Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toledox

Ben bağımsız süspansiyona bu kadar takılınmasını mantıklı görmüyorum. Araç gelir test edersiniz beğenirsiniz alırsınız. Giderken çoğu kullanıcı araçtaki süspansiyonu bağımsız olup olmadığını anlayamaz bile.

Şu anki Jetta Golf 6 üzerine geliştirilmiş bir araç, yeni Octavia ise Vw'nin MQB adını verdiği en son teknolojiyle yapılan güncel Audi A3 ve Golf 7 ile ortak olan platform. Yeni Octavia çok tutacak ve satılacak herkes rahat olsun. Herkese de tavsiye ederim. Rapid'e benziyormuş, bağımsız süspansiyonu yokmuş vs doğrudur ama araç şu an segmentinin en iyi aracı olacak bunu da unutmayın.

Şu anki fiyat politikalarını da değiştirmek kaydıyla tabii ki. Yoksa iyi araç yapmışsın yüksek fiyata fanatikleri hariç kimse almaz. Jetta varken octavia aynı veya yakın fiyata alınmaz.
    2012 yılı binek otomobil satış rakamları
    VW : 66.000
    SKODA: 10.000

her şey ortada.

• İşin gerçeği, aracımı sattım ve bir aydır yeni skoda octavia yı bekliyorum.. Yeni kasa tanıtımı yapılmadan önce jetta alacaktım fakat tanıtım yapıldıktan sonra vw motoruna sahip ve daha kaliteli iç malzeme ve donanım (önceki octavia-jetta karşılaştırmalarıyla bunu söylüorum) sebebiyle octavia alırım die düşündüm ve bekliorum.. fakat tabi bu bağımsız süspansiyon ne derece vazgeçmek için bir sebeptir bilemiorum.. o kadar elzem mi? değilse 67 68 civarı ise octavia alırım die halen bir yargım var.. siz ne dersiniz?
  • Ben fiyatının makul olacağını düşünüyorum. Dün skoda bayisine gittiğimde satış temsilcisi elegance 1.6 dizel otomatiğin 66 - 67 bin aralığında olacağını söyledi. Net değil ama bu şekilde beklediklerini belirtti. 60 bin civarlarında da bir alt donanımlı 1.6 dizel otomatiğin olacağını söyledi. Rakipleri ve VW ile karşılaştırıldığında bence gayet uygun. 1.2 TSI Golf Comfortline için 54bin istiyorlar ve en yakın araç 4 ay sonra diyorlar.

Octavia ve Jetta'nın teknik karşılaştırması aşağıdaki linkte var. Alt yapı farklılığı iz ve aks mesafesinden belli oluyor.
    http://www.ototeknikveri.com/skoda-octavia/modelinin/16-tdi-cr-105-hp-dsg/510.html?bol=karsilastirma&bolID=278&kar2=207

Skoda bu geçen yıl evet doğru 10bin sattı, ancak Rapid, Octavia, Yeti 1.6 TDI DSG ve Octavia 1.6 TDI. DSG ile çok farklı olacak.

• teknik bilgiler için tşkkler. Arabanın gelmesine az kaldı iç donanımda kullanılan malzemelerin kalitesi ve test sürüşünde bırakacağı izlenim karar vermede etkili olacaktır. Çocuklu aileler ve uzun süre kullanmak isteyen için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Ben fiyatının makul olacağını düşünüyorum. Dün skoda bayisine gittiğimde satış temsilcisi elegance 1.6 dizel otomatiğin 66 - 67 bin aralığında olacağını söyledi. Net değil ama bu şekilde beklediklerini belirtti. 60 bin civarlarında da bir alt donanımlı 1.6 dizel otomatiğin olacağını söyledi. Rakipleri ve VW ile karşılaştırıldığında bence gayet uygun. 1.2 TSI Golf Comfortline için 54bin istiyorlar ve en yakın araç 4 ay sonra diyorlar.

Octavia ve Jetta'nın teknik karşılaştırması aşağıdaki linkte var. Alt yapı farklılığı iz ve aks mesafesinden belli oluyor.
    http://www.ototeknikveri.com/skoda-octavia/modelinin/16-tdi-cr-105-hp-dsg/510.html?bol=karsilastirma&bolID=278&kar2=207

Skoda bu geçen yıl evet doğru 10bin sattı, ancak Rapid, Octavia, Yeti 1.6 TDI DSG ve Octavia 1.6 TDI. DSG ile çok farklı olacak.

Geçen yıl şubat ayı skoda satışı 570 adet, bu yıl şubat ayı 503 adet.
    Rapid satışları etkilemiş gibi gözüküyor. Ben mart ayını bekliyorum onda daha bir belli olur satışlara etkisi.

kaynak: odd verileri

• quote:

Orijinalden alıntı: ertugrul61ts

İşin gerçeği, aracımı sattım ve bir aydır yeni skoda octavia yı bekliyorum.. Yeni kasa tanıtımı yapılmadan önce jetta alacaktım fakat tanıtım yapıldıktan sonra vw motoruna sahip ve daha kaliteli iç malzeme ve donanım (önceki octavia-jetta karşılaştırmalarıyla bunu söylüorum) sebebiyle octavia alırım die düşündüm ve bekliorum.. fakat tabi bu bağımsız süspansiyon ne derece vazgeçmek için bir sebeptir bilemiorum.. o kadar elzem mi? değilse 67 68 civarı ise octavia alırım die halen bir yargım var.. siz ne dersiniz?

bağımsız süspansiyon benimde kafama takılan bir konu. Başarılı uygulamalarında sorun olmadığını söyleyenlerde var, konu ile daha ayrıntılı bilgisi olanlar paylaşırsa aydınlanabiliriz, bu da aracı test etmeden pek mümkün gözükmüyor. Bir başka sıkıntı ise şaft tüneli meselesi arkada ortada yolculuk yapmayı kimse istemeyek galiba, bu sorunuda çözemediler bir türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: my.ozkara

quote:

Ben fiyatının makul olacağını düşünüyorum. Dün skoda bayisine gittiğimde satış temsilcisi elegance 1.6 dizel otomatiğin 66 - 67 bin aralığında olacağını söyledi. Net değil ama bu şekilde beklediklerini belirtti. 60 bin civarlarında da bir alt donanımlı 1.6 dizel otomatiğin olacağını söyledi. Rakipleri ve VW ile karşılaştırıldığında bence gayet uygun. 1.2 TSI Golf Comfortline için 54bin istiyorlar ve en yakın araç 4 ay sonra diyorlar.

Geçen yıl şubat ayı skoda satışı 570 adet, bu yıl şubat ayı 503 adet.
    Rapid satışları etkilemiş gibi gözüküyor. Ben mart ayını bekliyorum onda daha bir belli olur satışlara etkisi.

kaynak: odd verileri

Türkiye'de Skoda için satışların tam düzene oturması biraz zaman alacaktır. Genelde bakıldığında 2012 yılına göre 2013'te satışlar artıyor gibi gözüküyor buna rağmen Skdoa'nın satışları düşüyor gibi gözüküyor. Yeni Auris satıldığı ay hemen iklk sıraya oturdu ancak baz markalarda iler farklı yürüyor. Skoda belli bir zaman sonra çok farklı bir konuma gelecek. İzleyip görücez.

• Skoda satışlarını düzene oturtmak istiyorsa artık Marka imajını oturtması lazım.
    1.Yüksek kalite uygun fiyat uygulamalı,
    2.Piyasada daha aktif kampanyalar ve reklamlarla adından bahsettirmeli,
    3.Servis hizmetini de yüksek kalitede sabitlemeli.

bu üçünüde gerçekleştirirse en azından bir dacia,pejo,citroen veya chevroletin satış rakamlarını yakalamaması işten bile değildir.
  • Şu satış rakamlarına bir kez dikkatinizi çekmek isterim.Aşağıda 2012 yılı yerli ve ithal binek araç satış rakamları var. Skoda resmen nal toplamış ama hala olayın farkında değil.

1.Reno 72bin
    2.VW 66bin
    3.opel 49bin
    4.ford 47bin
    5.Fiat 44bin
    6.Hyundai 43bin
    7.Toyota 32bin
    8.Dacia 27bin
    9.Nissan 19bin
    10.Chevrolet 18bin
    11.Honda 16bin
    12.Pejo 14bin
    13.Citroen 14bin
    14.bmw 14bin
    15.audi 13
    16.mercedes 12
    17.kia 12
    18.SKODA 10
    19.SEAT 5
    20.Volvo 5
    ve diğerleri...
    Bence çok acil bu duruma müdahale edilmesi gerek ve yukarıdaki 3 kriteri devreye sokmaları gerek.Yoksa böyle gelmiş böyle gider devam ederler.

• Gelse de bir incelesek kararımızı versek hala gelecek Octavia..

• quote:

Orijinalden alıntı: tengizhan

quote:

Orijinalden alıntı: ertugrul61ts

İşin gerçeği, aracımı sattım ve bir aydır yeni skoda octavia yı bekliyorum.. Yeni kasa tanıtımı yapılmadan önce jetta alacaktım fakat tanıtım yapıldıktan sonra vw motoruna sahip ve daha kaliteli iç malzeme ve donanım (önceki octavia-jetta karşılaştırmalarıyla bunu söylüorum) sebebiyle octavia alırım die düşündüm ve bekliorum.. fakat tabi bu bağımsız süspansiyon ne derece vazgeçmek için bir sebeptir bilemiorum.. o kadar elzem mi? değilse 67 68 civarı ise octavia alırım die halen bir yargım var.. siz ne dersiniz?

bağımsız süspansiyon benimde kafama takılan bir konu. Başarılı uygulamalarında sorun olmadığını söyleyenlerde var, konu ile daha ayrıntılı bilgisi olanlar paylaşırsa aydınlanabiliriz, bu da aracı test etmeden pek mümkün gözükmüyor. Bir başka sıkıntı ise şaft tüneli meselesi arkada ortada yolculuk yapmayı kimse istemeyek galiba, bu sorunuda çözemediler bir türlü

Şaft tüneli meselesi nedir ki kardeş? İki bebeğimiz var eşim mecburen arka ortaya oturacak. Nasıl bir şey ki bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

Gelse de bir incelesek kararımızı versek hala gelecek Octavia..

Elektrikli park freni yok mu acaba??

• quote:

Sperb'in makyajlı halide ortaya çıkmış;http://www.ototeknikveri.com/icerik/1005/yeni-skoda-superb-2014-makyaj.html

1.6 dizelde dsg gelecekmiş. Bunlar bağımsız süspansion değil miydi? Superb mi alsak ne yapsak???

• Gelmesini geçtim insan bir duyuru yapar.. şu özelliklerle gelecek, şu fiyata gelecek.. hadi bu da olmadı bu bilgileri şu zaman duyuracağız die.. Wallahi bezgin bezgin beklioruz...
  • quote:

Skoda satışlarını düzene oturtmak istiyorsa artık Marka imajını oturtması lazım.

bu üçünüde gerçekleştirirse en azından bir dacia,pejo,citroen veya chevroletin satış rakamlarını yakalamaması işten bile değildir.

Marka imajını yükseltmeli katılıyorum. Ama sayılan maddelerle TR'de işlemiyor malesef. Kalitesiz olsun imajı olsun, donanımsız olsun imajı olsun, servis berbat olsun ama arabanın imajı olsun.

Türkiye'de bazı markaların kemikleşmiş imajı var bunlar kolay değişmez. Volvo da Skoda ya benzer bir marka bu konuda süper araçları da olsa belli sayıyı geçemezler.

Aslında haklsın ama TR gerçekleri mantıkla pek uyuşmuyor. Dacia nasıl yükselen yıldız oldu sadece uygun fiyat kalite yok.

Skoda yeni yapılanma içinde Doğuş genel müdür atadı artık herşey yoluna girer.

• quote:

quote:

Skoda satışlarını düzene oturtmak istiyorsa artık Marka imajını oturtması lazım.

Marka imajını yükseltmeli katılıyorum. Ama sayılan maddelerle TR'de işlemiyor malesef. Kalitesiz olsun imajı olsun, donanımsız olsun imajı olsun, servis berbat olsun ama arabanın imajı olsun.

Türkiye'de bazı markaların kemikleşmiş imajı var bunlar kolay değişmez. Volvo da Skoda ya benzer bir marka bu konuda süper araçları da olsa belli sayıyı geçemezler.

Aslında haklsın ama TR gerçekleri mantıkla pek uyuşmuyor. Dacia nasıl yükselen yıldız oldu sadece uygun fiyat kalite yok.

Skoda yeni yapılanma içinde Doğuş genel müdür atadı artık herşey yoluna girer.

İnşallah bekleyip göreceğiz artık.Benimde temennim bu yönde.

• şimdi yüce oto yu aradım octavia 3 ler haftaya satışa sunulacakmış fiyatlarda o zaman belli olurmuş inşallah baz modeli jetta baz dan daha ucuzolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

Sperb'in makyajlı halide ortaya çıkmış;http://www.ototeknikveri.com/icerik/1005/yeni-skoda-superb-2014-makyaj.html

1.6 dizelde dsg gelecekmiş. Bunlar bağımsız süspansion değil miydi? Superb mi alsak ne yapsak???

Doğuşun 1.6 TDI DSG'li Süperb'i getireceğini sanmıyorum, zira Passat satışları bıçak gibi kesilir.

Veya Passat ile aynı fiyatta tutulabilirler.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.