Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (789. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omeraktash

arkadaşlar merhaba.

2016 model ibiza style alacağım inşallah yalnız komik gelse de bir ayrıntıyı öğrenmek istiyorum.

pencerenin üzerinde olan tutacaklar seat ibiza style'da var mı? 1.0 olan modelinde bugün göremedim. reference'ta da yoktu.

dolu paket dedikleri style'da da yoksa, yandık. valide için alıyorum arabayı, yürümekte ve arabaya inip binmekte zorlanıyor :(

sırf bu yüzden kaparoyu yakıp hyundai i20 alabilirim yani o derece soğudum.

ayrıca dolu pakette ne yan aynalar otomatik katlanıyor ne park sensoru var. nasıl dolu paketmiş bu böyle?

Evet, maalesef öyle bir sorun var. Sonradan taktırılamıyor bile

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

Güncelleniyorrr

diğer markalarda aynı liste duruyor..

Bizim arabalar en güzeli :)

2014 ekim de aldım, arka cam otomatiği ile 34 e almıştım bedavaya almışız adamlar 44 çekiyor

Benden once almissin aralik basinda 34.000 e aldim arka camlar otomatik ve ayna, kapi kollari govde rengi. Demek biz baya iyi almisiz. Hatirlarsan temmuzda zam gelmisti 2000 tl kadar. haziran oncesi alacaktim zam gelince moralim bozuldu. Yil sonu alayim demistim. Sonra gittigimde yeniden zam olacak diyince satici hemen almistim. Kiymetini bilelim araclarimizin. Satarsak yerine alacak arac yok piyasada bu fiyata.

2012 Eylülde 28.100 e aldım... Ama arka camlar otomatik değil :D
    Şu an 117 bin olduk ve geçiyoz sanırım :D
    Arabaları satsak sahi bu kadar az yakan başka bir araç olarak ne alacağız ki ?
    Bu arada triger de 180 bin de değişiyormuş bizim araçların hemde yıl sınırlaması da yok. Gerçi daha önce de yazdım ama gene hatırlatmak istedim :)

Bu yıl kasko yapmadım ama yeniden yapalım var en uygun ankara kasko 796 nasıl sizce?

Benim kaskoyu eylülde yeniliyorum...
    Kasko 700 kuşu
    Sigorta da 300 kusur tutmuştu...
    Bence iyi fiyat..

Aslında yaptırıp yaptirmamakta kararsız kaldım ama

Maddiyat sıkıntı değilse kasko bence gerekli bir şey...
    Boşa verilen bir para gibi gelse de olmadık yerde gayet işe yarıyor...

• http://www.seat.com.tr/yeniseat_files/28112016_ibizaFiyat.pdf
    Yeni fiyatlar belli olmuş arkadaşlar. 1.500 TL artış var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fblimelih -- 28 Kasım 2016; 10:14:55 >
  • Yeni yil gelmeden zamlar pes pese geldi. sanirim ortalama 1.500 TL kadar her modele zam gelmis. Araba almak iyice zorlasacak. Dolarin atesi dusmedikce arabalar zam kacinilmaz. Sadece araba olarak degil aralik ayi basindan itibaren ithal mallara ardi ardina zam olacak %10-15 arasinda. Buda yetmezmis gibi ocak basina yeni zam olacak soylendiler bu yonde.

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• quote:

Yeni yil gelmeden zamlar pes pese geldi. sanirim ortalama 1.500 TL kadar her modele zam gelmis. Araba almak iyice zorlasacak. Dolarin atesi dusmedikce arabalar zam kacinilmaz. Sadece araba olarak degil aralik ayi basindan itibaren ithal mallara ardi ardina zam olacak %10-15 arasinda. Buda yetmezmis gibi ocak basina yeni zam olacak soylendiler bu yonde.

tam zamanında almışısz biz :)

• quote:

quote:

Yeni yil gelmeden zamlar pes pese geldi. sanirim ortalama 1.500 TL kadar her modele zam gelmis. Araba almak iyice zorlasacak. Dolarin atesi dusmedikce arabalar zam kacinilmaz. Sadece araba olarak degil aralik ayi basindan itibaren ithal mallara ardi ardina zam olacak %10-15 arasinda. Buda yetmezmis gibi ocak basina yeni zam olacak soylendiler bu yonde.

tam zamanında almışısz biz :)

aynen oyle. hatta biz 2014 temmuz zammanindan sonra aldik eps ve yokus kalkis standart olmustu bu zamla.
    Bu aksam ya da yarin beyaz esyalarimi almaya gidicem sirf aralik zammindan etkilenmemek icin dugunden 10 ay once beyaz esyalari aliyorum. 8500 TL %10 zam aralikta bekleniyor, %8-10 ocak ayinda bekleniyor. Durduk yere ayni urune neden fazla para vereyim. Gerci arada biraz daha degisik, siparis geciliyor gelene kadar gecen zamanda olan zamlar ne yazikki musteriye yansitiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 28 Kasım 2016; 11:8:36 >

• hem nasıl zamanı aradan daha 1 ay geçmedi 4 kasımda teslim aldım 49000 tl style + plus şimdi style fiyatı 51700 olmuş satsam 52 ye falan rahat alıcı çıkar herhalde 350 km de daha araç :D
  • quote:

Dolar düşse de sanırım fiyatlar artık düşmeyecektir.
    1 motor 43.400 olmuş bu ne be arkadaş...
    Aldığımız para hemen hemen aynıyken ev araba fiyatları aldı başını gitti...
    Bir ay önce 1 motor octavia bakıyordum. Bakıyordum derken ciddi değil ama aklımda bir köşede...
    63 dü yanlış hatırlamıyorsam 67 olmuş...
    2013 de leon fr 140 hp lik almadığıma çok pişmanım. 48 lira idi... Şimdi 150 hp olan 79.700 olmuş.
    Gerçi bundan 2-3 ay önce o da 73 lira idi...
    Gün geçtikçe yeni araba almak için geç kalıyoruz :D Ve arabaların km'si artıyor...
    Böyle giderse benim ibiza bende paralanacak :)
    İkinci el araçlar ise nerede ise sıfır fiyatı...
    Satacak olsam 30 lira yazarım diyorum... 30 a satsam ben ne alacam...

• quote:

quote:

Bir ay önce 1 motor octavia bakıyordum. Bakıyordum derken ciddi değil ama aklımda bir köşede...
    2013 de leon fr 140 hp lik almadığıma çok pişmanım. 48 lira idi... Şimdi 150 hp olan 79.700 olmuş.
    Gün geçtikçe yeni araba almak için geç kalıyoruz :D Ve arabaların km'si artıyor...

bendeki 2014 bakıyorum adamlar 42-43-44 almış başını gidiyor ikinci el.

• quote:

quote:

Benimde aklimda ford focus 1.5 otomatik dizel geciyordu ama uzun donemli bir amacti benim icin. simdi baya baya uzun donemli olacak ya da en kotu benim arabam var deyip ibizayi kullanmaya devam edecegim. 5 yil olunca alacaktim simdi herhalde 10 yil ibizaya binecegim.
    Her gecen gun yeni araba almaya gec kaliyoruz. Ulkeyi bu hale getirenler utansin. Temmuzda bi ekonomist dolarin bu yil sonu 3.50 ile 3.70 arasinda olabilecegini soylemisti. Bende bunu babamla paylastim be bankada bitikmis olan 50.000 tl ile dolar alsak mi demistim. Dolar o zaman 2.90 larda idi. Babam bana dolar yukselmez bosuna risk almayalim demisti. Simdi o riski alsaydik en azindan param degersizlesmeyecekti bu kadar.

• Merhaba arkadaşlar 2015 model Seat Ibiza 1.2 TSI Style Plus aracıma 10 Aralık Cumartesi gününe birinci yıl bakımı için Çorlu Çalışkanlar'dan randevu aldım. Bakım ücretinin 563 TL olduğunu söylediler. Fiyat bana yüksek geldi birinci yıl bakımında nelere bakıp neleri değiştirecekler acaba bilgi verebilir misiniz? Aracımın kilometresi 11.500
  • Gercekten yuksek fiyatmis.
    Hemde benzinli bir arac icin.
    Bende 1 hafta kadar once 15.000 bakimina Avek e gittim.1.4 tdi icin 560 lira fiyat cektiler. Neyseki ilk bakimi bedavaya getirmistim.
    Oyuzden para vermedim.
    Degisenler suan aklimda degil ama
    Cok elzem bisey yok.
    En onemlisi yag ve yag fitresi ve hava fitresi bunlardan baska .
    51 .nokta checkup yapmislardi aklimda o kalmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetinceviz26 kullanıcısına yanıt
    Bende 4 kasımda 1.0 tsi dsg style plus ı 54500 e aldım. Şimdi bayi fiyatı 61000.
    59000 e anca alınır.
    Nisan -mayısta 1motor tsi OTOMATİK style ı 50500 e alanlar oldu. O zaman indirim çoktu.

Şimdi aynı parayı 1.2 motor tsi MANUEL alınıyor. Ne acı. 2 si de 2016 aracı.

• Ben 24 mayista 1.0 ecotsi dsg style plus i 53200 e aldim arti kolcak hediyeli

• Ayrica ziebarttan koltuk koruma verdiler hediye ve boya ile motor korumada yaptilar

• Class teacher C kullanıcısına yanıt
    aynen hocam, ben de 19 kasımda teslim aldım ama 20 eylülde opsiyonlamıştım, 47400 e şu an ancak tsı referance alınabilir olmuş, ben bu paraya style plus almış oldum arada uçurum var, nasıl bi zamanlama oldu bizdeki maşşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yvzz34

aynen hocam, ben de 19 kasımda teslim aldım ama 20 eylülde opsiyonlamıştım, 47400 e şu an ancak tsı referance alınabilir olmuş, ben bu paraya style plus almış oldum arada uçurum var, nasıl bi zamanlama oldu bizdeki maşşallah...

Evet, ben de aralık ayını beklesem mi acaba diyordum daha fazla indirim için ama gaza gelip 26 ekimde ödemesini yapıp 4 kasımda da teslim almıştım 1.2 style aracı. 45.600'e anlaşmıştık, teslim alırken kapıda ufacık bir taş izi farkedince 2 tane de yıllık bakım hediyemi zorlanmadan almıştım 1 ayda bu kadar yükseleceğini tahmin etmiyorduk tabii ama olan bekleyenlere oldu maalesef..
    Bakalım aralık başında bu bindirimlerden sonra, yılın kampanyasını yapıyoruz! diyerek indirim yapacak mı Seat..

• Arkadaşlar aracı alalı daha 1 ay olmadı şunu farkettim. Debriyaja basınca devir saatinde oynama var bu normal midir yoksa servise göstermelimiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: spilos45

Arkadaşlar aracı alalı daha 1 ay olmadı şunu farkettim. Debriyaja basınca devir saatinde oynama var bu normal midir yoksa servise göstermelimiyim.

Debriyaja bastiginizda tam kavrama noktasinda kendisi destek amacli gaz veriyo biraz ondan devir oynuyo.
    Benim sordgun usta bana bu cevabi verdi.

• Arkadaşlar merhaba, bende 1.2 tsi reference araç var, geri vitese ve 1. vitese geçişlerde özellikle park ederken bazen rahat geçmiyor 2-3 kere falan da ses geldiği oldu, araç tam dururken, debriyaja tam basarken bile yaptığı oldu böyle bi sorun yaşayan var mı yoksa kullanım hatası mıdır?
    Bir de benim araçta park sensörü yok sizce tamponu deldirip sensör taktırmalı mıyım yoksa kablolu veya kablosuz geri görüş kamerası mı taktırmalıyım hangisini önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.