Şimdi Ara

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
479
Cevap
11
Favori
64.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: willyyyyy

200 altına dizel otomatik olursa iyi satar gibi
    İmkansiz bence ama izleyip gorelim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler.
  • Bu araba C sınıfı Hb sayılmaz. Polonun hormonlusu gibi birşey bu. Fiyatları da Egea yı hedef alacaktır. Dizel otomatik full Egea 185, bu da 195 olur perakende de maksimum. Benzinli Manuel görece boş versiyon gelecekse 140-150 arası rekabetçi olur. Belki Bi parça dolusu 160 a kadar iş yapar ama o kadar. Arabalar gelmeye başlarsa bunu daha pahalı fiyatlara alacak zor bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Bu araba C sınıfı Hb sayılmaz. Polonun hormonlusu gibi birşey bu. Fiyatları da Egea yı hedef alacaktır. Dizel otomatik full Egea 185, bu da 195 olur perakende de maksimum. Benzinli Manuel görece boş versiyon gelecekse 140-150 arası rekabetçi olur. Belki Bi parça dolusu 160 a kadar iş yapar ama o kadar. Arabalar gelmeye başlarsa bunu daha pahalı fiyatlara alacak zor bulunur.
    Neden? önemli olan boyutlardır segment belirlemede ve bu araç tamamen C sınıfı boyutlarında (Golf'ten her açıdan büyük)

Bu aracı egea veya c-elysee ile karıştırmayın.
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    Şaşesi Polo, ibiza ile aynı, içi de düşündüğünüz gibi kaliteli değil, büyük ihtimalle Leon dan bile adi. Elektronik el freni gibi konforlu bazı özellikler yok. Superb in Octavianın yalıtımı bile rakiplerinden zayıf, bunun nasıldır siz tahmin yürütün.

Polo şasesi üzerinde Polo İbizadan kaliteli ama Golf Leon dan ucuz bir araba. En azından ben böyle tahmin ediyorum, böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Leon fiyatına alacaksanız bence Leon alın.

C ellyse neyse de Egea bence bire bir rakibi bu arabanın. Bu arabayı düşünenler Egea da baksın bence.

• TSB'nin kasko değer listesinde, 1.6 dizel dsg premium paket 213.900,00 TL gözüküyor. Liste fiyatı aşağı yukarı bu olur.

• Benim anladığım Skoda rapid in cross versiyonu golf plus gibi de olabilir, Skoda araçları genelde genişlik ve konforlu odaklı, cepler bagaj falan kullanışlı ve pratiktir, ne yazık ki dsg ve TSI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Egea hb ile bu aracın boyutları benzer, egea 6 mm daha uzun, scala 1 mm daha geniş, aks aralığı da 11 mm daha uzun.

Bagaj hacimleri scala 467, egea 440 litre. Arka diz mesafesi de benzer, şu net şekilde daha geniş denecek bi fark yok test videolarına göre.

Üretim amacı olarak direkt rakip modeller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 4 Temmuz 2020; 20:45:30 >
    Arkadaş aracın boyutuna laf etmemiş ki. Polonun hormonlusu demiş. Yane demek istediği polo kalitesinde golften büyük bir araç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Şaşesi Polo, ibiza ile aynı, içi de düşündüğünüz gibi kaliteli değil, büyük ihtimalle Leon dan bile adi. Elektronik el freni gibi konforlu bazı özellikler yok. Superb in Octavianın yalıtımı bile rakiplerinden zayıf, bunun nasıldır siz tahmin yürütün.

Polo şasesi üzerinde Polo İbizadan kaliteli ama Golf Leon dan ucuz bir araba. En azından ben böyle tahmin ediyorum, böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Leon fiyatına alacaksanız bence Leon alın.

C ellyse neyse de Egea bence bire bir rakibi bu arabanın. Bu arabayı düşünenler Egea da baksın bence.
    Hocam hiç okumamışsınız ki yazımı. o kadar da uğraştım halbuki

Söylediklerinizin aynısını yazdım zaten. İçi de çok kaliteli demedim. Hatta golf ve leon kadar sürüş zevki vermeyecektir diye bile ekledim.

Fakat araç sınıfı bu yukarıda belirttiklerimle alakalı bir şey değil ki. Yumuşak plastik kullanımı ile sınıflar bölünmüyor. önemli olan şey boyutlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kondor16

TSB'nin kasko değer listesinde, 1.6 dizel dsg premium paket 213.900,00 TL gözüküyor. Liste fiyatı aşağı yukarı bu olur.
    Bu çok önemli bilgi.

Kasko değerleri ile fiyatlar ilişkisini hiç takip etmedim ama illaki bir gösterge olur.

Sağolun bilgi için.
  • UmutBG U kullanıcısına yanıt
    Tamam da C sınıfı demiş :) Araçları kalitesine göre sınıflandırmıyoruz, boyutlarına göre sınıflandırıyoruz.
    Rica ederim, kasko değerleri güncel fiyat listeleriyle birebir uyumludur. Benim bildiğim premium, skodanin orta paketi ve dizelle TSI arasında %6-7 fark var. Bu durumda premium TSI 150 bg DSG fiyatı 200 binin biraz üzerinde, bir alt paket düz TSI ise 160 küsür bin olur gibi.

Hocam kendiniz dedeniz bu arabayı Egea ile karşılaştırmayın diye, merakımdan baktım boyutları Egea Hb ile birebir aynı. Egea'nın C Hb kalitesinde olmadığı aşikar, bence bu da öyle olur. Ucuz C Hb ler diyebiliriz.

Daha kaliteli olursa Leon, Golf pastasından çalar, bu beklenti ile görmeden almayın diye diyorum. Yoksa doğru fiyata her arabanın alıcısı olur.

• Kondor16 K kullanıcısına yanıt
    kamiq icin de kasko degeri mevcut mudur acaba?

• Teşekkürler merakla bekliyorum. Keşke dolar/euro kuru ve vergiler bu kadar yüksek olmasa da 5-10 senede bir sıfır km araç alabilsek.

• https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631
    Trafikteki bütün araçların kasko değerine ulaşabirsiniz.

• Hasan7 kullanıcısına yanıt
    Ben alıcı değilim zaten :)

Ancak bence siz de kafanızda bu kadar düşük konumlandırmayın aracı. Beklediğinizden daha kaliteli olacak. Skoda Octavia ile neredeyse aynı kalitede bir araç (yeni kasası değil)

Ki Octavia'nın malzeme kalitesi hiçbir zaman eleştirilmedi ülkemizde.
  • Forumda egeaya mk atanlar, civic corolla beğenmeyenler gelecek bu aracı övecek.

Sırf dizel otomatik ve ucuz diye tutulabilecek bir model. Egea dururken tercih etmem ama golften, octavia dan çok müşteri çalacaktır diye tahmin ediyorum. İyi fiyatla en çok satan c hb olabilir. Golfün octavianın dizeli bitti.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bence de Egea'dan iyi bir araç :)

Fiyatı aynı olsa hiç düşünmem Scala alırım. Ama zaten Egea'yı alınabilir kılan da fiyatının azlığı. Scala'nın da aynı fiyata geleeğini düşünmüyorum Egea ile.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.