Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında aynı şeyleri söyleyip anlaşamıyoruz. Ben zam oranını kendi aracım için söyledim. Sizinki de %20 artmış azmı? Metalik renk full octavia için 80000 bence korkunç bir rakam söylediğim tüm marka ve modeller için geçerli. Octavia almayında şunu alın demiyorum fiyatların 1-1.5 yıl öncesine göre ne kadar yükseldiğine bunun konjektürel olabileceğine dikkat çekmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlantikbeyaz -- 12 Ağustos 2014; 19:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Arkadaşlar 2013 dsg elegance octi kullanıcısıyım. Aracım 16500 km'de olmasına rağmen daha 200 km'yi geçen yol yaptığım söylenemez, ancak bu bayram tatilini iznimle kullanıp tatile çıkmış olmam nedeniyle 4000 km'ye yakın yol yaptım, 1069 km yolu bir depo mazotla aldım. aşağı yukarı 19,55 kuruşa denk geldi. Ama bunu hiç arabayı yormayacak şekilde yaptım. Örnekle yolun üçte ikisinde 90 - 130 arası kullandım. Gittiğim yolu özetleyecek olursam, Gaziantep'ten çıktım, sırasıyla osmaniye, adana, pozantı (burada bastım yokuş olduğu için), ulukışla, konya ovası, afyon uşan, kula, turgutlu, salihli, ahmetli ve izmir. İzmir bornovada manisa kavşağını geçer geçmez küçük park sapağında shell'de depoyu tekrar fulledim, ve 208 tl tuttu. her iki mazot alışımda da pompa atar atmaz tekrar koydurmadım, denesek tahminimce bi 10 tl daha alırdı. İnanılmaz memnun kaldım, düşünün otobüs ile gitsek 90 tl'den 3 kişi gittik daha fazla yakmış olacaktık. Üstelik klimayı bir saniye olsun kapatmadık, tabi molalar hariç :) Bu arada ben bu değeri başkasının ağzından duysam inanmazdım gibi geliyor. Ancak dönüş yolunda biraz hızlı geldim, 140-160 gibi değerlerle yolun yarısını katetmişimdir. Bu sefer ise 23 kuruş civarı yaktı. Bence bu da muazzam bir değer.

Bende 2 defa uzun yolda kullandım. Ankara Artvin arası ortalama 20-21 kuruş yaktı dönüşte 24-25 kuruş. dönüşte daha agresif kulandım. çoğunlukla 130-140 ın altına düşmedim hatta çorum sungurlu arasında 200ü gördüm ilk defa. araç şimdiye kadar hep şehir içinde kullanılmıştı. yakıtı gerçekten çok iyi. araçta 3 kişiydik 2 arkadaşta ilk defa binmişler Octaviaya ve 2 sinden de tam not aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: atlantikbeyaz

Aslında aynı şeyleri söyleyip anlaşamıyoruz. Ben zam oranını kendi aracım için söyledim. Sizinki de %20 artmış azmı? Metalik renk full octavia için 80000 bence korkunç bir rakam söylediğim tüm marka ve modeller için geçerli. Octavia almayında şunu alın demiyorum fiyatların 1-1.5 yıl öncesine göre ne kadar yükseldiğine bunun konjektürel olabileceğine dikkat çekmek istedim.

%20 niye az olsun. keşke hiç zam gelmese. arkadaşın biri geçen yıldan bu yana %40 artmış dediği için o hesabı yaptım
    benim vurgu yapmaya çalıştığım nokta octavianın değil tüm araçların fiyatı yüksek
    Octavia kalitesinde daha düşük fiyatlı bir araç varsa o zaman Octavia ya yüksek denilebilir
    neyse çokta mühim değil. iyi günler diliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Arkadaşlar 2013 dsg elegance octi kullanıcısıyım. Aracım 16500 km'de olmasına rağmen daha 200 km'yi geçen yol yaptığım söylenemez, ancak bu bayram tatilini iznimle kullanıp tatile çıkmış olmam nedeniyle 4000 km'ye yakın yol yaptım, 1069 km yolu bir depo mazotla aldım. aşağı yukarı 19,55 kuruşa denk geldi. Ama bunu hiç arabayı yormayacak şekilde yaptım. Örnekle yolun üçte ikisinde 90 - 130 arası kullandım. Gittiğim yolu özetleyecek olursam, Gaziantep'ten çıktım, sırasıyla osmaniye, adana, pozantı (burada bastım yokuş olduğu için), ulukışla, konya ovası, afyon uşan, kula, turgutlu, salihli, ahmetli ve izmir. İzmir bornovada manisa kavşağını geçer geçmez küçük park sapağında shell'de depoyu tekrar fulledim, ve 208 tl tuttu. her iki mazot alışımda da pompa atar atmaz tekrar koydurmadım, denesek tahminimce bi 10 tl daha alırdı. İnanılmaz memnun kaldım, düşünün otobüs ile gitsek 90 tl'den 3 kişi gittik daha fazla yakmış olacaktık. Üstelik klimayı bir saniye olsun kapatmadık, tabi molalar hariç :) Bu arada ben bu değeri başkasının ağzından duysam inanmazdım gibi geliyor. Ancak dönüş yolunda biraz hızlı geldim, 140-160 gibi değerlerle yolun yarısını katetmişimdir. Bu sefer ise 23 kuruş civarı yaktı. Bence bu da muazzam bir değer.

Benimki 5000 km.'de şehir içi hemen hemen 20 krş altı yakıyorum. Lakin yolumun çoğu otoban ve yaz olduğu için pek trafiğe takılmıyorum

• Arkadaşlar merhaba

öncelikle mobilden yazdığı mı belirterek,octavia ana konuyu son 20-30 sayfadır takip etmekteyim.

İmzamda ki aracımin yerine artık C sınıfı bir araca binmek istiyorum.Kafama en çok yatan da sene de maksimum 10-12 bin kilometre yaptığımdan,1.2 TSİ seçeneği oldu.

İstanbul şehiriçi trafiğinde ki ortalama tüketimi 7 lt olsun ona bile razıyım.Şunu da gayet iyi biliyorum ki,1.2tsi için şehiriçi tüketimi fabrika verisi 5.9 lt yazdığı halde tutmayacağıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Arkadaşlar merhaba

öncelikle mobilden yazdığı mı belirterek,octavia ana konuyu son 20-30 sayfadır takip etmekteyim.

İmzamda ki aracımin yerine artık C sınıfı bir araca binmek istiyorum.Kafama en çok yatan da sene de maksimum 10-12 bin kilometre yaptığımdan,1.2 TSİ seçeneği oldu.

İstanbul şehiriçi trafiğinde ki ortalama tüketimi 7 lt olsun ona bile razıyım.Şunu da gayet iyi biliyorum ki,1.2tsi için şehiriçi tüketimi fabrika verisi 5.9 lt yazdığı halde tutmayacağıdır.

ben de 1 yıldır 1.2 tsi kullanıyorum. istanbul2d şehir içi var şehir içi var. 5 lt yaktığı da 11 lt yaktığı da vakidir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: anonymousilver

quote:

Arkadaşlar merhaba

ben de 1 yıldır 1.2 tsi kullanıyorum. istanbul2d şehir içi var şehir içi var. 5 lt yaktığı da 11 lt yaktığı da vakidir....

Önemli olan uzun süreli ortalamada ne yaktığı... Bir arkadaşım da 1.6 TDI ile 1.2 TSI arasında karasız. Uzun süreli ortalama tüketiminiz nedir? Tavsiye ediyormusunuz yakıt tüketimi ve performans açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oguzce

quote:

Orijinalden alıntı: anonymousilver

quote:

Arkadaşlar merhaba

Önemli olan uzun süreli ortalamada ne yaktığı... Bir arkadaşım da 1.6 TDI ile 1.2 TSI arasında karasız. Uzun süreli ortalama tüketiminiz nedir? Tavsiye ediyormusunuz yakıt tüketimi ve performans açısından.

uzun süreli yakıt tüketimi oldukça iyi. aşırı yoğun trafiği bir kenara bırakırsak, makul şehir içi 15 km civarı yolculuklarda 6-6,3 lt görmek çok mümkün. şehirlerarası ankara-istanbul çok sık yaptım ve 5 lt civarında gittim geldim. hızım 120nin altına pek düşmeden.
    performans açısından kesinlikle tıkanan bir motor değil. belki 1.2 denince akla ilk gelen tereddüt bu oluyor ama, ben 4 kişi + dolu bagajla da ist-ank gittim ve bolu dağında vs. tıkanmadan çıktım geldim.

dizel mi benzinli mi derseniz orası alıcının bileceği iş tabi. ben bütçeme göre hareket etmek durumundaydım ve pişman olmadım.

1.6 tdi'ın daha da az yaktığını düşünürsek bu da güzel bir tercih olurdu.

• Arkadaşlar iki araç arasında kaldım:

1. Citroen C4. Dizel 115 HP otomatik excilusive+cam tavan liste fiyatı 81000. (74000'e kadar iniyorlar)
    2. Octavia. Dizel 105 HP otomatik elegans. liste fiyat 78400 (en fazla 500 lira iniyorlar)

Citroen C4'ün artıları: jantlar 17'. cam tavan. yarı deri koltuk. fiyatı 6000 daha ucuz.
    Skoda Octavia'nın artıları: wv kalitesi. sedan. daha geniş kabin ve bagaj. dsg

Çekincem: DSG şanzıman aleyhinde çok yorum okudum. (C4'ün şanzımanı sarsıntılı ama en azından elinizde kalma riski yok)

Sorularım:
    1. "DSG şanzımanı geliştirdi artık sorun yok" diyorlar, aslı var mıdır?
    2. Octavia'yı tercih edersem hangi bayiiden alayım. Kütahya'da oturuyorum. Ankara'nın batısındaki her bayiden alabilirim.
    3. Aralık ayına doğru bir indirim olur mu, beklemeye değer mi yani?

Not: Ellerinizden öperler, iki çocuk var. Yılda 20 bin km.yi çok rahat geçerim, bir de en az beş yıl binerim.
    Bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. Selamlar, saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okutmann -- 13 Ağustos 2014; 19:18:39 >

• Şu anki dsg; 3.nesil yeni şanzıman.servis tarafından daha verimli ve sorunsuz olduğu belirtilmişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okutmann

Arkadaşlar iki araç arasında kaldım:

1. Citroen C4. Dizel 115 HP otomatik excilusive+cam tavan liste fiyatı 81000. (74000'e kadar iniyorlar)
    2. Octavia. Dizel 105 HP otomatik elegans. liste fiyat 78400 (en fazla 500 lira iniyorlar)

Citroen C4'ün artıları: jantlar 17'. cam tavan. yarı deri koltuk. fiyatı 6000 daha ucuz.

Çekincem: DSG şanzıman aleyhinde çok yorum okudum. (C4'ün şanzımanı sarsıntılı ama en azından elinizde kalma riski yok)

Sorularım:
    2. Octavia'yı tercih edersem hangi bayiiden alayım. Kütahya'da oturuyorum. Ankara'nın batısındaki her bayiden alabilirim.

Not: Ellerinizden öperler, iki çocuk var. Yılda 20 bin km.yi çok rahat geçerim, bir de en az beş yıl binerim.
    Bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. Selamlar, saygılar...

hocam bizim enişte de citröen c4 bskıyordu dizel 2. el. otomatik vitesli istiyordu. ama vites geçişleri sarsıntılı olduğu için gitti honda civic benzin+lpg aldı gayette memnun. citröen otomatik değil robotize şanzıman. bu durumda octavia daha mantıklı gibi duruyor. asla vites geçişlerini hissetmezsiniz.

• anonymousilver A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah,yanıt için teşekkürler.

11 lt gibi rakamlar start-stop'un devreye girmediği, çok durağan trafik,kısa mesafe,bol yokuşlu v.s kullanım şartları nda olsa gerek diye düşünüyorum.

Benzinli bir ünite olduğu icin,1.2 tsi'da en azından dizel gibi yok dizel partikül filtre tıkandı v.s tarzında narin durumlar yaşanmazdır,umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: okutmann

Arkadaşlar iki araç arasında kaldım:

Sorularım:

1. Üçüncü nesil DSG sorunsuz olduğunu bir çok yerden duydum. Doğru mudur, doğrudur diye düşünüyorum.
    2. 300-400 fazla verin, ancak ileride bakım yaptıracağınız bayiden alın.
    3. Octavia şu anda yok satıyor. Ben 2013 kasım ayında aldım, o kadar pazarlık yapmama rağmen, ancak bagaj havuz pas pası alabildim. İndirim yapmadılar.
    Bu yıl sonunda da indirim olacağını sanmam, şansınızı deneyin.

Yarı otomatiklerin arasında, şu anda en başarılı DSG. 4 yıl boyunca Dizel Corolla M/M kullandım, tam bir işkence. Rampada bayılır kalkamaz, çok yüklü olunca balata kokar.....v.s.....v.s.

• anonymousilver A kullanıcısına yanıt
    benim araç daha 1000 km 7,5-8 lt arası yakıyor.istanbul şehiriçi ortalama hız 30 km
  • Bugün 1.6 TDI DGS Elegance Beyaz aracımı teslim aldım. Hemen bir 90 Km yaptım test amaçlı. Araç, 2009 Focus TDCİ ve 2013 i30 GDİ den sonra Mercedes gibi geldi desem abartmış olmam. Eşim daha arabaya ilk bindiği anda yoldaki kasisleri çok daha iyi absorbe ettiğini farketti bile. Önceki kullandığım araçlardan kesinlikle her konuda açık ara başarılı. Aklıma takılan arka amortisörlerle ilgili yazılanları satış temsilcisine sorduğumda artık yeni araçların amortisörlerinin farklı olduğunu söyledi ki ben de sürüş sırasında hiç bir sıkıntı fark etmedim. Depodaki çalkantı sesine gelecek olursak artık güvenlik gereği içindeki (adını unuttum) aparatın olmadığını da belirtti. Depoyu fulledikten sonra o sesi duydum. Ama kesinlikle kafaya takılacak bir ses değil. Arkalardan gelen hafif bir ses. Hiç sıkıntılı bir durum değil bence. Araçta şansıma altı düz olan 3 kollu direksiyon ve Michelin lastikler geldi. Özellikle direksiyona bayıldım. Adaptif Xenonlar da muazzam. Bu fiyata (ki tüm araçların fiyatları sapıtmış durumda) kesinlikle çok çok iyi bir araç. Bir de benzinli araçtan sonra turbo dizel araç kullanmayı ne kadar özlediğimi fark ettim. Tork bambaşka birşey. İyi akşamlar..

• Ben 19eylul/2013 de aracimi teslim aldim....acaba yeni amortisormü var? Nasıl anlayacağım...hoş iyice yumusadi yaylar ama yinede sert gibi....(13500 km de)

• iatros81 İ kullanıcısına yanıt
    Allah kazasız, belasız ve cezasız binmek nasib etsin.
    1. kaça aldınız (liste fiyatı 78400)
    2. alırken elinizdeki aracı, beyiye mi bıraktınız, kaça saydılar, aracın piyasa değeri neydi? (Sormamın sebebi bendeki arabayı kaça sayarlar diye. Sağdan soldan, elimdeki aracı çok iyi fiyata saydılar diye duyuyoruz ya, o bakımdan yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okutmann -- 13 Ağustos 2014; 23:43:21 >
  • Bekliyorum benim aslan daha gelecek siparis vereli iki ayı geçti

• arkadaşlar bende seat ibiza var ve yılsonu değiştirmeyi düşünüyorum octavia bana çok iyi bir seçenek gibi geldi. otomatik istiyoruz 1.4 tsi otomatik olanını tavsiye edermisiniz? donanım olarak fiyat performans açısından hangi seviyeyi önerirsiniz?
  • Hocam alacaksanız kesinlikle elegance modelini yeterse paranız dizele bakın derim. Uzun yoldaki verilerle gönül rahatlığıyla bineceksiniz buna emin olun
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.