Şimdi Ara

YENİ RENAULT MEGANE IV - [Ana Konu - 65.250 TL den Başlayan Fiyatlarla Türkiye'de] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
10
Favori
25.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yapı olarak otomatiğe ters bir insanım. İllaki vitesi oynayacağım. Değilse yapamam. Otomatik vites bana göre oyuncak araba kullanır gibi. Kimine göre de manuel vites amelilik. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
    Test aracı edc otomatik idi. Çok güzeldi kullanması. Fİyat farkını da hiç sormadım açıkcası. Benim araç biraz indirimli oldu. Jant opsiyonu normalde 1500 idi. Ben 700 verince o yüzden geçtim.
    Araç üzerinde michelin primacy 3 ile geldi. 205x50x17. ben aracıma kış lastiği alacağımda 16 lığı alacağım. Fiyattan tasarruf. Çıkma bir jan 16 lık bir de kış lastiği tamamdır.
    Balon yapma riski genellikle kalitesiz lastiklerde olur. Mesela siz fiyat çıkarmısınız ortalam 400 Tl diye 17 lik için. Başka markalardan 180 TL ye olanı da var. Onlardan alırsanız tabi ki de balon yapar.
    Trim sesleri inanın hiç farkı yok 16 lık ile. O sarsılma olayına gelirsek süspansiyonlarla alakalı durum. Her koşulda aynı sarılmayı yaşarsınız. Sadece tak tuk sesi 18 de gelir biraz . 17 ile 16 fark yok. 16 pek şık durmuyor zaten. Lastikler balon gibi şişirlmiş duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Ben yapı olarak otomatiğe ters bir insanım. İllaki vitesi oynayacağım. Değilse yapamam. Otomatik vites bana göre oyuncak araba kullanır gibi. Kimine göre de manuel vites amelilik. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
    Test aracı edc otomatik idi. Çok güzeldi kullanması. Fİyat farkını da hiç sormadım açıkcası. Benim araç biraz indirimli oldu. Jant opsiyonu normalde 1500 idi. Ben 700 verince o yüzden geçtim.
    Araç üzerinde michelin primacy 3 ile geldi. 205x50x17. ben aracıma kış lastiği alacağımda 16 lığı alacağım. Fiyattan tasarruf. Çıkma bir jan 16 lık bir de kış lastiği tamamdır.
    Balon yapma riski genellikle kalitesiz lastiklerde olur. Mesela siz fiyat çıkarmısınız ortalam 400 Tl diye 17 lik için. Başka markalardan 180 TL ye olanı da var. Onlardan alırsanız tabi ki de balon yapar.
    Trim sesleri inanın hiç farkı yok 16 lık ile. O sarsılma olayına gelirsek süspansiyonlarla alakalı durum. Her koşulda aynı sarılmayı yaşarsınız. Sadece tak tuk sesi 18 de gelir biraz . 17 ile 16 fark yok. 16 pek şık durmuyor zaten. Lastikler balon gibi şişirlmiş duruyor.

dijital ekran olayına da girmemişsiniz anladığım kadarıyla.

• Lastik farkları fenaymış :S
    umuyorum 2-3 sene sonra 17" ler de 16" ler gibi yaygınlaşır.

Bir şeye dikkatinizi çekebilir miyim; Arka ortadaki iç aydınlatma için
    her türlü açma kapatma yolu varken ön harita okuma diye tabir ettikleri
    led ışıklar için neden sadece açma düğmesi var?!..
    Arabayı yıkadıktan sonra silerken kapılar açık kalıyor, ortayı kapata bilmeme
    rağmen öndekileri kapatamıyorum!
  • Bence bu araç kesinlikle 17'' alınmalı. 205/50/17 ile 205/55/16 arasında çok fark olacağını sanmıyorum.Aracın amortisör yapısı bizim yollarımızda 17'' lastiği kaldıracak yapıda.
    Benim önceki aracım 16'' ti test sürüşünde 18'' jantlı Icon vardı. 18 likler yoldaki yamaları bayağı hissettiriyordu..
    Sırf dijital ekran ve sürüş modları için benzinli ıcon aldım , dizel tuch düşünmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bence bu araç kesinlikle 17'' alınmalı. 205/50/17 ile 205/55/16 arasında çok fark olacağını sanmıyorum.Aracın amortisör yapısı bizim yollarımızda 17'' lastiği kaldıracak yapıda.
    Benim önceki aracım 16'' ti test sürüşünde 18'' jantlı Icon vardı. 18 likler yoldaki yamaları bayağı hissettiriyordu..
    Sırf dijital ekran ve sürüş modları için benzinli ıcon aldım , dizel tuch düşünmedim.

gönül icon dan yana, mantık touch diyor :)

icon daki ek özellikler her ne kadar insanın aklını başından alsa da bunların sorunsuz çalışma ihtimali beni düşündürüyor

megane, icon ile megane oluyor ve farklı oluyor. bu kesin

umarım araç sahiplerini delirtmezler servislerde

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Opsiyonlar haricinde icon farkı hak ediyor diye düşünüyorum.
    Hak ettiğine emin olamadığım tek şey koltuk masajı,
    onun yerine hafızalı ya da elektrikli koltuk daha değer katardı mesela.
    Touch hiçte yabana atılacak bir paket değil gayet yeterli seviyede.
    Tabi hiç olmazsa ekran opsiyonu olmalı. Standart gelen ekran hiç
    yakışmıyor o seviyedeki pakete, en azından 7" ekranla gelmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemx72

Opsiyonlar haricinde icon farkı hak ediyor diye düşünüyorum.
    Hak ettiğine emin olamadığım tek şey koltuk masajı,
    onun yerine hafızalı ya da elektrikli koltuk daha değer katardı mesela.
    Touch hiçte yabana atılacak bir paket değil gayet yeterli seviyede.
    Tabi hiç olmazsa ekran opsiyonu olmalı. Standart gelen ekran hiç
    yakışmıyor o seviyedeki pakete, en azından 7" ekranla gelmeli.

megane sedan çıkıncaya kadar ne satarsa artık

o çıkınca kimsenin megane alacağını sanmıyorum.

hele bu fiyatlara verilen kalite ve müşteri hizmetleri düşünülünce
  • 8.7 Ekranda video izleme olayı mevcut mu ? Kullanan arkadaşlar sizlerden rica ediyorum tşk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 benzinli touch otomatik satılmaya başladı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bence bu araç kesinlikle 17'' alınmalı. 205/50/17 ile 205/55/16 arasında çok fark olacağını sanmıyorum.Aracın amortisör yapısı bizim yollarımızda 17'' lastiği kaldıracak yapıda.

Hocam araç otomatik mi? Ve kaça aldınız acaba?

• Hayatımda ilk kez c segmentinde bir otomobile aşık oldum. Icon gerçekten tam bir icon olmuş. Ambiyans aydınlatma 7 inch ekran, deri detaylar her şeyi ile harika olmuş. Opsiyonsuz opak renk dizel manuel icon için 84bin TL fiyat aldım. Liste fiyati 87500 olmasina rağmen 89bin üzerinden indirim yapmış. Daha ucuza fiyat alan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

Hayatımda ilk kez c segmentinde bir otomobile aşık oldum. Icon gerçekten tam bir icon olmuş. Ambiyans aydınlatma 7 inch ekran, deri detaylar her şeyi ile harika olmuş. Opsiyonsuz opak renk dizel manuel icon için 84bin TL fiyat aldım. Liste fiyati 87500 olmasina rağmen 89bin üzerinden indirim yapmış. Daha ucuza fiyat alan var mı?

avm ler gibi, fiyatı yüksek yazıp indirimi fazla göstermiş.

stepne farkı vardır bence. genelde showroom araçların bagajında stepne vardı.

ayrıca yanlışlıkla metalik renk gibi hesaplamış da olabilir. o zaman 89100 yapar çünki

83 altına da inmezler muhtemelen.

umarım daha ucuza alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

Hayatımda ilk kez c segmentinde bir otomobile aşık oldum. Icon gerçekten tam bir icon olmuş. Ambiyans aydınlatma 7 inch ekran, deri detaylar her şeyi ile harika olmuş. Opsiyonsuz opak renk dizel manuel icon için 84bin TL fiyat aldım. Liste fiyati 87500 olmasina rağmen 89bin üzerinden indirim yapmış. Daha ucuza fiyat alan var mı?

avm ler gibi, fiyatı yüksek yazıp indirimi fazla göstermiş.

stepne farkı vardır bence. genelde showroom araçların bagajında stepne vardı.

ayrıca yanlışlıkla metalik renk gibi hesaplamış da olabilir. o zaman 89100 yapar çünki

83 altına da inmezler muhtemelen.

umarım daha ucuza alabilirsiniz

Evet stepne dahil. Verdigi kağıtta opak renk olarak geçiyor. Az pazarlıkla 83e düşer.

• Anahtar ile ilgili bir sorum var. Anahtar yerine kart var ve arabaya girişte kartın üstümüzde olması yetiyor ve çalıştırmak için kartın araç içinde olması gerekiyor. Peki kilitlemek icin uzaklaşınca kilitleniyor deniyor. Bu durumda uzaklaşıncaya kadar bir başkası araca izinsiz girebilir mi? Ikinci sorum da aracın dışındayken camlar açılıp kapanabiliyor mu? Anahtarsiz giriş ve çalıştirma ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı?

• Merhabalar yaklaşık 1 aydır kullanıyorum arabadan 2 mt den fazla uzaklaşınca direkt kilitliyor aracı ve aynaları katlıyor otomatik olarak. Anahtar cebinizde hiç çıkarmıyorsunuz kapıya uzanınca aynalar ve kilit açılıyor. Binip sadece start düğmesine basıyorsunuz. İnerken de p ye alıp stop düğmesine basmanız yeterli. Camlar acık ise çıktıktan sonra otomatik olarak camları kapatmıyor. Ama kumandadan tüm camları kapatabiliyırsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordaxe

Merhabalar yaklaşık 1 aydır kullanıyorum arabadan 2 mt den fazla uzaklaşınca direkt kilitliyor aracı ve aynaları katlıyor otomatik olarak. Anahtar cebinizde hiç çıkarmıyorsunuz kapıya uzanınca aynalar ve kilit açılıyor. Binip sadece start düğmesine basıyorsunuz. İnerken de p ye alıp stop düğmesine basmanız yeterli. Camlar acık ise çıktıktan sonra otomatik olarak camları kapatmıyor. Ama kumandadan tüm camları kapatabiliyırsunuz.

Cevap için teşekkürler

• Kimandanin neresinden açık unuttuğunuz camlari kapatabiliyorsunuz . Bende de ayni araç var ama kumanda camı kaldırmaz bence.

• Kumandayla aracin anahtarını kastettim.

• Anahtarda oyle bir özellik yok bence. Doğru mu

• tunl T kullanıcısına yanıt
    Var var,
    benim iççin fırsat olmadı henüz denemedim ama
    eski konuşulanlardan doğru hatırlıyorsam kumanda daki
    kilit tuşuna hızlıca peş peşe iki kere basınca açık
    kalan camları da kapatması gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.