Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (785. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Bugün 105 bin bakımını yaptırdım.
    Mobil1 , yağ,yakıt,hava ve polen filtreleri değişti...
    Ayrıca v kayişini da degistim ....
    Normalde 90 binde değişiyordu v kayışı ama o zaman usta bu daha gider dediği için şimdi degistik. Ancak v kayisina baktimda hala taş gibiydi ne deforme ne bi çatlak vardı...
    Yakıt filtresi daha önceden elimde vardı aslında degismesem olurdu da ama gene de degistim.
    Işçilik 60 lira yağ 95 filtreler 74 du sanirim v kayışı da 39 lira...
    270 e halletmiş olduk...

Bora abi bende cumartesi gunu 30.000 bakimini 23.000 de yaptirdim.
    yag, polen filtresi bosch + hava filtresi servisten toplam 105 Lira tuttu.
    Yag mobil 1 esp formula 90 Lira
    Bujiler 55 Lira
    iscilik 60 lira (biji degisimini ucretsiz yaptirdim )
    toplam: 310 TL bakimi haletmis oldum. Yakit filtresi icin erken olduguna karar verdim. Diger bakimda degistiricem onu. Hatta usta bujileri de degistrimeyelim dedi, ben degistirelim dedim. bujiyi cikartik iyice kararmisti. Bakimdan sonra arabanin sesi iyice azaldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 22 Kasım 2016; 13:57:51 >

• Gecen hafta Motordan gelen ses icin MBU gitmistim, LPG kitini söktürmeniz ve aracı ilk günkü bağlantılar şeklin de motora bağlı olması gerektiğini soylemisti. LPG montajlarında hortumlara yeni hortumlar bağlanıyor belki devir daim yetersiz kalıyordur, Çıkartmadan sorunu bulamayız demisti. Kiti söktürmek için BRC servisine gittiğimde söktrmenize gerek yok dediler. Uğraşmak istemedikleri için öyle demişlerdir dedi. Beni özel servise yönlerdirdiler. Orda da sorunumu anlattım usta davirdaim den gelen bir ses dedi. Boşuna bu km de (23.000) değiştirmeyelim yazık olur dedi. Bu şekilde kullanmanın sakıncası var mı dediğimde yok dedi. Sadece arada suyuna bakmamı söyledi. Bu sekilde 2-3 yıl daha sorunsuz çalışacağını söyledi. 160 lira orjinal devirdaim 150 lira da ustalık ile 2-3 sene sonra gel yaparız dedi. Bende bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Gecen hafta Motordan gelen ses icin MBU gitmistim, LPG kitini söktürmeniz ve aracı ilk günkü bağlantılar şeklin de motora bağlı olması gerektiğini soylemisti. LPG montajlarında hortumlara yeni hortumlar bağlanıyor belki devir daim yetersiz kalıyordur, Çıkartmadan sorunu bulamayız demisti. Kiti söktürmek için BRC servisine gittiğimde söktrmenize gerek yok dediler. Uğraşmak istemedikleri için öyle demişlerdir dedi. Beni özel servise yönlerdirdiler. Orda da sorunumu anlattım usta davirdaim den gelen bir ses dedi. Boşuna bu km de (23.000) değiştirmeyelim yazık olur dedi. Bu şekilde kullanmanın sakıncası var mı dediğimde yok dedi. Sadece arada suyuna bakmamı söyledi. Bu sekilde 2-3 yıl daha sorunsuz çalışacağını söyledi. 160 lira orjinal devirdaim 150 lira da ustalık ile 2-3 sene sonra gel yaparız dedi. Bende bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

zaten yetkili servis ne olursa olsun lpg ye çamur atıyor :) bende klima probleminde yaşamıştım.
    ama tabiki şimdi garantin bittiyse diretemezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Gecen hafta Motordan gelen ses icin MBU gitmistim, LPG kitini söktürmeniz ve aracı ilk günkü bağlantılar şeklin de motora bağlı olması gerektiğini soylemisti. LPG montajlarında hortumlara yeni hortumlar bağlanıyor belki devir daim yetersiz kalıyordur, Çıkartmadan sorunu bulamayız demisti. Kiti söktürmek için BRC servisine gittiğimde söktrmenize gerek yok dediler. Uğraşmak istemedikleri için öyle demişlerdir dedi. Beni özel servise yönlerdirdiler. Orda da sorunumu anlattım usta davirdaim den gelen bir ses dedi. Boşuna bu km de (23.000) değiştirmeyelim yazık olur dedi. Bu şekilde kullanmanın sakıncası var mı dediğimde yok dedi. Sadece arada suyuna bakmamı söyledi. Bu sekilde 2-3 yıl daha sorunsuz çalışacağını söyledi. 160 lira orjinal devirdaim 150 lira da ustalık ile 2-3 sene sonra gel yaparız dedi. Bende bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

quote:

Perşembe günü teslim aldığım aracımla dun akşam uzun yola çıktım.Ara. 400 km ye geldi şuan.
    Araç 1.2 TSİ 90 Hp
    Mola yerinde rölantideyken aracın motorun yolcu tarafından uğultu geldiğini fark ettim. Normalde rölantide motorun çalıştığı duyulmazdı
    Yolculuk sonunda durunca gene dikkat ettim ses rölantide devam ediyor
    gaza basıp 1000 deviri geçince ses kayboluyor
    ya da debriyaja bastıktan sonra ayağımı kaldırırken ses kayboluyor(devir kavrama noktasında yükseliyor,sanırım kendiliğinden gaz verdiğinden burada ses gidiyor)
    sıkıntı sizce ne olabilir arkadaşlar?

Merhaba Hocam
    Ses sorunu benim yazdığım gibi mi sizde de?
    rölantideyken var, gaza basıp deviri yükseltince gidiyo şeklinde mi?

• Zam geldi arkadaşlar 1.500 TL seat bayisi söyledi. Bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nerede yazıyor zamlar ben sitede göremedim.
  • mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    Hocam klimada nasıl bir problem yaşamıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraykucukk

Hocam nerede yazıyor zamlar ben sitede göremedim.

25 Kasım'dan itibaren geçerli olacakmış 25'inde web sitesinde de görünür sanıyorum.
  • Yine ne zammı arkadaş ilk kez araba alcaz bi alamadık 47 den 50 oldu hadi neyse zorlarız dedik şimdi 51.700 mü olcak 2.el fiyatları da sıfırı geçmiş mübarek
  • Hocam allahtan ben teslim aldım aracı kasımın başında. ben aldıktan sonra 5000 son zam hariç zam geldi bune kardeş ya
  • Arkadaşlar far düğmesinin yanındaki silindir biçimindeki şey ne işe yarıyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Far yükseklik ayarı.

• intiveydemila kullanıcısına yanıt
    Kullanma kılavuzunda bir şey göremedim ben ama arabadaki yüke göre farları yukarı ya da aşağıya indiriyor. Ama yanlış söylemiş de olabilirim..

• chiroptera kullanıcısına yanıt
    Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar ben de bulamadım kullanma kılavuzunda ondan sorayım dedim. Normalde hangi ayarda kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraykucukk E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende kasım başında aldım. Hangi modeli kaç tl ye aldınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

Hocam klimada nasıl bir problem yaşamıştınız?

klima önce soğutmadı, gazı yenilediler uğultu gelmeye başladı sonra yine soğutmadı, tekrar gazı çekilip yenilendi bu defada resmen cırcır böceği gibi ötüyordu klima açıldığında, sonra klima kompresörü vs değişti sorun giderildi.
  • intiveydemila kullanıcısına yanıt
    Far yükseklik ayarı . 3 ten 1e doğru gittikçe vuruş açısı yukarı doğru kalkıyor.Siz kendinizi nasıl güvende hissediyorsanız öyle ayarlayın tabiki ama 1 konumunda yani yukarıda iken diğer sürücü ve yayaları olumsuz etkileyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

Yine ne zammı arkadaş ilk kez araba alcaz bi alamadık 47 den 50 oldu hadi neyse zorlarız dedik şimdi 51.700 mü olcak 2.el fiyatları da sıfırı geçmiş mübarek

benim de anlamadığım olay burda. müşteri bayiye gidip anlaşıyor, kaporasını veriyor. sonra kurdan dolayı zam geliyor. direkt müşteriye yansıtıyor. şirket riski üstüne alsın ve piyasada bu riski elimine etmek için pozisyona girsin arkadaş. şirket ödemeyi euro yapıyor, sattığı aracın geliri TL. TL değer kaybedip kur yükselirse burda şirketin aleyhine oluyor ancak sen zaten müşteriyle anlaşmışsın. anlaştığın gün euro üzerinden(ya da dolar neyse işte) riskini kapatacak şekilde vadeli piyasada pozisyona gir olsun bitsin. neden bunu yapmıyor şirketler bilen arkadaşlar paylaşabilirse aydınlanırız.
    Hocam Seat İbiza ecoTSI DSG 110 bg 54.600 anlaşarak almıştım.
    donanım style + paket
  • 
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.