Şimdi Ara

Yeni Skoda Octavia (2013) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
11
Favori
103.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araçlarınız tekrardan hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın gerçekten çok hoş görünüyor her iki araçta
    böyle görünce sabırsızlanıyorum dayanamıyorum daha benm almama 2 ay var geçmiyor zmaan :)
  • güle güle kullanın. benim merak ettiğim araçta otomatik uzun-kısa far özelliği var mı? yani araç gece sürüş esnasında, karşıdan araç geldiğinde uzunları kendiliğinden kısa moduna alıyor mu yoksa bu özellik opsiyonel olarak ileride mi sunulacak bilginiz var mı?
  • şimdi yok o özellik, opsiyonel gelecek sanırım.
  • @ofekin

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah. Güzel seçim.
  • Şu farka bakarmısınız ?Mide bulandırıyor resmen.

http://www.skoda.nl/modellen/octavia/uitvoeringen.aspx

Elegance Businessline
    Highlights
    Bi Xenon koplampen met AFS functionaliteit
    Canton soundsystem 10 luidsprekers
    KESSY Keyless Entry Start and exit SYstem
    Navigatie Columbus met 64Gb harde schijf
    Parkeerassistent
    Lichtmetalen velgen 17 inch

Donanım fotoğraflarını yandaki foto resmine basınca görünür...
  • Buda yeni Skoda süperb
    http://nieuwesuperb.skoda.nl/
  • Arkadaşlar pazartesi sipariş vermeyi düşünüyorum jant konusunda kararsızım denom mu yoksa teron mu dersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sazan avcıları bunlar kendilerini zeki zannediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: idurmus

Sazan avcıları bunlar kendilerini zeki zannediyorlar

plakanın FB olmasından dolayıda olabilir malüm takımı için bunları gözü görmeyenler var o plakayı taşımak için o arabayı alanlar olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: idurmus

Arkadaşlar pazartesi sipariş vermeyi düşünüyorum jant konusunda kararsızım denom mu yoksa teron mu dersiniz.

bu arada ben olsam denomu seçerdim arabaya çok farklı bir hava katıyor ve çok yakışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihbey_3838

Şu farka bakarmısınız ?Mide bulandırıyor resmen.

http://www.skoda.nl/modellen/octavia/uitvoeringen.aspx

Elegance Businessline
    Highlights
    Bi Xenon koplampen met AFS functionaliteit
    Canton soundsystem 10 luidsprekers
    KESSY Keyless Entry Start and exit SYstem
    Navigatie Columbus met 64Gb harde schijf
    Parkeerassistent
    Lichtmetalen velgen 17 inch

Donanım fotoğraflarını yandaki foto resmine basınca görünür...

Colombusu saymazsanız çok aman aman buradaki donanım ile fark yok. Ayrıca Anderen Motor Selecteren'dan 1.6 TDI DSG'yi seçerseniz 31.890 euro o da 75.000 Tl eder ki o paraya o donanımları alırsınız zaten

• O değerden yüzde on aşşağı in eğer eski arabanı bırakmayacaksan.3000*2,34=7000 tl eder.

• ÖZEL DÜŞÜNCEMDİR..İlk alımda 17 - 18 inç değil..Israrla 16 inç jant isteyin..Hem lastik yanağı daha yüksek her çukurda lastikler hasar görmüyor, hemde lastik fiyatları her lastik için 100 - 150 lira daha ucuz....Bunun yazlık ve kışlık olarak düşünürseniz kışlık lastikler daha da pahalı...Bu yazdığım konuyu 100 alıcıdan 15 tanesi bile düşünmüyorlar...Karar sizin...Saygılarımla..
  • quote:

O değerden yüzde on aşşağı in eğer eski arabanı bırakmayacaksan.3000*2,34=7000 tl eder.

Neden öyle birşey yapayım, pazarlık derseniz amenna da liste fiyatları üstünden konuşmuyormuyuz

Hem eğer ki biraz sabırlı olunursa bayiler yakın zamanda pazarlığa daha sıcak bakacaklardır, elbet ellerinde araç kalacak, elbet fiyatta inecekler. Her zaman eldeki arabalar bitmez öyle

Ben hem Park Asistanı gibi bazı opsiyonlar için, hemde piyasada aracın oturması için bekliyorum, tabi diğer markaları da kollayarak. Yarın Adana'da Autoshow var gidip bütün markaları bir arada görüp kafamdaki düşünceleri şekillendirmeye çalışacağım, şu sıralar Kia Cee'd acayip kafamı kurcalıyor, o donanım ayarında Octiş 70.000'e geliyor ki 60.000'e Kia Cee'd alınabilir gibi duruyor. Hayırlısı bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: 97has

quote:

O değerden yüzde on aşşağı in eğer eski arabanı bırakmayacaksan.3000*2,34=7000 tl eder.

Neden öyle birşey yapayım, pazarlık derseniz amenna da liste fiyatları üstünden konuşmuyormuyuz

Hem eğer ki biraz sabırlı olunursa bayiler yakın zamanda pazarlığa daha sıcak bakacaklardır, elbet ellerinde araç kalacak, elbet fiyatta inecekler. Her zaman eldeki arabalar bitmez öyle

Ben hem Park Asistanı gibi bazı opsiyonlar için, hemde piyasada aracın oturması için bekliyorum, tabi diğer markaları da kollayarak. Yarın Adana'da Autoshow var gidip bütün markaları bir arada görüp kafamdaki düşünceleri şekillendirmeye çalışacağım, şu sıralar Kia Cee'd acayip kafamı kurcalıyor, o donanım ayarında Octiş 70.000'e geliyor ki 60.000'e Kia Cee'd alınabilir gibi duruyor. Hayırlısı bakalım

Kia ceed bende dusunuyordum arabam.com da cok az km de satanlar vardi bikaciyla gorustum kesin 0 alacagim tavsiye edermisiniz diye sordum konfor donanim memnunlar fakat yakit dan solayi sikayetci idi hepsi. Kia ve hyundai eski sistem tork konvertorlu otomatik vites kullanmakta sehir ici 40 kurus yakinca sahipleri mutlu oluyor. Duz vites alacak iseniz onu arastirmadim yorum yapmam yanlis olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ofekin

quote:

quote:

Kia ceed bende dusunuyordum arabam.com da cok az km de satanlar vardi bikaciyla gorustum kesin 0 alacagim tavsiye edermisiniz diye sordum konfor donanim memnunlar fakat yakit dan solayi sikayetci idi hepsi. Kia ve hyundai eski sistem tork konvertorlu otomatik vites kullanmakta sehir ici 40 kurus yakinca sahipleri mutlu oluyor. Duz vites alacak iseniz onu arastirmadim yorum yapmam yanlis olur.

Şu anki aracımnzda 4 ileri tork konvektörlü otomatik ve LPG ile şehir içi 0,25 kr/km, şehir dışı 0,18 kr/km yakıyor. Hadi dizel pahalı 30 kr yaksın çok da dert değil. Zaten kullandığımız güzergah Otoban karışımı bişey, biraz şehir içi sonra otoban toplam 15 gidiş 15 geliş 30 km yol günlük. Amaç biraz daha konforlu olması, Accentin bagajı bize yetiyorsa bu da yeter diye düşünüyorum şahsen; ama daha önceden biri A5 1.6 FSI Elegance, diğeri A5FL 1.6 TDI Ambiente olunca Octiş çok sıcak geliyor; ama cidden bu paralara değer mi diye insan düşünmüyor değil.

Yarın gidip tekrar konuşalım showroomda, indirimde esnek davranırız derlerse belki bir Octiş siparişi geçeriz kim bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim k

Ben de uzun süredir yeni octavia yı takip ediyordum ve bu forumun çok faydası oldu, herkese teşekkürler.
    Ardından Octavia için sipariş vermeye karar verdim, forumda bahsedildiği gibi fiyatlar üzerinden indirim yapılmadığı yazıldığı için tanıdıklar vasıtasıyla;

1,6 TDI DSG Elegance Şeker Beyazı (65.490 TL)
    PJ3 17'' Teron Alüminyum Alaşım Jant (800 TL)
    PLR 4 Kollu Çok Fonksiyonlu Deri Direksiyon (70 TL)
    PT3 Ses kontrol özellikli bluetooth telefon kiti (600 TL)

aracı 65.750 TL ye anlaşarak sipariş verdim ve kapora bıraktım. Lansman fiyatları üzerinden bu özelliklerle aracın fiyatı 66.960TL yapıyor.

Fakat, maddi durumda sıkıntı nedeniyle aracı alamayacağım. Kaporamın da yanmasını istemiyorum açıkcası. Araç ile ilgilenen ve kesin alıcı olan arkadaşlar var ise benimle PM den ya da mail yoluyla ACİLEN irtibata geçebilirlerse siparişi aktarabiliriz.

İlk anlaştığımızda aracın Mayıs başında geleceği söylenmişti, fakat gemideki gecikme nedeniyle araç 20 Mayıs ta bayide olacakmış. Tanıdık vasıtası ile olduğu için bu gecikme sebebi ile biraz daha indirim yapılabilme durumu bile var, bayi ile konuşabilirim.

Daha önce bir arkadaşın eklediği opsiyon fiyat listesi:http://img.donanimhaber...7-a265-cd4459b2f07e.jpg

http://www.sahibinden.c...di-dsg-124719820/detay/ --> Sahibinden'de verilmiş bir ilan bana da ilham oldu. Acil ilgilenen var mı??

• quote:

quote:

Doğuş bu bilmem.Hayırlısı olsun.bugün bende octavia 1.6 tdi dsg ve 1.6 tdi düz vites golf 7(ellerinde yokmuş dsg test aracı) test ettim.octavia ellerinde var 2 tane hazırda elegance model.Araba bayağı atik ama ses yalıtımı bana göre iy değil.rüzgar sesi alıyor içeri ve asfalt hışırtısı.Golf kadarda oturmuyor yola,ha birde klimayı açınca çekişten bayağı düşüyor.golfa gelince işcilik daha güzel,elfreni otomatik,alcantara spor koltuk yapışıyo bele mükemmel ama bana göre golf ağır kaldı 1.6 tdi motora göre.şaşırdım doğrusu,ama dsg den indim düz vitese bindim ondandır belkide.Ama kararımı golfta kıldım test ten önce satıcı bana yolda golf akşama gelir dedi 1.6 tdi highline. ok dedim.ama testten sonra masaya oturduk veeeee satılmış gelecek araba dedi...başımdan aşşağı kaynar sular döküldü biran.kendime geldim ve satış taktiği olduğuna kanaat getirdim ve vw bayisi birtek siz değilsinizki dedim (kaporayı ve 5 ay bekleme süresini duyunca) kalktım ve araba maraba almıycam dedim kendi kendime çlktım.:)

• [simage][/simage]
    quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

ÖZEL DÜŞÜNCEMDİR..İlk alımda 17 - 18 inç değil..Israrla 16 inç jant isteyin..Hem lastik yanağı daha yüksek her çukurda lastikler hasar görmüyor, hemde lastik fiyatları her lastik için 100 - 150 lira daha ucuz....Bunun yazlık ve kışlık olarak düşünürseniz kışlık lastikler daha da pahalı...Bu yazdığım konuyu 100 alıcıdan 15 tanesi bile düşünmüyorlar...Karar sizin...Saygılarımla..

Düşüncenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Satış elemanı da aynı şeyleri söylemişti. Görünüm için 17 jant ama konfor ve ekonomiklik (yakıt + lastik maliyeti ) açısından 16 inç. Ayrıca kış lastikleri de zorunlu olunca ne olacak ? 400 - 600 tl + lastik maliyeti. Bende aracımı bugün 16 inçlik jantlar ile teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda5599 -- 14 Mayıs 2013; 0:09:09 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.