Şimdi Ara

Yeni Reno MASTER şikayetleri en çok yakıtla ilgili (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
112.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: o bir yıldız

0 km araç biraz fazla yakar 20bin bakımına girdikden sonra düşer o arabada
    şuan 26000 km civarında ilk bakımdan sonra düştü zaten birde tam anlam veremiyorum ama havalar ısınınca azaltıyormuş
  • 1atasoy kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim hava ışınca coğalır diye bak mazotu sabah al herzamn daha iyi oluyor kışın gece yoldan glirken fullerim 50 km sonra diş düşüyor ama sabak fullle 130 km gidiyor mazot soğuk dan seviye yükseliyor ve tahliyeden atıyor sabah aldın mı sorun olmuyor yaz kış sabah 8 civarı al mazotu
  • quote:

benim bildiğim hava ışınca coğalır diye bak mazotu sabah al herzamn daha iyi oluyor kışın gece yoldan glirken fullerim 50 km sonra diş düşüyor ama sabak fullle 130 km gidiyor mazot soğuk dan seviye yükseliyor ve tahliyeden atıyor sabah aldın mı sorun olmuyor yaz kış sabah 8 civarı al mazotu

Benim bildiğimde hava ısınınca çoğalır çünkü soğuk hava pistonun içine daha çok dolar ve patlama daha güçlü olur. Ayrıca mazot konusunda yazdıklarına gelince mazot sıcaktan genleşir soğuktan değil bu sebeple mazotu öğlen sıcakta değil akşam veya sabah saatlerinde almak daha uygundur ve depolarda genleşme için tahliye değil tank bulunur. Senin sabah alıp fazla km yapmanın nedenide sabahtan öğleye kadar mazot genleştiği için göstergede düşme daha yavaş görünür.

benim demek istediğim sabah al mazotu daha iyi olur facebook un varsa renault master fun clup var ona katıl çift tekerler birazdaha güçlü olsa daha iyi olur
  • quote:

benim demek istediğim sabah al mazotu daha iyi olur facebook un varsa renault master fun clup var ona katıl çift tekerler birazdaha güçlü olsa daha iyi olur
    BEN ONU BUNU BİLMEM SINIFININ EN AZ YAKLAN ARACI MASTERDİR. GERİSİ HİKAYE. 2008 MODEL MASTER KULLANIYORUM YAKLAŞIK 3 YILDIR CANAVAR GİBİ 150000 OLDU ARAC DAHA ANAHTAR VURULMADI ARABAYA... BUGUN İMKANIM OLURSA YENİ MASTER TEK TERCİHİM.

MASTERİ BİLEN BİLİR. GERİSİ FORD FİAT PEJO BİLİR :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkaragoz06

BEN ONU BUNU BİLMEM SINIFININ EN AZ YAKLAN ARACI MASTERDİR. GERİSİ HİKAYE. 2008 MODEL MASTER KULLANIYORUM YAKLAŞIK 3 YILDIR CANAVAR GİBİ 150000 OLDU ARAC DAHA ANAHTAR VURULMADI ARABAYA... BUGUN İMKANIM OLURSA YENİ MASTER TEK TERCİHİM.

MASTERİ BİLEN BİLİR. GERİSİ FORD FİAT PEJO BİLİR :))

Alıntıları Göster
    Yeni ford transit 2.2 puma motor cok az yakiyor

Parcasi renoya gore cok daha ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Yeni ford transit 2.2 puma motor cok az yakiyor

Parcasi renoya gore cok daha ucuz
    herhangi bir aracın fabrika verilerinden daha az yakıtla araç kullanmak mümkün.inanmayan varsa gelip az yaktırma dersleri verebilirim.fabrika verisi 9 lt/100 km olan aracı 8 litreden fazla yaktırmam.fabrika verisi 4 lt/100 km aracımla şehir dışı 3.8 lt/100 km gidiyorum.aracın marka modeli önemli değil.bir arkadaş yukarıda yazmış,dizeli kullanmayı bileceksin diye kendisine katılıyorum.araç kullanmayı bilmeyenler çıkıp yorum yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonyak

herhangi bir aracın fabrika verilerinden daha az yakıtla araç kullanmak mümkün.inanmayan varsa gelip az yaktırma dersleri verebilirim.fabrika verisi 9 lt/100 km olan aracı 8 litreden fazla yaktırmam.fabrika verisi 4 lt/100 km aracımla şehir dışı 3.8 lt/100 km gidiyorum.aracın marka modeli önemli değil.bir arkadaş yukarıda yazmış,dizeli kullanmayı bileceksin diye kendisine katılıyorum.araç kullanmayı bilmeyenler çıkıp yorum yapıyor.

Alıntıları Göster
    şu masteri çok yakıyor diyenler gözünüse dursun be

şu araç uzun yolda 10L/100km yakıyor hangi bu yükseklikteki araç bu kadar az yakabilir (şehir içi yakıtım 12.5L/100km)
     Yeni Reno MASTER şikayetleri en çok yakıtla ilgili

Bu arada cihan abiyi de çizmişler

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

quote:

Orijinalden alıntı: 1atasoy

aracımı servise götürdüm giderken rüzgar arkadan esiyordu araba boştu ve bir sefer ışığa takılmak dışında hiç durmadım 90 km nin üstüne çıkmadığım gibi altınada inmedim. 100 km de 10 litre yaktı gidince servise durumu anlattım yakıt sistemini kontrol ettiler araçta sorun yok ilk bakımdan sonra düşer dediler. Renault'a yazı yazarmısınız dedim ilk bakımdan sonra düşmezde yazarız dediler ama fazla umut verici bir şekilde değil. Araçla ilgili genel bir inceleme yazısı yazmayı kafaya koydum eksikleri sorunları ve çözüm yollarını resimlerle birlikte yazıcağım ve konu başlığını renault'a da bildiriceğim belki incelerde düzeltmelerde bulunurlar.

hocam yakıtı düştü mü aracın

bende aynı aracın 13 m3 olanı vardı on numara araçtı yakıtıda çok düşüktü uzun yolda 100 km de 8 lt fln yakıyodu

göstergesi seni yanıltmasın ben bu yeni kasayı ilk alanlardandım o yüzden göstergesi şuankılerden farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Alman Sempatizanı

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

quote:

Orijinalden alıntı: 1atasoy

aracımı servise götürdüm giderken rüzgar arkadan esiyordu araba boştu ve bir sefer ışığa takılmak dışında hiç durmadım 90 km nin üstüne çıkmadığım gibi altınada inmedim. 100 km de 10 litre yaktı gidince servise durumu anlattım yakıt sistemini kontrol ettiler araçta sorun yok ilk bakımdan sonra düşer dediler. Renault'a yazı yazarmısınız dedim ilk bakımdan sonra düşmezde yazarız dediler ama fazla umut verici bir şekilde değil. Araçla ilgili genel bir inceleme yazısı yazmayı kafaya koydum eksikleri sorunları ve çözüm yollarını resimlerle birlikte yazıcağım ve konu başlığını renault'a da bildiriceğim belki incelerde düzeltmelerde bulunurlar.

hocam yakıtı düştü mü aracın

bende aynı aracın 13 m3 olanı vardı on numara araçtı yakıtıda çok düşüktü uzun yolda 100 km de 8 lt fln yakıyodu

[image]https//fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/230060_10150169133624931_2893137_n.jpg[/image]
    [image]https:/fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/222433_10150169133689931_4771593_n.jpg[/image]
    [image]https:/fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/225036_10150169133549931_3910942_n.jpg[/image]

göstergesi seni yanıltmasın ben bu yeni kasayı ilk alanlardandım o yüzden göstergesi şuankılerden farklı

kullanmasını bilene bu araç az yakar

bu arada facebook grubumuz

https://www.facebook.com/groups/renaultmaster/

son durum nedir yakıt düştümü
  • quote:

son durum nedir yakıt düştümü

Şartlara göre 10 litre ile 12 litre arasında değişmektedir. Örneğin şehirler arası yolda 22 kişi + klima açık ortalama hız 95 km 10 litre yaktı.
    Bu arada kullanmayı bilmiyorsunuz gibi saçma şeyler yazan arkadaşlar siz gidin kum havuzunda oynayın. Önden çeki 4 teker benim arabanın yarı ağırlığındaki araçlarınızla tabiki az yakarsınız. 1998 yılından beri aktif sürücüyüm (Son 4.5 yılı otobüs işletmeciği yapıyorum) şimdiye kadar dizel olmayan bir arabam olmadı. Aracımın yakıtının cüssesini ve ağırlığını düşününce normal olduğunu düşünüyorum. İlk başlarda yakıtın yüksek olmasından, satıcı arkadaşın yanlış bilgi vermesinden ve önceki aracımın daha tasarruflu olmasından kaynaklı olarak araçtan ilk başlarda şikayetçi oldum ama şuan için memnunum. Ekteki resimden aracımın büyüklüğünüde görebilirsiniz.

yakıtının düşmesine sevindim dahada düşecektır sesler düzeldimi
  • o bir yıldız O kullanıcısına yanıt
    yakıt düştü dedik nazar deydirdik galiba
    havaların ani soğuması ve kar lastiklerinin takılması nedeni ile yakıt 13 litreye yaklaştı demek ki bu yeni tip araçlar soğukta daha fazla yakıyor.
    benimkide yükselti yakıt kar lastiğinden dolayı
  • quote:

benimkide yükselti yakıt kar lastiğinden dolayı
    18 yaşımda verdiler 2000 model (2.8) master anahtarını şimdi 25 yaşımdayım 2006 (2.5) kullanıyorum... 13 m3 mübalasız 3.5 ton yük atıyorum ara sıra.. transitte kullandım aynı yük aynı yol pejoda ben şunu bilir şunu söylerim master gibi az yakanı görmedim o kadar açık ve net.. ! ve şükürler olsun turbo haricinde ne motora ne başka bir aksamına el vurdurmadım...

FORT tan araba koyma kapıya ( yükü bıraktık arkası boş viraja girdik aracın arkası önümüze geçti sonuç bariyerler / -- master yaktı 140 tl transit yaktı 215 tl )

masterde ön takımda standart bozulan parçalar vardır onlarıda yaptırmıyorsun olup bitiyor.. sadece tıkırtı yapar :)
    bu arada direksiyon devir turu yenilerde de farkettim evet biraz az :)

• sinoplu kullanıcısına yanıt
    idare eder kuzen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vw_57

idare eder kuzen

vay yavrum benim

• sinoplu kullanıcısına yanıt
    alttaki 5.4 benim passat değilmi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vw_57

alttaki 5.4 benim passat değilmi :D

hayır benim transporter
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.