Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (802. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracımdaki ön park sensörleri sonradan montajlandi özel serviste. Kesinlike orjinal gibi çalışıyor.

Içeriye ilave buton da takıldı.

Skodaturkey forumunda en az 5 kişi sonradan taktırdı. Kimi serviste, kimi Istanbul Ender elektronikte.

Hepsi orijinal gibi çalışıyor, hiç sorun yaşayan olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar android auto ile teybinizden youtube izlemek ve internete girmek için bir video hazırladım.İzlemek isterseniz link.Bende biraz kastı ama belki telefon dandır. https://youtu.be/R-lDKCt6sOc

• 2014 Tdi Dsg Elegance sahibiyim. En son yetkili servise 2015 Eylül ayında gittim. O zaman yazılım da güncellenmişti. Son iki yıldır da özel servise gidiyorum. Benim 2 sorum var;

1-D vites modu çok devirsiz. Çok hızlı vites yükselttiğinden torku çok düşürüyor. Bu nedenle genelde S vites modunda sürüyorum. Yeni yazılımlarda D modu yada başka hususlarla ilgili bir gelişme oldu mu? Malumunuz özel servisler yazılım atamıyor.

2-Aracın orjinal Bolero ekranı hem küçük hem de düşük çözünürlükte. Bunun yerine büyük ekranlı ve HD multimedya sistemi tavsiye edebilir misiniz? (Aracın yol bilgisayarı özelliklerini bozmayan)
  • Smail_Ercan kullanıcısına yanıt
    ben android telefonumu bağlayınca bolero ekranda birşey olmuyor bu uygulamayı yükleyince olurmu başka ne yapmam lazım
  • ekoroglu E kullanıcısına yanıt
    merhaba bende de 2013 modeli var aynı aracın, aracı aldığımdan bu yana hiç devir sıkıntısı yaşamadım fakat yazın dsg arıza yaptı mekatronik ve kavrama tümden değişti. değişimden sonra söylediğiniz gibi vitesler çok çabuk artıyor ve araç devirsiz gidiyor. örneğin araç düz yolda giderken hız 34'e geldiğinde vites 4'e geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gestapooo -- 20 Ocak 2018; 13:31:32 >
  • gestapooo G kullanıcısına yanıt
    DSG kullanımınıza göre vitesi geçişlerini hafazsında tutup 1 aylık kullanımınıza göre ayarlamaktadır.

DSG değişince muhtemelen bu sürüş hafızası sıfırlanmıştır.

1 ay boyunca aracı devirli ve gaza yüklenerek kullanırsanız vites geçişleriniz eskisi gibi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 21 Ocak 2018; 11:51:54 >
  • Arkadaşlar merhaba;

Aracın içi için aşağıdaki linkte belirtilen ürünleri aldım.

10 adet 2,26 dolar.

30 adet aldım yedek de bulunsun diye...

Ürüner 20 gün içinde geldi.

Serviste 2.yıl bakımında hepsini taktırdım.Plaka hariç aynalar dahil Edirne Algurlar servisinde ücretsiz olarak taktılar.

Plakaları Ender Elektronikte halledeceğim(Arıza ışığı yaktığı için vag kodlama gerekiyor)

Ürünler ve aydınlatma performansları tek kelimeyle mükemmel.İçerisi çok güzel oldu ve çok şık durdu.

Eski sarı aydınlatmalara oranla çok daha güzel.

Torpido,bagaj,aynalar,iç mekan ön arka ve alt aydınlatmaların hepsi led olarak yapıldı.

Toplam maliyet 30tl bile değil.İşçilik için ustaya 20 tl bahşiş verdim o da keyfi istesem onu da vermeyebilirdim ama aynaları hallettiği için vermek istedim.

Kısacası çok memnunun.

Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Aldığım ürünler aşağıdakiler.
    https://tr.aliexpress.com/item/10-x-T10-CANBUS-5SMD-5050-SMD-Error-Free-Car-Bulb-W5W-194-LED-Lamp-Auto/32694417188.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cungm

Ürünleri aşağıdaki videodan bulup aldım.Bu ürünleri uygulamış ve görünüm oldukça başarılıydı.Fiyat da oldukça düşük maliyetli oluyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=T4dBro4PHQI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 21 Ocak 2018; 12:4:20 >

• Güle güle kullanın ama ledlerin 5 ay kadar dayandığını okumuştum uygulayan biri yorum yapmıştı. Sizde daha sonra yorumlarınızı yazarsanız seviniriz. Ancak şu da var ledler ucuz olduğundan patladıkça değiştirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 24 Ocak 2018; 11:45:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX1

Güle güle kullanın ama ledlerin 5 ay kadar dayandığını okumuştum uygulayan biri yorum yapmıştı. Sizde daha sonra yorumlarınızı yazarsanız seviniriz. Ancak şu da var ledler ucuz olduğundan patladıkça değiştirilebilir.

Merhaba;

Aracı çok sık kulanmıyorum.

Şuan kullanımında şirket aracı olduğu için Octavia genelde otoparkta duruyor octaviamı uzun yol harici pek kullandığım olmuyor.

Yalnız ayna ve plaka için biraz zayıf gibi ama iç aydınlatmalarda oldukça yeterli.

Ayna ve plakalar için photon 7020 tavsiye ederim.Daha kuvvetli aydınlatması var ve 2-3 sene gibi bir süredir sorunsuz kullanan kişiler mevcut.

Ayna ve plaka için bu 2 ledi aldım.30TL'ye de Ender Elektronikte plaka için arıza ışığını yakmıştı onu plaka için led olarak tanımlatıp arıza ışığını söndürttüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 26 Ocak 2018; 13:58:49 >

• Merhaba arkadaşlar

Octavia almaya karar verdim ilk aracım olacak yardımcı olursanız sevinirim.Nelere dikkat etmeliyim?

2014-2015 model

100.000 km yi geçmemiş

Beyaz renk

bütce 75-80 arası max 85 çıkabilirim oda zor.
  • Mazenidd kullanıcısına yanıt
    Çok gemziyorsan 1.2 tsi daha yüksek model ve daha düşük km'li bir araç almanı tavsiye ederim.

Dizel arabadan çok farklı yakmıyor.

Bakımı ucuz

Vergisi çok az

Daha sessiz.

Bence daha konforlu.

Gelelim dikkat edeceklerine

Eğer dsg şanzumanlı bir araç alacaksan km'si düşük olsun çünkü dsg şanzumanda genelde baskı balata değişimi çok sık oluyor.

Ayrıca aracı kullanırken dsg kullanım şartlarına ugun kullanmanı tavsiye ederim.(Araç dururken N'ye almanı v.b)

Aracı aldıktan sonra ekletmek istediklerin için konuda aksesuarlar için bolca paylaşım yapmıştım.Ön Park sensörü,led ışıklandırma,Cam çıtaları ve krom egzoz çıkışları ile ilgili

Şimdiden hayırlı olsun.

Şu araç güzel pazarlıkla 85'e bağlanabilir :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-12.000-km-de-en-full-516635807/detay

Şu araç yeni teknoloji 1.0 motor :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-dogus-oto-skoda-bayi-ozaydin-dan-2016-octavia-1.0tsi-style-dsg-514849651/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 26 Ocak 2018; 14:12:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Çok gemziyorsan 1.2 tsi daha yüksek model ve daha düşük km'li bir araç almanı tavsiye ederim.

Dizel arabadan çok farklı yakmıyor.

Bakımı ucuz

Vergisi çok az

Daha sessiz.

Bence daha konforlu.

Gelelim dikkat edeceklerine

Eğer dsg şanzumanlı bir araç alacaksan km'si düşük olsun çünkü dsg şanzumanda genelde baskı balata değişimi çok sık oluyor.

Ayrıca aracı kullanırken dsg kullanım şartlarına ugun kullanmanı tavsiye ederim.(Araç dururken N'ye almanı v.b)

Aracı aldıktan sonra ekletmek istediklerin için konuda aksesuarlar için bolca paylaşım yapmıştım.Ön Park sensörü,led ışıklandırma,Cam çıtaları ve krom egzoz çıkışları ile ilgili

Şimdiden hayırlı olsun.

Şu araç güzel pazarlıkla 85'e bağlanabilir :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-12.000-km-de-en-full-516635807/detay

Şu araç yeni teknoloji 1.0 motor :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-dogus-oto-skoda-bayi-ozaydin-dan-2016-octavia-1.0tsi-style-dsg-514849651/detay

Hocam cevabınız için teşekkür ederim, 1.2 TSİ düşünmedim değil ama acil bir durum olduğunda satmamız gerektiğinde 2. eli pek iyi olmadığını farkettim. Onun haricinde başka fikrim yok izlediğim incelemelerde ise yakıtının çok iyi olduğunu söylediler.

• Mazenidd kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Bu araçlardaki DSG sistemi max 250 torka kadar çekiyor.

Yani alacağınız dizel araçta şanzuman sorunu yaşamanız 1.2 motora göre çok daha büyük olasılıklı olacaktır.

1.2 ve 1.0 motorlar ise daha düşük torklu olduğu için şanzuman sorunu yaşama riski daha az araçlar.

Kaldıki bence bu vergi ve pahalılıkta bu motorları daha çabuk satabilirsiniz.

Zaten büyük araç üreticileri dizel motor üretimini yavaş yavaş bırakıyorlar.

Skoda'nın Karoq ve VW Jettanının yeni modelleri 1.0 DSG şanzumanlı olarak gelecekler.

Vergi diliminin de altında kaldığından fiyat olarak avantajı nedeniyle gelecekte 1.0 ve 1.2 motorlu araçların tercih edilme oranı daha da artacaktır.

Bu motorları tercih edersen hem daha yeni hem daha az km yapmış yeni teknoloji hem de daha donanımlı bir araca binmiş olacaksın.

Sen yine bu dediklerimi düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 26 Ocak 2018; 15:34:33 >
  • Arkadaşlar Octavia'ma lastik alacağım biraz araştırdım Continental PremiumContact™ 6 almayı düşünüyorum kullanan var mı yorumlarınız nedir? Ayrıca hangi lastiği önerirsiniz lastik ebadım 225/45/17 yazlık olacak, teşekkür ederim.
  • LED iç aydinlatmalar plaka ve ayna aydınlatma fotoğraflarını paylaşıyorum

Tek kelimeyle mükemmel oldu

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 29 Ocak 2018; 0:8:0 >

• Öncelikle iyi günler dilerim, 2014 Model Skoda Octavia 1.6 tdi aracım var, havaların soğuması ile birlikte aracı sabah ilk çalıştırmada gösterge ekranında araç çalışır vaziyette iken ekte resmini eklediğim sembol belirmektedir , sembol yanıp sönmektedir, normalde bu sembol kontak tek sefer çevrildiğinde 1 defa yanıp söner , ayrıca bilgi ekranında "Start-Stop hatası" diye mesaj yazmaktadır , bu şekilde aracı sürdüğümde aracın performansında ciddi anlamda düşüş olmaktadır , ancak kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda ekranda beliren sembol kaybolmaktadır ve araç normale dönmektedir , aynı marka aracı kullanan kişilerden aynı sıkıntıyı yaşayan varmıdır ? bu durum havaların soğuması ile birlikte sadece sabahları olmakta ekte resimdeki aynı sembol sönmemekte ancak arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda sembol kaybolmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperV -- 30 Ocak 2018; 15:19:25 >

• HyperV H kullanıcısına yanıt
    Dizel araçlarda ısıtma/kızdırma bujisi kaynaklı bir hatadır.Dizel araçların kılın osğukta tek seferde marş çevirmesinde çalışmasını sağlar.Isıtma bujisi başları gitmiş olabilir.Aracı çalıştırıp bir süre hareket ettikten sonra ısındığından kontağı kapatıp yeniden çalıştırınca düzeliyor olması normal.

Isıtma bujilerini değiştirirseniz düzelecektir diye düşünüyorum.

Bir ustaya yada servise göstermenize fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 30 Ocak 2018; 15:26:55 >
  • Öncelikle sorduğum soruya cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim , sabah aracı ilk çalıştırdığımda araç çalışır vaziyette iken kızdırma buji sembolü yanıp sönmeye başlıyor ve "start-stop hatası" diye bir ibare beliriyor , aracı hiç hareket ettirmeden stop edip tekrar çalıştırdığımda sembol sönüyor normale dönüyor eğer hava sıcaksa hiç böyle olmuyor, merak ettiğim bu durum için aracı servise götürmek aciliyet gerektirir mi ? araç bu şekilde kullanılırsa araca herhangi bir zararı olur mu ? tekrardan teşekkürler iyi akşamlar.
  • HyperV H kullanıcısına yanıt
    Akünüz bitmek üzere olabilir mi acaba? Isıtma bujileri çok enerji çeker. Start stop sistemi de enerji düşük olunca devre dışı kalıyor. Havalar soğuyunca da zaten aküler daha da zayıflar. 2014 ilk aylarda aldıysanız arabayı ve araç ile az km yapıp araç çoğunluk açık havada kalıyorsa, bence akü sorunu çıkabilir. Sonucu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 31 Ocak 2018; 0:47:7 >
  • Cevap yazdığınız için teşekkür ederim , aracım 2014 Nisan ayında alındı sürekli kapalı garajda durmaktadır, araç şu an 23.000 Km. , günlük ortalama 25 km. yol yapmaktayım, araç üzerinden akü seviyesine baktığımda %80 olarak gözükmektedir.
  • 
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.