Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (782. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2017 makyajlı kasa için ilave donanımlar ve fiyatlarını içeren bir liste var mı bildiğiniz? Style pakete bazı ilaveler yapmayı düşünüyorum da seçeneklerimi görmek faydalı olurdu.
  • Arkadaslar yeni octovia style 1.0 dsg 2017 mode 9.3 inc multimedyalı octovia hosuma gitti . Sıfırı 98 bin. seneye fiyat ne kadar düşer acaba? bilgisi olan? tahmini olan? Ben iç mekana multimedyaya çok önem veren biriyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatının düşeceğini zannetmiyorum çünkü 2018 modeller pahalanacağından şimdiki fiyatlara kampanya yaptık diye satarlar.
  • Ne sıfır ne de 2. elde fiyat düşmez.Son 10 yılda bunu gördük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uthec_

Arkadaslar bizim multimedya flac dosyalari desteklemiyor mu? Flashtaki flac muzikleri aracta calamadim.

Bendeki butun flac dosyaları çalıyor. Ayrı bir klasore koyup denediniz mi. Flashla denemedim sd cardla denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 18 Nisan 2017; 17:46:8 >
  • Benim araç 2016 optimal. Belkide donanım veya model yılından farkedebilir.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Bluetooth ile sorunsuz caliyor tabi ama flac boyutuna da telefon dayanmaz:) Flashin icine mp3 ve flac dosyalarini karisik atmistim.sadece mp3 olanlari caldi. Sd kart ile denemedim ama deneyecegim.flash ile calmayan sd kart ile de calmaz sanirim. Aracim 2014 elegance. Modelden olabilir mi acaba dediginiz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: uthec_

Bluetooth ile sorunsuz caliyor tabi ama flac boyutuna da telefon dayanmaz:) Flashin icine mp3 ve flac dosyalarini karisik atmistim.sadece mp3 olanlari caldi. Sd kart ile denemedim ama deneyecegim.flash ile calmayan sd kart ile de calmaz sanirim. Aracim 2014 elegance. Modelden olabilir mi acaba dediginiz gibi.

Flash belleğiniz yavaş olabilir mi? Flac dosyaların boyutları yüksek, bi ihtimal hızlı okuyamadığı için çalamıyor.

Veya aracınızın muzik sisteminizde flac çözecek codec olmayabilir.

Bende sebebini merak ettim......

• Yapabileceğiniz pek bişe yok hocam. A7 kasada en çok şikayet edilen konuların başında süspansiyon geliyor. Olay tamamen torsiyon çubuğuyla alakalı.

• Arkadaşlar benim arabada bir şey dikkatimi çekti arabayı yıkayınca veya yağmur yağdığı zaman su arabanın dışardaki yakıt kapağından pompa kapağının olduğu boşluğa doluyor böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar youtubede testlerde hepsi yeni octovia multisi 9 inc ve sol taraftakiler tuşlu değil full led şeklinde style versiyonu..

Turkıye skoda sayfasında ise style 101 bin yl ama multisi 8 inc ve soldakiler tuşlu şeklınde . Bu ne iş?

• arkadaşlar octavia da ambition a hız sabitleme takılıyormu? düz vites modeli için. merak ettim
  • Skoda orjinal jant fiyat listesi bilgisi olan var mı?

Hawk 17" jantlarin fiyatını merak ediyorum.

Bu arada, orjinal 17" Hawk veya CMS 794 model jant satmaya düşünen varsa aramızda, lütfen mesaj atsın veya buraya yazsın. Talibim.

Orjinal 17 jant satan varsa, belki başka modelleri de değerlendirebilirim, tabi fiyatı hesaplı ve temiz olması şartıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 21 Nisan 2017; 7:26:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arc Reactor

Arkadaşlar merhaba,

Babamda 2015 model 1.4 TSI 150hp DSG Octavia var. Bu aracın süspansiyonlarından memnun değiliz. Açıkçası ben 150 beygirlik bir araç için süspansiyonların yeteri kalitede olmadığını düşünüyorum. Bende 2012 mk3 Focus var, ister istemez sürekli onunla kıyaslama halindeyim. Octavia'da serte dönük süspansiyon var, Focusta da öyle. Yol tutuş açısından baktığınızda bence ikisi de gayet iyi. Ancak Octavia'nın konforu çok bariz bir şekilde Focus'tan daha kötü. Kasis geçişlerinde özellikle çok rahatsız edici. Bu durum hoşumuza gitmiyor.

Bir de şöyle bir durum var. Araç hızlıyken bir tümseğin üzerinden geçtiğinizde, mesela hani bazen 100-120 ile gittiğiniz yolda sizi hafiften havaya fırlatan tümsekler olur ya, işte o tarz tümseklerden geçtikten sonra araç bir süre yaylanıyor. Focus'ta bi kere yaylanıp stabil hale gelirken, Octavia'da araç 3-4 defa yaylanıyor. Ki baya güvensizlik oluşturan bir yaylanma bu. En ufak tümsekte bile yaşanıyor. Düz yolda tamam problem değil ama bu sonuçta 150 beygirlik bir araç, bazen virajlara hızlı girdiğinizde de bu yaşandığı zaman çok tedirgin ediyor. Çok şükür şu ana kadar bi sıkıntı olmadı ama ben yıllardır Focus kullanıyorum, aynı yolda, aynı tümsekte çok daha güvenli ve dengeli hissettiriyor. Fiziksel limitler açısından dediğim gibi Octavia ve Focus arasında kolay anlaşılabilen büyük bir fark olmadığını düşünsem de Octavia'nın sürücüye verdiği güven hissi hiç hoşuma gitmiyor. Tabi bunda aşırı hissiz direksiyonun payı da var. Focus'tan inip Octavia'ya bindiğimde Octavia sanki direksiyon hareketlerime tepki vermiyormuş gibi hissediyorum.

Neyse arkadaşlar durumu böyle açıkladıktan sonra sorum şu. Octavia'nın süspansiyonlarını en uygun maliyetle düzeltebileceğim bir yol var mı? Amacım yol tutuşun artması değil, daha kötü olmasın da böyle iyi zaten; sadece bir tık daha konforu artırmayı ve yukarıda anlattığım yaylanma olayının önüne geçmek istiyorum. Açıkçası tam olarak Focus gibi olmasını istiyorum desem yeridir.

Sertlik ayarlı coiloverlar varmış fakat 5Bin TL de bu iş için vermek istemem. Coiloverda en yüksek ayarda kullansak bile yine de araç biraz alçalıyormuş. Alçaltmak da istemiyoruz açıkçası. Hem coilover en yumuşak ayarda kullansak bile ne kadar konforlu olur o da benim için ayrı bir soru işareti.

Sizin bu konuda önerebileceğiniz bir şey var mı acaba? Araçtan süspansiyon dışında tamamen memnunuz ama bu olay çok can sıkıyor.

Aracın iki eksiği var biri süspansiyonun bozuk yolda arka koltukta oturanları çalkalaması diğeri de içeri biraz yol gürültüsü alması...bunun dışında başka eksiği yok gibi..zaten bu iki eksiği de olmasaydı iddia ederek söylüyorum ki kimse gidip passat veya mondeo veya insignia almazdı..

• 1.6 Otomatik dizel aracın 2. Yil bakimi geldi. 20.000 kmde, izmir vosmere götüreceğim kaç liraya patlar bize en son yıllık bakım yaptırmış var mı ?

Hiç güzel zamana denk gelmedi bu bakım masrafı

• Arkadaşlar bir sorum alacaktı sürekli yakıtı sh...den alıyorum ama bonusta petr. ofisi kampanyası varmış aracımda şimdi yarım depo kadar yakıt var üzerine Petr. ofis.den Euro dizel alsam sıkıntı yaratır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 24 Nisan 2017; 16:39:1 >
  • lakers45 kullanıcısına yanıt
    Cumartesi Ankara And oto. yaptırdım. 1,6 dizel DSG. 2. yıl dolduğu için gittim 26 binde araba. 893 tl aldılar. Sağolsunlar ikame araç verdiler arabam bakımda iken.
  • Arc Reactor kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi benim bildiğim focusta arkaların tam bağımsız süspansiyon olması.Octavia da ise maalesef bu yok.Burulma çubuklu diye biliyorum.Değiştirme konusuna gelince kanımca sizin yapabilmeniz imkansız,aracı satın daha mantıklı olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayra1907

Cumartesi Ankara And oto. yaptırdım. 1,6 dizel DSG. 2. yıl dolduğu için gittim 26 binde araba. 893 tl aldılar. Sağolsunlar ikame araç verdiler arabam bakımda iken.

Eyvallah hocam, telefonda 860 lira fiyat çektiler bakalım haftaya verdiler randevuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayra1907

Bu bakımda ekstra birşey var mıydı yoksa standart yağ filtre değişimi mi? 15000 bakımını geçen sene 511 e yaptırmıştım %20 indirim zamanı temmuzda. Fiyatlar artmış anlaşılan.
  • 
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.