Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
478.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Belki kategori olarak farklı ama iki araç arasında kararsız kaldım. biri süperb 1.6 tdi dsg style pk. diğeri nissan qashqai 1.6 tdi x tronik black edition.lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın. Zira 3 hafta vaktim var almak için.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Prestige paketi ile standart olarak gelen bolero ekranda ne yazık ki mümkün değil ancak Colombus yani Navigasyonlu olan ekran opsiyonu varsa izleyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erharp32 kullanıcısına yanıt
    Elazığ da nissan bayisi olmadığı için Malatya ya gitmiştim. Şanzımana birşey diyemem ama yalıtım adına çok zayıf qasqahi. Test aracı olmasına rağmen citirtilar geliyordu araçtan. Bagaj da küçük. Ben dıştan çok beğendiğim halde malzeme olarak beğenmedim. Tucson çok güzeldi. Keşke yakıt derdi olmasa direkt alırdım ama ülkemin şartları işte. Superb aldım memnunum. Sizin ihtiyaçlarınız ve ailenizin büyüklüğü de önemli. Ailem 4 kişi ve geniş bir araç lazımdı. Qasqahi beni tatmin etmemişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erharp32

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Belki kategori olarak farklı ama iki araç arasında kararsız kaldım. biri süperb 1.6 tdi dsg style pk. diğeri nissan qashqai 1.6 tdi x tronik black edition.lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın. Zira 3 hafta vaktim var almak için.

QQ'den geçtim bu araca. Arada dağlar kadar fark var kalite olarak. Araba kullanmıyormuşum ben dedim Superb'i ilk kullandığımda. QQ sorunlu bir araç. Araştırın derim.
    Hoşgeldiniz bu iki aracı kıyaslamamız mümkün değil. Birisi sonsuz konfor üstüne tasarlanmış makam arabası diğeri ise benim gibi her gün bozuk dağ yollarına rahatça gidebilecek bir SUV. Malum nissan artık renault grubunda dolayısı ile renault kendisi ile birlikte nissan ı da çok iyi yerlere getirecek. Ama şanzımanlar arasında vw grubu lehine çok açık fark var. Diğer farkları saymaya başlarsam bu yazı bitmez. Kararınızı verirken kullanım amacınızı ve kullanacağınız yolları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim...
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Belki kategori olarak farklı ama iki araç arasında kararsız kaldım. biri süperb 1.6 tdi dsg style pk. diğeri nissan qashqai 1.6 tdi x tronik black edition.lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın. Zira 3 hafta vaktim var almak için.

Tek cevap verecem parasını son kuruşuna kadar hak eden arabalardan biri superb o yüzden superb alın derim. Neden mi diyeceksiniz. superb tamamen konfor odaklı düşünülen ve verdiğiniz paraya göre sunduğu donanımların çok daha fazla olduğu bir araç bence. eksikleri yok mu var ancak bu eksileri artılarla kıyasladığın zaman bulacağınız f/p oranı gerçekten çok yüksektir.
    mesela qasqhai bagajı dar arka oturma alanı superb e göre çok daha dar. ayrıca gerek yerden yüksek oluşu nedeniyle yaşanacak yol tutuş kaybı da başka bir gerçek. ayrıca bu segment bir aracın 4x4 olmaması da büyük bir eksiklik bence .

Tabi ki bu benim kendi kişisel deneyim ve tercihim.
    Sizde içinizden ne geçerse yani içinize ne sinerse onu alın.
    ihtiyaçlara göre de araba alış tercihlerinin de değiştiğini unutmamak gerek.
    sonuçta ne araç alırsanız kazasız ve belasız kullanmanızı dilerim.

Bu arada bende superb 1,6 tdi prestige dsg alarak aranıza katıldım. şu an için aracımdan çok memnunum bakalım zaman ne gösterecek. eski bir yeni kasa octavia ve yeni kasa passat kullanıcısı olarak passat çok güzel bir araba onda kuşku yok ancak superb sunduklarıyla ve fiyatıyla bence çok daha tercih edilesi bir araç.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal6579 -- 24 Mart 2017; 15:22:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal6579

quote:

Tek cevap verecem parasını son kuruşuna kadar hak eden arabalardan biri superb o yüzden superb alın derim. Neden mi diyeceksiniz. superb tamamen konfor odaklı düşünülen ve verdiğiniz paraya göre sunduğu donanımların çok daha fazla olduğu bir araç bence. eksikleri yok mu var ancak bu eksileri artılarla kıyasladığın zaman bulacağınız f/p oranı gerçekten çok yüksektir.
    mesela qasqhai bagajı dar arka oturma alanı superb e göre çok daha dar. ayrıca gerek yerden yüksek oluşu nedeniyle yaşanacak yol tutuş kaybı da başka bir gerçek. ayrıca bu segment bir aracın 4x4 olmaması da büyük bir eksiklik bence .

Tabi ki bu benim kendi kişisel deneyim ve tercihim.
    Sizde içinizden ne geçerse yani içinize ne sinerse onu alın.
    ihtiyaçlara göre de araba alış tercihlerinin de değiştiğini unutmamak gerek.
    sonuçta ne araç alırsanız kazasız ve belasız kullanmanızı dilerim.

Bu arada bende superb 1,6 tdi prestige dsg alarak aranıza katıldım. şu an için aracımdan çok memnunum bakalım zaman ne gösterecek. eski bir yeni kasa octavia ve yeni kasa passat kullanıcısı olarak passat çok güzel bir araba onda kuşku yok ancak superb sunduklarıyla ve fiyatıyla bence çok daha tercih edilesi bir araç.
    Saygılarımla.

tşkler. bende sizin gibi düşünüyorum. Superb alacağım Allah nasip ederse inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: beko86

Hoşgeldiniz bu iki aracı kıyaslamamız mümkün değil. Birisi sonsuz konfor üstüne tasarlanmış makam arabası diğeri ise benim gibi her gün bozuk dağ yollarına rahatça gidebilecek bir SUV. Malum nissan artık renault grubunda dolayısı ile renault kendisi ile birlikte nissan ı da çok iyi yerlere getirecek. Ama şanzımanlar arasında vw grubu lehine çok açık fark var. Diğer farkları saymaya başlarsam bu yazı bitmez. Kararınızı verirken kullanım amacınızı ve kullanacağınız yolları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim...

tşkler cvp için. Sonuçta asfaltta gidecek bu araba benim için.
  • Arkadaşlar merhaba 2016 styl pk.te bu özellikler standart mi? yoksa 2017 model için mi geçerli?
    -8''bolero (bolero standart olan modellerde)
    -arka cam sileceği
    -çerçevesiz dikiz aynası
  • 22. Haftadan sonra geldi bu özellikler , 2016 ların bi kısmında var yani .

Bende 22.hafta sonrası üretilmiş style paket var. Çerçevesiz ayna ve 8 inç ekran var ama arka silecek yok (prestij pakette var sadece).

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojaverok

22. Haftadan sonra geldi bu özellikler , 2016 ların bi kısmında var yani .

tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

Bende 22.hafta sonrası üretilmiş style paket var. Çerçevesiz ayna ve 8 inç ekran var ama arka silecek yok (prestij pakette var sadece).

tşk ederim. kullanıcı olarak yorumunuz aydınlattı.
  • Arkadaşlar aracımın (1.6 tdi prestige) ekranı civarından bir zırıltı sesi geliyor. Ekran çevresine bastırdığımda kesiliyor. Geçici çözüm olarak ekran ile havalandırma düğmeleri arasındaki birleşme yerine kayıt sıkıştırdım ve sesi kestim. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?
  • Walter_Sobchak W kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda vardı. Aynen el ile dokununca kesiliyordu. Çözüm olarak bir şey üretemedim. Zaten çakıl oranı yüksek olan zeminlerde geliyor. Güzel asfaltta gelmiyor.
  • Arkadaşlar merhaba. Forumu en başından beri 5 gündür okuyorum. Genel olarak klima sorunundan ve lastik yol sesinden şikayet edilmiş. Haricinde pek bir şikayet duymadım 168 sayfanın sonunda. SuperB almak gibi bir niyetim var üstte yazdığım gibi. 2016 düşünüyordum ama forumda verilen numaran sorduğumda bayilerde olmadığı söylendi. 2017 tdi dsg style pk düşünüyorum. Aracı nisan ortalarında sipariş edebilirim Allahın izni olursa. 2017 style pk opsiyon listesine nasıl ulaşabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de 2016 bulamazmıyım bu ayda bilgisi olan var mı bayii olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erharp32 -- 27 Mart 2017; 15:8:36 >
  • Bütün bayiler stokları görüyor sözde ama yine de en geniş ürün çeşidi ve stoğuna sahip DOD a sormanızda fayda var. Bazen bayiler genel stok durumlarını paylaşmaktan imtina edebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 27 Mart 2017; 17:42:37 >
    Merhabalar. 2016 bulmanız zor. Opsiyon listesi bende var ama eski fiyatlar. Bir bayiyi arayıp size mail atmalarını isteyebilirsiniz. Yakınsanız gidip çıktısını isteyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlara. Aracın net fiyatı (Superb Sytle 1.4 TSI ACT) 68.831,23 Tl. yani %50 lik ÖTV dilimine giriyor. Benim merak ettiğim ise; araca ekletilen opsiyonların net fiyat üzerinde bir artış yaratıp yaratmadığı. Eğer ki yaratıyorsa araç kaba bir hesapla 70.000 Tl.nin üzerine çıkıyor ki bu da %60 lık dilime girmesi demek. Bilgisi olan arkadaşlarımın cevaplamasını rica ediyorum.
  • eklediğiniz opsiyonlar üzerinden ötv hesabı yapılıyor.ama sizin gibi fiyatı sınırda olan araçlarda bayiler indirimlerle ayarlama yapabiliyorlar.benim aracım sınırdaydı 50 ötv li satış yapıldı.en uygun fiyatıda Çakıroğlu otomotiv Berrin hanım vermişti
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.