Şimdi Ara

Yeni S60 ve V60 fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evetttt.. sonunda yeni S60 ve V60 fiyatları açıklandı..En ucuz S60 (D3) 89 bin en ucuz V60 93 bin TL.. Buyrun bakalım...Herkes daha düşük bekliyordu ama bence giriş fiyatı çok yüksek. Sonuçta 80 bine 3.20d var ama yüklediğinizde S60 ile aynı fiyata gelir.

Bu arada S40 ve V50 ye otomatik şanzımanlı 177 hp dizel seçeneği gelmiş. Ayrıca S80 e D3 ve 2.0T (otomatik) motor seçeneği gelmiş... duyrulur...

http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Documents/MY11%20Fiyat%20Listesi%20TL%2004.08.2010.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 5 Ağustos 2010; 13:42:12 >

• Benzinli boş c30 fiyatı çok iyiymiş, nerdeyse boş golf parasına.Ancak s60 fiyatı ben de o kadar fazla beklemiyordum..75.000 civarı olsa çok iyi olurdu.
  • Bana normal gibi geldi. Kullandığım s60'ı zamanında 42 bin euro= yaklaşık 90 bin TL'ya abimin aldığını düşününce...

Yeni s60 2.0t 203 BG. Yani daha güçlü ve muhtemelen daha fazla donanıma sahip olacaktır. Üstelik kasanın da değişmesi fiyatın yüksek olmasına sebep oluyor. Zamanla daha uygun fiyatlara gelecektir.

Bunun yanısıra 1.6 180 BG'lik modeli en çok beklenen model. Talep yoğunluğunun onda olacağını düşündüğümden asıl uygun fiyat onda olsa yeterli olur...
  • Highway mouse doğru söyler.. Bu 2.0T benzinli araç için 40000€ normal. Önceki S60lar 2.0T de 40binin hep üzerinde satıldı. Hem şimdiki araç daha güçlü daha dolu ve daha yeni..

Ben 2.4 D modelini beğendim, 205 HP güzel olmuştur dizel araçta.. ama fiyat yüksek...

Bu arada 2.0 D modeli neden 163 HP de kalmış anlamadım, C30 da kullanmışlar 2.0 D motor, 177 HP.. gayet güzel olmuş..
  • Helal olsun!! Süper motor çeşidi olmuş. S40 için D2,D3,D4 ( 177 beygir!!!), S80 ve XC60'a D3 ( 163 beygir) ve 204 beygirlik turbo koymuşlar, çok iyi strateji ya...
    Şöyle düşünün 2000 motor dizel ya da benzinli, otomatik, performanslı motor sahibi bir S80, mevcut olan 5.20D ve Merco E200'den 30-40 kağıt ucuz!!
    Olay budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llUlisisll -- 5 Ağustos 2010; 15:12:52 >
  • bence 163-177 farkı yazılım, motorun tüm silindir hacmi vs. aynı çünkü.
    bu arada S80, S60, XC60 a 2.0L dizel koyarak bence satışları katlayacak VOLVO.
    Şubatta 1.6D S60 lar gelince iyice çoşarlar.

s40daki 177bg lik dizel de 70000tl, güzel olmuş..
  • 89 bin tllik fiyatın rakipleri ile rekabet etme gücü bence yok. BMW, Mercedes, Audi, bu markalar 89 bine bisiklet satsalar yine kapış kapış gider. Volvo'nun ise böyle bir şansı yok. Ancak S40'da yaptıkları gibi bir fiyat politikası ile S60'ı da geniş kitleye satabilirler.
  • S80 ile S60 arasında 10000TL'lık bir ara var gibi, şubatta 1.6 dizel ile 62000-65000 aralığından bir giriş yapacaklar.
    Bu da rekabet için iyi bir fiyat, tek dezavantaj otomatik vites sorunu
  • Şuana kadar 2009-2010 modeller haricinde satılan çoğu volvo s60 neredeyse bu fiyatlardan yada daha üstüne satıldı. Bence fiyatlar ugun.. (Yada çok fazla olmuş diyecek kadar fazla değil diyelim..) Ayrıca Yeni volvo s60 içindeki ekstra özellikleride görmek lazım. Eminim çoğu standart özellikler BMW nin binlerce euro daha istediği özelliklerdendir. Yani aynı iç donanıma getirdiğimizde BMW fiyatları her zaman çok çok daha pahalıya mal olur.
  • Fiyatlar beklendiği şekilde 45.000 euro civarında tutulmaya çalışılmış.Almanya'da D3'ün 31.000 eurodan başladığını düşünürsek fiyatlar çok da uçuk değil bence.Sonuçta forumdaki herkesin gayet iyi bildiği üzere 2.0 litrelik bir arabanın satış fiyatının %60'dan fazlası vergilere gidiyor.Ayrıca dizel Passat'ın 90.000 liraya,dizel Tiguan'ın 50.000 euroya satıldığı bir ortamda S60 ve XC60'ın başlangıç fiyatlarının gayet makul olduğunu söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum.Arkadaşlar emin olun,eğer Volvo'yu Türkiye'ye Doğuş Oto ithal ediyor olsaydı fiyatlar 120.000 liradan aşağı olmazdı.
  • gerçekten öyle, fiyatlar abartı değil bence de
    hatta parmağımı ısırıyorum şu 170 bg C30 R Design ları o listede gördükçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NevNiyaz -- 10 Ağustos 2010; 20:29:10 >
  • S40 D4 premium paket siparişi geçtim. Tahmini teslim süresi ekim ortası deniliyor, umarım herhangi bir şaşırtıcı olay ile karşılaşmam.

S60 ın fiyatı biraz daha makul seviyede olabilirdi. Ne olursa olsun araba görsel olsun, içerik olsun her haliyle mükemmel. Göze batacağı kesin.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 11 Ağustos 2010; 4:14:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosbaga_tosbaga

bence 163-177 farkı yazılım, motorun tüm silindir hacmi vs. aynı çünkü.
    bu arada S80, S60, XC60 a 2.0L dizel koyarak bence satışları katlayacak VOLVO.
    Şubatta 1.6D S60 lar gelince iyice çoşarlar.

s40daki 177bg lik dizel de 70000tl, güzel olmuş..

motor hacimleri aynı ama silindir çapları ve strok d3 ve d4 de farklı yani sadece yazılım farkı değil farklı motorlar
  • S60'ın önümüzdeki sene içerisinde 1.6D'sini merakla bekliyorum ÖTV'dilimi azalacağından S80 1.6D olduğu gibi nefis bir fiyat ortaya çıkacaktır.
  • Size bilmediğiniz birşey yazmayacağım ama insan içinde olunca tekrardan isyan edesi geliyor. Bir süredir İsveç'deyim. Bizim ülkemizde bir servet dökerek sahip olabildiğimiz araçları burada insanlar, üstelik gelir seviyeleri çok daha yukarıda olmasına rağmen, çok daha ucuz fiyata binebiliyorlar. D3 motorlu S60'ın giriş fiyatı 350 bin sek, yani 35 bin Avro. Aynı motora sahip S80 daha da ucuz. İkinci el ise daha bir farklı. Dün 2006 model 95bin km'de D5 motorlu bir eski kasa S80 baktım. Araçta yok yok, fiyatı 136 bin sek, yan, 27 bin tl. Üstelik İsveç'de yoğun trafik, dağ, bayır, bozuk ve yarık yol olmadığından araç dipdiri. Bizim ülkede bir yılda araçlar daha fazla yamuluyorlar. Aynı kilometredeki yine dipdiri S70ler ise 40-50 bin sek cıvarında, yani 8-10 bin tl.

Gelecek hafta sonu için bir V70 kiraladım. Üç günlük kira ücreti 1200 sek, yani 240tl. Daha fazla yazmayayım, isyanımız büyümesin! Herkese iyi forumlar.
  • gayet normal bence oyle olmasi. birinci sebebi turkiyedeki malum vergi oranlari. ikinciside yerli uretim olmasi. Bizde daha karsilastirma yapabilecegimiz yerli uretim bile yok :)

yanliz sunu farkettim. devletin kaziklamasini o kadar benimsemisizki anormallik bile normal gelmeye baslamis
  • İlginçtir bugun fiyat listesine baktım D3 motor, S60/V60, S80 ve XC60'dan kaybolmuş.....Sadece 2.0T motorlu araçlar satılıyor şu an..Volvo herhalde getirmediği/getiremeyeceği araçları ilan etti fiyat listesinde sonra da baktı bu iş olmayacak geri çektiler bu araçları..ne iştir ya..

http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Documents/Volvo-fiyatlistesi-MY11.pdf
  • Evet...Şaşırdım dersem yalan olur, zaten aldığımız duyumlarda ekim ayında sadece 2.0T gelecek denmişti.
    Volvo şu pazarlama işini yapamıyor ne yazıkki, gelmeyecekse niye bir de TL kurundan yazdın fiyatları??
    ix35, sorento gibi araçlara o kadar para vereceğine xc60 fikrini kafada çakacak D3 seçeneğini nasıl getirmezsin?
    89 bine 2.0T S60'ı kim alır? En azından D3 olsa 3.20d ile kapışırsın.
    S80 D3 koymazsan, manuel istemeyen adama nasıl 1.6d'sini satarsın.
    Olacak iş değil, Volvo yönetimi bence Türkiyeki potansiyeli artık görmeli, Merco bile uyandı 1.6 motor yaptı, bunlar yerinde sayıyor.
    115 beygir dizel yapıyorsun, otomatik yok?? Yazık...
    Halbuki koysa otomatik-dizel, s40,s60 1.6d'ler peynir ekmek gibi satar.

Uyan Volvo,pazarla artık şu güzel arabaları
  • Bence sorun Volvo'nun alt yapısı hazır olmadan aracı tanıtmasından kaynaklanıyor. İki yıldır geldi gelecek, aha şimdi geliyor, yok tipi şöyle olacak, ama sanatçı çizdi, örtüsü kalkıyor, 1.6 160bg motorlu olacak vs. diyerek piyasayı akıllarınca bekletmeye aldılar. Hollanda'daki fabrikanın bant düzeni değişecek diye önceki S60'ın üretimini bile bir yıl önce durdurdular. Hala ortada yeni S60 denen alet yok. Bu arada A4ler, A5ler, C180ler kapış kapış sattı. Şimdi de motorlar güya hazır ama bu sefer de Türkiye öncelikle araç gönderilecek ülkeler listesinde değil.

Bu iş nasıl olur derseniz. Saab'ın yaptığı gibi olur. Saab yeni 9.5'i yeni S60'dan sonra tanıttı. Arada Saab fabrikasında üretim durdu ve yeni 9.5'in üretilmesi bile riske girdi. Saab Hollandalı Spyker'a satıldı, iki ay kadar önce Saab fabrikasında üretim başladı ve ben bugün İsveç'de trafikte yeni 9.5'i gördüm bile. Yeni S60 güya aylardır Avrupa'da satışta ama ortada bir tane bile yok.

Bu ara bir İsveç otomobil dergisinde S60 2.0T ile A5 2.0TFSI karşılaştırması yapılmış. Konfor, güvenlik ve ekonomiklikte S60 birer yıldız fazla almış. Diğerlerinde aynılar.
  • Biraz evvel volvo yetkili bayiini aradım. Söylenen ilk etapda t6 giriş yapacak, en geç kasım başında tüm motorlar giriş yapacak, ilk seride D3 olmayacağı için listeden çıkartılmış.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.