Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (281. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
477.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mümkün değil. Montaj aşamasında takılmazsa sonradan imkansız. Ben de almadığıma pişman oldum sonradan ekletmeye çalıştım ancak araç üretim bandında olduğu için eklemediler. Kullanmaya başladıktan sonra eksikliğini hissetmedim pek...
  • Merhaba arkadaşlar geçen gun aracin klimasini acmak istedim kis boyu sicak kullanmıştık iceriye sogutmak icin 20 derece yaptim sıcak uflemeye devam etti biraz bekledim sıcaklığı en düşüge getirdim ama sicak uflemeye.devam etti .birde ilk baslarda klima kapaliyken bile hafif hafif sıcak hava veriyordu.klimayi soguga nasil çevirecegim bilen var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rkrlmaz R kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşamıştım. Klima sıcak üflerken ayarı en sıcağa getir bekle ve sonra hızlı bir şekilde soğuğa çek klima adam oluyordu. Sonradan yazılım yüklediler böyle abidik gubidik hareketlerden kurtulmuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta Aracımın 15.000 bakımını yaptırdım. 735 TL tuttu ve bana yüksek geldi. Aracım 1,6 TDI DSG prestige.

Bu arada servise gitmişken satış danışmanına da uğradım. Teşhirde benim aracın aynısının siyahı vardı, 2017 Siyah Prestige DSG Sunrooflu yani. Aracın 168`e satıldığını söyledi. Sanırım liste fiyatı 170`in üzerinde.
    Şimdi düşünüyorumda, bu paraları şimdi verir miydim? Sanırım vermezdim. Gelirimde böyle bir artış olmadı. Geçen sene yerine bu sene aracımı yenilemek isteseydim muhtemelen yeni megane veya 130 civarı başka bir araç bakıyor olurdum. Fakirleştiğimizin direk göstergesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

Geçen hafta Aracımın 15.000 bakımını yaptırdım. 735 TL tuttu ve bana yüksek geldi. Aracım 1,6 TDI DSG prestige.

Bu arada servise gitmişken satış danışmanına da uğradım. Teşhirde benim aracın aynısının siyahı vardı, 2017 Siyah Prestige DSG Sunrooflu yani. Aracın 168`e satıldığını söyledi. Sanırım liste fiyatı 170`in üzerinde.
    Şimdi düşünüyorumda, bu paraları şimdi verir miydim? Sanırım vermezdim. Gelirimde böyle bir artış olmadı. Geçen sene yerine bu sene aracımı yenilemek isteseydim muhtemelen yeni megane veya 130 civarı başka bir araç bakıyor olurdum. Fakirleştiğimizin direk göstergesi.

170.000 TL vermez miydiniz, yoksa veremez miydiniz? İkisi arasında fark var Ben şahsen veremezdim.
    Benim eski aracım Nissan Qashqai idi,onda bakım aralıkları 10.000 kmde bir. 10.000 bakımı 800 TL civarı, 20.000 bakımı 1000 küsür. Ocak'ta ablamın Kia Rio'suna ikinci yıl bakımı yaptırdık, hava filtresi değişmediği halde 600 TL'ye yakın tuttu.

• namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Veremezdim. Gelirim el vermezdi. 1 yılda en az %15-20 civarı fakirleştik diyorum. Enflasyonun %10 çıkması bir şey ifade etmiyor ki. Tam bir yıl önce 125`e aldığım araba 170 olmuş.

Japon arabaları nedense her 10 binde bakıma giriyor. Muhtemelen ithalatçıların gelir beklentisiyle ilgili bir politika. Yoksa japon arabalarının daha dayanıksız olduklarını sanmıyorum. Benim gibi yılda 15 bin yapan biri için %50 fazla bakım ücreti anlamına gelir. Yani tamam basit bir bakım için 700-800 TL leri kanıksadık artık ama bana çok geliyor. Yapılan Yağ- 3 filtre değişimi sonuçta.
  • Herkese merhaba 2015-2016 model düz vites superb düşünüyorum.Çok tercih edilmemesinden olsa gerek manuel araç yok denecek kadar az.Prestige paket de buldum bir tane 2015 model 6500km istediğim renk ve cam tavan opsiyonu da var 120 gibi bir rakam yazılmış.Benim ayırabileceğim bütçe 110-112 civarları.Senede 10 bin km anca yaparım fakat yine de dizel tercih etmeyi düşünüyorum açıkcası gerçekten fakirleşiyoruz fiyatlar çok yükselmiş...
  • Dukeee D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Türkiye de çok nadir bulunuyor onların da çoğu ilk gemiyle gelen bayilerin test araçları. Ben manuel vites hayranı olduğum için özel sipariş ile getirtmiştim. İlk sipariş verenlerden biriyim 2015 temmuz sonunda sipariş vermiştim. Aracım şeker beyazı prestige sunroof lu ve siyah iç döşeme. O zamanlar prestige pakette siyah döşeme sadece özel sipariş ile getirtiliyordu. Benim aracım 2016 ekim ayından buyana kullanılmıyor başka bir araç kullanıyorum. Üstü kapalı bir bahçede brandası örtülü bir şekilde bekliyor. 27 bin km de.

120 ye çok iyi söylemişler. Ben kendi aracım bugün bu saatte 135 bin isterim. Her ne kadar artık prestige paket in manuel vitesi gelmeyecek olsa da dsg olan araçtan 11 bin aşağı oluyordu. Şuanda otomatik araç 163 bin olduğuna göre manuel olan gelseydi 150 bin civarı olacaktı. Sunroof opsiyonunun da 4500 civarı olduğunu düşünürsek hesap biraz kabarıyor.

Şimdi bunu okuyanlar benim uçtuğumu düşünecek tabi. Elbette haklılar. Ancak benim aracım komple seramik kaplamalı, ayrıca 250 mikron 1. kalite komple şeffaf film kaplı, yine 1. kalite 1 numara cam filmi var. Cam çıtaları, kapı eşikleri, kapı içleri, iç eşikler jumbo box ve ayak deyen yerler komple film kaplı. Çöp kutusu, tablet tutucu orjinal paspas orjinal bagaj havuzu, bagaj filesi, koltuk kılıfı, anahtar kılıfı mevcut. Araç oto yıkamacı ile henüz tanışmadı, sonax cilalı şampuan, meguiars zift ve böcek temizleyici, avrupadan gelen özel bez ile tazikli su görmeden elde yıkandı. Yine avrupadan gelen özel kurulama bezleri ile kurulandı. Her bir yıkama ve temizleme işlemi 3 saat civarı sürdü. Aracın boya koduyla özel bir boya pasta cila seti aldım. Tamponlardaki küçücük taş izlerini bile yok ettim. Aracı güneş altında bırakmadım. Ekim ayında iş yerim değişti bozuk yolu olan yere gitmek zorunda kaldığımdan superb imin bradasını çektim başka bir araç aldım...

Merhaba, business gri manuel dizel prestige ve cam tavan sahibiyim. 46.000km'deyim. 120kTL çok iyi rakam bence. Zorda kalmazsam 127 kTL altına vermezdim. Bu araç çok az örneği piyasada olarak şimdiden tarihteki yerini aldı. Artık getirilmemesi çok garip, en büyük 5-6 şehir dışında dsg superb satılması çok garip..Normal şartlarda satışların %50 manuel, %50 dsg olmasını beklerdim ama manuel parmakla sayılıyor, bu vesileyle bu otomatik çılgınlığını bana açıklayabilecek var mıdır? Krediyle otomatik seçeneğe 12.000 fazla verip 16.000 ödeyen insan, trafiksiz bir şehirde nasıl bir konfora kavuşmuş oluyor? Arıza yaptığında hayatının kayacağı riski hep aklında bir de..

• quote:

Orijinalden alıntı: Nostalgiant

Merhaba, business gri manuel dizel prestige ve cam tavan sahibiyim. 46.000km'deyim. 120kTL çok iyi rakam bence. Zorda kalmazsam 127 kTL altına vermezdim. Bu araç çok az örneği piyasada olarak şimdiden tarihteki yerini aldı. Artık getirilmemesi çok garip, en büyük 5-6 şehir dışında dsg superb satılması çok garip..Normal şartlarda satışların %50 manuel, %50 dsg olmasını beklerdim ama manuel parmakla sayılıyor, bu vesileyle bu otomatik çılgınlığını bana açıklayabilecek var mıdır? Krediyle otomatik seçeneğe 12.000 fazla verip 16.000 ödeyen insan, trafiksiz bir şehirde nasıl bir konfora kavuşmuş oluyor? Arıza yaptığında hayatının kayacağı riski hep aklında bir de..

Merhaba, bahsettiğim araç da aynı şekilde business gri sizin aracınızın aynısı.Peki siz kullanım açısından zorluk yaşıyor musunuz?Araç büyük bir araç sonuçta.Tahmini 116 bin gibi bir rakama vermeyi düşünüyor araç sahibi.

• Kullanım açısından hiç bir zorluk yaşamıyorum. Önceki aracım da manuel audi a4 idi. Manuel üst segment araçlar bunlar, herhangi bir zorluk bırakmazlar sürücüye. 116ya bu aracı veren arkadaş yerine hangi arabayı koyabilir merak ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nostalgiant

hocam aslında kadınlar da büyük bir etmen. kadınların çoğu otomatik vites istiyor. evlendikten sonra eşim de kullansın diye ben de otomatik düşünmeye başladım. aslında alınacak modele bile etki etmeye başladı. mesela manuel üst model bir araç alınacağına insanlar gidip daha alt bir modelin (veya markanın) otomatik viteslisini alıyor.

bazı markaların bakımları ve parça değişimi daha pahalı (özellikle japon markalarının). dolayısıyla ucuz markanın otomatiğine yöneliyor herkes. bu da reno, hyundai, fiat gibi markaların daha çok satılması olarak piyasaya yansıyor.

• Anlıyorum bu bir etmen tabi tamamen katılıyorum. Yalnız ben hanıma 400TL tutarında 10 saat ders aldırdım, süper manuel kullanıyor. Minimum 6000 TL otomatik farkı+ otomatik şanzıman risklerinden korudum kendimi. Örnek teşkil edebilir belki diye buradan yazayım ;)

Şu gün Şu saatte 116 ya manuel prestige bedava bedava bedava... Aracı almadan önce iyice bir baktırın derim ben. Aracın kullanımı da çok rahat 38 tane farklı araç kullanma fırsatım oldu. En rahat araç buydu. Bu arada 2015 prestige modellerde front assist standart donanım arasında bulunuyordu. Şimdilerde 3000 tl nin üstünde bir opsiyon paketinin içinde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko86

Şu gün Şu saatte 116 ya manuel prestige bedava bedava bedava... Aracı almadan önce iyice bir baktırın derim ben. Aracın kullanımı da çok rahat 38 tane farklı araç kullanma fırsatım oldu. En rahat araç buydu. Bu arada 2015 prestige modellerde front assist standart donanım arasında bulunuyordu. Şimdilerde 3000 tl nin üstünde bir opsiyon paketinin içinde...

hocam en rahat araç, citroen c5 bence. citroen bile daha iyisini yapmıyor artık
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Yeni c5 sadece çin için üretilecek. c5 kullanmadım bilemiyorum. Bizde bir tane citroen var hoşuma gidiyor kullanması rahat. Ama benim aracım her yönüyle rahat ve konforlu.
  • quote:

Yeni c5 sadece çin için üretilecek. c5 kullanmadım bilemiyorum. Bizde bir tane citroen var hoşuma gidiyor kullanması rahat. Ama benim aracım her yönüyle rahat ve konforlu.

arkada tarafta multi direction süspansiyon mu ne varmış ondan iyiymiş c5. uçan halı gibi sarsmıyor hiç. yerdeki çukurdur tümsektir fazla hissettirmiyor.
  • quote:

Aynen öyle..Kendi aracımı sattım hemen aradım fakat araç satılmış sanırım :( kapora alınmış en azından sahibindende ilanı var aracın 2015 6500

Km ankarada araç 06 che plakalı..Bugün insignia baktım 121.500 fiyat verdiler cosmo paket..

• Iyi gunler arkadaslar.Dun sans eseri farkettim. Aracin altindaki plastik muhafaza kisminda el büyüklüğünde bir parca yok. Kirik yani. Tam iki kapi arasinin hizasinda. Normalde gorunmuyor egilip bakman lazim. Sizce degistirmem gerekir mi? Degistirirsem kaca mal olur? Tecrubeli olanlar Yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

• Bu medya ekranında mp4 veya başka bir video formatı izleme şansımız var mı?
  • 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.