Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (807. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam çok detay vermek istemiyorum ama duyum değil kesinlikle.Zaten Şahenk'in Doğuş ve Garanti'yi elinden çıkarmak istediği borçlarının arttığı ve bunları yapılandırmaya çalıştığı artık iyice ayyuka çıktı.

Başka bir bilgi daha vereyim Tofaş'ta Temmuz başından bu yana Pazartesi ve Cuma günleri fabrika çalışmıyor. Stokları koyacak yer kalmamış. Ford Otosan da fabrikayı tatil edeceğini açıkladı.

Kısacası otomotiv sektöründe durum kötü.
  • an itibariyle avek'ten randevu aldım 30000 bakımı 1045 tl %10 yaz indirimli haliyle.

bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albertini56 -- 24 Temmuz 2018; 14:12:23 >
  • Albertini56 A kullanıcısına yanıt
    çok değil mi ya? vw de eşit benim bildiğim.
  • çok tabiki ama yapacak birşey yok maalesef. garanti yüzünden bayılıyoruz bu parayı.
  • Arkadaşlar 3-4 gün önce başımıza ilginç bir arıza geldi. Aracımız 2016 octavia 1.6 dsg green. Aracımızı kilitlerken "Dikkat, kontak anahtarı sürücü kapısı" diye uyarı vermeye başladı. Araçta herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen uyarı geçmeyince servise götürdük. Önce sorunu çözmeye çalıştılar fakat devam edince bir beyinden bahsettiler ve sipariş geçmişler. Nasip olursa çarşamba ya da perşembe aracı teslim edeceklermiş. Araç serviste çünkü o beyni söktükleri için kapılar kilitlenmiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arizona76

Aracın ikinci eli gayet iyi bence.Bir defa çekiş iyi vergisi düşük konforu klasına göre çok iyi.Bagaj ve iç hacim oldukça geniş.Fiyat performans oldukça iyi tavsiyem 0 yerine 2.el bakın 2018 model style sunrooflu bir araç 117 civarında görmüştüm sahibinden'de.

Gelelim eksi yönlerine.Süspansuyon sert yani çukura girince denildiği gibi darbeyi hissettiriyor.120km sonrası rüzgar sesi biraz var ama öyle çok abartıldığı kadar yok.Normal bu ses Passat araçlarda da var sanırım yan ayna yapısından kaynaklı.

Dış ortam sesini alıyor bunun nedeni geçen abiyans aydınlatma yapmak için kapı döşemeleri sökülünce anladım içinde tek bir yalıtım yok saca direk yan döşemeleri monte etmişler.

Aslında hazır söktürmüşken yalıtım malzemesi koydursam mı diye de düşünmedim değil.

Kısacası benzer araçlar kıyas ederseniz alabileceğiniz en ideal fiyat performans aracı Octavia 1 sene beklerseniz Jetta 2019 yeni kasa ile geliyor ama Doğuş oto şuan ciddi maili sıkıntıda batabilirler.En son VW para yatıramadıkları için araç göndermemişti.
    Baktığın araç kaç bindeydi dizelmi benzinmiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar, 1.2 tsi ambition aracımın teybinde phone tuşu yok. Mute tuşu var. Bluetooth la telefon bağlanmıyor anladığım kadarıyla. Bu teybe serviste bluetooth bağlanır mı? Maliyet ne olur? Ya da başka çözüm önerir misiniz?

Cevaplar için teşekkürler

Edit: 1.2 tsi 110 beygirlik motora hangi motor yağını almam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 30 Temmuz 2018; 22:55:29 >
  • Selam arkadaşlar,

Ambition Octavia için 7 8 inç multimedya ekran kullanan var mı? En son çıkan, en iyisi, tam uyumlu bir cihaz önerebilir misiniz?

• Bende 2018 1.6 tdi style dsg ile aranıza katıldım.

• blazer24 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı ugurlu olsun, anahtarsız giriş opsiyonu varmı araçta varsa ne kafar fiyatlandırılıyor.

• maalesef anahtarsız giriş ve çalıştırma yok standart style 17 jant opsiyonu var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. 2019'da octavia'da kasa değiştirecek anladığım kadarı ile.
    Kasım'a kadar bekleyip takip edeceğim.
    İstediğim fiyat bandında bir octavia bulursam 0 bulamazsam 2. el bakacağım.
    O kadar güzel araba yapıp neden biraz da konfor için süspansiyon üzerinde oynama yapmazlar.
    neyse konuyu takipteyim.
    Octavia'nın 2 sıkıntısı var. Birincisi, süspansiyon yumuşak fakat esnekliği az, dolayısıyla biraz derin bir çukurda veya keskin hız kesicilerden geçerken esnekliği bitiyor ve arkada oturanlar sarsılıyorlar..ikincisi, kapılardan içeri ses alıyor, şehiriçi hızlarda rahatsız etmiyor fakat yüksek hızlarda hissediliyor..sanırım aynaların yapısının da etkisi var..bu iki eksik olmasa zaten tüm araç satışlarının yarısı octavia olur, diğer modeller sinek avlar..üreticiler bu eksiklikleri bilerek araçlarını piyasaya sürüyor, aksi halde kimse passat almazdı..

• sevgili oktavia kullanıcıları merhaba.2015 dizel dsg elagans sahibiyim.aracımın garantisi bitti.son 1 aydır 3-4 defa "hata!vitesi P konumunda park ediniz" diye uyarı veriyor.normal seyir halindeyken 1 sn süreyle yanıp sönüyor.garanti bitti daha önce kaza yapıp tamir ettirdiğim,bakımlarımı yaptırdığım yer eğer o uyarıyı resmini çekebilirsen arabayı getir.parça bizden işicilik senden yaparız diyor.iyi niyet garantisi diye bişey varmış.açıkcası hiç bilgim yoktu bu konuda.tatile çıkmadan önce bakım uyarısı verdi,servise uzaklığım 150 km olduğu için tanıdık arkadaşa yağ değişimini yaptırdım.şimdi bu arıza ortaya çıktı.kronik arızaymış şimdi diyorlar ki iyi niyet garantisini bozmuşsun.hem kronik arıza diyorlar hemde iyi niyetten bahsediyorlar.dsg şanzımanın böyle sıkıntılı olduğunu bilseydim kesinlikle almazdım.
    ben şunu anladım bunlar özellikle kronik sorun yükleyip seni servise bağlıyorlar.benden iyi niyetli davranmamı bekleyip sağmaya hazır sığır belleyip garantiye sokuyorlar bide üstüne işciliği benden alıyorlar.
    dostlar ben şimdi bu uyarı tekrar çıkarmı diye elimde video araç kullanıyorum.ve aracımın normal km olarak periyodik bakımı yeni geldi.önce 25 binde yaptırmıştım şimdi 40 binde.
    sizce ben ne yapmalıyım???

• Süspansiyon ve darbe emiş konusunda rahatsız olanlar var benim octaviam 17 inç ince yanaklı lastikler ama ben memnunun önceki aracım tiguandı ama bence octi daha konforlu. Ses yalıtımınıda beğeniyorum ilk zamanlar gürültülü gelmişti ama çinden big D denen fitillerden yapıştırdım kapılara sanırım çok farketti kapılar daha tok kapanıyor ve ses içeri girmiyor önceki kadar tavsiye ederim. Yol sesi konusunda da iyileşme oldu ciddi düzey de ama bi ziabert alt yalıtım yaptırabilirim. Aracım yeni olmasına rağmen soğutma sıvısı eksik uyarısı verdi... Fikrinz var mı ?

• Octavia'cı arkadaşlar bu bölüm çok sessizleşti. Konular başka yere mi taşındı ne oldu? Paylaşım sayısı çok düştü.
  • Geçen arkadaş Fabia'sını bakım'a götürdü.
    Servis'te yedek parça olarak buji yokmuş.
    Ayrıca 30bin bakımınına 1200TL vermiş.
    Anara And.

Konuşacak pek bir şey kalmadı.

Style DSG Dizel 200k olmuş....
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Aldığınız fitillerin linki paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler
  • Skoda servislerinde, 4 yaşını doldurmuş araçlar için %20 Zubizu indirimi mevcut. Kampanya bitiş tarihi 31/12/2018.
    Duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 27 Eylül 2018; 9:7:18 >
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Lütfen aldzğınız ürünün linkini ve varsa uyagulama fotoğraflarını paylaşır mısınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

Octavia'cı arkadaşlar bu bölüm çok sessizleşti. Konular başka yere mi taşındı ne oldu? Paylaşım sayısı çok düştü.
    Valla yeni almak isteyenlerin hevesi kursağında kaldı misal 3 sene önce 80k ya aldığım 1.6 TDI CR 115 PS DSG Style şu an 194k olmuş Alanlar da keyifle kullanıyor yani çok güzel araç. İçine zigon sehpa sığıyor daha ne olsun
  • 
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.