Şimdi Ara

Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.343
Cevap
54
Favori
97.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen master haricinde cinebench ve occt ile test edersen ne kadar stabil olduğunu görmüş olursun. Ryzen master testi yeterli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmhkceza

Ryzen master haricinde cinebench ve occt ile test edersen ne kadar stabil olduğunu görmüş olursun. Ryzen master testi yeterli değil.
    aida 64 denedim 1.1 yemedi 1.15 cpu,fpu,cache yedi.ama sıcaklık 90 ı gördü herhalde kasa sogutmam yetersiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

aida 64 denedim 1.1 yemedi 1.15 cpu,fpu,cache yedi.ama sıcaklık 90 ı gördü herhalde kasa sogutmam yetersiz

Alıntıları Göster
    hocam 1.25 v 4.4 ghz deneme sansınız var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerhac

Alıntıları Göster
    aida 64 cpu fpu cache yemedi hocam anında hata verdi.ama tek stress cpu da sorun yok gibi
  • quote:

Alıntıları Göster
    Teknik olarak 1.2 ile r20 5 kere aida 64 test 1saat tamamlıyor.
    -
    Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V
  • quote:

Orijinalden alıntı: SecondSister

Teknik olarak 1.2 ile r20 5 kere aida 64 test 1saat tamamlıyor.
    -

Alıntıları Göster

benim de bugun geldi yarın test edicem.

hocam resim cıkmıyor hangi degerlerde test ettiniz sonuc nedir?

• quote:

benim de bugun geldi yarın test edicem.

hocam resim cıkmıyor hangi degerlerde test ettiniz sonuc nedir?

Alıntıları Göster
    1.212v ile 4.4 max sıcaklık 70 derece
  • SecondSister S kullanıcısına yanıt
    2010 sus degil mi hocam. cok iyi o zaman benim için 3. işlemcim olucak artık tutturayım. ellerinde kalan son işlemciydi.

• quote:

2010 sus degil mi hocam. cok iyi o zaman benim için 3. işlemcim olucak artık tutturayım. ellerinde kalan son işlemciydi.
    bilemem yiğenim bilemem içini soymadan ne çıkıcak bilemem
    -Tuncel Kurtiz

aga sans işi gecen 2010 sus alan biris kotu degerlerle karsılasmıstı haberin olsun.
  • Bugün elime amazon'dan aldığım R5 3600 ulaştı.
    Bu kadar olur; BF1952 diye devam ediyor kod. Benimki de fena değildir değil mi arkadaşlar?
  • taylo84 T kullanıcısına yanıt
    Redditte birine sormustum 1947pgs çıktı. 4.6ghz goruyordu. Belki iyi değerler alabilirsiniz. Deneyip yazar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antin kuntin ayarları kapatın biostan frekans ve voltaj sekmesine gelin 42 çarpan ardından voltaj sekmesinden +50-60v gibi değerler ile 1.1ghz de test edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Antin kuntin ayarları kapatın biostan frekans ve voltaj sekmesine gelin 42 çarpan ardından voltaj sekmesinden +50-60v gibi değerler ile 1.1ghz de test edin.
    +voltaji artirmiyor dimi.

• Kullandığınız model anakartta elle voltaj giremezsiniz voltaj sekmesinden vcore kısmına +50 +60 gibi değerler girerek ki bu değerler ortalama 1.100v voltaj eğrisine tekabül eder sonrasında gerekli r20 vb testlerde stabil kalırsanız düşük sıcaklık değerleri ile günlük kullanımda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelife27

4.2 Ghz için 1.1V zorlayın hocam, silikon kalitenizi de anlamış olursunuz. 2010SUS ile 1.05V'ta 4.2 Ghz görenler var. Ben 2013SUS ile 1.12V'ta alabildim.
    saygılar :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Kullandığınız model anakartta elle voltaj giremezsiniz voltaj sekmesinden vcore kısmına +50 +60 gibi değerler girerek ki bu değerler ortalama 1.100v voltaj eğrisine tekabül eder sonrasında gerekli r20 vb testlerde stabil kalırsanız düşük sıcaklık değerleri ile günlük kullanımda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    henüz çözemedim biosu hocam.şimdilik ryzen masterdan 1.15 veriyom 4.2 için.1.1 de full teste hata verdi aida 64
  • peripherals

amd cbs

pstate overclocking

pstate0
    http://www.mediafire.com/file/u7l54s89dri3e4y/RyZenPstateCalc.xlsx/file

hala yapamadıysan bu konu hakkında video çekeyim ama ne kadar zor olabilir ki, pstate hesaplayıcısını indireceksin, istediğin hız ve vermek istediğin voltaj değerlerini hesaplayıcı ile hexidecimal şeklinde hesaplatıp o değerleri biostaki yukarıda bahsettiğim yere gireceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 14 Temmuz 2020; 23:38:31 >
  • Çok fazla fırsat bulamadığım için şimdilik şöyle 3 deneme yaptım.
    Anakart: b450 tuf pro gaming
    İşlemci: BF 2001SUT
    Sadece ryzen master üzerinden 1.20v 4.2 ghz

1.20v 4.3 ghz

1.25v 4.4 ghz

1.25v 4.45 ghz denediğimde cb20 testi başında sistem reset attı. Tabi bu kısa denemelerden hiç bir stabilite anlamı çıkmaz ama yinede işlemcinin overclock potansiyeli olduğunu düşünüyorum düşünmek istiyorum

Merak ettiğim şey şu. Tüm denemelerde EDC cpu değeri 90a %100e ulaşıyor hwinfo üzerindede 90a üzerine çıkmıyor orda kalıyor. Daha önce 1600af kullanırken böyle bir şey dikkatimi çekmemişti. İşlemci değişimi yaptıktan sonra biosta yaptığım ayarlar sadece pbo ve cbp kapatmak ve c state açmak oldu. 90a limiti tam olarak neyle alakalı? Sizlerde de böyle mi?

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Edc denilen şey anakartın voltaj regülatörleri tarafından ideal koşullarda gönderilebilecek en yüksek akımı işaret eder %100 en yüksek kapasiteye ulaşıldığı anlamına gelir bu değer işlemcinin frekans voltaj ve kullanılan anakarttan anakarta değişir ayrıca güç seçeneklerinden değeri aşağı çekmenin de yolu vardır bir sorun yok yani işlemciniz bu değerlerde 90a yani 110w gibi bir güç çeker forumda 110a gibi değerlere de çıkanlar mevcut.
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Anakarttan anakarta degismiyor hocam, işlemciden işlemciye değişiyor. 65w işlemciler için 90a.
    Güç seçeneklerinden nasıl yapılıyor bilmiyorum acikcasi ama pbodan ayarlanabiliyor.

Ryzen 5 3600 için 90a degistirilemiyor. Forumda 110a yapan kim var bilmiyorum ama yaptığını zannediyordur çünkü X olmayan işlemcilerde edc ayarı degistirilemiyor.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.