Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (362. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atlantikbeyaz

son hızı 194 km olan araca 220 km yaptırmışsınız tebrik ediyorum

2014 Octavia ambıtıon aracımla 200 u rahatlıkla görüyorum. Gazı köklersem 230 görüyorum. Araç 3000 de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlantikbeyaz

son hızı 194 km olan araca 220 km yaptırmışsınız tebrik ediyorum

Aracların son hızı ( fabrika ölcumu) tamamen duz yolda ölçülüyor( bildigim kadarıyla)
    Malum yollar yukari asagi olarak meğilli....araç yukarı meğillerde ôrnegin 150km max yaparken cok hafif asagi megillerde 230 yapabilir...bu her arac icin gecerlidir...
    Bu fiilen edindigimiz veriler fab max 194 km hiz degerini asla degistirmiyor...ama şöyle bir gerçek var 130-140 km üstü çok riskli....hızlı araç kullanan biri olarak bu huyumu aslında hiç sevmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 30 Temmuz 2014; 20:14:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bertug01

Aracım 25.000 km geldi. Arasıra aracı çalıştırırken marş çok uzun süre basıyor. En son dün yaklaşık 5 saniye kadar bastıktan sonra araç çalıştı bunu yaşayan varmı? Bu arada araçta anahtarsız çalıştırma yok.

benim aracım 7bin km de ve aynısını ben de yaşadım. üç gün önce ubirkere ve bugun bir kere 5 saniye kadar marş bastı..havalardan mıdır nedir..
  • Bende dün ile bugün yaşadım geç çalışma olayını 30 bin bakımını yaptıran var mı

• Hız konusunu hiç denemedim daha uzun yol fırsatım olmadı daha 400km gittim ama motordan yana skıntı olacağını sanmıyorum bundan önceki araçlarım benzinliydi dizel kullanan arkadslar yakıt nereyi tavsiye edersiniz? Bn benzinde OPET veya Shell tercih ediyordum.

• Bir eksik gözüme takıldı 2009 jettamda yan koltukda birisi oturursa emniyet kemeri ila veriyordu takmazsa koltukda ağırlık sensörü vardı bunda yan taraf taksın takmasın görmüyor bunun bir ayarı varmı bulamadım? Sadece sürücü için mı ikaz

• Son gunlerde alan var mi. 1.6 dizel dsg elegance dusunuyorum. Fiyat ne olur acaba.

Birde 2015 model ne zaman çıkıyor du??

• Lucien L kullanıcısına yanıt
    evet ikaz sadece sürücü için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Dün edirneye gittim ..gidiş dönüş 440 km...
    Araç mazotu kokladı mübarek...ortalama 4.6 lt ...ve 90 tl yakti....yani yol bilgisayarı tamamen doğru neredeyse...oldujçada hızlı gittim...hatta bir honda accordla kapıştım bir ara 180-220 km arası hızlara cıktık...octaviavmotoru açılınca lastik gibi esnek bir araba oldu..bastımı uzuyor....bence 2000 cc araba almaya hiç gerek yok , uçacak değiliz ya...
    Normaldede 110. 130 km aralığında gittim..giderken. Klima açıktı gelirken geceydi ve klima tamamen kapalıydi...
    Sonuç ; octavia jetta' dan daha iyi gidiyir ve daha az yakiyor...kesinkikle daha alınabilir bir araç...( aynı zamanda 2011 tdi dsg highline sahibiyim..objektif degerlendirmemdir)...

Ben de Pazartesi yani bayramın 1. günü memlekete gittim. Çarşamba günü döndüm. 65 km.'si İstanbul içi köprü trafiği vs. omak kaydıyla 1028 km. yaptım. 203 TL ile... ortalama 19 krş. yaktı klima full açık, 100-170 arası değişen hızlarda kullandım.

• Çok az yakmış gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: bertug01

Aracım 25.000 km geldi. Arasıra aracı çalıştırırken marş çok uzun süre basıyor. En son dün yaklaşık 5 saniye kadar bastıktan sonra araç çalıştı bunu yaşayan varmı? Bu arada araçta anahtarsız çalıştırma yok.

Ben de son 1 ay içerisinde 3 defa yaşadım. Son olarak dün, marşı 4-5 saniye basılı tuttuktan sonra araç çalıştı. Araç 1 saat full güneşte kalmıştı. Benim araçta anahtarsız çalıştırma var.
    Bu sorunu yaşadığınızda ; Hangi marka mazot kullandınız? Depo yakıt doluluk oranı ne durumda?

Benim depo %80 cıvarındaydı. Mazotu da yurtdışından çok işlek bir akaryakıt istasyonundan 2 gün önce almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 31 Temmuz 2014; 12:48:12 >
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Hocam bulgaristan ise hiç önermiyorlar mazotunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Hocam bulgaristan ise hiç önermiyorlar mazotunu..

Evet Bulgaristan. Ancak aynı benzinlikten bizim şirket araçları (BMW 7.30LD, Audi Q7, Audi A6, Ford Focus, WV Touareg) ile bir çok defa bizzat mazot aldım ve hiç bir defa benzer sorun yaşamadım. Belki denk geldi. İnşallah bir şey çıkmaz. Depo biraz boşalsın, üstüne Total ekleyeceğim.
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Ben edirnedeyim, skoda servisi özellikle bulgardan alma diye her seferinde öneriyor.. en son geçen hafta far ayarı için gitmiştim..
  • ayrıca yıllarca opetten mazot aldım depo sonuna doğru hep motordan lokur lokur ses gelirdi, octaviada totale başladım, memnunum.. opetteki ses yok en azından..
  • Bende dün opetten almak zorunda kaldım shell kullanıyordum araba rölantide titreme yapıyor ama daha fazla km yaptırdı totali deneyenler titreme sorunu var mı

• Birde shellden alınca dpf çok devreye giriyor totalde durum nedir shellden aldım 3 günde 3 defa devreye girdi

• Yakıtta uzunca bir süre opetten aldım 3-4 ayda beri shell ama marşın uzun basma olayını iki mazottada yapıyor. Bu olayın yakıtla bir alakası olduğunu sanmıyorum servise yolum düşerse bir soracagım.

• arabayı aldğımdan beri hep shell den aldım mazotu..
    benım araba da güneşte kalmıştı bir kaç saat..uzun marş olayı ikisinde de güneş sonrası oldu..
  • birde araba çok fazla fan acıyor..hadi rampalı yollardan sonra açmasını anlarımda düz yolda uzun süreli sakin kullanımdan sonra neden açıyor anlamadım..dün Ordudan Trabzona geldim 150 km..90-110 arası hızla..garaja park ettim araba yanıyor fan açtı ve yanlardan ön çamurlukların oradan, altından resmen sıcak hava üflüyor..çok ısınıyor bu araba..
    2006 model berlingo var 130 binde..o kadar yaylalara köylere çıktım birkere fan açtığını hatırlamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uthec_ -- 31 Temmuz 2014; 19:25:57 >
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.