Şimdi Ara

Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
11
Favori
80.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Style paket düz vites 50 bin tl ye alabilirmiyim eğer 50 bin tl ye alabilirsem fabia alamazsam 47 bin tl ibiza alacağım. fabia telefonda 51900 verdi izmir.
  • İstanbul Büyükçekmeceyi bir ara, en uygun fiyatı onlar vermişlerdi bana.
  • Ben Tüm turkiyeden en düşük 50.300 e Fabia 1.2 TSİ Style Manual bulabildim (hepsi seker beyazi) ama tesadufen Pasifik Mavisi renkli syni araci guzel pazarlikla İstanbul Altur dan 49.300 e aldim uzerine kaucuk paspas ve motor koruma da aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de 3 gün önce 1.2 TSI 110 DSG Style donanım aldım. bu sınıfta çok araştırma yaptım ve bence en mantıklısı fabia olduğuna karar verdim. arabayı kullanmaya başladıktan sonra da pişman olmadım. daha 100 km olmadı. istanbul şehir içi yoğun trafikte biraz fazla yakıyor diyebilirim ama yol açıldığı anda düzgün kullanımla beraber tüketim hemen düşüyor. start stop iyi çalışıyor. ayağınızı frenden çeker çekmez hemen devreye giriyor. direksiyon gayet yumuşak hafif. üzerindeki düğmeleri kontrol etmek kolay. 6,5 inç ekranın dokunmatiği de yan düğmeleri de çok güzel. anında algılıyor. iç kabin sınıfına göre gayet uygun. bu araba en çok polo ile kıyaslanıyor. polo all star donanım 65.500 TL liste fiyatı. ayrıca polo 90 beygir. fabia 110 beygir. donanım olarak da çok bir fark yok. fabia'nın bagajı polo'nun bagajından hem büyük hem daha kullanışlı. liste fiyatı hesabı yaparsak polo 6.300 TL daha pahalı. aklınızda polo all star varsa bence vazgeçin. pişman olmazsınız. ben çift renk aldım. alt taraf şeker beyazı, üst tavan siyah, jantlar 16 inç, jant rengi siyah. aracın görüntüsü gerçekten düz beyaza göre çok farklı görünüyor. DSG şansızaman gelirsek. benim ilk DSG şanzıman aracım bu. baya araştırdım, yukarıda yazdığım gibi fazla kasmadan uslu uslu :) kullanırsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız. arabanın ağırlığı çok fazla değil ve 110 beygir olması avantaj. DSG şanzıman ağır araçlarda daha çok sorun çıkartıyor. örnek passat 1.4 motor ve düşük beygir alırsanız sorun yaşama ihtimali yüksek. şimdilik anlatacaklarım bu kadar. tecrübe ettikçe yine bir şeyler yazmaya çalışırım. herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

• Uzun süreli Fabia 1.2 DSG kullanan arkadaşların tecrübelerini bekliyorum. Araç beklentilerinizi karşılıyor mu? İyi ki almışım ya da neden aldım ki dediğiniz sebepler nedir?
  • arkadaşlar ciddi ciddi düşünüyorum bu aracı almayı. Tek bir korkum var sadece, DSG. bu zamana kadar kullanıpta hiç sorunla karşılaşan oldumu acaba. Onun dışında düşündüğüm başka birşey yok, cevaplarınızı bekliyorum...
  • Arkadaşlar malumunuz kış geliyor(geldi bile denilebilir) lastik önerileriniz var mı. Petlas w651 185 60 15 almayı düşünüyorum. Önerilerinize açığım.

• Arkadaşlar facede skoda fabia grubu açtım link paylaşmak yasakmı bilmiyorum o yüzden yasaksa yazarsanız silerim.https://www.facebook.com/groups/1141609445876006?ref=bookmarks

• Arkadaşlar,skoda VW gurubu bir araç olmasına karşın,Türkiye distribütörü Yüce Oto değil mi?Yani Doğuş oto ile ilgisi yok.Servis,bakım,yedek parça,yol yardım gibi konularda,verilen hizmet kalitesi ve fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar Skoda 14 Kasım'a kadar özel kampanya düzenliyor.

Detaylar için linke tıklayabilirsiniz.

http://www.vidyoto.com/guncel-haber/skoda-14-kasima-kadar-4-bin-tlye-varan-indirim-0-faizli-kredi-sunuyor.html
  • 25 yılın kilometre taşları

* Yüce Auto 1989 yılında kuruldu.
    * Türkiye'de ilk satışına başlanan model Skoda 120L oldu. Bu otomobili, sırasıyla Favorit, stationwagon modeli Forman, Pick-Up, Felicia, Octavia ve günümüzdeki diğer modeller izledi. Şirketin faaliyetine başladığı ilk yıl olan 1989'da, Türkiye'de toplam 548 adetlik satış gerçekleştirildi.

* Skoda'nın Türkiye'de ilk reklam filmi 28 Mayıs 1989'da çekildi.

* Türkiye'de Skoda markasının en fazla satış yaptığı yıl, 22.000 adetli 1993 oldu.

* 1996 yılında Türkiye Gümrük Birliği'ne girdiğinde, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden gelen otomobillerden ithalat vergisi alınmadı. Çek Cumhuriyeti o tarihlerde AB üyesi olmadığından, Skoda otomobilleri yüzde 30'luk vergiyle ithal ediliyordu. Bu nedenle 1996'da üretilen ilk nesil Octavia modeli, maliyetler nedeniyle ancak 1999'da Türkiye'ye ithal edilmeye başlandı.
    * 1999 yılında Yüce Auto A.Ş, Doğuş Otomotiv ile %50-50 ortak oldu.
    * 1999 yılında Türkiye ile Prag hükümeti arasında yapılan ikili ticaret anlaşması sayesinde, bu ülkede üretilmiş 1.200 adet Octavia ilk kez ülkemize ithal edildi. Octavia modelleri 2000 yılından itibaren de Çek Cumhuriyeti'nden ithal edilmeye başlandı.

* 25 yıl boyunca Skoda'nın ürettiği 13 modelden Türkiye'de toplam 135 bin adet satıldı.

* Yüce Auto'nun Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yüce, 2006 yılı Mayıs ayında iki ülke arasında kurduğu istikrarlı ticari işbirliği nedeniyle Çek Cumhuriyeti tarafından "Şükran Nişanı"na layık görüldü. Yüce, Çek Cumhuriyeti'nin Şükran Nişanı'na layık görülen ilk Türk unvanına sahip.

• Merhaba arkadaşlar bende dün 1.2 tsi dsg style paket şeker beyazı aracımın kaporasını verdim sanırım 1 hafta içerisinde işlemleri halledip aracımı teslim alıcam ve ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşıcam...

• quote:

Orijinalden alıntı: nyana87

Merhaba arkadaşlar bende dün 1.2 tsi dsg style paket şeker beyazı aracımın kaporasını verdim sanırım 1 hafta içerisinde işlemleri halledip aracımı teslim alıcam ve ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşıcam...

SkodaTurkey foruma gel kardeş ordan da yaz, skoda ailesi orda da büyümekte. Hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackalcarlos_18

quote:

Orijinalden alıntı: nyana87

Merhaba arkadaşlar bende dün 1.2 tsi dsg style paket şeker beyazı aracımın kaporasını verdim sanırım 1 hafta içerisinde işlemleri halledip aracımı teslim alıcam ve ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşıcam...

SkodaTurkey foruma gel kardeş ordan da yaz, skoda ailesi orda da büyümekte. Hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız

hemen geliyorum kardeş :)
  • jackalcarlos_18 J kullanıcısına yanıt
    Hocam kaça aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: mikroskopik

Hocam kaça aldınız?

Aracın liste fiyatı 62.800 ben 59.750 ye aldım
  • Hayırlı günlerde kullanın

• selam arkadaşlar.
    1.2 TSI DSG style almak için araştırıyorum.
    54 000 tl ye 2 el buldum 14 000 km de.
    buraları okuyunca 0 km fiyat sorasım geldi 59 500 tl fiyat aldım telefonda , ve son dendi.
    yüz yüze ne kadar indirim alırım sizce.
    yaklaşık 5 000 tl fazla vermeye gerek var mıdır.
    daha önce 0 km araç aldım , ego mu tatmin ettim yani.
    cevaplar konusunda yardımcı olursanız teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay_1975

selam arkadaşlar.
    1.2 TSI DSG style almak için araştırıyorum.
    54 000 tl ye 2 el buldum 14 000 km de.
    buraları okuyunca 0 km fiyat sorasım geldi 59 500 tl fiyat aldım telefonda , ve son dendi.
    yüz yüze ne kadar indirim alırım sizce.
    yaklaşık 5 000 tl fazla vermeye gerek var mıdır.
    daha önce 0 km araç aldım , ego mu tatmin ettim yani.
    cevaplar konusunda yardımcı olursanız teşekkürler.

Hemen cevap vereyim;

14K kilometre çok değil ama araç 2015 model mi yoksa 2016 mı o önemli, 2015 ile 2016 arasında bazı STD donanımlar arasında fark var, park sensörü vb gibi. Ayrıca 2015 de olsa 16 da olsa her iki koşulda da aracın garantisi devam ediyor, bu nedenle kazası belası boyası olmayan bir aracın en büyük riski DSG dir. Eger servise 300-500 bayılır bakıma sokarım en ufak ayrıntısına kadar bakarlar sorunsuzsa alırım dersen sıkıntı yok. Ama bu araçların en buyuk problemı DSG dir. DSG arızası var ve satan arkadas servise gitmiş servi kullanıcı hatası deyip garanti kapsamına almamışsa (%70 böyle şerefsizlik yapıyorlar) o zaman nerden baksan 5000-10000 arasında masraf çıkar. Senin alacagın arac metalık renk ise, bayiden sıfır sordugun Beyaz falandır yani mat renk. Aralarında 900tl fark var onu da hesaba katarsın. Kendim 1.2 TSI STYLE Manual kullanıcısıyım, DSG B sınıflarında cok sorun cıkarmasa da evın tek aracı olacagı için risk almayip manual almıştım, forumlarda çokca sorun yasayan arkadaslar var DSG ile ilgili o nedenle 2. el DSG otomatik alacaksan muhakkkak serviste yaptır. Ya da aracın 14K kilometrede yani 1000km sonra servise girecekmiş zaten. Satana söyle servis bakımını yaptırıp verirse 54.500 veririm de en azından sen ayrıca servise göstermek zorunda kalmazsın orda neyi var neyi yok bakıp söylerler satıcı ile birlikte gidersin.

• budebufe B kullanıcısına yanıt
    continental 185 65 r 15
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.