Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir dostum ibizanın tek kapı full alanlarından var, paketi nedir bilmiyorum. PArk sensörü hakkında danıştım, aracında dijital olandan varmı, tamponun iç tarafında, delinmeden konulanlardan, çok iyi çalıştığını söyledi hatta taşları bile farkediyormuş, 2. el aldığı için orijinal mi bilmiyoruz ama bu şeritli dıjital park sensörleri hakkında bilgisi olan varmı, takılması basit bişeymidir, servis dışında takılsa garantiye zarar verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

Orijinalden alıntı: acipbisey

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacımı var ..

bir iki hafta önce bu hatayı verdi göstergede..
     ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

SEAT Ibiza tyre pressure warning light - indicates that a tyre on your vehicle is not inflated correctly. Please check your pressure levels and top up if needed.

anladığım kadarıyla lastik basıncı hatası bu.Ben de benzincide lastikleri 30psi civarına yükselttim ama ikaz ışığı sönmedi.Acaba sönmesi için reset mi atmam lazım yoksa halabir sorun mu var?

30 az gelmiş olabilirmi acaba. depo kapağında 34-36 dan bahsedşliyor ?

sanırım ön yada arkada lastikler hatırlayamıyorum bir taraf 30 diğer taraf 33 şeklinde sabitlenmişti..
    ön 30 arka 33 tü sanırım..

Lastik hava göstergesi depo kapağının iç tarafında yük durumuna göre belirtilmiş. Deneyim olarak söylüyorum, hepsini yapınca araçta titreşim, sekme daha da hissediliyor, ideali 32 bence, 30 düşük bir değer yakıtı artırır

Peki bu ikaz göstergesinin silinmesi gerekmiyor mu? yada benim resetleyip tekrar ikaz çıkıyo mu diye kontrol mu etmem gerekiyor sizce?

İşin esası benim araçta lastik basınç sensörü yok, fakat aracı ilk aldığımda kitağçığında bunun nasıl sileneceğine dair bilgi olduğunu hatırlıyorum. Araç kitapçığına bir bakınız, eğer kitapçığınız yoksa yarın ben bakaym, fakat biraz basıncı artırın 32 gibi en azından, ışık söner diye tahmin ediyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lzk52

quote:

quote:

quote:

aynı sesten bende muzdariptim, forumda da daha önce paylaşmıştım.. Serviste araç 3 gün kaldı, en son motor kulağını yağlamışlar sorun bitti.. Tabı kolay olmadı aracım ilk defasında 2 gün serviste kaldı bulamadılar. Sonra doğuşa şikayet maili attım, servis kendisi aradı servise davet ettiler ve yarım günde buldular..

Evet konuşmuştuk Doğuş'u o gün aradım söyledim o zaman ki gibi fakat geriye dönmediler, bende servise yolum düşünce tekrar söyleyeceğim. Teşekkürler..

Daha önce sizinle konuştuğumu hatırlayamadım. Yeri nasıl bır bilmiyorum ama basit bir yerde ise bir usta biraz yağ sıksa, bilen var mı bu forumda, bu motor kulağı nasıl bişey ve nasıl ses çıkarıyor ve yeri nerdedir.. Bende merak ettim şimdi

motorun sağında kulak derler motor kasa bağlantısı, bir tane altta var, birde sol altta olur genelde sağ üstteki bozulur. Çukur vs. motorun titreşiminin kasya geçmesini önler. iyi bilirim clio da 4 yılda 4 kez değiştirmiştim.

YAğladılar geçti, tekrar ederse değişim talep edersin abi dediler. Bakalım şu an ses yok arabada, inşallah da olmaz

inşallah olmaz küçük sinek mide bulandırır..

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalca60

kendin mi takmıştın yoksa oto elektrikçiye mi taktırdın

kendim takmıştım. bunda da tamponun altında siyah parça var o söküldükten sonra arkası boş sökmek kolay görünüyor.Geri vites lamba kablosu da bagaj sol iç tarafta kaplamanın altında. Clio'ya İçime sinsin diye kendim takmıştım hatta bagajını otomatiğe çevirmiştim 2000 model symbol 'dü:)) biraz titiz sayılırım kolay kolay başkasının işini beğenmem genelde sallama hızlı hızlı iş yaparlar o da hoş olmaz.
  • quote:

quote:

kendim takmıştım. bunda da tamponun altında siyah parça var o söküldükten sonra arkası boş sökmek kolay görünüyor.Geri vites lamba kablosu da bagaj sol iç tarafta kaplamanın altında. Clio'ya İçime sinsin diye kendim takmıştım hatta bagajını otomatiğe çevirmiştim 2000 model symbol 'dü:)) biraz titiz sayılırım kolay kolay başkasının işini beğenmem genelde sallama hızlı hızlı iş yaparlar o da hoş olmaz.

gösterge ile bağlantı nasıl kuruldu?
  • quote:

quote:

sen anlıyorsun sanırım bu işlerden...
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=20024957&Productid=otm34f003
    bu park sensörünü almak istiyorum ama bunun ekranını nereye takarlar ki...ön bardaklıkların önüne mi takılır ki...bilmiyorum açıkçası güvenemiyorum araca da zarar vermek istemiyorum

• kartalca60 K kullanıcısına yanıt
    Gösterge kablosu tavan yanındaki contaların arasına sıkıştırılarak gelebilir eski aracımda öyle yapmıştım dikiz aynasının üzerine.http://www.hepsiburada....957&Productid=otm34f003 Buradaki gösterge zaten kablosuz bence en iyi yer dikiz aynasının üzeri hem şık durur hem de park ederken ara sıra dikiz aynasına bekıldı için iyi olur. Bu arada tampon rengine uyumlu alırsanız daha iyi olur sonradan boyamak pek sağlıklı olmaz boya nedeniyle hatalı sinyal verebiliyor. Eğer araç beyaz isehttp://www.hepsiburada.com/liste/modacar-ekranli-beyaz-sensor-4-lu-arka-3-mt-30-cm-park-sensoru-34c002/productDetails.aspx?productId=otm34c002&categoryId=20024957&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR bu da olabilir sonuçta hepsinin sensör ve beyni aynı.

• quote:

Gösterge kablosu tavan yanındaki contaların arasına sıkıştırılarak gelebilir eski aracımda öyle yapmıştım dikiz aynasının üzerine.http://www.hepsiburada....957&Productid=otm34f003 Buradaki gösterge zaten kablosuz bence en iyi yer dikiz aynasının üzeri hem şık durur hem de park ederken ara sıra dikiz aynasına bekıldı için iyi olur. Bu arada tampon rengine uyumlu alırsanız daha iyi olur sonradan boyamak pek sağlıklı olmaz boya nedeniyle hatalı sinyal verebiliyor. Eğer araç beyaz isehttp://www.hepsiburada.com/liste/modacar-ekranli-beyaz-sensor-4-lu-arka-3-mt-30-cm-park-sensoru-34c002/productDetails.aspx?productId=otm34c002&categoryId=20024957&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR bu da olabilir sonuçta hepsinin sensör ve beyni aynı.

arabam beyaz ama siyah sensör takarız demişti servis tamponun altında ki siyah kısma...buna kablosuz wireless ile çalışıyor yazmışlar ama...kablo olmadan çekilmez mi dikiz aynasına taksak

yerden yükseklik bildiğim kadarıyla 50 cm. olmalı orası olursa daha kolay olur tabiki. gösterge için güç kablosu falan yazıyor.
  • quote:

yerden yükseklik bildiğim kadarıyla 50 cm. olmalı orası olursa daha kolay olur tabiki. gösterge için güç kablosu falan yazıyor.

direksiyonun sol kısmında telefon vs kolymak için bi göz var acaba oraya olmazmı sigortadan çekilir belki...bilmiyorum ama bunu serviste yaparlar mı acaba...servisteki çok kaliteli değil sanırım birde 250 tl istiyorlar
    arabayı park ederken eğilip oraya bakamazsın yukarıya hat çekmekte hiçbir şey yok yan direk contaların arasından tavana götürüp ön camın üstünden aralardan kolaylıkla geçer bence dikiz aynasının üstü.
  • lzk52 kullanıcısına yanıt
    ben hepsiburadadan alsam servise götürsem takarlar mı acaba
    ben sorduğumda 150 demişlerdi..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynı sesten bende muzdariptim, forumda da daha önce paylaşmıştım.. Serviste araç 3 gün kaldı, en son motor kulağını yağlamışlar sorun bitti.. Tabı kolay olmadı aracım ilk defasında 2 gün serviste kaldı bulamadılar. Sonra doğuşa şikayet maili attım, servis kendisi aradı servise davet ettiler ve yarım günde buldular..

Evet konuşmuştuk Doğuş'u o gün aradım söyledim o zaman ki gibi fakat geriye dönmediler, bende servise yolum düşünce tekrar söyleyeceğim. Teşekkürler..

Daha önce sizinle konuştuğumu hatırlayamadım. Yeri nasıl bır bilmiyorum ama basit bir yerde ise bir usta biraz yağ sıksa, bilen var mı bu forumda, bu motor kulağı nasıl bişey ve nasıl ses çıkarıyor ve yeri nerdedir.. Bende merak ettim şimdi

motorun sağında kulak derler motor kasa bağlantısı, bir tane altta var, birde sol altta olur genelde sağ üstteki bozulur. Çukur vs. motorun titreşiminin kasya geçmesini önler. iyi bilirim clio da 4 yılda 4 kez değiştirmiştim.

YAğladılar geçti, tekrar ederse değişim talep edersin abi dediler. Bakalım şu an ses yok arabada, inşallah da olmaz

inşallah olmaz küçük sinek mide bulandırır..

kitapcıga bakıp resetleyecegim dediginiz gibi , bu arada bu sabah lastik basıncını 33 e kadar cıkarttım ama sensor sonmedi sanırım hatalı..

• quote:

ben sorduğumda 150 demişlerdi..

ne zaman sormuştun
  • Günaydın Arkadaşlar;

İkinci el Uno aracımı yaz mevsiminde sattıktan 3 ay sonra nihayet bu hafta içinde sıfır İbiza 1.4 Reference arabamı almış bulunuyorum.
    Aracı Denizli Batı Otomotiv'ten aldım. Rengi emotion kırmızı.
    29.900 TL.'sına 20 plakalı zorunlu trafik sigortası dahil mal oldu. Geçen hafta bayiye ilk gidişimde 30.300 TL. + trafik sigortası fiyat çekmişlerdi. Ama stokta beyaz renk 1.4 reference araç yoktu. Gelecek araçlarda zamlı fiyattan olacaktı.
    Ben de arkadaşımın tavsiyesiyle showroomdaki kırmızı renge kaydım. Aracın bayiye girişi önceki fiyattan olduğu için biraz daha uygun
    almış oldum.

Dün oto elektrikçisinde MCar marka sparlak siyah renk dörtlü arka park sensörünü malzeme ve işçilik dahil 80TL.'ye taktırdım. Sensörler arka tamponun alt tarafında siyah kuşak halindeki karlık denen yere takıldı. Sensörler açılı halde yukarı baktığından tamponun alt tarafı daha mantıklı geldi. Ayrıca sensör boyatmaya gerek
    kalmadı.

Bugün de "juke" isimli forum arkadaşımızın "Denizli YPS Plast"tan almış olduğu bagaj havuzundan alacağım. İnternette değişik kalıplarda bagaj havuzları var. Hiç birisi de birbirine uymuyor. Aklıma takıldı, iade işiyle uğraşmayayım diye gidip ibiza'mın bagaj fotoğrafını çekip tüm bagaj ürünleriyle karşılaştırdım. İçlerinde sadece bu ürün uyumlu geldi. Ayrıca forum arkadaşımızın tecrübesi de karar vermemde yardımcı oldu. Kendisine teşekkür ederim.

Ağustos..
  • *bulut* * kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.. ben ibiza st aracıma yps plast'tan bagaj havuzu almıştım. birebir uyumlu ve üzerinde kocaman ibiza yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *bulut*

Günaydın Arkadaşlar;

İkinci el Uno aracımı yaz mevsiminde sattıktan 3 ay sonra nihayet bu hafta içinde sıfır İbiza 1.4 Reference arabamı almış bulunuyorum.
    Aracı Denizli Batı Otomotiv'ten aldım. Rengi emotion kırmızı.
    29.900 TL.'sına 20 plakalı zorunlu trafik sigortası dahil mal oldu. Geçen hafta bayiye ilk gidişimde 30.300 TL. + trafik sigortası fiyat çekmişlerdi. Ama stokta beyaz renk 1.4 reference araç yoktu. Gelecek araçlarda zamlı fiyattan olacaktı.
    Ben de arkadaşımın tavsiyesiyle showroomdaki kırmızı renge kaydım. Aracın bayiye girişi önceki fiyattan olduğu için biraz daha uygun
    almış oldum.

Dün oto elektrikçisinde MCar marka sparlak siyah renk dörtlü arka park sensörünü malzeme ve işçilik dahil 80TL.'ye taktırdım. Sensörler arka tamponun alt tarafında siyah kuşak halindeki karlık denen yere takıldı. Sensörler açılı halde yukarı baktığından tamponun alt tarafı daha mantıklı geldi. Ayrıca sensör boyatmaya gerek
    kalmadı.

Bugün de "juke" isimli forum arkadaşımızın "Denizli YPS Plast"tan almış olduğu bagaj havuzundan alacağım. İnternette değişik kalıplarda bagaj havuzları var. Hiç birisi de birbirine uymuyor. Aklıma takıldı, iade işiyle uğraşmayayım diye gidip ibiza'mın bagaj fotoğrafını çekip tüm bagaj ürünleriyle karşılaştırdım. İçlerinde sadece bu ürün uyumlu geldi. Ayrıca forum arkadaşımızın tecrübesi de karar vermemde yardımcı oldu. Kendisine teşekkür ederim.

günaydın kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun güle güle bin...park sensörü ekranlı mı sadece bip sesli mi...oto elektirkçi kolay yaptımı söktümü tamponu

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.