Şimdi Ara

YENİ SEAT TOLEDO KULLANICI YORUMLARI (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.670
Cevap
45
Favori
394.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TOLEDO DİZEL OTOMATİK 15.000 BAKIMINI YAPTIRAN VAR MI?KAÇA PATLADI? BİRDE FİLİTRE YAĞ DEĞİŞİMİYSE DIŞARDA 200E YAPTIRSAK GARANTİSİ BOZULUR MU Kİ?
  • matematiqci kullanıcısına yanıt
    Önceki seat aracimda disarda daha ucuz diye yağ ve filitre degisimini serviste yaptirmadim. Adamlar yağ degistirken bile epey uğraştılar servise görünmediğime pişman oldum. Seati iyi taniyan bildiginiz varsa disarda yaptirin yoksa servisinde yaptirmanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bakim yaptiracaginiz yerde gostergedeki bakim ikaz isigini söndürmek için elektronik cihazin da olmasi gerekiyor. Önceden olup olmadığını da sorun. Ben aracta bir sorunla karsilasmadigimdan garantiyi umursamadigimdan disarda yillik bakimini yaptirmistim. Servis kayitlarinda yillik bakim gozukmezse benim bildiğim garanti disi kaliyor.

• Ne kadardır 15bin bakımı?
  • YENİ FİYAT LİSTESİNE GÖRE : TOLEDO 1.4 TDI 90 HP DSG S&S Style ₺ 81.200
  • Benim ilk bakım 502 lira almışlardı geçen sene. Bu seneki bakıma. Yani ikinci bakıma 700 isteyince özel de 300 e bursada yaptirdim
  • Merhab arkadaşlar, 2013 ibiza St atacım var ve biraz daha geniş bir araç olarak toledo 1,2 tsi düşünyorum. İbiza da Lpg var ve yakıt olarak çok memnunum yaklaşık 100 TL ye 400 km yol yapıyorum. Yakıt olarak merak ediyorum Seat olarak çok memnunum. Sizin görüşünüz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lzk52 -- 28 Kasım 2016; 13:7:55 >
  • herkese merhabalar,
    2013 model 1.4 TSI DSG REference aracımı satıyorum. Ekstra olarak orjinal SEAT jant, park sensörü ve geri görüş kameralı multimedya mevcut.
    Aracın ilk sahibiyim. Boya/hasar kesinlikle yok. 33.500 km. Acil olduğu için 46.500'e bırakacağım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hatasiz-otomatik-toledo-365260550/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: lzk52

Merhab arkadaşlar, 2013 ibiza St atacım var ve biraz daha geniş bir araç olarak toledo 1,2 tsi düşünyorum. İbiza da Lpg var ve yakıt olarak çok memnunum yaklaşık 100 TL ye 400 km yol yapıyorum. Yakıt olarak merak ediyorum Seat olarak çok memnunum. Sizin görüşünüz nedir?

Ben de sıfır İbiza ST alacaktım tam karar vermişken satışları bitti ben de sıfır 1.2 tsi Toledo aldım. İyi ki öyle yapmışım. Genişlik rahatlık anlamında çok memnunun. LPG yakıtta ekonomik olur ama 1.2 tsi'nin 105/110 bg olduğunu hatırlatayım :) Yani performans için de iyi üstelik 6 vites olması da güzel. Yani diyeceğim şu ki vites/devir olayına dikkat edince oldukça az yakıyor. 100 liraya 400 km gitmese de buna yaklaşır. Ben genelde 6.5lt ortalamayla dolaşıyorum. Çok trafiğe girince, devirli kullanınca daha yüksek oluyor. Buna rağmen 7.5lt ortalamayı hiç geçmedim. Sonuçta performansı da iyi bir araç. Zaten SEATçıysanız her türlü tavsiye ederim.

• assosyal A kullanıcısına yanıt
    Araci kaçtan aldiniz?

• assosyal A kullanıcısına yanıt
    Hocam kaçtan aldınız extra donanım varmıydı. Malum ötv den etkilenmedi bunlar fakat bayiler ötvyi fırsata çevirdi mi acaba diye merak ettim aslında. Ben geçen hafta(ötv den önce) eskişehir den 1.2 tsi manuel arka park sensörlü geniş ekran dokunmatik extraları olana 57400 fiyat almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: assosyal

Üç gün önce yeni Toledo aracımı teslim aldım. Daha önce bahsettiğim Toledo denim mavi 1.2 tsi 110 hp 16" design machined jantlarıyla geldi. Tasarımından sürüş konforundan performansından tatmin oldum. Yakıt tüketimi de gayet iyi sanırım iyi bir karar vermişim.

Ben aracımı geçen ay almıştım zamlar yeni gelmeye başlamıştı ama yine de indirimdeydi ilk zamdan etkilenmemişti. Ekstrası jantlarıydı bu şekilde 55.500 ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assosyal -- 30 Kasım 2016; 15:50:38 >

• 2016 model yeni toledo style paket 1ç4 dizel otomatik aldım birkaç sorum var yardımcı olursanız çok memnun olurum arkadaşlar.

1) Yan aynalar otomatik kapanmıyor mu,kumandadan yada içindeki bi yerden? Elle kapamaya çalıştım kırılcak diye zorlamadım.

2) Sis farları nereden açılıyor.

3) Şaka gibi ama benzin göstergesi nerede ? Şaka değil gerçekten göremedim.

4) Direksiyonun sol tarafındaki çubugun ucundaki yukarı aşağı düğmeleri ne işe yarar.

5) İlk defa otomatik araba kullanıyorum N modunun ne işe yaradığını anlamadım.

6)Start- stop olayı nasıl çalışıyor. D modunda mı motor stop ediyor. Yoksa Pye mi almak gerek. Birde aküye zararı çok mu oluyor dersiniz?

7) Dikiz aynası kapkara gösteriyor arkayı. Karartmasını nasıl iptal edebiliriz yada açabiliriz.

Şimdiden çok teşekkürler.
    Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Sorularınıza kısa ve öz şekilde cevap vermeye çalışayım. Bir de görsel ekliyorum. Görselde de sorularınızın numarasına göre göstermeye çalıştım (Görselde manuel vites kolu var ona aldırmayın)

1) Aynaların otamatik veya düğmeyle kapanma özelliği yok. Elle ittirerek kapatmamız gerekiyor. Dikkatlice bastırın bir şey olmaz.
    2) Sis farını açmak için far düğmesini farlar açık konuma getirip sonra yukarı doğru yani kendinize doğru çekin. Tık edip yukarı kalkar ön sisler yanar. Bir kez daha çekince arka sis yanar.
    3) Benzin göstergesi 2016'larda ibreli değil. Hız göstergesinin yanına doğru dizili ışıklarla gösterilir.
    4) Bahsettiğiniz düğmeler hız sabitleyicinin hız ayar düğmeleri. Hız sabitleyici kullanmak için kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz.
    5) Otomatik araçlarda N modu manuel araçta vitesi boşa almadır.
    6) Start stopu kullanmanın en iyi yolunu bilmek için yine aracın kullanma kılavuzuna dikkat etmek gerekiyor. Ben manuel kullanıyorum start-stop çalışma sistemi farklı yanlış yönlendirmeyeyim.
    7) Bence dikiz aynasına müdahale etmeyin. Zamanla gözler alışıyor ve daha rahat geliyor. Dikiz aynası etraftaki ışıkların yoğunluğuna göre kararıyor. Örneğin aydınlatması olmayan yollarda tamamen kapkara görebilirsiniz. Bu ayna zaten size sadece ışıkları göstermek için çalışıyor o yüzden kullanışlı, gece dikiz aynasından gelen gereksiz ışıklarla yorulmuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assosyal -- 3 Aralık 2016; 12:9:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: assosyal

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Sorularınıza kısa ve öz şekilde cevap vermeye çalışayım. Bir de görsel ekliyorum. Görselde de sorularınızın numarasına göre göstermeye çalıştım (Görselde manuel vites kolu var ona aldırmayın)

1) Aynaların otamatik veya düğmeyle kapanma özelliği yok. Elle ittirerek kapatmamız gerekiyor. Dikkatlice bastırın bir şey olmaz.
    2) Sis farını açmak için far düğmesini farlar açık konuma getirip sonra yukarı doğru yani kendinize doğru çekin. Tık edip yukarı kalkar ön sisler yanar. Bir kez daha çekince arka sis yanar.
    3) Benzin göstergesi 2016'larda ibreli değil. Hız göstergesinin yanına doğru dizili ışıklarla gösterilir.
    4) Bahsettiğiniz düğmeler hız sabitleyicinin hız ayar düğmeleri. Hız sabitleyici kullanmak için kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz.
    5) Otomatik araçlarda N modu manuel araçta vitesi boşa almadır.
    6) Start stopu kullanmanın en iyi yolunu bilmek için yine aracın kullanma kılavuzuna dikkat etmek gerekiyor. Ben manuel kullanıyorum start-stop çalışma sistemi farklı yanlış yönlendirmeyeyim.
    7) Bence dikiz aynasına müdahale etmeyin. Zamanla gözler alışıyor ve daha rahat geliyor. Dikiz aynası etraftaki ışıkların yoğunluğuna göre kararıyor. Örneğin aydınlatması olmayan yollarda tamamen kapkara görebilirsiniz. Bu ayna zaten size sadece ışıkları göstermek için çalışıyor o yüzden kullanışlı, gece dikiz aynasından gelen gereksiz ışıklarla yorulmuyorsunuz.

Anladım üstad teşekkürler. Start stop özelligini tam çözemedim. Start-stop modu açık durumdayken bazen ışıklarda durdugumda devreye giriyor bazen girmiyor. Göstergene A harfi üzerinde çizgi çıkıyor. A sembolü start stopbu ifade ediyor ama niye devreye girmediğini çözemedim.

Start stop'un devreye girmesi için gereken şartlar oluştuğu zaman sistem çalışıyor. Şöyle ki;
    ● Vites kolu boşta. (Otomatik vites için farklı olabilir)
    ● Debriyaj pedalı basılı değil. (Manuel vites)
    ● Sürücü emniyet kemeri bağlı.
    ● Sürücü kapısı kapalı.
    ● Kaput kapalı.
    ● Araç hareketsiz.
    ● Fabrikada takılan çekme braketi römorka elektrikle bağlı değil.
    ● Motor çalışma sıcaklığında.
    ● Araç aküsü yeterince şarj edilmiş.
    ● Araç çok dik bir yokuşta değil
    ● Motor devri 1.200 dev/dak altında.
    ● Aracın akü sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük değil.
    ● Yeterli fren sistemi basıncı.
    ● Dış sıcaklık ve ayarlanan iç sıcaklık arasındaki fark çok fazla değil
    ● Motorun son çalıştırılmasından beri araç hızı 3 km/sa (2 m/sa) üzerinde olmuştur.
    ● Parçacık filtresi temizlenmiyor.
    ● Ön tekerlekler fazla döndürülmemiş (direksiyon bir turun dörtte üçünden az döndürülmüş)

ise start-stop devreye giriyor aksi halde üzeri çarpı A işareti gösteriyor ve çalışmıyor.

• Yok artık :D Devreye girmemesi için çabalamışlar. Çoooook teşekkürler.
  • Toledo 1,4 tdı dsg liste fiyatı 83,900 tl

• Merhaba arkadaslar kislik lastik basinclarini bilen varmidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratorkunbalik

Merhaba arkadaslar kislik lastik basinclarini bilen varmidir.

Geçen hafta yeni kışlık lastik aldım. Lastikçi bizim araçlar için 33-34 psi basıncın uygun olduğunu söyledi. 33'ten az olmamalı diyor. Bar olarak da 2.3 veya 2.4 oluyor. Benim araçta 33 psi/2.3 bar basılı şuan. Sanırım depo kapağında belirtilen basınç değerleri kışlıklar için de aynen geçerli.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.