Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
16.246
Cevap
192
Favori
1.179.255
Tıklama
Giriş
    780 Mesaj

Çok teşekkürler hocam...

Önceki sayfalarda aracın iç aydınlatmaları için kullandığım ledleri yazmıştım.Photon marka kullanmanızı tavsiye ederim.Arıza ışığı yakmıyor.Sadece plakalık arıza ışığı yakıyor onu da gidip vag kodlamadan plakalığı led olarak güncelletirseniz södürüyor.Plakalık hariç hiç bir yer arıza ışığ yakmaz.

Geleyim kullanılan ışıklara...

Plakalık ve Ayna altları için Photon 7020

İç aydınlatma,ayak aydınlatması,torpido ve bagaj için Photon 7017 kullandım.

İnternette mevcut N11'den alabilirsiniz.Uygun fiyatları var.

Gelelim son yaptırdığıma dediğiniz gibi ip neon KGN marka aldım ama şuan piyasada yok aşağıdaki ürün de muadil bir üründür.
    https://urun.n11.com/led-far/super-2mt-beyaz-arac-ici-torpido-ledi-ip-led-ip-neon-el-wire-P196888041

İçlerinde 1 adet beyin çıkıyor ayrıca harici olarak dışardan 2 adet beyin aldım 20tl'ye...

4 metre tüm kapılar için yeterli oluyor.

Işıklar cam açma düğmelerine bağlanıyor.İşlemler için 4 kapı döşemesi sökülüyor zaten bu yüzden Skoda'da çalışan elektrikçi arkadaşı seçtim gözü kapalı söküp taktığı için.

Kapıyı döşemesi bütün olarak çıkıyor ayrı parçalara ayrılmıyor.Söküp içinde geçiriyor falçata ile boyunu geçirip mevcut aralığa oturtuyor ve içten beyindeki kablolara bağlantısını yapıp beynin diğer tarafnı cam açma yerindeki elektirik kısmına kadar uzatıp elektrik bağlantısını yapıyor.

Her kapı için işlem yaklaşık 40dk civarı sürüyor sökme takma bağlantı yapma ve geri montaj.

Bu yüzden elektrikiçinizin el becerisinin iyi olması ve sökme takma işlemleri için Skoda tecrübesi olması avantaj olacaktır.

Yardımcı olabilmişimdir umuarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 13 Temmuz 2018; 14:13:0 >
    |
    |
    mfaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1553 Mesaj
    Herkese merhaba aslında bu tip konularda en azından son 2 3 ayda yazılan tüm mesajları okumadan soru sormayı sevmem ama acil bilgiye ihtiyacım var.

2018 model 1.0 tsi dsg style donanım almayı planlıyorum. Youtube daki incelemelerde aracın tek kusuru darbe emiş ve izolasyon olarak anlatılıyor. Ama ben bu youtuber lara çok güvenmiyorum 2018 model kullanan arkadaşlar yol boyaları, küçük çukurlar, logar kapakları ve kasis girişlerinde arabanın hissettirdiği konfor hakkında yorum yapabilir mi. Dün karoq kullandım. Konforuna, sürüşüne bayıldım ama fiyatlar inanılmaz ve bir kuruş inmiyorlar. O yüzden octavia ya yöneldim. Şu anda 2016 megane 4 hb aracım var. Onun konforundan memnunum ama küçük geliyor. Tavsiye ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    1003 Mesaj

Hocam 2. Eli olmadığı için ben vazgeçtim km yapmayacak biri için aslında ideal. Fakat bayilerde yok ve yakın zamanda gelmeyecek biliyorum. Sordunuz mu siz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dionysos1977 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aracın ikinci eli gayet iyi bence.Bir defa çekiş iyi vergisi düşük konforu klasına göre çok iyi.Bagaj ve iç hacim oldukça geniş.Fiyat performans oldukça iyi tavsiyem 0 yerine 2.el bakın 2018 model style sunrooflu bir araç 117 civarında görmüştüm sahibinden'de.

Gelelim eksi yönlerine.Süspansuyon sert yani çukura girince denildiği gibi darbeyi hissettiriyor.120km sonrası rüzgar sesi biraz var ama öyle çok abartıldığı kadar yok.Normal bu ses Passat araçlarda da var sanırım yan ayna yapısından kaynaklı.

Dış ortam sesini alıyor bunun nedeni geçen abiyans aydınlatma yapmak için kapı döşemeleri sökülünce anladım içinde tek bir yalıtım yok saca direk yan döşemeleri monte etmişler.

Aslında hazır söktürmüşken yalıtım malzemesi koydursam mı diye de düşünmedim değil.

Kısacası benzer araçlar kıyas ederseniz alabileceğiniz en ideal fiyat performans aracı Octavia 1 sene beklerseniz Jetta 2019 yeni kasa ile geliyor ama Doğuş oto şuan ciddi maili sıkıntıda batabilirler.En son VW para yatıramadıkları için araç göndermemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 15 Temmuz 2018; 11:52:15 >
    |
    |
    dionysos1977 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1553 Mesaj
    bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. 2019'da octavia'da kasa değiştirecek anladığım kadarı ile.
    Kasım'a kadar bekleyip takip edeceğim.
    İstediğim fiyat bandında bir octavia bulursam 0 bulamazsam 2. el bakacağım.
    O kadar güzel araba yapıp neden biraz da konfor için süspansiyon üzerinde oynama yapmazlar.
    neyse konuyu takipteyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    528 Mesaj
    trakia_ çok teşekkür ederim bilgiler için.
    |
    |

Doğuş un batma olayı bilgisi nerden çıktı arkadaşım?

Şaşırdım bu yorumunuza. Doğru luğu konusunda bi yorum yapınız bence. Söylenti mı? Kesin kaynak mı?

Vw Seat Skoda gibi en çok satılan araç grubunun mümessili batacak duruma geldiyse vay halimize.

|
    |
    trakia_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    780 Mesaj

Hocam çok detay vermek istemiyorum ama duyum değil kesinlikle.Zaten Şahenk'in Doğuş ve Garanti'yi elinden çıkarmak istediği borçlarının arttığı ve bunları yapılandırmaya çalıştığı artık iyice ayyuka çıktı.

Başka bir bilgi daha vereyim Tofaş'ta Temmuz başından bu yana Pazartesi ve Cuma günleri fabrika çalışmıyor. Stokları koyacak yer kalmamış. Ford Otosan da fabrikayı tatil edeceğini açıkladı.

Kısacası otomotiv sektöründe durum kötü.
    |
    |
    Levcho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albertini56 -- 24 Temmuz 2018; 14:12:23 >

çok değil mi ya? vw de eşit benim bildiğim.
    |
    |
    Albertini56 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Arkadaşlar 3-4 gün önce başımıza ilginç bir arıza geldi. Aracımız 2016 octavia 1.6 dsg green. Aracımızı kilitlerken "Dikkat, kontak anahtarı sürücü kapısı" diye uyarı vermeye başladı. Araçta herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen uyarı geçmeyince servise götürdük. Önce sorunu çözmeye çalıştılar fakat devam edince bir beyinden bahsettiler ve sipariş geçmişler. Nasip olursa çarşamba ya da perşembe aracı teslim edeceklermiş. Araç serviste çünkü o beyni söktükleri için kapılar kilitlenmiyormuş.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Arizona76

Aracın ikinci eli gayet iyi bence.Bir defa çekiş iyi vergisi düşük konforu klasına göre çok iyi.Bagaj ve iç hacim oldukça geniş.Fiyat performans oldukça iyi tavsiyem 0 yerine 2.el bakın 2018 model style sunrooflu bir araç 117 civarında görmüştüm sahibinden'de.

Gelelim eksi yönlerine.Süspansuyon sert yani çukura girince denildiği gibi darbeyi hissettiriyor.120km sonrası rüzgar sesi biraz var ama öyle çok abartıldığı kadar yok.Normal bu ses Passat araçlarda da var sanırım yan ayna yapısından kaynaklı.

Dış ortam sesini alıyor bunun nedeni geçen abiyans aydınlatma yapmak için kapı döşemeleri sökülünce anladım içinde tek bir yalıtım yok saca direk yan döşemeleri monte etmişler.

Aslında hazır söktürmüşken yalıtım malzemesi koydursam mı diye de düşünmedim değil.

Kısacası benzer araçlar kıyas ederseniz alabileceğiniz en ideal fiyat performans aracı Octavia 1 sene beklerseniz Jetta 2019 yeni kasa ile geliyor ama Doğuş oto şuan ciddi maili sıkıntıda batabilirler.En son VW para yatıramadıkları için araç göndermemişti.
    Baktığın araç kaç bindeydi dizelmi benzinmiydi

|
    |

• Emekli Yönetici
    6173 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, 1.2 tsi ambition aracımın teybinde phone tuşu yok. Mute tuşu var. Bluetooth la telefon bağlanmıyor anladığım kadarıyla. Bu teybe serviste bluetooth bağlanır mı? Maliyet ne olur? Ya da başka çözüm önerir misiniz?

Cevaplar için teşekkürler

Edit: 1.2 tsi 110 beygirlik motora hangi motor yağını almam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 30 Temmuz 2018; 22:55:29 >
    |
    |
    Selam arkadaşlar,

Ambition Octavia için 7 8 inç multimedya ekran kullanan var mı? En son çıkan, en iyisi, tam uyumlu bir cihaz önerebilir misiniz?

|
    |
    Bende 2018 1.6 tdi style dsg ile aranıza katıldım.

Hyundai İ20 1.4 100bg Otm
  • Yarbay
    5134 Mesaj

Hayırlı ugurlu olsun, anahtarsız giriş opsiyonu varmı araçta varsa ne kafar fiyatlandırılıyor.

|
    |
    blazer24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Hyundai İ20 1.4 100bg Otm
  • Yüzbaşı
    359 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. 2019'da octavia'da kasa değiştirecek anladığım kadarı ile.
    Kasım'a kadar bekleyip takip edeceğim.
    İstediğim fiyat bandında bir octavia bulursam 0 bulamazsam 2. el bakacağım.
    O kadar güzel araba yapıp neden biraz da konfor için süspansiyon üzerinde oynama yapmazlar.
    neyse konuyu takipteyim.
    Octavia'nın 2 sıkıntısı var. Birincisi, süspansiyon yumuşak fakat esnekliği az, dolayısıyla biraz derin bir çukurda veya keskin hız kesicilerden geçerken esnekliği bitiyor ve arkada oturanlar sarsılıyorlar..ikincisi, kapılardan içeri ses alıyor, şehiriçi hızlarda rahatsız etmiyor fakat yüksek hızlarda hissediliyor..sanırım aynaların yapısının da etkisi var..bu iki eksik olmasa zaten tüm araç satışlarının yarısı octavia olur, diğer modeller sinek avlar..üreticiler bu eksiklikleri bilerek araçlarını piyasaya sürüyor, aksi halde kimse passat almazdı..
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    sevgili oktavia kullanıcıları merhaba.2015 dizel dsg elagans sahibiyim.aracımın garantisi bitti.son 1 aydır 3-4 defa "hata!vitesi P konumunda park ediniz" diye uyarı veriyor.normal seyir halindeyken 1 sn süreyle yanıp sönüyor.garanti bitti daha önce kaza yapıp tamir ettirdiğim,bakımlarımı yaptırdığım yer eğer o uyarıyı resmini çekebilirsen arabayı getir.parça bizden işicilik senden yaparız diyor.iyi niyet garantisi diye bişey varmış.açıkcası hiç bilgim yoktu bu konuda.tatile çıkmadan önce bakım uyarısı verdi,servise uzaklığım 150 km olduğu için tanıdık arkadaşa yağ değişimini yaptırdım.şimdi bu arıza ortaya çıktı.kronik arızaymış şimdi diyorlar ki iyi niyet garantisini bozmuşsun.hem kronik arıza diyorlar hemde iyi niyetten bahsediyorlar.dsg şanzımanın böyle sıkıntılı olduğunu bilseydim kesinlikle almazdım.
    ben şunu anladım bunlar özellikle kronik sorun yükleyip seni servise bağlıyorlar.benden iyi niyetli davranmamı bekleyip sağmaya hazır sığır belleyip garantiye sokuyorlar bide üstüne işciliği benden alıyorlar.
    dostlar ben şimdi bu uyarı tekrar çıkarmı diye elimde video araç kullanıyorum.ve aracımın normal km olarak periyodik bakımı yeni geldi.önce 25 binde yaptırmıştım şimdi 40 binde.
    sizce ben ne yapmalıyım???
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.