Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
478.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aracın 2. yıl servis bakımı için 1174 lira fiyat aldım geçen senenin 2 katına yakın bi rakam.Bu sene bakımını yaptıran var mı aramızda fiyatları merak ettim.
  • rkrlmaz R kullanıcısına yanıt
    Hocam, 1174 tl içine neler dahil? Biliyor musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Servis bakınini 2017 güzünde araci alırken sorduğumda 800tl fiyat vermişlerdi. İyi zam yapmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk yil bakimina ek olarak bujiler değişecekmis.soylediklerine gore bu sene 3 kere zam gelmis ,rakam cok yuksek ama garanti yüzünden mecburuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Şirket için 1.6 TDI CR 120 PS DSG Comfort almayı düşünüyorum. Çift MTV ödememek için Temmuz'da almak daha mantıklı gibi ancak fiyatlar da yerinde durmuyor. Şu anki fiyat 175.400 TL. Fiyat eğilimleri ve kampanyalar hakkında fikri olan arkadaşlardan, beklemek ya da bu ay almak seçimi konusunda öneri rica ediyorum.

Diğer bir konuysa renk seçimi. Tabii ki tamamıyla zevk meselesi ama en prestijli gözüken ve beğendiniz renkler hangisidir acaba?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • orome O kullanıcısına yanıt
    Superbin tüm donamiari 120km de iyi yol sesi alır. Yalıtımı zayıftır motor sesini her zaman içeri alır. Bunları düşün iyi karar ver. Araç ucuz olsa bunlar çok ciddi sıkıntı değil ama o kadar para verilecekse iyi düşünmek lazim.

Ben 110binden TDI active aldım ama şimdi kesinlikle 160bin vermem.

Renk kişisel tercih hoşunuza giden rengi seçin bulabilirseniz. Ama lansman rengi business grisi gayet güzel.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Sizin başka bir öneriniz var gibi. Paylaşır mısınız?
  • orome O kullanıcısına yanıt
    Ben Ford Mondeo tavsiye ederim. Dizaynından yalıtımına, performansına kadar herşeyi güzel.

http://www.arabalar.com.tr/ford/mondeo/2018/1-5-tdci-titanium

Bu arada superb kötü değil ama iyileştirilmesi gereken zayıf yönleri var. Ben superb aldığıma pişman değilim araç 6 ayda çok değer kazandi. Fakat şu anki fiyatlardan da superb almazdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 13 Haziran 2018; 5:20:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orome

Merhabalar. Şirket için 1.6 TDI CR 120 PS DSG Comfort almayı düşünüyorum. Çift MTV ödememek için Temmuz'da almak daha mantıklı gibi ancak fiyatlar da yerinde durmuyor. Şu anki fiyat 175.400 TL. Fiyat eğilimleri ve kampanyalar hakkında fikri olan arkadaşlardan, beklemek ya da bu ay almak seçimi konusunda öneri rica ediyorum.

Diğer bir konuysa renk seçimi. Tabii ki tamamıyla zevk meselesi ama en prestijli gözüken ve beğendiniz renkler hangisidir acaba?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Beklediğiniz her gün araç fiyatına zam gelebilir. Ödeyeceğiniz MTV nin bir taksitinden daha da fazla zam gelebilir. Ama tüm skoda bayilerini ararsanız uygun bir araç bulabilirsiniz. Renk olarak araca beyaz ve gri renklerin yakıştığını düşünüyorum. Sunroof ekstra bir görsellik katıyor ama çok sorun çıkartıyor bu nedenle uzak durun derim.

Benim tavsiyem kesinlikle superb. Mondeo 6 ayda 184 adet satmış. Muhteşem bir araba için rekor satış gerçekten. Daha önce mondeo kullanmamış olsaydım ya da sadece test sürüşü yapmış olsaydım bunları yazmadım ama kullandık. Asfaltı mükemmel olan yollarda mondeo ve superb arasında yalıtım farkı yok. Çok bozuk yollarda mondeo bir adım öne çıkar. Malzeme kalitesi superb te daha iyi. Hacim den ve kullanışlılıktan bahsetmiyorum bile. Süspansiyonda süperb daha yumuşak ama mondeo nun süspansiyonu daha sessiz çalışıyor. İkinci elde de superb passat ı yakaladı. İnsanlar artık skoda nın kuş logosuna güveniyorlar. Düzgün yollardaki yalıtım değerlerini aşağıya ekliyorum. Kendiniz çıkarım yapabilirsiniz. İki aracı da almadan önce test edersiniz son düşünce ve yorum size aittir...

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili)

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim önerinize.
    Fiyatların çok yükseldiği konusunda hem fikirim ancak Mondeo'da dizel otomatik seçeneği sadece 2.0'da var ki onun da fiyatı malum.
    Bunun yanında tasarım olarak prestijli görünüm kriterine Superb daha çok uyuyor benim görüşüme göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko86

Beklediğiniz her gün araç fiyatına zam gelebilir. Ödeyeceğiniz MTV nin bir taksitinden daha da fazla zam gelebilir. Ama tüm skoda bayilerini ararsanız uygun bir araç bulabilirsiniz. Renk olarak araca beyaz ve gri renklerin yakıştığını düşünüyorum. Sunroof ekstra bir görsellik katıyor ama çok sorun çıkartıyor bu nedenle uzak durun derim.

Benim tavsiyem kesinlikle superb. Mondeo 6 ayda 184 adet satmış. Muhteşem bir araba için rekor satış gerçekten. Daha önce mondeo kullanmamış olsaydım ya da sadece test sürüşü yapmış olsaydım bunları yazmadım ama kullandık. Asfaltı mükemmel olan yollarda mondeo ve superb arasında yalıtım farkı yok. Çok bozuk yollarda mondeo bir adım öne çıkar. Malzeme kalitesi superb te daha iyi. Hacim den ve kullanışlılıktan bahsetmiyorum bile. Süspansiyonda süperb daha yumuşak ama mondeo nun süspansiyonu daha sessiz çalışıyor. İkinci elde de superb passat ı yakaladı. İnsanlar artık skoda nın kuş logosuna güveniyorlar. Düzgün yollardaki yalıtım değerlerini aşağıya ekliyorum. Kendiniz çıkarım yapabilirsiniz. İki aracı da almadan önce test edersiniz son düşünce ve yorum size aittir...

Alıntıları Göster
    Bir mesaja bu kadar katılabilirdim, gereken her şeyi söylemişsiniz. Superb'e karşı mondeo'yu önermek? :) Hem de superb sahibi tarafından? Enteresan gerçekten..

Sıfır almak yerine, sıfır gibi ikinci ellere bakmanızı da tavsiye ederim. Çünkü şu sıralar piyasa belirsizliğinden ötürü ikinci el satışlarının azlığından, sıfıra gelen zamlar ikinci el piyasasına yansımadı. Aynı araca çok daha fazlasını vermenizi istemem.. Mutlaka istediğiniz donanım ve özelliklerde temiz bir araç bulursunuz, iyi miktarda paranız da cebinizde kalmış olur.

• beko86 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler yorumlar ve veriler için. Herkesin faydalanacağı bir bilgi olmuş.
  • chesteren kullanıcısına yanıt
    Bireysel alsam kesinlikle haklısınız. Şirket üzerine alım olacağından ÖTV ve KDV'nin giderleştirilmesi sıfır araçları daha makul kılıyor.
  • Merhaba,
    Öncelikle, neredeyse 1 aylık presij sahibi olarak arabanın çoğu şeyinden memnunum (ses yalıtımı dahil buna, türkiyedeki, özellikle devlet yollarındaki asfaltlar maalesef çok kötü olmasına rağmen yukarıda yazılanlara katılmıyorum)

Şu an memnun olmadığım tek şey "Bolero multimedia ses sistemi". Cihaz güzel olmasına güzel ama telefon bağlayıp "mirrorlink" yada "android auto" hatta "carplay" bağlayınca ilk sorun 200 bin TL'lik arabada konsolunun önünde kablolar dolaşıyor ki hiç hoş bir görüntü değil. Ayrıca o kocaman parlak ekranda video, müzik klibi, youtube falan açmaya kalkınca bir sürü kısıtlama ile karşılaşıyorsunuz. (çok dolaylı çözümleri var fakat onlarda her zaman çalışmıyor)

Çözümü için wifi bağlantısı mantıklı geldi bana. Kablo yok, tertemiz, telefonu tak çıkar yapmaya gerek yok... USB porta bağlanabilecek USB dongle tarzı bir cihaz aradım fakat maalesef uyumlu bir cihazı ben bulamadım. Bulduklarımın hepsi bir yazılımın kurulmasını gerektiriyor. (plug&play birşeyler lazım)

Bunun haricinde sistemi en üst model olan COLOMBUS ile değiştirmek başka bir alternatif olabilir ( wifi var, dvd var, engellemelere takılmıyor). Bunun da fiyatı yurt dışında 1000 Euro civarında, türkiye için kdv+ötv+şirket karı derken 10 bini geçer sanırım.

Aklınızda, sizin düşündüğünüz başka bir çözüm var mı? Alternatif medya sistemleri veya Bolero'ya bağlanabilecek bir aparat, veya başka bir fikir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ve iyi bayramlar hepinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgurcan -- 14 Haziran 2018; 17:17:21 >

• 2015 1.4tsi active paket arabaya serviste bolero takarlar mı? Şuan active pakette olan 5" standart ekran var.

• araçta son günlerde start-stop geç devreye giriyor.eskiden frenden ayağımı çekince hemen çalışıyordu,şimdi çekmeme rağmen çalışmıyor,gaza basınca çalışıyor?sorun mu var?sebep ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

araçta son günlerde start-stop geç devreye giriyor.eskiden frenden ayağımı çekince hemen çalışıyordu,şimdi çekmeme rağmen çalışmıyor,gaza basınca çalışıyor?sorun mu var?sebep ne olabilir?
    Auto hold açık mı?
  • Skoda yoğun talebi karşılamak için üretimi dışarıda yaptırabilir...

Skoda otomobillerinin gördüğü yoğun ilgi nedeniyle üretimi yetiştiremiyor. Firma sözleşmeli bir üreticiye dışarıdan üretim yaptırarak talebi bu şekilde karşılamaya çalışacağını açıkladı.

Özellikle yeni Kodiaq ve Karoq SUV’lere olan talep Skoda’da yıllık üretimi şu an 1.2 milyon adetten 2025 yılına gelindiğinde 2 milyon adet otomobile çıkartabilir.

Skoda zaten şu anda Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarında kapasiteyi olabildiğince artırmış durumda. Ayrıca Volkswagen Grubu’na ait başka fabrikalardaki atıl kapasitenin kullanılması da planlanıyor. Firma bunun yanı sıra dışarıdan sözleşmeli üretim yaptırma alternatifini de değerlendireceğini açıkladı ve talebin 2018 yılında da üretim kapasitesinin üzerine geçtiğini belirtti.

Mart ayında firma içinden kaynaklar Skoda’nın üretimi artırma yolları aradığını, bu kapsamda Çek Cumhuriyeti dışında bir yerde yeni bir fabrika açmayı da düşündüğünü söylemişlerdi.

Almanya’nın üç büyük firması BMW, Daimler ve Volkswagen sık sık Avusturya’daki Magna Steyr ya da Finlandiya’daki Valmet Automotive gibi sözleşmeli üreticilerden hizmet alıyor. Bu sayede üretimde daha fazla esneklik kazanılırken firmaların kendi fabrikalarındaki yatırımlardan ve kaynaklardan da tasarruf ediliyor.

Valmet bu yıl Mercedes GLC SUV’nin ve A-Serisi kompakt modelin üretimi için 1000 yeni çalışan alacak.

Volkswagen Grubu insan kaynakları yöneticisi Bernd Osterloh, geçen hafta yaptığı açıklamada üretimin bir kısmını Almanya’ya kaydırmanın Skoda’nın sorununu çözmeye yetmeyeceğini, markanın Audi’yi de geçerek Volkswagen Grubu’nun Porsche’den sonra en karlı ikinci markası haline geldiğini açıkladı.

Osterloh Skoda’nın gerekli üretim kapasitesine nasıl ulaşabileceği sorunu için Kasım ayı itibariyle Volkswagen Yönetim Kurulu tarafından bir karar alınacağını söyledi.

Kaynak:https://www.ototeknikveri.com/haber/14700/skoda-yogun-talebi-karsilamak-icin-uretimi-disarida-yaptirabilir

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili)

• quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

Auto hold açık mı?

Alıntıları Göster
    aynen hocam auto hold açık kalmış,hiç dikkat etmemiştim.teşekkürler
  • 2017 dizel manuel superb birkaç aydır startını stop istikrarsiz. Bazen çalışıyor bir süre yol aldıktan sonra kendiliğinden iptal oluyor hemde kontağı henüz kapatmadan. İlk 2-3 ay böyle bir sıkıntı yoktu. Servise götürdüm aküsü zayıflamıştır dediler. Ben.akuyle ilgili olduğunu sanmıyorum. Servise bir daha götürüp aracı kurcalatmak da istemiyorum. Yıllık bakıma kadar bekleyeceğim. Tavsiyesi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.