Şimdi Ara

yeni sigorta sistemi (artık suruculer sigortalanacak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar merhaba, kimse konu acmamis sanirsam yada ben gormedim. acildiysa kusura bakmasin.

bugun haberlerde izledigime gore artik araçlar degil suruculer sigortalanacakmis. ehliyetteki ceza puanina gore prim ödenicekmiş ve soylenildigine gore bu prim 5000tl ye kadar cikabiliyormus, ve ayrica herkese araç verme durumuda ortadan kalkacakmis yani sigorta yaparken -bu aracin asil kullanicisi benim, ben haric annem cocugum komsum vb şeklinde suruculer belirtilicekmis-

bu olayin asli nedir? bilen var midir? acil bir durum oldu komsunu aracini almak durumunda kaldim kaza yaptim diyelim sistem nasil isleyecek? bununla birlikte ehliyeti yeni olup 0 arac alanlarda sigorta daha mi az olucak şu anki duruma göre? biri aydinlatirsa sevinirim. imla icin kusura bakmayin mobildeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sağolsun devletimiz sürekli bizi düşünüyor. "halkıma nasıl geçirsem?" diye
  • Bir kulagimizin arkasi kalmisti.

• siciller temizlenirse iyi, değilse işe yaramaz
  • Plakalarında artık kişi üzerine çıkması gerekmez mi ?
  • Bence yine zam için yapılan düzenleme. Çoğu kişinin primi artacak. Az bir kısmın primi düşecek. Olan yine vatandaşa olacak. Kalabalık şehirlerde herkesin kazası oluyor. Üçkağıtçı servisler üç kuruşluk işlemi 100 kuruş yapıp sigortaları söğüşlüyorlar. Onlara care bulsunlar. Bu arada kendim için söylemiyorum. 15 yıldır bir kazam var oda bana arkadan çarptılar. Trafik cezası da 2-3 tane.

• Trafik sigortası yerine gelecekse ve kural tanımayan şöförler yüksek prim ödeyecekse eh...

Trafik sigortası ile beraber gelecekse, yani çifte sigorta olacaksa yuh...

Eğer alttaki mesajdaki gibi olacaksa yuh ki ne yuh. Arabası olmayan birinden sigorta parası istemek... Tek arabalı, 4 ehliyetli aileden 4 kez sigorta parası istemek...

Vay anam vay. Üretimin önemi daha da ortaya çıkıyor. Üretimin önemsenmediği ülkelerde, devlet vatandaşı gelir kapısı olarak görüyor. Üstüne bindikçe biniyor... Korkarım ki yaşıyoruz, oksijen tüketiyoruz diye de vergi alacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 21 Şubat 2017; 1:28:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce habertürkde dinledim. Artık 1 evde 2 sürücü 1 araba varsa 2 sürücü sigortalanacakmış. Fiyat ne olur acaba? böyle saçmalık mı olur? 1 araba varsa 2 tane farklı kişiden niye para alınıyor.

Bide en can sıkıcı tarafı şu evet kulaklarınıza inanamayacaksınız, Eğer ehliyetli birisi arabası olmasa bile sigorta yaptırmazsa ehliyetini emniyete geri verecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

az önce habertürkde dinledim. Artık 1 evde 2 sürücü 1 araba varsa 2 sürücü sigortalanacakmış. Fiyat ne olur acaba? böyle saçmalık mı olur? 1 araba varsa 2 tane farklı kişiden niye para alınıyor.

Bide en can sıkıcı tarafı şu evet kulaklarınıza inanamayacaksınız, Eğer ehliyetli birisi arabası olmasa bile sigorta yaptırmazsa ehliyetini emniyete geri verecekmiş.

Yuh ciddi mi bu Bu neyin kafası acaba çıldırıyorum gece gece

• devlet sigorta şirketleriyle baya iyi anlaşıyor onları iyi düşünüyor......
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Ohaaaaaaa yuhhhhh.boyle olsa gider ben 2.el araba alirim be

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bir kulagimizin arkasi kalmisti.

Yanılıyorsun kulağımızın arkası delindi artık
  • Bende tam bilmiyorum işte tam olarak neremiz kaldı :D bizde 2şöför 2 araç var şimdi 4 kere sigorta mı ödeyeceğiz , ingiliz sistemi gibi olucakmış orada nasıldır acaba birebir şekilde mi gelicek orasıda bilinmez tabi. Biz neysede küçük işletmeler ne yapıcak acaba aynı aracı 5-6 kişi kullanan yerler var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ehliyet varsa araç olmasa bile sigorta işlemi gelirse fiyatların çok düşmesi gerekir. mesela kazasız insanların 100 tlye sigorta yaptırması gibi. hiç arabası olmamışsa 50 tl falan. bence bunu planlıyorlar.
    şu açıdan bakarsak bize yararı olur. arabamı gittim kayınpedere verdim, oda kaza yaptı. benim sigortam delinmeyecek ve karşı araç onun sigortasından karşılanacak. böylece mağduriyetim eskisine göre düşecek. ayrıca 1200 tl ödediğim sigorta belkide 200 tl ye inecek. hemde hayır diyemeyen bir kişiyseniz artık hayır diyebilecekseniz. ben çok gördüm araç kullanmayı bilmeden arkadaşından araba alıp kaza yapanı. o kaza yapanlar bizede zarar veriyor.

olurda bu sistemi getirip yine 700 tl gibi fiyat biçerseler büyük sıkıntı.
  • Bugün öğrendiğim detayı paylaşayım sizlerle;

Araç değil kişi sigortalanacak yani bir evde 2 kişisiniz ama tek arabanız var. Bu iki kişiyide ehliyetli var sayıyoruz, bu iki kişide o aracı kullanmak isterse kendilerine sigorta yaptıracak, yok evde ben kullanıyorum, hanım zaten kullanmıyo derseniz, sadece aracı kullanacak kişinin yapması yeterli olacak.

Kendine sigorta yapmayan kişinin ehliyeti bile olsa, yakalandığı takdirde araca el konulacak ve işlem yapılacakmış.

Kısacası sistem bu arkadaşlar
  • ölene kadar mokoko

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 24 Şubat 2017; 12:54:21 >
  • Hangi elimizle araç kullanıyorsak onu sigortalasınlar. İkisini de kullanmak isteyene çift sigorta yapsınlar. İki katı kazandırır daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Bugün öğrendiğim detayı paylaşayım sizlerle;

Araç değil kişi sigortalanacak yani bir evde 2 kişisiniz ama tek arabanız var. Bu iki kişiyide ehliyetli var sayıyoruz, bu iki kişide o aracı kullanmak isterse kendilerine sigorta yaptıracak, yok evde ben kullanıyorum, hanım zaten kullanmıyo derseniz, sadece aracı kullanacak kişinin yapması yeterli olacak.

Kendine sigorta yapmayan kişinin ehliyeti bile olsa, yakalandığı takdirde araca el konulacak ve işlem yapılacakmış.

Kısacası sistem bu arkadaşlar

Yani bir kişinin eşi ya da evladı para ödemeden evlerindeki arabaya binemeyecek ha vay be...

Bence yolcuları da sigortalasınlar(!). Ev ahalisinden biri olup da ehliyeti olmayan, araca binebilmek için yolcu sigortası yaptırsın. Aksi halde toplu taşıma aracı kullansın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• çok güzel bir sistem bence

KKTC de uygulanıyor
    araç sahibi araç sigortasını yaptırırken poliçeye aracı kullanmasına izin verdiği kişilerin adını yazdırıyor
    yani bir poliçede birden fazla isim oluyor
    ekstra bir maliyeti yok

poliçede adı yazanlar dışında kimse kullanamıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.