Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (235. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Yıllarca opetten mazot aldım, depo bitmeye yakın motordan fokurdama tarzı sesler gelirdi, normal olduğunu düşünüyordum,
    geçen yıl bir gezi sırasında aydında benzinim bitince totale gitmek zorunda kaldım ancak katettiğim mesafe biraz uzadı
    ve daha önemlisi fokurdama yok denecek kadar azaldı, o günden beri exelium kullanıyorum, pek bir memnun kaldım,
    sanırım opet tuvalet temizliği ve iç dizayn olayında çok iyi olduğundan yıllarca tercih etmişim. üstelik total biraz daha ucuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ilk depoma opet dldurmustum 410 km %70i şehir içi kullanımda 420 km lik yolculuğumda 38 lt yakmısım.
    bu sefer depomu shellden doldurdum zaten benzimi sürkli shellden alırım tavsiye üzerine opeti almıstım hiçmi hiç memnun kalmadım shelden tekrar doldurunca farkı anında hissettim bir daha opetin yolunu tutmam.. birde total i denemek istiyorum 2 desibel kadar motor sesini azaltıyormus yaklasık %37 motorun sesini kesiyormuş kaynak olarkhttp://www.total.com.tr/tr/akaryakit/excellium-eurodiesel.html yazılan bu :)
  • İlk mesajı güncelleyecek kimse yok mu?
  • Maslaktaki btg superchips bayisi ile görüştüm. henüz beyin programı kırılamamış ama yaza doğru hazır olur dendi. başka firmadan chip tuning yaptıran,
    soran yada düşünen var mı acaba?
  • arkadaşlar orjinal buz kazıyıcım nihayet geldi. yetkili servis fiyatı 7,00 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hautbois -- 28 Aralık 2013; 13:16:58 >

• hautbois H kullanıcısına yanıt
    ilk yardım çantasında da var zaten bir buz kazıyıcı. bunu almanın ilave bir artısı var mı?
  • Orjinal depo kapağındaki boşluğu kapatıyor ekstra bir artısı yok ama bence güzel düşünülmüş bir ürün. depo kapağından çıkar ve buzları kazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hautbois -- 28 Aralık 2013; 14:02:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hautbois

arkadaşlar orjinal buz kazıyıcım nihayet geldi. yetkili servis fiyatı 7,00 TL.

Acaba hangi şehirden aldınız, ben gaziantepte aracı aldığımız parlar otomotive sordum bir bilgileri olmadıklarını söylediler.

• Diyarbakır skoda bayii dicle otomotivden aldım. Ellerinde yoktu ama siparişle getirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Orijinalden alıntı: tyu
    daha önceki mesajımda yazmıştım, ben de octavia 1.6 dsg aldım. ancak ilk 0 arabam olduğu ve biraz da aceleye geldiği için kafamda soru işaretleri var.
    arabayı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim ? diyelim ki bana teslim etmek istedikleri aracı beğenmedim. beğenmedim derken bir kusuru, çiziği ya da sözleşmede olan bir donanımın olmaması gibi ...
    ve başka aracımız yok, bunu alacaksınız diye direttiler. o zaman ne yapabilirim ?
    bir de 60 bin küsür tl lik bir arabada park sensörü olmaması canımı hakikaten sıkıyor, elegance ı olmayan arkadaşlar bu problemi nasıl çözdünüz, nerde taktırdınız, memnuniyet, maliyet vs paylaşabilir misiniz ?
    geri görüş kameralı bir park sensörü tavsiyeniz var mı ?

Şimdiden hayırlı olsun.
    Öncelikle, PLAKA takıldıktan sonra nerdeyse hiç itiraz payınız kalmıyor. Bundan dolayı, kaparo ve ya işte parayı verirken,
    plaka işlemlerini başlatmadan, sizin alacağınız arabayı görmek istediğinizi belirtin.
    Arabanın ruhsatı adınıza çıkınca, geri dönme, iptal gibi işler olmuyor.

Geri görüşe hiç gerek yok tanpon üzerine takilan dit ditler oldukça iş görür,aracın alımında imza atmazdan önce bunun satıcı tarafından yapılacağını o şartla alacağınızı şart koşsaydınız keşki,çünki orjinal değil yan sanayi takacaklardır muhakkak sizin bile onu alışınız 75-100 TL onların elbette daha ucuz takmak içinde 15-20 dakikalarını alır,ama önemli olan onların takması sonra siz dışarda takdırdınız garanti vs derler.Pazarlık öncesi halletseydiniz iyi olurmuş.Neyse güle güle kullanın ben de bu ve cruise kontrol olmaması nedeni ile vazgeçtimdi diesel ambitiondan...

• quote:

Orijinalden alıntı: anonymousilver

ilk yardım çantasında da var zaten bir buz kazıyıcı. bunu almanın ilave bir artısı var mı?

yaşlılar için düşünülmüş birşey o aynı zamanda, mercek görevi de görüyor, avrupada millet benzinini kendisi aldığından, gözü görmeyenler bakarken büyüteç olarak kullansınlar diye düşünmüşler, yazıya felan tutun dediğimi anlayacaksınız. pratik birşey, olsa güzel olur, olmazsa da üzmez, özellikle bizim insanımızı.
  • merhaba arkadaşlar. bugün octavia elegance 1.6 tdi dsg aracı inceledim ve bayide test sürüşü yaptım. araç gerçekten çok hoşuma gitti. öncesinde jettaya bakmıştım ama octaviadan sonra jettaya tekrar bakasım gelmedi. kısmet olursa 10 güne kadar sıfır bi araç almayı düşünüyorum ve bugün itibariyle octavia birinci sıraya yerleşti. aracı kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi? test aracında 10-13 arası gitti geldi... fiyat olarakta sadece 1000 tl indirim yaptılar. yani 69bin dediler son olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veydel

merhaba arkadaşlar. bugün octavia elegance 1.6 tdi dsg aracı inceledim ve bayide test sürüşü yaptım. araç gerçekten çok hoşuma gitti. öncesinde jettaya bakmıştım ama octaviadan sonra jettaya tekrar bakasım gelmedi. kısmet olursa 10 güne kadar sıfır bi araç almayı düşünüyorum ve bugün itibariyle octavia birinci sıraya yerleşti. aracı kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi? test aracında 10-13 arası gitti geldi... fiyat olarakta sadece 1000 tl indirim yaptılar. yani 69bin dediler son olarak.

hocam test aracındaki değerler kafanı karıştırmasın, benim test ettiğim araçtaki ortalama da 12.5 lt idi. benim bu aracı almamda en büyük etken yakıtı oldu bende başka bir araç alma arifesindeyken bir arkadaşımda gördüm ve çok beğendim yakıt ortalaması 5.6 litreydi yaklaşık 6 aylık araç ve tamamına yakını şehir içi.
    şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 28 Aralık 2013; 22:34:58 >

• Arkadaşlar şu güzelliğe bakar mısınız. Benim beyaz meleğim. 17 jantlar da bir başka güzellik katıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hautbois -- 29 Aralık 2013; 0:20:55 >

hey maşallah. katalog çekimleri gibi olmuş. bende gün sayıyorum 3 gün kaldı
    honda cıvık kadar olmasa da fena araba değil =)

bu arada sazanlık yaptım galiba. araç senin zannettim ama gökkuşağını filan görünce ayıktım duruma =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 29 Aralık 2013; 1:07:38 >
  • bu da benim makine
    showrom un otoparkında toz içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 29 Aralık 2013; 1:05:08 >

• Evet benim aracım değil ama benimkiyle tek fark tavandaki anten bende yok. Benim araçta beyaz renk ve aynı 17 teron jant
  • quote:

Orijinalden alıntı: life80

bende ilk depoma opet dldurmustum 410 km %70i şehir içi kullanımda 420 km lik yolculuğumda 38 lt yakmısım.
    bu sefer depomu shellden doldurdum zaten benzimi sürkli shellden alırım tavsiye üzerine opeti almıstım hiçmi hiç memnun kalmadım shelden tekrar doldurunca farkı anında hissettim bir daha opetin yolunu tutmam.. birde total i denemek istiyorum 2 desibel kadar motor sesini azaltıyormus yaklasık %37 motorun sesini kesiyormuş kaynak olarkhttp://www.total.com.tr/tr/akaryakit/excellium-eurodiesel.html yazılan bu :)

Bende arabayı aldığımdan beri shellden şaşmadım. Erzurumun soğuğunda mazot donuyor ama shellde böyle bir sey olmadı daha. Daha uzun km ler de yaptım. Servistekiler opet ve shellden başkasından mazot almayın dediler.

17'' jant olayına bende kararsızım, teslim alınca düşünecem, alırken 800 tl gibi uygun bir farkla 17'' yapılabiliyordu ama yılın son günleri ve kalan son araç olduğu için opsiyon ekleme yaptıramadık. 400 tl ye de 3 kol direksiyon vardı. bağıra bağıra gitti maalesef
    senin aracın da paylaşımlarını bekliyoruz
  • Birde arka park sensörünü sorduğumda 250 tl dediler. Diğer takılanlar uyumlu olmuyormuş. Cruse Control için de 600 tl gibi bir fiyat verdiler. Ben ikisini taktırmak istiyorum. Fiyat araştıran var mı başka?
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.