Şimdi Ara

Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
4
Favori
34.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorumu yanıtlayan herkese teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.0 tsi ile sehirler arası 4 (100-110 sabit hız), sehir içi (trafiksiz)5.5 ortalama yakıyorum. Atmak gibi bir kaygım yok çünkü uzun süre kullanıcam :)

Yalnız manuel viteste rölantide takır takır ses gelmeye başladı. Debriyaja basınca ses gidiyor. Yetkili servis volan dedi garanti bitmeden istersen değiştirelim ama bu ses sonra da oluşabilir dedi. Bu durumu baska yasayan var mı?
  • 2. Yıl güncellemesi:

Arkadaşla ikinci sene-i devriyemizi yaptık. Servis klasik yıllık bakım için (filtreler ve yağ) 940 lira istedi.
    Sanayide işçilik dahil 470'e hallettim.

İki yıl içerisinde herhangi bir ariza, harici bakım istemedi. Tek sorunum ucuz ve uyumlu kolçak bulamamak.

Uzun yıllar daha güncellemeler yapacağım gibi duruyor bu arada.

• TDI’den az yakıyo mu

• Hiç TDI kullanmadım, önceki tüketim verilerim güncelliğini koruyor.

• Şuan 1.0 eco tsı 2016 model fiyatlar 105bin lira 100bin lira civarı. Sizce almak mantıklı mı veya onu alacağına o parayaşunu al diyeceğiniz başka bir model var mı?

• Sanırım otomatik bakıyorsunuz. Açıkçası o paraya alternatif yaş/fiyat/performans aracı neler var bilmiyorum ancak yeni kasayı zorlarsaniz bence daha iyi olur çünkü hem güncel kasa hem de front asist gibi bence önemli bir güvenlik ekipmanina sahip olursunuz.
    Dsg bilmem ama motor konusunda bir şüpheniz olmasin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snrdmrbs -- 28 Ocak 2020; 15:50:37 >
  • Yeni kasayı 116bin e gördüm aslında düşünüyorum biraz maddi olarak zorlayacak ama uzun süre binmek için alıyorum. Sorunsuz bir araç olduğunu bilsem Bi 20 bin kredi çekip alabilirim. Siz motor açısından sorunsuz diyorsunuz kullanıcı olarak. Bu beni biraz daha cesaretlendirdi açıkcası teşekkür ederim.

• Usta 120 ile son viteste sabit giderken devir kaçta oluyor?

• Aynı araçtan var bende. Tüneller hariç 120-130 arası gittim
    Sonuç böyle:

Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 30 Ocak 2020; 8:32:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mayti

1.0 tsi ile sehirler arası 4 (100-110 sabit hız), sehir içi (trafiksiz)5.5 ortalama yakıyorum. Atmak gibi bir kaygım yok çünkü uzun süre kullanıcam :)

Yalnız manuel viteste rölantide takır takır ses gelmeye başladı. Debriyaja basınca ses gidiyor. Yetkili servis volan dedi garanti bitmeden istersen değiştirelim ama bu ses sonra da oluşabilir dedi. Bu durumu baska yasayan var mı?
    Verdiğiniz değerler gerçekten doğru ise dizel almanın da kullanmanın da hiçbir avantajı yok demektir. Mtv avantajı da dizel ile aradaki 1 lt farkı kapatıyor zaten.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Baya başarılı. Manuel mi sizdeki? 6. Vites yok değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Aynı araçtan var bende. Tüneller hariç 120-130 arası gittim
    Sonuç böyle:

Rakım farkı olsa gerek hocam.

• funnerman kullanıcısına yanıt
    Doğru aceleden yazmayı unutmuşum. 600 rakımdan deniz seviyesine. Dönüşte 0,6 lt fazla yakıyor genelde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynen 5 manuel, 6 viteslisi TR'ye gelmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Bende dizel var focus 2012 6 vites. 120 sabit giderken devir 2200de ve baya az yakıyor dolayısıyla. Sırf bu yüzden dizel almıştım ama artık benzinliler de yaklaştılar dizele bu bakımdan. Torkunu arttırdılar baya.

• Konuyu hortlatayim, ikinci elde düşünenlere rehber olsun.

3 yılı geride bıraktık. Yıllık rutin bakımı yetkili serviste 1330 lira tuttu. Olabildiğince yetkili servis bakımlı binmeyi istiyorum. 3 yıl ve 40 bin km için söyleyebilirim ki ortalama 5 litre yakıyorum. 3 yıl içinde yolda kalmadım, hata vermedi. Şoför cami belli seviyelerde açıkken tıkırtı var, haricinde trim sesi duymadım.

Aracı aldığımda 3 kişiydik, 4 olduk. Uzun yol yapmasak da küçük geldiği aşikar. Daha 11 ay borcunu ödeyeceğim, mecbur sıkışacağız.

1.0 turboyu anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snrdmrbs -- 10 Şubat 2021; 10:50:56 >
  • snrdmrbs S kullanıcısına yanıt

4 kişilik aileye çok rahat yeter bence ibiza

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Kızım 5.5 yaşında, oğlan 4 aylık, puseti var. Hanım da mecbur arkada. Bagaja Bebek arabasini dik sığdırmak için pandizotu çıkardım ama yine de yanına bavul sığmıyor. Geçen yaz oğlan yokken sandalye bilmem ne piknik malzemeleri ile dolduruyoruk bagajı, bu sene degisik bir yükleme tarzı bulmak zorundayım.
  • Bu biraz şanzıman karakteristiği, dişli ve araca göre değişiyor. Sadece tork değil mesele.

150nm torklu cvt şanzımanlı atmosferik xv de 120 ile giderken 2100-2200 civarı çevirir yokuş vs yoksa.

6 ileri manuel şanzımanlı civic 3bin devirde 115 civarı giderken 5 ileri tam otomatik olan aynı kasa civic 152 ile gidiyordu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.