Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

(YENİ) SİSTEM TOPLAMA REHBERİ - 2017 - Paranızı Çöpe Atmayın !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.774
Cevap
88
Favori
118.776
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> (YENİ) SİSTEM TOPLAMA REHBERİ - 2017 - Paranızı Çöpe Atmayın !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    322 Mesaj
    Emeğinize sağlık
    |
    |

bu arada, accık yoğunluğum var,atlatınca son zamanlarda sık olmasa da gözümüze çarpan iş istasyonu ya da muadili makine tavsiye talepleri ile ilgili bi kaç şey tıngırdatmak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

profeyşınıl re(n)klam fotografikçisi...
  • Haber Editörü
    16778 Mesaj

Ben yoğun olmasam iş istasyonu inceleyeceğim profesyonel kullanımlar ile ilgili , normal işlemci xeon farkı vs. şeklinde aman ondan önce açmayı planladığım bir kaç tane oldukça faydalı olacağına inandığım konu var. Her zaman kullanıcı deneyimlerini ve yorumlarını beklerim ve çokta severim bilirsin , işlerin bitince gel bazı konularda yorumların bulunması bile çok faydalı oluyor. Hatta bir de @rubisco yuda çağırıp şu render farm üzerinede fikir alışverişi yapalım bir
    |
    |
    rabitelli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Apple MacBook Air 13.3" | Apple iPhone X 64GB Space Gray
  • Teğmen
    105 Mesaj
    Arkadaşlar mevcut sistemim şu:
    -Gigabyte 880gm-ud2h (AM3)
    -AMD x3 455 3.3 Ghz>>> 4. çekirdeği açık overclock'lu: AMD Phenom II x4 B55 3.7 Ghz (Max TDP: 125w)
    -8GB (4x2) Kingston 1333 Mhz CL9 1.5v>>>> 1466Mhz'de çalışıyor.
    -XFX HD6850 1GB
    -High Power 600w>>>> 12v kanalında 440w

Ekran kartını değiştireceğim de 7850 mi alayım 7870xt mi? 7870xt almak anlamsız mı işlemci ekran kartını engeller mi?
    |
    |
  • Teğmen
    106 Mesaj

Konu daha bir janjanlı olmuş , tam gaz sistem tavsiyelerine devam ediyorsun. Yardımların ve vakit ayırdığın için teşekkür ederiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza13 -- 15 Aralık 2013; 21:53:02 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Chris Brown
    İnş. Üst Konu olur hocam
    |
    |

Eline sağlık üstad.

Ne zamandan beri planladığın bir konuyu hayata geçirmişsin.Umarım birçok arkadaşımıza yardımı dokunur.

(Gereksiz yorumlara da fazla takılmamak lazım, malesef her konuda bir taş atan çıkıyor.)
    |
    |
    Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©
    NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©
    |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| TEAM T-FORCE NIGHT HAWK RGB 32GB (4*8) DDR4 3600 MHz@1.35v C16 |♦|
    ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    harika konu bravo hocam
    |
    |

Ellerinize sağlık, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Şöyle küçük bir güncelleme yapsam, arada fark hisseder miyim? Şuan ki işlemci e6500, ram 2gb oem ram 667mhz, anakart asus p5kpl-am se diye bir şey. Ram'i duruma göre 4 gb yapabilirim :). Ek olarak palit 9600gt kullanıyorum bu anakartta sorun olur mu?
    |
    |
    |
    |
    Resmi ilgili alanlara bölseniz de, isteyen giriş seviyesi sistem kısmını, isteyen de üst seviye sistem kısmını indirebilse, böyle 900'e 10000 piksel resim olmamış bence. Onun dışında yerinde bir güncelleme oldu bu diğer konu aldı başını gitti çünkü
    |
    |

İyi dilekler için herkese teşekkürler.

@Behlül

Resmi bölmeyi düşünmüyorum çünkü en üstte notlarda da yazdığı gibi, sistem tavsiyelerinde hazır olarak şunu gidip alayım gibi sistemler önermedim. Ana temalarını ben veriyorum kullanıcı marka yada model seçip yükseltme,düşürme yapabiliyor. Bunada konu içerisinde beraber karar veriyoruz net bütçesine göre , yada çok acelesi olan özel mesaj atıyor , vaktim oldukça sırayla cevaplandırmaya çalışıyorum , bazen yeter artık! dedirtsede

@farukkert

Hayır gerekli değil. 550-600W güç kaynakları tek kart kullanımları için oldukça yeterliler.

@Çağdaş

Böyle bir güncellemeyi tavsiye etmem, eski sistemin kalsın daha iyi
    |
    |
    Bahsedilenler: Behlül , Çağdaş , farukkert

• Yarbay
    6514 Mesaj

Teşekürler, ilginize :), rami değiştirip 4 gb yapsam da bir fark görmem değil mi eski sistemle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 16 Aralık 2013; 11:50:48 >
    |
    |

Güzel konu güzel adam her zaman ki gibi
    |
    |
    Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

@Çağdaş

Rami 4gb yapmanın faydası görülür kesinlikle. İşlemci anakart değişikliğininde görülür ama bir anlamı olmaz. Bütçeyi biraz arttırıp FX6300 üzerine bir sistem kurmak daha mantıklı bir seçenek.

@Kilo Moana

Teşekkürler
    |
    |
    Bahsedilenler: Çağdaş , Kilo Moana

Eline sağlık İsmail, epey emek vermişsin. Katkılarından dolayı forum adına teşekkür ediyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Yarbay
    20186 Mesaj
    Eline sağlık İsmail, epey emek vermişsin. Katkılarından dolayı forum adına teşekkür ediyorum.
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Haber Editörü
    16778 Mesaj

İyi dileklerin için ben teşekkür ederim Yalçın abi.
    |
    |
    MÜŞAVİR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
e-ticaret
haberler
izmir web tasarım
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.