Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (317. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Orijinalden alıntı: SpeCTRuM

Evet, bende Latitude var, o şekilde oluyor. Bendeki Skoda Octavia baz donanım, o yüzden bilmiyorum. Ama anladığım kadarıyla kapı koluna dokunmak gerekiyor.

Saçma eğer öyle ise...

Bence hiç saçma değil. İstem dışı kilitlenmesi, unutularak açık kalmasından daha trajik sonuçlar yaratabilir.
    Aracımızıda alarm mevcut. Düşünün ki çocuğunuz arabada ve siz anahtarı aldınız ve çıktınız. Kapılar otomatik kilitlendi ve alarm devreye girdi.
    Çocuk içeride hareket edince, alarm çalışacak.....gibi......bir sürü varyasyon olabilir....
    Ben şahsen, kapıların otomatik kilitlenmesini istemem. Kapıları açık unutan dalgın insanlardan değilim.

Akşam yine denedim. Arka kapıyla ilgisi yok, ön kapıyı açıp kapattığımda da kumanda olmadan kapatamıyorum. Çözemezsem haftasonu servise göstereceğim. Bizim araçlarda alarm var mı? Bir ayarı yanlış yaptığım için olmuyor sanki. aracı stop ettiğimde farları filan da yanıyor bir süre.

Dostum eminim tecrübelisindir. Kapıları kilitlemek için sadece parmak ile kapı kolun dış kısmına dokunuyorsun, değil mi?
    El ile kapı koluna sarılıp (iç ksımına da) dıştan da kilitlemeye çalışmıyorsun değil mi?
    Kilitleme için sadece ve sadece kapı kolun dış kısmına dokunmak gerekir.
    Aşağıdaki resimdeki gibi kapı kola sarılırsan, kilitlenmez, sadece dış kısma dokunmak gerek....
    Elegance modellerde alarm var. Şöför tarafındaki direkte iç tarafta düğme varsa, o da alarm geçici iptal içindir. Kitapçıktan ayrıntılı bakabilirsin.
    Aracın motorunu stop ettiğinde farların yanması bir özellik. Araç seni evine kadar uğurluyor, ışık tutuyor... :)

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

Doğru teşhis hocam. Ben kilitlemek için de kapı koluna sarılıyordum. Sorun halloldu. Sol kapı direğinde aşağı tarafta üzerinde off yazan araba resimli bir düğme var. Ön kaportaya birkaç tıklattım ama ses vermedi. Darbe sensörü yok galiba.

Arabayı kullandıkça daha çok seviyorum, Sanırım artık vw grubundan dışarı çıkmam.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Bunlarda yeni spoylerim. sanırım güzel oldu.
     YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: bertug01

Bunlarda yeni spoylerim. sanırım güzel oldu.
     YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

Yakışmış. Nerden aldınız ve kaça mal oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

doğrudur ama çok ilginç..
    daha evvel 2006 2.0 passat vardı bende o da otomatik çekmiyordu...2013 1.6 tdi dsg comfortline passat da otm değil ..
    belki highline lerdemi vardı bu özellik...?

Auto-Hold zaten adı üzerinde otomatiktir. Kendisinin devreye girer ve çıkar :)
    Ancak emniyet kemeri takılı olmalı ve Auto-Hold switchi çekilmiş olmalıdır.
    Benim bindiğim tüm Auto-Hold olan araçlar Yeni kasa Passat, Golf, Tiguan bu şekilde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 30 Nisan 2014; 16:35:30 >
  • Dpf 5 günde ikinci defa devreye girdi. Şehir içi kullandık. Düşük devirlerde kullandım. Çok çabuk fan devreye girdi anlamadım. Yakıtı shell eurodizel alıyorum sürekli sizde de aynısı oluyor mu?
  • Ben ötv indirimli alacağım. Özürlü aracı yani. Aslında elegance octavia(ekstra otomatik vites, metalik renk, 17jant,navigasyon) bu saydığım opsiyonlarla 79 bine geliyor ve ötvsiz 55 bin liraya bıraktılar en son fiyat. Ama sonradan nissan bayisinde gittim gerçekten yeni kasa çok hoşuma gitti. Limitim en fazla 55 bin olduğu için bu araca da(qq) içim gitti. Yalnız fiyatlar çok uçuk ve ötvli fiyatı en fazla 300~500 iniyorlar. Tekna paket 84 bin. Ötvsiz 58bin liraya bırakıyorlar. Yani max limitim olan 55 bin lirayı 3bin tl aşıyorum. Ama yine de black editionu da teknanın yanında gördükten sonra tek na içime pek sinmedi açıkçası. Çünkü octavia ağzına kadar dolu bir araba(opsiyonlarla birlikte) ve teknada güzel ama yine de octaviadan vazgeçememe ve limitimi sağdan soldan borç alarak geçeceğimden dolayı değmeli. Black edition da 93bin tl ve 64 bin liraya geliyor ötvsiz hali. Yani max limitimi 9bin tl geçiyor. Ama içime sinecek araç octaviayaya değişeceğim araç tam da black edition. Arada skypack diye bir paket var ama o da 89bin tlye geliyor ve navigasyon da taktırınca 91.500tl oluyor fiyat, bu sefer de black edition almadığına değmez. Lütfen yardımcı olun akıl verin arkadaşlar. Sizce limitimi bayaa bir aşıp black edition mu alayım? Yoksa max limitim olan octaviayı mı? Ya da jip her zaman jiptir, tekna da olsa alayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Dpf 5 günde ikinci defa devreye girdi. Şehir içi kullandık. Düşük devirlerde kullandım. Çok çabuk fan devreye girdi anlamadım. Yakıtı shell eurodizel alıyorum sürekli sizde de aynısı oluyor mu?

Aynen hocam bendede son 2 günde 2.kez devreye girdi dpf bende genelde şehir içi kullanıyorum , birde son 2 gündür şehir dışına çıktım 1000 küsür km yol yaptım , araç 2400 km oldu ,son 3 gündür aracı ilk çalıştırdığımda motor titriyor sanki rölantide durduğu yerde aracın içinde titremeyi hissediyorum rölantide, eski Volkswagen Caddy aracımda da bu durum çok nadir olurdu fakat , Octavia'da son 2 gündür motor soğukken araba titriyor sanki rölantide dururken bu durum 3 defa falan oldu , kafama takıldı aynı durumu yaşayan varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 1 Mayıs 2014; 18:50:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.autobild.de/artikel/bmw-3er-skoda-octavia-test-5091176.html

Octavia TSİ Bmw 3.16 i ye karşı!

• Var hocam bazen benim arabada titreme oluyor motor soğukken dpf şehir dışına çıktığımda çalıştığnı farketmiyorum ama ne zaman arabayı durduracak olsam çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Var hocam bazen benim arabada titreme oluyor motor soğukken dpf şehir dışına çıktığımda çalıştığnı farketmiyorum ama ne zaman arabayı durduracak olsam çalışıyor

Hocam bu dpf devreye girdiğinde ne yapıyorsunuz bilmediğimden soruyorum ben dpf devreye girdiğinde arabayı baya bekleyip öyle stop ediyorum .

• Hocam 15 dk falan 4. Veya 5. viteste 2000-2500 devirde sürmek gerekiyor uzun yolda kendiliğinden devreye girer çıkar farketmezsiniz eğer sürme durumunuz yoksa rölantide çalıştırın bir müddet sonra devreden çıkıyor arabam 21000 de sormak istediğiniz olursa sorabilirsiniz

• arkadaşlar bu 1.2 elegance manuel in geleceği yok anlaşılan ,peki bilgisi olan biri söyleyebilir mi optimal bir araca hız sabitleyici,gibi ekletebileceğimiz opsiyonlar var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

http://www.autobild.de/artikel/bmw-3er-skoda-octavia-test-5091176.html

Octavia TSİ Bmw 3.16 i ye karşı!

Paylaşım için teşekkürler.
    Güzel bir test olmuş. Varsın torsiyon olsun da BMW ile kıyaslansın... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 1 Mayıs 2014; 22:50:46 >
  • Torsiyon lafı duydum yine cinlendim.. Orjinal 205 55 16 michelin lastiklerimi sattım, 205 60 16 lastik aldım dün 500 km yol yapıp denedim
    resmen daha yumuşadı ve zıplaması azaldı, hem araçta biraz yükseldi hafif jip havasıda vermedi değil..
  • 15 bin bakımları için İstanbul'da kampanya yapan servis var mı?
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    2014 model..kapilari kitleyince kapaniyor, kilidi acinca aciliyor.aynalarin katlanmasiyla ilgili ayar vardi diye hatirliyorum ekranda.

• quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Torsiyon lafı duydum yine cinlendim.. Orjinal 205 55 16 michelin lastiklerimi sattım, 205 60 16 lastik aldım dün 500 km yol yapıp denedim
    resmen daha yumuşadı ve zıplaması azaldı, hem araçta biraz yükseldi hafif jip havasıda vermedi değil..

Kardeş bende senin gibiyim...octavia yi çok seviyorum ama şu sert suspansiyon beni deli ediyor...bugün babamin 2011 jetta sina bindim araba pamuk gibi çildirdim resmen...benim lastikler 225/45/17 acaba 235/45/17 alsam yada 225/50/17 alsam biraz olsun duzelirmi acab ?

• quote:

Orijinalden alıntı: uthec_

2014 model..kapilari kitleyince kapaniyor, kilidi acinca aciliyor.aynalarin katlanmasiyla ilgili ayar vardi diye hatirliyorum ekranda.

Aynalarla ilgili yazilim 2014 lerde degismis demekki....
    2013 lerde arac calisinca acilip kapilari kilitleyinca kapaniyor cunki

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Rica ederim öyle bir konu da açmışlar forumda. Oraya da birkaç şey yazdım.
    Bmw si olmayan arkadaşların daha çok gücüne gitmiş durum yanlız

• Arkadaşlar güneş sigortadan kasko yaptıran var mı sıkıntısı var mıdır 1260 tl fiyat verdiler

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.