Şimdi Ara

Yeni sistemde tm mezununun mfden sınava girmesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler herkese iyi geceler birkaç video izledim youtubedan ben eşit ağırlık mezunuyum ve baktıgımda kendi bitirdiğim alandan girebilecekmişim sayısaldan girsem bile puande düşme olacakmış var mı böyle birşey tonguç akademi öyle diyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedyfreeder -- 1 Ekim 2017; 15:8:11 >

• Öyle bi şey yapılamaz niye dersen sizlerin alani yok gözükmüyor hiç bi sistemde eşit sayısal dil sözel diye ayirmiyor ayıran okul yani sana olmaz bu durum ha seneye seçin derler o ayri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simerenyasım kullanıcısına yanıt
    inşallah öyledir biraz bakındım yorumları falan okudum çoğu yerde aynı tm mezunu sayısaldan tercih yapamıycak diye böyle birşey olursa ohoo valla
  • Alanı değiştirmeyen ne olacak veya değiştirmek isteyen, sözel olup sınıf açılmayıp eşit ağırlıkta okuyan öğrenciler var. Bu mevzuda arafta kalmış mesele çok uygulanmaz sanıyorum. Umarım uygulanmaz yani.

• bende uygulanmamasını istiyorum inşallah yani
  • Speedyfreeder kullanıcısına yanıt
    Rahat olun uygulanmazz

• o birkaç videoyu izleyeceğinize yök'ün açıklamalarına niye bakmıyorsunuz anlamıyorum. tek kaale alınması gereken sözler onlar. kanıt olmadan önünüze gelene inanmayın. etraf yanlış bilgi kaynıyor.
  • sayısal mezunuyum tm den giricem öyle bir şey olmaz umarım

• YÖK ya da ÖSYM dışında kaynaktan bilgiler doğru değil bence.

Hatta YÖK bile bilmiyordu değiştireceğini orası ayrı konu.
  • Cornucopia. kullanıcısına yanıt
    Diplomanda sayisal diye bir alan yazmıyor use sayısal değilsin zaten

• kaynak: tonguç

kaynak: dötüm

yukarıdaki 2 cümle arasındaki farkları bulunuz
  • Eyvallah dostlar yorumlariniz için. Bu forumdaki herkes ygs lys kalktı diyorlar o yüzden okudugunuz bölüm neyse sadece ondan girebilirsiniz diye yazmış herkes millet bunu bilerek mi yapıyor ayrıca az önce diplomama baktım alani ve dali yok yazıyor

Ben sizin sınavın son ygs LYS olcagini düşünüyorum hatta

• Simerenyasım kullanıcısına yanıt
    Abi bu forumdaki herkes aynı şeyi diyorlar insani sinir ediyorlar çünkü resmi birşey yok daha. Eski osys zamanina donulecek o yüzden alandisi falan birşey olmayacak diyorlar. Ben sayisaldan sınava giremezsem zaten sınava girmem mimar olamadiktan sonra okumanin anlami yok yani

Arkadasim alan diyr birsey yok ki yok yok yok o yüzden sormana dahi gerek yok

Tm olup ileri biyoloji goren de var mf olup cografya dq cinku önceden alanlar keskindi ve yazıyordu artık kimsenin alanı yokkk

• Eyvallah dostum ya sağolasın çok korkmustum böyle birşey olur diye

• Başka düşüncesi olan? Eski sisteme dönülüyor ama alan kısıtlaması olacağını sanmıyorum

• Dostum, öyle bi durumda üniversitelerde daha çok boş yee kalır. Adam sayısalcıyım diye giriyodu, istediği olmayınca tm den düşük bölümlere gidiyodu ya da tam tersi.(hukuk veya tıp için demiyorum düşük bölümler) Zaten adamlar üniversiteye yerleşen kişi sayısının artması gerektiğini söylediler. Böyle olursa sayısaldakiler oraya bağlı kalır tıp, mühendislikler dolunca yazmaz seneye bırakır. Tabi bunu düşünebilirler mi orası meçhul

• Zaten mesela ben istediğim bölümden giremezsem zaten sınava girmem yani bu şekilde daha çoookk boş yer kalır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.