Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (839. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emin616

Bora abi benim araç 2014 model. Mtv öderken yaşı 4 olarak geçiyor. Seatin eve dönüş kampanyasından yararlanmam için 2018 Ocak'ta bakıma gitsem kampanyaya dahil olmuş olurmuyum.

Mbu'ya götürdüm ben en son.
    Mehmet diye bir arkadaş var o yardımcı oluyor.
    Zubizuya üye olmanı istiyor. O kadar.
    Ben gitmeden arayıp konuşuyorum, anlaştık mı da gidiyorum :)

Yalnız yağ olarak 5-30 değil de 10-40 mı ne koydular en son. Fiyatı aşağı çekince yağı da değiştiriyorlar. Buna uyuz oldum işte. Sonuçta yağ eksiltme yapmıyor benim arabam neden yağı kalınlaştırıyor ki. Ama işte fiyat olarak 350 aldılar yanlış hatırlamıyorsam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

Bora abi benim araç 2014 model. Mtv öderken yaşı 4 olarak geçiyor. Seatin eve dönüş kampanyasından yararlanmam için 2018 Ocak'ta bakıma gitsem kampanyaya dahil olmuş olurmuyum.

Yalnız yağ olarak 5-30 değil de 10-40 mı ne koydular en son. Fiyatı aşağı çekince yağı da değiştiriyorlar. Buna uyuz oldum işte. Sonuçta yağ eksiltme yapmıyor benim arabam neden yağı kalınlaştırıyor ki. Ama işte fiyat olarak 350 aldılar yanlış hatırlamıyorsam :)

http://kolayoto.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-motor-yagi-4lt.html
    mobil 1 in en uygun fiyatlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

10w 40 kalın bir yağ ben kesinlikle koydurmaZdım. Kendi yağımızı götürsek, sizin yağınızı istemiyorum fiyattan düşün desek olmaz mı? Mobil esp varken başka yağ kullanmam, kullandırtmam. Yağ ne kadar kalınlaşırla aşınma da okadar artıyor. Tek güzel yanı harareti engelliliyormuş. 3 yıldır hiç hararet yapmadı gerçi ibizam😉 Ha birde bakımdan sonra motor sesi değilti mi? Kalın yağ ses değiştiyormuş ve biraz daha satsıntılı çalışıyormuş araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sabah öküzün birisi üstüme çıkıyordu.
    Ara yoldan çıkıyor arkadaş, ama nedense en sol şerite geçmeye çalışıyor.
    Doğrusu en sağa geçip sinyal verip sola geçmek.
    Birde bana diyordu araba yol verdi. Araba yol verdi de sana en sağa geç diye yol vermedi herhalde.

Allahtan yavaş gidiyordum.Neyseki çok ucuz atlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 25 Ağustos 2017; 23:52:46 >

• Benim araçta da üstteki minik çatlak iyice büyüdü. Özellikle aracı yıkattıktan sonra anormal büyüdüğünü farkettim. Kaskoyla değiştireceğim yakın zamanda ama ondan önce camı çizdirmiş benim peder. Çatlağın ucunu çizip çembere alınca büyümüyormuş daha, güya. Mantığını anlamadım o kadar malzeme/metalurji görmemize rağmen. :D

Onarım olarak nasıl bir işlem yapılıyor ki cama onu tam anlamadım, çatlağı bir şekildd birleştirecek halleri yok ya?

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Arkadaş araba yol verdiyse kendi şeridine geç. Görmediğin şeride ne diye atlarsın ki. İyi bari son anda durabilmiş de dokundurmamış sana.
  • arkadaşlar selam.
    2015 1.2tsi dsg ibiza sahibiyim. (23.000 km)
    bakım masrafları, ikinci el değer kaybı vb. durumları değerlendirecek olursak, ne zaman yenilemek gerekir sizce?
    not: alınteri ile kazanıyoruz, para bol değil.
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• arkadaşlar, yeni kasa ne zaman geliyor? bilginiz var mı?

• Geldi bayilerde var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir test sürüşü yapmak lazım geliyor.

• Merhabalar sevgili arkadaslar uzun süredir yazamıyordum Bora kardeşim Sana da çok Selam ederim Sinan Hocam sattı galiba aracını mesajlara baktım uzun süredir yazmamış;Bende 2014 agustos ayında 1.4 ibiza style kullanıcısıydım aracımı 1 yıl sonra satıp babamın 1.6 dizel lineasını almıştım ama arkadaslar aracı sattığım o günden beridir pişmanlık içerisindeydim oysa ki ibiza canmış benzinli araba canmış her nekadar dizel ekonomik deselerde benim arabamın çalıştığı belli olmayacak...Linea mı sattım şu anda ibiza arastırıyorum 1.2 tsi kullanıcı arkadaslar arabanın yol tutusu ve rahatlığını sormayacağım o konulardan hiç şüphem yok...1.2 tsi motorun yakıtından ve performansından memnunmusunuz...Sağlıcakla kalın

• quote:

Orijinalden alıntı: nacakcizade28

Merhabalar sevgili arkadaslar uzun süredir yazamıyordum Bora kardeşim Sana da çok Selam ederim Sinan Hocam sattı galiba aracını mesajlara baktım uzun süredir yazmamış;Bende 2014 agustos ayında 1.4 ibiza style kullanıcısıydım aracımı 1 yıl sonra satıp babamın 1.6 dizel lineasını almıştım ama arkadaslar aracı sattığım o günden beridir pişmanlık içerisindeydim oysa ki ibiza canmış benzinli araba canmış her nekadar dizel ekonomik deselerde benim arabamın çalıştığı belli olmayacak...Linea mı sattım şu anda ibiza arastırıyorum 1.2 tsi kullanıcı arkadaslar arabanın yol tutusu ve rahatlığını sormayacağım o konulardan hiç şüphem yok...1.2 tsi motorun yakıtından ve performansından memnunmusunuz...Sağlıcakla kalın

Arkadaşım dediğin gibi zaten kasayı biliyorsun.
    2015 1.2tsi dsg kullanıyorum. 105 beygir.
    dün akşamüstü eve gelirken çevre yolunda klima açık(24 derece) 90km'ye sabitledim. 4.4 litre yaktı.
    Aynı yolu giderken 130km. gibi bir hızla gitmiştim. Birara son sürat denedim 185km ile gittim. 10.3lt yaktı.
    Yani klasik olacak ama, basarsan yakıyor :)

Performans konusu ise tabiiki beklentine bağlı.
    Japonlarla İtalyanların aynı sınıfını(hatta bazen bir üst sınıftakileri) tokatlasam yeter dersen,performans da yeter.
    Ama şunu söyleyeyim, bir süre sonra buna da alışıyor, daha fazlasını istiyor insan.
    Sürat tehlikeli tabii, dikkatli olmak lazım.

Selamlar...

• nacakcizade28 N kullanıcısına yanıt
    90 lık için mi soruyorsunuz 105 lik mi ?

• 1.4 reference modeli almayı düşünüyorum 2013 model . Fiyat olarak kazasız boyasız temiz bir araca 50 bin km civarı olacak şekilde en fazla ne kadar vermeliyim . 38 bin iyi midir arkadaslar

• ugurugr kullanıcısına yanıt
    Arkadasima 1 hafta once; 50bin tl ye,1.2tsi 14bin kmde 2016 model style paket,boyasiz-degisensiz beyaz renk aldik.satan arkadas 1,5 ay kadar oncede bakimini yaptirmisti.yer antalya

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Bizde bütçe max. 38 39 civarı:). Reference baktım da fiyat sanki yüksek 38 - 39 civarına 2013 model için lpg de Yok baktıklarımda

• 1.2 tsi 90 hp manuel,15500km

uzun yol tüketim verisi

genellikle 95- 110 aralığında gidildi.

4 kisi +orta ağırlıkta bagaj .

depo bir tık hariç doluydu.

başlangıç ve hedef arasında rakim farkı yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oibizak -- 28 Ağustos 2017; 21:52:50 >
  • Arkadaşlar 2017 model 1.0 tsi style manuel aracı geçen hafta teslim aldık. Aracı anneme aldık. Araçtan genel olarak memnunuz fakat bazen geri viteste kalıyor araç ve hangi viteste olduğunu farkedemiyoruz. 1 e taktığımı sanıyorum ama geri de oluyor gibi. Bazen tam bire geçmiyor, kaldırmaya çalışınca ses geliyor. Birde front assist olayını çözemedim. Ben BMW 118i kullanıyorum, yeni ibiza gayet keyifli geldi. Hatta şaşırdım. 5 lt leri falan görünce. DSG den korktuğumuz için manuel tercih ettik. Ama bu geri viteste kalması biraz canımı sıktı. Biz mi beceremiyoruz, bir püf noktası varmıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagrimir kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Vitesler kemikli yapısından dolayı ve dişliler yeni olduğu için yapar . 2016 da sıfır aldığım ibizada da vardı zamanla alışır mekanik aksan. Bire takarken belki hafif bastirdiginiz için geriye geciyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intiveydemila -- 31 Ağustos 2017; 1:38:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.