Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (321. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makaralı çalışan yan perdelerden taktıran var mı acaba?
    Ürünhttp://www.hepsiburada....832&categoryId=20037838

Skoda octavia 2013 camlarına uyar mı bir de arka perdesi var
    http://www.hepsiburada....020&categoryId=20037834

Cam filmi yaptırmak yerine bunları takmak daha mantıklı olur mu? Malum cam filmleri düzgün takılmadığı zaman sıkıntısı oluyor iyi yerlerinde fiyatları el yakıyor bir de polis faktörü var...

• Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim bende 2014 Octavia 1.6 TDI kullanıyorum aracım 2450 km. şimdilik memnunum bir kaç şey dışında , sormak istediğim sorular var Octavia kullanan arkadaşlara.

1) Aracım geri vitese takarken ara sıra zorlanıyor bazen bir kaç defa denemem sonrasında geri vitese geçiyor araç daha sıfır gibi olduğundan bu durum normal mi ? zamanla alışır diye düşünüyorum.
    2) Yağmur yağdıktan sonra kapıyı açınca kapı arasından bir miktar su boşalıyor sanki yağmur suları kapı arasında birikmiş gibi , ayrıca yağmur sonrası bagaj kapağını kaldırınca kapağın altındaki fitil kenarında ki boşluklarda bir miktar su birikintisi kalmış oluyor bu durum ile karşılaşan oldumu ?
    3) son 10-15 gündür karşılaştığım bir durum motor sabah ilk çalıştırdığımda soğuk iken rölantide beklerken , sanki titriyor , 1-2 dk yol aldıktan sonra olmuyor.
    4) ön camın altındaki havalandırma yerinin görüntüsü cama yansıyor , tamam camdaki buğuyu çözmesi için o tarafa bakması lazım ama başka araçlarda böyle bir şeyle karşılaşmadım , camda havalandırma yerinin yansıması
    5) araba ilk kalkışta 1. viteste sanki biraz ağır gibi ancak ancak üst devirlerde oldukça güzel tepkimesi , bu ilk kalkış olayını bende hissettim ayrıca araç içinde benle birlikte gelen bir arkadaşım da hissetmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperV -- 10 Mayıs 2014; 22:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim bende 2014 Octavia 1.6 TDI kullanıyorum aracım 2450 km. şimdilik memnunum bir kaç şey dışında , sormak istediğim sorular var Octavia kullanan arkadaşlara.

1) Aracım geri vitese takarken ara sıra zorlanıyor bazen bir kaç defa denemem sonrasında geri vitese geçiyor araç daha sıfır gibi olduğundan bu durum normal mi ? zamanla alışır diye düşünüyorum.
    2) Yağmur yağdıktan sonra kapıyı açınca kapı arasından bir miktar su boşalıyor sanki yağmur suları kapı arasında birikmiş gibi , ayrıca yağmur sonrası bagaj kapağını kaldırınca kapağın altındaki fitil kenarında ki boşluklarda bir miktar su birikintisi kalmış oluyor bu durum ile karşılaşan oldumu ?
    3) son 10-15 gündür karşılaştığım bir durum motor sabah ilk çalıştırdığımda soğuk iken rölantide beklerken , sanki titriyor , 1-2 dk yol aldıktan sonra olmuyor.
    4) ön camın altındaki havalandırma yerinin görüntüsü cama yansıyor , tamam camdaki buğuyu çözmesi için o tarafa bakması lazım ama başka araçlarda böyle bir şeyle karşılaşmadım , camda havalandırma yerinin yansıması
    5) araba ilk kalkışta 1. viteste sanki biraz ağır gibi ancak ancak üst devirlerde oldukça güzel tepkimesi , bu ilk kalkış olayını bende hissettim ayrıca araç içinde benle birlikte gelen bir arkadaşım da hissetmiş.

1) Aracı ilk sürmeye başladığım zaman geri vitese sokarken ses geliyordu şimdi ise düzeldi.
    2)Yağmur olayını bilmiyorum ama sağanak yağışta hızlı gitmek zorundaydım bana mısın demedi
    3) Rolantideki titremeyi bende çözemedim. Bazen böyle durum oluyor bende ısındıktan sonra ve 50 km yol aldıktan sonra motor sesini bile duymamak güzel bir şey
    4) Dediğiniz hakkında hiç bir bilgim yok :)
    5) Birinci viteste ağır kalkmasının sebebi asr den dolayı olabilir

• M.Karakaya07 kullanıcısına yanıt
    çok bilgim olmamakla birlikte , rölantide titremesinin sebebi kullanılan yağ olabilir
    mobil1 0w-40 kullanabilirsiniz diye düşünüyorum yeni araçlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim bende 2014 Octavia 1.6 TDI kullanıyorum aracım 2450 km. şimdilik memnunum bir kaç şey dışında , sormak istediğim sorular var Octavia kullanan arkadaşlara.

1) Aracı ilk sürmeye başladığım zaman geri vitese sokarken ses geliyordu şimdi ise düzeldi.
    2)Yağmur olayını bilmiyorum ama sağanak yağışta hızlı gitmek zorundaydım bana mısın demedi
    3) Rolantideki titremeyi bende çözemedim. Bazen böyle durum oluyor bende ısındıktan sonra ve 50 km yol aldıktan sonra motor sesini bile duymamak güzel bir şey
    4) Dediğiniz hakkında hiç bir bilgim yok :)
    5) Birinci viteste ağır kalkmasının sebebi asr den dolayı olabilir

Merhaba hocam cevap yazdığınız için teşekkür ederim
    1) Geri vitese takmak için çoğu zaman epey efor sarfediyorum umarım bu zamanla düzelir aracın daha yeni olduğuna bağlıyorum, bu arada sizin bahsettiğiniz geri vitese takarken ilk zamanlarda geliyor dediğiniz ses nasıl bir sesti ?
    2) Yağmur yağdığında araç park halinde duruyorken ,yağmur yağışının ertesi gün araca binecekken kapıyı açınca kapı arasından yağmur suyu boşalıyor,birde bagajın kapağı kaldırırsanız yağmur yağdığında göreceksiniz fitilin yan tarafında kanal gibi boşluk var orda da su birikintisi kalıyor bir miktar.
    4) bu dediğim çok önemli değil sadece ince bir ayrıntı aracın ön camının altındaki radyatör havalandırma yerinin yansıması cam da gözüküyor yani ön konsolun üstündeki cama doğru olan havalandırma deliği çizgi şeklinde olan camda yansıması oluyor gün ışığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperV -- 11 Mayıs 2014; 0:10:55 >

• Hocam geri vitese geçerken cart diye bir ses sanki debriyaja basmadan vites arıyormuş gibi bir ses

Yağmur veya kar yağınca arka bagaj yerinde birikinti oluyor ama ön kapılardaki olayı farketmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak Octavia sahiplerine.

Aracın gaz pedalı alttan menteşeli mi? Yani otobüslerdeki gibi pedalın altı sabit üst tarafı mı oynuyor?
    Bildiğim kadarıyla jetta ve golfde alttan menteşeli.

Teşekkürler
  • konkaww K kullanıcısına yanıt
    Gaz pedali maalesef ustten geliyor.

• xxusxx X kullanıcısına yanıt
    4 yasindan kucuk skodasi olanlara %3 indirim yapiyorlardi. Yakinlarina yapiyorlar mi bilmiyorum.

• Merhabalar,bizimkiler skoda rapid almaya karar vermişler beni arayıp sordular elagance+dsg modelini 62000 mi 62500 mü ne fiyat çekmişler.Biraz daha üstüne koyup skoda almalarını önerdim onlarda şuan için olumlu bakıyorlar.
    octavia 1,6 tdi düz vitese 71.500 istemişler yakınlarda alan oldu mu acaba fiyatlar nasıl daha ucuza alma ihtimalleri var mı?
    ben malum uzaktayım arabayı test edemedim ve içine binmedim,süspansiyonlar ve ses geçirme çok rahatsız edici seviyede mi ?
    kişiden kişiye değişen bir şey olduğunu biliyorum ama şuan kullandıkları araba 2004 passat trendline yani o arabadan memnunlar
    aldıkları arabaya uzun süre bineceklerdir büyük ihtimal.
    sonuç olarak özet geçersem,
    biraz daha indirim alabilirler mi iki ayrı şehirde 200 tl fark ile söylediler fiyatı?(para kolay kazanılmıyor ve her kar edilen bana artı olarak geçecek )[/code]
    ben hariç 3 kişilik bir aile oldular artık rapid mi alsınlar ?
    yoksa 2.el bir araba mı baksınlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

çok bilgim olmamakla birlikte , rölantide titremesinin sebebi kullanılan yağ olabilir
    mobil1 0w-40 kullanabilirsiniz diye düşünüyorum yeni araçlarda

Hocam 15000 bakımda castrol 4lt koyduklarını gördüm bakımı serviste yaptırdığımız için değiştiremiyoruz

• Dün orta şiddetli yağmurda fark ettim ; Benim aracın silecekleri atlamalar yapıyor ve buna paralel olarak rahatsız edici bir ses oluyor.
    Var mı benzer durum yaşayan?
  • arkadaslar aci ama gercek...octavia jetta gibi degil...
    Uzun zamandir uzun yol yapmadigim babamin 2011 tdi dsg jettasi ile istanbuldan safranboluya geldik...(465km)
    Arac kesinlikle cok konforlu ve cok daha keyifli....160-170 le viraji yiyor vesselam...
    Skoda acilen şu süspansiyon isini çözmeli....
    Donanim zengini falan hikaye....araç isitmali koltukla sunroof la gitmiyor....suspansiyon asiri önemli...
    Jetta da 225/50/16 lastik var ve resmen insani simartiyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

arkadaslar aci ama gercek...octavia jetta gibi degil...
    Uzun zamandir uzun yol yapmadigim babamin 2011 tdi dsg jettasi ile istanbuldan safranboluya geldik...(465km)
    Arac kesinlikle cok konforlu ve cok daha keyifli....160-170 le viraji yiyor vesselam...
    Donanim zengini falan hikaye....araç isitmali koltukla sunroof la gitmiyor....suspansiyon asiri önemli...

Bence de süspansiyon konforu bir arabanın genel konforunu belirleyen en önemli etken..isterse ağzına kadar dolu aksesuar ve donanım olsun farketmiyor, bir çukura girdiğinde aracın arkası lambur lumbur oluyorsa orada büyük bir eksik var demektir..skoda bu işe el atmalı..fakat bize de iş düşüyor arkadaşlar..bu araçları alırken az para ödemedik..yetkili mercileri faks,mesaj ve mail yağmuruna tutalım, onlar da bu şikayetleri üretici firmaya bildirsinler...Toyotada geçmiş yıllarda buna benzer bir olay oldu ve sonrasında binlerce araba geri çağrıldı...ben şahsen skoda.com.tr sitesindeki şikayet bölümüne değişik zamanlarda iki adet şikayet bildirdim..

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Güncel kasa jetta mi önceki kasa mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Benim arabanın da sağ emniyet kemeri civarından hafif bir tıkırtı geliyor, serviste baktılar, orada gelmedi, çok rahatsız etmiyor, yinede tıkırtı sesine
    şöyle bir çözüm düşündüm: emekliliğim gelince 2-3 sene daha çalışıp parayı köşeye atıp mercedes almak

Torpido kapağındaki sorunu servis çözüyor (Trabzon) . Torpidonun arka kısmına ses yalıtım malzemesi koyuyorlar sanırım. benim araçta aynı sorun vardı giderildi. basit bir işlem.
  • quote:

Doğru tesbitler,özellikle camların ince yapisini kimse yazmamişti....(camlar film yapilinca ses geçirgenliği makul seviyeye iniyor )

Yaziniza katiliyorum....

Octavia= c sinifi muadil araçlarin arasinda fiyatina gore en iyi araç......

Sizin belirttiginiz benimde katildigim eksiler olmasa octavia kendinden daha pahali araclardan daha iyi olurdu....
    Yanlis anlasilmasin suan daha iyi degil demiyorum....
    Şu durumda bile en alinasi araç....
    Süspansiyon yapisinida yakinda dahada düzeltilecegine inaniyorum...

Volkan bey sanırım aradan 1 hafta geçti izlenimlerinizi anlatırmısınız. Davlunbazların iç kısmında kalan metal kısmada işlem yaptırdınızmı? sanırım bahsettiğiniz işlem Pütür sıkma denilen işlem.

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Evet son kasa...

• quote:

arkadaslar aci ama gercek...octavia jetta gibi degil...

Genelde alışılmış olan bir araçtan inince ve başka araca binince farklı hisler oluşabiliyor, ancak çok uzun süreli kullanımda tam anlamıyla anlaşılabiliyor.
    Dostum bu yorumuna şaşırmadım değil. Sen de sanıyorum aracından sıkılmışsın ve farklı olanlardan haz almaya başlamışsın.
    Başka biri olsa bir şey demem, ama bu konunun sürekli müdavimi olarak hiç mi savrulma testlerine bakmadın? Bir bak derim...
    Ancak bakarken önyargılarını kenara at da bak...

Peki Jetta'da hangi süspansiyon tipi kullanılmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardik

quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Benim arabanın da sağ emniyet kemeri civarından hafif bir tıkırtı geliyor, serviste baktılar, orada gelmedi, çok rahatsız etmiyor, yinede tıkırtı sesine
    şöyle bir çözüm düşündüm: emekliliğim gelince 2-3 sene daha çalışıp parayı köşeye atıp mercedes almak

Torpido kapağındaki sorunu servis çözüyor (Trabzon) . Torpidonun arka kısmına ses yalıtım malzemesi koyuyorlar sanırım. benim araçta aynı sorun vardı giderildi. basit bir işlem.

Hocam torpido sökülüyor mu ne kadar sürede yapıyorlar ses olayı tamamiyle gidiyor mu

• 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.