Şimdi Ara

Yeni Skoda Octavia (2013) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
11
Favori
103.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=ENz_QbQF7Yk saffetin garajı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefila -- 28 Ocak 2013; 11:36:08 >
  • müthiş
  • çok iyi duruyo
  • sınıfında lider olucak bir araç , 1.4tsi 140 hp act motor ile süper
  • arkadaşlar bende 2010 passat tsi aracımı sattım,dizel bir araç almayı düşünüyordum.passat ve jetta arasında gidip gelirken octviayayı gördüm araç gerek görselliği ile gerekse donanımı ile hem passattan hemde jettadan çok çok üstün;artık vw araçları olmazsa olmaz olmaktan çıkartmanın zamanı geldi
  • 2011 model Octavia elegance sahibiydim bir hevesle sattım yerine mazda 3 aldım , arabaya 9-10 ay dayanabildim sattım.Şimdi golf 6 sahibiyim ama aklım hep sattığım arabamda . Öncelikle şunu söylemek isterim ki Skoda akıllı adamın VW sidir. Neden diyeceksiniz daha az paraya daha donanımlısını satın alırsın çünkü. Jetta'yı Octavia ile kıyaslamam bile. Tredline donanım jetta manuel 58 bin TL civarında . Yanlışım varsa düzeltin Octavia elegance yani highline dizel dsg 62 Bin TL.
    Şimdi kısmet olursa ,Allah'tan da bir mani çıkmazsa yeniden Octavia'ya dönüş yapacağım Mart sonunu bekleyelim görelim.
    Octavia almak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığıyla bu aracı tavsiye ederim. Özellikle geniş bir aileye sahipseniz .
  • Aracın benim için tek eksisi arka süspansiyonların sadece 1.8 tsi da bağımsız olnası. Keşke 1.6 tdi lere de bağımsız seçeneği olasaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

Aracın benim için tek eksisi arka süspansiyonların sadece 1.8 tsi da bağımsız olnası. Keşke 1.6 tdi lere de bağımsız seçeneği olasaydı.

BU Söylediğiniz doğrumu?aracın süspansüyanlarını motor seçeneklerine göremi belirliyorlar.Hele arka süspansüyonlar.
    1.6 dizeller bağımsız değil yani öylemi!yeni oktavia yada böyleyse ben hAYAl kırıklığına uğradım.ben şu aralar bir
    araba alacağım ama hala karasızım.nisan ayını bekleyip oktaviya yı alayı m diyordum ama şimdi soru işareti oluştu.
    yeni opel astra hoşuma gitti onu alsammı diye düşünüyorum
  • quote:

Aracın benim için tek eksisi arka süspansiyonların sadece 1.8 tsi da bağımsız olnası. Keşke 1.6 tdi lere de bağımsız seçeneği olasaydı.

BU Söylediğiniz doğrumu?aracın süspansüyanlarını motor seçeneklerine göremi belirliyorlar.Hele arka süspansüyonlar.
    1.6 dizeller bağımsız değil yani öylemi!yeni oktavia yada böyleyse ben hAYAl kırıklığına uğradım.ben şu aralar bir
    araba alacağım ama hala karasızım.nisan ayını bekleyip oktaviya yı alayı m diyordum ama şimdi soru işareti oluştu.
  • yeni octavia'nın navigasyonlu modelleri olacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandemirbas

quote:

Ahaber hd kanalındaki otorite programında söyledi ve bende hayal kırıklığına uğradım. Çünkü bende bu arabayı bekleyenlerdenim. İnşallah bu durum değişir ama şimdilik haberler bu yönde. Pahalı olan arka bağımsız süspansiyonların özellikle spor sürüşte viraj performansı için olduğunu söylüyorlar ama bence konfor açısından da çok önemli. Bir test sürüşü yapmak lazım.

Aklımdan bir ara benimde opel astra geçti ancak çok sert araba. Ayrıca dizel motoru küçük ve otomatik vitesi dsg gibi değil.

Golf 7 1.6 tdi dsg başka bir seçenek. Ama octavia ya soğumadım henüz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

yeni octavia'nın navigasyonlu modelleri olacak mı?

Evet olacak.

• daha arabamın borcu bitmedi ama astra sedan düşünüyordum (hayal de olsa :) ) ama yeni octavia çok güzelmiş. aklım gitti bagaj hacmine vallahi ne yalan söyleyeyim. alınır mı, alınır vallahi. eğer güzel fiyatlara gelirse hem jettayı hem rapidi keser.
    Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaletinbedeli

fiyatlar henüz belli değil. aracı portekiz'de basın için düzenlenen test sürüşünde kullandım. ben vw grubu araçlarını pek sevmem ama bu araç gerçekten çok başarılı. 10 üzerinden 9,5. yarım puanı da vw olduğu için kaybediyor. yeni golf platformu ile sağlanan hafifliğin aracın ataklığına, ekonomisine sağladığı faydalar cok belirgin. ayrıca ön tekerlek düzeninde yapılan çalışmaların meyveleri yol tutuşta kendini çok belli ediyor. 1.8 TSI 180 hp ve 2.0 TDI 150 hp modellerinde gazı inadına virajlarda köklememe rağmen hiç bir zayıflık hissettirmedi. bu sınıfta ülkemizdeki en iyi araç olmaya aday bence. jetta yı tahtından indirebilir.

selamün aleyküm.aracı sürmüşsünüz sanırım.benzinli modellerini test ettiniz .yol sesi ve motor sesi yalıtımı nasıl?
    süspansüyanların darbe emilimi nasıl?yumaşakmı sertmi?
    birde yabancı bir sitede okumuştum.motor ses yalıtımı iyi ama yüksek hızlarda rüzgar ve yol sesi belirgin artıyor diye.
    sizin düşünceleriniz nedir bu konularda?

• quote:

Orijinalden alıntı: barritus

2011 model Octavia elegance sahibiydim bir hevesle sattım yerine mazda 3 aldım , arabaya 9-10 ay dayanabildim sattım.Şimdi golf 6 sahibiyim ama aklım hep sattığım arabamda . Öncelikle şunu söylemek isterim ki Skoda akıllı adamın VW sidir. Neden diyeceksiniz daha az paraya daha donanımlısını satın alırsın çünkü. Jetta'yı Octavia ile kıyaslamam bile. Tredline donanım jetta manuel 58 bin TL civarında . Yanlışım varsa düzeltin Octavia elegance yani highline dizel dsg 62 Bin TL.
    Şimdi kısmet olursa ,Allah'tan da bir mani çıkmazsa yeniden Octavia'ya dönüş yapacağım Mart sonunu bekleyelim görelim.
    Octavia almak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığıyla bu aracı tavsiye ederim. Özellikle geniş bir aileye sahipseniz .

önceki aracınız oktavia ymış.Konforu nasıldı?yol sesi,motor sesi ve rüzgar sesi durumlarını anlatabilirmisiniz.
    arka süspansüyonların bağımsız olmadığını duydum.konforu etkiliyormuydu,kasis ve çukurlara süspansüynların tepkisi
    nasıl oluyordu?

• Bende dun skoda bayiine gittim yeni rapid gelmiş onu kurcaladım biraz.. orta alt sekment için guzel bır arac olmus ama benım nıyetım tabıı kı octavıa almak.Bayii deki bey mayıs ayında gelecegini söyledi...
  • Ben rapidi hiç beğenmedim iç malzeme açısından. Gerçi markalar bu segmentteki araçların iç kalitesini düşürüp içini sert plastik doldurmuşlar. Ayrıca o nasıl tipsiz bi kolçak öyle rapidteki. Ama octavia güzel gibi bakalım artık.

• Octavia makul fiyatlara gelirse eğer rapid satışları çok düşer. Açıkçası ben de octavia çok istiyorum ama 2-3 sene araba filan alamam. O zaman için aklımda 2 araba var.

1. 1.6 dizel yeni astra sedan
    2. 1.6 dizel yeni skoda octavia

Zaman ne gösterir bakalım.
  • arabayi inanilmaz begendim gozumde suan icin turkiye icin yapilmis en iyi arac ama insallah %5-6 gecmez yeni modelde zam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.