Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (811. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önce kullandığım araba Citroën nemo sırf o araba yüzünden korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dımmışali kullanıcısına yanıt
    Merak etme hicbir sikinti yasamazsin. Nemo kullandiktan sonra hele. Keçi gibi tirmanir yokuşları.

• mfeker89 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, en ufak bir rampada vites değiştirmekten gına geldi sonuç olarak arabanın yokuşu Bana mısın demeden tırmanmasını istiyorum.

• Bende 2011 model octavia var 1.6 tdi 105 beygir olandan. Yokusta vites küçültmezsin ama vites büyütürsün bastan soyleyim 😁

• Herkese merhaba. Nasipse sıfır octavia alacagım. Sunroof lu mu yoksa düz mü alayım karar veremedim. Sunroofdan cok ses geliyormu olan arkadaslar biraz yorum yaparsa sevinirim

• MuhsinS M kullanıcısına yanıt
    Hevesinizi kırmak istemem ama, arabanız sürekli açıkta kalacaksa ve sunroof çok sık açıp kapatırsanız illa ki zamanla sorun yaşarsınız. Bu sorunlar tıkırtı da olabilir, tahliye sorunları da olabilir. Görsel olarak iyi ve araç ici verah olabiliyor ancak yaşanabilecek sorunlara hazırlıklı olmaniz gerek.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Araç kapalı otoprkta kalacak kullanım harici, bu yüzden en azından biraz daha uzun ömürlü olacağı kanaatindeyim. Sunrooflu araç aldık. İnsallah sorun yaşamayız

• MuhsinS M kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. Arabanın zevkini ve tadını çıkarın.
  • Selam arkadaşlar.octavia almak istiyorum ama kararsızım.butcem maksimum 70000tl .sorularim sunlar:
    1)2013 öncesi ve sonraki kasa arasında görüntü dışında da farklar var mı acaba?eski kasa beni tatmin eder mi sizce?eski kasa elegans mi yoksa hasar kayıtlı yeni ambition falan mı?
    2) yıllık 12-13binkm falan yapıyorum .bunun yarısınida şehirdisi diyelim.oldugum yerde pek trafik yok.sizce TSI mi dizel mi almalıyım?LPG istemiyorum.
    3)elegans in diğerlerinden farkı nedir ?

• Escobar6734 E kullanıcısına yanıt
    2010 model 1.4 TSI kullanıyorum. Bende LPG var. LPG olmadan şehir içi 9lt lerde geziniyor 120 km hızla şehir dışı 6.9 lt. bütçeni ona göre ayarlamalısın.
    Gelelim farklara 2013 öncesi modellerin en büyük farkı bağımsız süspansiyon. yeni modeller arkada torsiyon çubuğu ile geliyor. Bu durum 2013 öncesi kasaları virajlarda daha başarılı yapıyor. Farkı farketmen zor olabilir ama bu fark var. donanım ve malzeme kalitesi olarak bakarsan hiç bir fark yok.yeni tasarımdansa eski tasarımı daha çok seviyorum kalıplı ve kaslı duruyor. 70lerde manuel bulabilirsin 1.4 yerine 1.2 tsı tercih edebilirsin. ancak benzin fiyatlarını gözönünde bulundurmalısın. elegance genel farkı büyük ekran teyp far ve yağmur sensörleri. dijital çift bölgeli klima.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anonymousilver

Merhabalar,

Aldığında bolero ekran olmayıp (tuşlu medya oynatıcısı olan) sonradan geri görüş kamerası ve ekranı taktıran var mıdır?
    Konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
    kimse mi yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

2010 model 1.4 TSI kullanıyorum. Bende LPG var. LPG olmadan şehir içi 9lt lerde geziniyor 120 km hızla şehir dışı 6.9 lt. bütçeni ona göre ayarlamalısın.
    Gelelim farklara 2013 öncesi modellerin en büyük farkı bağımsız süspansiyon. yeni modeller arkada torsiyon çubuğu ile geliyor. Bu durum 2013 öncesi kasaları virajlarda daha başarılı yapıyor. Farkı farketmen zor olabilir ama bu fark var. donanım ve malzeme kalitesi olarak bakarsan hiç bir fark yok.yeni tasarımdansa eski tasarımı daha çok seviyorum kalıplı ve kaslı duruyor. 70lerde manuel bulabilirsin 1.4 yerine 1.2 tsı tercih edebilirsin. ancak benzin fiyatlarını gözönünde bulundurmalısın. elegance genel farkı büyük ekran teyp far ve yağmur sensörleri. dijital çift bölgeli klima.
    Teşekkürler bilgi için.manuel e alıştım zaten otomatik aramıyorum.70e 1.2 TSI banada mantıklı geliyor .yada eski kasa km'ye göre tercih yapacağım.
    Aracın ekşi dediğiniz bir yönü varmı acaba ?

• sontur S kullanıcısına yanıt
    Z rotu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, yeri burası mı bilmiyorum ama belki bir kaç arkadaşa faydası olur diye buraya yazıyorum.

2006 model octavia 1.9 tdi dsg elegance aracımın kaloriferi radyatör tıkalı olduğu için (herhalde bir müddet antifirizsiz kullandığımdan dolayı) son iki yıldır ısıtmıyordu. Ustalar değişmesi gerek dediler. Bir kaç elektrikçiye sordum ve göğüs komple sökülecek dediler. 2018 yılı için 750 tl işçilik istediler (radyatör hariç).

İşinin ehli bir usta bulana kadar söktürmemek adına kalorifer peteğini, internette bolca videosu bulunan kireç çözücü ile bir iki defa temizledim. Ancak kısa süre sonra tekrar eski haline dönüyordu.

Kış mevsimi yaklaşınca tekrar temizlik yapmaya karar verdim. Belki radyatör delinir düşüncesi ile parçacı arkadaştan iade etmek şartıyla radyatörü istedim. Şasi numarası ile parçayı bana verdiğinde bu tip radyatörlerin göğüs sökülmeden değiştirilebildiğini söyledi. Allah ondan razı olsun.

Bir anda içimde bir mutluluk ki anlatamam. Hemen bir usta tavsiye etmesini istedim. Beni yönlendirdiği ustaya gittim. Baktı ve göğüsü sökmeden değiştirebileceğini söyledi. Fiyatta anlaştık ve hemen işe başlamasını istedim.

Ancak şunu belirtmem gerek. Aracın üzerinden çıkan Valeo marka radyatörden başka radyatör yuvaya oturmadı. (Piyasada bulunan Behr, kale, yan sanayi vs. dahil hepsini denedik) Sonuçta biraz zor da olsa valeo radyatörü buldum.

Gelelim işin maddi kısmına: 300 tl. Valeo radyatör + 300 tl işçilik toplamda 600 tl'ye işlemi tamamladım.

Şu an keyfine diyecek yok. Hararet göstergesi daha hareketlenmeden benim güzel octaviam sıcak sıcak üflemeye başlıyor.

Not: Göğüs sökülecek diyen elektrikçilere artık iyi gözle bakmıyorum. Bulunduğunuz bölgede işi bilen herhangi bir oto elektrikçisine bu işlemi yaptırıp uzun süre rahat rahat ısınabilirsiniz.

Benim işlemi yapan ustanın bilgilerini de veriyorum. Yakın olanlar değerlendirebilir. Doğan oto elektrik-klima Celal Usta. Güngören-Bağcılar San. Sit. 23. blok no:8 telefonu: 05454199124 Ustanın ismini, numarasını ve işçilik ücretini yazmadan önce kendisini arayıp haber vermek istedim. Şöyle bir şey söyledi. İki tip montaj şekli varmış. Biri kolay diğeri biraz daha zormuş. Diğerine 400 tl işçilik alırım dedi. Pazarlık ederek işinize gelirse değerlendirebilirsiniz. Maddi hiçbir menfaatim yoktur bilinsin. Sadece benim durumumda olan arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

Radyatörün yerini aşağıdaki fotoğrafta işaretledim.

Herkese iyi günler...

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: MuhsinS

Herkese merhaba. Nasipse sıfır octavia alacagım. Sunroof lu mu yoksa düz mü alayım karar veremedim. Sunroofdan cok ses geliyormu olan arkadaslar biraz yorum yaparsa sevinirim
    Aracim 2013 model ve tr ye getirilen ilk sunroof lu araclardan ( octavia)..
    Şuan 198 bin km de ve yeni yeni ufak gicirtilar gelmeye basladi.
    O da bir aç kapa yapınca geçiyor,tahminen bir temizlik yaptirtsam geçecek...conta sedi gibi birşey..

Octavia alacaklar kesinlikle sunroof lu alsin eger bütçe uygunsa hiç sorun çıkarmadı bana , aracıda sunroof u da yoğun kullanan biriyim...
    Sadece yagmur çiselese bile sanroof u açmam..sadece kuru havada açın..arada sırada tam açıp contalari silikon spreyle silin..kizaklari yağlatin

• Merhaba arkadaşlar...
    2018 Skoda Octavia 160 bin tl civarında 10-15 bin kmlerde...
    Şimdi alsam 2020’de Yeni kasa geliyor fakat kesin bilgi 1.6 TDİ olmadan! Dizelde 2.0 TDİ olacak.
    Sizce 6-7 ay sonra satmaya kalksam zarar ettirir mi ?

• Herkese iyi günler. 2017 style paket 1.0 octavia aracım var. Aracıma kendi imkanlarım ile geri görüş kamerası takmak istiyorum. N11 de bir kaç ürün buldum. Bagaj açma kapağına monte edilmiş şekilde satılıyor. Anlatımlı bir video bulamadım hiçbir yerde. Bulan var ise paylaşabilir mi? Bir de ürünü taktığımızda vag ile bir işlem yapmamız gerekiyor mu yoksa direk kamerayı bağladığımızda kamera çalışıyor mu?

• Öncelikle iyi günler dilerim, 2014 Model 37.400 Km'de 1.6 TDI Skoda Octavia Ambition düz vitesli aracım var, artık düz vitesli araç kullanmak istemediğimden aracımı satmayı düşünmekteyim, sormak istediğim bahsettiğim bu aracın ortalama/yaklaşık ederi nedir ? bilinen 2. el sitesinde fiyatları araştırdım 100.000 TL yazanda var, 120,000 TL yazanda, 2. el piyasasına hiç takip etmeyen sıradan bir araç kullanıcısı olarak, bu aracı kullananlardan fikir almak istiyorum, teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Şu anda Clio4 1.5 DCI manuel kullanıyorum. Aile için çok da kullanışlı değil. Octavia 1.6 TDI DSG Style model sıfır araç almayı düşünüyorum. Çeşitli video ve forum incelemelerim oldu. Genel anlamda aracı beğendim.

Sadece 2 sorum olacak;

1. DSG şanzıman olduğundan, bu şanzımanla ilgili bilinen kronik sıkıntıları var mı ya da yaşayan oldu mu?

2. Belirli hızların üzerinde arka tarafın savrulduğu bilgisi var. Kullanan arkadaşlar bunu çok sık yaşıyor mu ya da gerçekten böyle bir kronik sorunu var mı? Varsa da bunu bagaj üzerine spolier takarak çözebilirmiyiz?

Not: Belki bu konularda daha önce yorum yapılmış olabilir. Ancak çok fazla sayfa var, biraz inceledim ama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

Öncelikle iyi günler dilerim, 2014 Model 37.400 Km'de 1.6 TDI Skoda Octavia Ambition düz vitesli aracım var, artık düz vitesli araç kullanmak istemediğimden aracımı satmayı düşünmekteyim, sormak istediğim bahsettiğim bu aracın ortalama/yaklaşık ederi nedir ? bilinen 2. el sitesinde fiyatları araştırdım 100.000 TL yazanda var, 120,000 TL yazanda, 2. el piyasasına hiç takip etmeyen sıradan bir araç kullanıcısı olarak, bu aracı kullananlardan fikir almak istiyorum, teşekkürler.
    aracınız nerede hocam görmek isterim
  • 
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.