Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (863. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
139
Favori
988.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrefe

Arkadaşlar Jant bulamıyorum önerebileceğiniz yer ve jant varmı?
    https://www.cms.com.tr/tr/urunler/urun-katalogu

Buradan aracına uygun jantı bulabilirsin. Ya da kormetal e bakabilirsin. Bu 2 jantta yerli malı. İbizalar 100 x 5 bizim ibizalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konya-sakarya arası klima açık 5 kişi+dolu bagaj yakıt tüketimi nasıl arkadaşlar, seyahat süresi molalardan dolayı yüksek ortalama hız da aynı sebepten düşük

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel. Ben aracın yakıtından çok memnunum, benzin pahalı sadece

Hocam bu manuel vites mi yoksa dsg mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moon Star Turkey

Hocam bu manuel vites mi yoksa dsg mi ?
    manuel hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sushi.

Gayet güzel. Ben aracın yakıtından çok memnunum, benzin pahalı sadece
    chip para world puan vs peşinde koşuyoruz bunların yüzünden :)
    Ben de bu ay başladım hiç takip etmezdim kampanyaları :) 40 tl kazandım bpden

• Az yakaın diye dizel araç alıyorsun ama dizel olmuş 5.63 tl. Nasıl az yakacak bu araçlar. 2 günde 30 kuruş zam nedir ya!

Sırada lpg var. 2.70 tl alıyordum ama sanırım yüklü bir zam gelecek en az 30 kuruş bekliyorum.

Vergi kurtsaldır veriyoruz ama b.kunu çıkarmadan alınmalı vergi. Araç alırken ötv, kvd veriyoruz. Yetmiyor motorlu taşıtlar vergisi. Araç ne kadar yeniyse o kadar giriyor. Benzin , mazon hepsinde yüklü vergi var. Halk olarak yemiyelim içmeyelim vergi verelim istiyorlar sanırı. .

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Az yakaın diye dizel araç alıyorsun ama dizel olmuş 5.63 tl. Nasıl az yakacak bu araçlar. 2 günde 30 kuruş zam nedir ya!

Sırada lpg var. 2.70 tl alıyordum ama sanırım yüklü bir zam gelecek en az 30 kuruş bekliyorum.

Vergi kurtsaldır veriyoruz ama b.kunu çıkarmadan alınmalı vergi. Araç alırken ötv, kvd veriyoruz. Yetmiyor motorlu taşıtlar vergisi. Araç ne kadar yeniyse o kadar giriyor. Benzin , mazon hepsinde yüklü vergi var. Halk olarak yemiyelim içmeyelim vergi verelim istiyorlar sanırı. .
    ağam bizimle eğleniy
    maalesef durum bu birde çıkıp diyorlar ya ekonomi büyüyor

• Düldül ile 150 bini devirdik. 150 binde fotoğraflamak isterdim ama unutmuşum. 60-70 km de aştım sanırım :)
    Haftaya artık 150 bin bakımını ayarlamak lazım.
    Trigeri henüz değişmedim... 180 bini bekliyorum servisin dediği gibi...
    En son yetkili servise gittiğimde baskı balata bitmek üzere olduğunu söylemişlerdi. Bir de arka kampanaların bittiğini söylemişlerdi. Ancak halen daha sürüyorum. Çok şükür ikisinde de sıkıntı yok şimdilik. Baskı balata için bin lira rahat alırlar hatta üstünü diye düşünüyorum...

Bu gidişatla bu ötv düşmedikçe Düldül ile nasipse yollara devam ederiz :)
    Pişman oldum 70 bin lerdeyken bir leon alıp yenilemedik arabayı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Düldül ile 150 bini devirdik. 150 binde fotoğraflamak isterdim ama unutmuşum. 60-70 km de aştım sanırım :)
    En son yetkili servise gittiğimde baskı balata bitmek üzere olduğunu söylemişlerdi. Bir de arka kampanaların bittiğini söylemişlerdi. Ancak halen daha sürüyorum. Çok şükür ikisinde de sıkıntı yok şimdilik. Baskı balata için bin lira rahat alırlar hatta üstünü diye düşünüyorum...

sadece triger için 2bin civarı fiyat veriyor servis bilgin olsun..

• quote:

Düldül ile 150 bini devirdik. 150 binde fotoğraflamak isterdim ama unutmuşum. 60-70 km de aştım sanırım :)

Hey maşallah 150.000

Benim 41.500 km ancak oldu. Çok uzun yol yapamıyorum ancak ev-iş, iş-ev. Birde hafta sonları hanımla ufak geziler.

Triger için riske girmeye değmez diye düşünüyorum. şimdi olmazsa yıl sonuna doğru değiştir Bora abi. Baskı balata üzerindeki orijinalleri herhalde iyi dayanmışlar. Kampanada öyle. Aracı çok zorlamdan kullanıyorsan her parça uzun ömürlü olur.

Araç fiyatlarının düşeceğini hiç zannetmiyorum. Aksine her yıl üstüne değer karatak yükseliyor. Altın bu kadar hızlı yükselmiyor. 3-4 sene sonra en ucuz sıfır araç bi ev parasına gelecek diye korkuyorum.

En ucuz ibiza 75.000 TL olmuş şaka gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

sadece triger için 2bin civarı fiyat veriyor servis bilgin olsun..

Alıntıları Göster
    sadece triger mi okadar ?
  • mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    180 bin olduğunda fiyatı da düşünürüz :) ama şimdilik serviste yaptırırım diye düşünüyorum. Bundan bir iki sene önce 1000-1500 civarıydı şimdi 2000 normal :) Hele hele rutin bakım için 650-700 lira istiyorlar, trigere iki bin çok değil gibi bu şartlarda :)
    En son bakımı 4-5 ay önce yaptırdım 350 civarlarında vermiştim yetkili servise bakalım şimdi ne oldu... İndirim yaptıkları için 5 yaşdan dolayı artık dışarı gitmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraaaaa -- 19 Nisan 2018; 13:24:48 >
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    Millet 90 bin 100 bin de triger değişmeli diyor. Ancak seat mühendisleri ibiza için 180 bin diyor. İçimde en ufak şüphe ve endişe yok triger için :) 180 bini bekleme niyetindeyim. Tabi rutin bakımlarda yetkili servis bana değiştirelim demezse.
    Bakımları hep vaktinde yaptım. Dışarıda yaptırdığım da bile yağ için paradan kaçmadım. Arabayı kendi paramla aldığım için kıymetini biliyorum ve ona göre kullanıyorum.
    Ailemize yeni bir üye katıldı onun içindir biraz daha sürerim ben bu düldülü nasipse...
    Artık sıfır araç bizim için hayal bu paralarda...
    75 bine ibiza yerine dizel kia ceed sw ler var onlardan bakarım diye düşünüyorum. Artık aldık mı bir benden büyük almalı en az arabayı. Tabi nasip, bilinmez şartlar ne olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

sadece triger mi okadar ?

Alıntıları Göster
    aynen seat serviste çalışan komşu var o mart ayındaki fiyatı 1900 e yakın bişey dedi
  • quote:

Millet 90 bin 100 bin de triger değişmeli diyor. Ancak seat mühendisleri ibiza için 180 bin diyor. İçimde en ufak şüphe ve endişe yok triger için :) 180 bini bekleme niyetindeyim. Tabi rutin bakımlarda yetkili servis bana değiştirelim demezse.
    Bakımları hep vaktinde yaptım. Dışarıda yaptırdığım da bile yağ için paradan kaçmadım. Arabayı kendi paramla aldığım için kıymetini biliyorum ve ona göre kullanıyorum.
    Ailemize yeni bir üye katıldı onun içindir biraz daha sürerim ben bu düldülü nasipse...
    Artık sıfır araç bizim için hayal bu paralarda...
    75 bine ibiza yerine dizel kia ceed sw ler var onlardan bakarım diye düşünüyorum. Artık aldık mı bir benden büyük almalı en az arabayı. Tabi nasip, bilinmez şartlar ne olur..
    Allah analı babalı büyütsün. inş ileride çocuklarına güzel bir araba alırsın.

Serviste yapılması tabikide çok iyi bakımların ama tek çekincem biraz kalın yağ koymaları (?)

Daha benim araç 5. yıl dolmadı. Yoksa dolduru mu? 2014 aralık çıkışlı. Hepsalarken 14-15-16-17-18 diye mi sayıyoruz? Eğer böyleyse hesap tutuyor.

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Dediğin gibi servis kalın yağ koyuyor...
    Serviste Mehmet bey var onunla konuş derim... O adam yardımcı olmaya çalışıyor müşteriye. Zubizuya üye ol bir de ondanda indirim oluyor iyi oluyor.
  • Severek kullandık memnun kaldık,ama artık küçük gelmeye başaldı :( ilgilenen varsa

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-kazasiz-degisensiz-ibiza-555297214/detay/
  • Benimde 2011 model 1.4 style ibiza aracım var. Sizlerin yakıt tüketimi nasıl acaba. Ben 45-50 kuruş yakıyorum şehir içi agresif kullanmamama rağmen.
  • 
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.