırma kulakçığına 2 saniye kadar basmanız yeterli olacaktır, tekrar otomatik konuma geçiyor.

• namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • selam arkadaşlar, son kampanyalar ile superb prestige paketini 200.000 TL altı fiyat alan oldu mu? böyle indirim yapan bayi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoiree

selam arkadaşlar, son kampanyalar ile superb prestige paketini 200.000 TL altı fiyat alan oldu mu? böyle indirim yapan bayi var mı?
    O fiyata ineceklerini sanmıyorum, belki 1.4 TSI'da inebilirler stokta varsa.
  • arkadaşlar kolay gelsin sağ aynanın geri viteste otomatik aşağı inmesi ayarlı halde ayna kumandası r konumunda fakat bazen d ye alınca belli bi hızda düzeliyor bazen 50km hıza bile çıksam ayna eski konumuna geri gelmiyor sebebini bulamadım bir türlü
  • Kullanma klavuzunun fotoğraflarını koyuyorum. Orada ufak bir bilgi var ona dikkat ederseniz bu sorunu yaşamazsınız.

• Merhaba arkadaşlar.

Superb alma arefesindeyim. Sizce hangisini secmeliyim.

1.4 dsg style 162000
    1.5 dsg prestige sunroof 195000
    1.6 dsg style virtual cockpit, keyless go, elektrikli bagaj 187000
    1.6 dsg style 178000
    1.5 dsg sunroof koltuk ısıtma 177000

Sizce en avantajlı hangisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekdogan -- 17 Aralık 2018; 21:57:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tekdogan T kullanıcısına yanıt
    Cevabım biraz kaba olacak kusura bakmayın. Ama doğuş holding şu anda acayip keriz silkeliyor. 26.10.2018 de daha ortada ÖTV indirimi yokken bunların sıfır faiz 1000000 tl kredi kampanyası için 21 bayi ile görüştüm. 1.6 dizel dsg style paket için en uygun fiyat 184500 tl aldım.

2 Kasım da aynı 21 bayiyi tekrar aradım. %15 indirime rağmen aldığım en iyi fiyat 189000 tl oldu.

Bence buna bir bakın

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ege-motors-dan-2016-cam-tavan-dsg-44bin-kmde-629107856/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2016-prestige-42.000-km-de-cam-tavanli%2Csahibinden-634904492/detay

• 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.