Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu forumda kadjar aracımızın sorunlarından bahsederken sanki diğer araçlarda hiç sorun yokmuş gibi konuşnlar var.Oysa her araçda sorunlar çıkabiliyor sıfır da olsa....Önemli olan servisin bunları ne kadar çözdüğüdür mesala alttaki linki okuyun qaşqainin kadjardan envayi dereceden daha fazla sorunu olduğunu göreceksiniz.Kadjar reklam yapmadan satıyor,qasqai reklam yapıp satış adedini artırmakta.Reno'dan KADJAR 2019 modeliyle adını sağlamlaştırması, yedek parça servis ücretlerini daha cazip hale getirmesi bu arabaya ilgiyi artıracaktır.Yani kısacası arabanızdaki sorunları her arabada olabilecek sorunlar gibi düşünmek gerekiyor benim aldığım kadjar icon servis bakımlı ön iki far su almasından dolayı değişmiş kronik sorun çoğunda var ama değişiyorsa sorun yok vites körüğü deforme olmuş garantiden deiştiler fren balatası garantiden değişti ne yani!!! bunlar hiç olmasa iyi :) ama mercedes seat wosvagen vb araçlaın hepsinde olabilmekte tabi şans meselesi bence arabanıza sahip çıkın zevle güzel günlerde binmenizdileklerimle Allah kimseye kaza bela vermesin saygılar...
    altta qasqai şikayet linki bir inceleyin derim çok şaşşıracaksınız.
    https://www.sikayetvar.com/nissan?page=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddkorkut -- 18 Ekim 2018; 20:58:35 >

• MaD85 M kullanıcısına yanıt
    Dostum gittim bugun istanbul maise. Adamlari senin gibi motor kulagi olayina yonlerdirdim.

Dolayisiyla once mekanikciyle test surusune falan ciktik. Adam ozellikle stop ederken tik sesi geliyo dememle ilgilendi. Ama bunun bogaz kelebegimi nedir ordan geldigini ve normal oldugunu soyledi. Ki zaten cok bir ses gelmiyodu banada dinletti ve gercekten gosterdigi kelebek dedigi parcadan stop ettiginde az bir tik sesi geliyo. Normal bisey motor kulagiyla ilgisi yok dedi. Ben stop edince sasiye carpan metal sesi diye hayal ediyodum. Degilmis yani.

Neyse donduk. Bu sefer bu izolasyon falan bu islerle ilgilenen baska bir arkadasla teste ciktik. Ben bu sefer arkaya oturdum. Ve adam hemen o esneme seslerine cam tavan dedi. Gercekten bende arkada oturunca sunu fark ettim ki bana sadece sagdan geliyo sandigim ses soldan falanda geliyo. Adam ozellikle daireler cizdi hafif egimli bir yolda. Ve ses surekli cikti.

Sonuc olarak cam tavan dedi. Nasil olacak dedim dosemeyi hafif indiricez tavanda sesin noktasal yerlerini bulucaz oyle edicez boyle edicez vs anlatti.

Ama benim cok canim sikildi daha 1700km arac(gerci bu ilk teslim aldigimdan veri artarak olan bi ses) dosemeyi tavani vs bu kadar kurcalanmasi.

Hic hosuma gitmedi.

Simdilik kalsin dedim ciktim.

Ama bi yandanda 200binlik aracin surekli gacir gucur etmeside cok canimi sıkıyo. 13 yillik 2005model mazda 3 arabamda(esim kullaniyor) yemin ediyorum tek bir ses bile yok.

Neyse canim cok sıkkın. Ne yapayim diye dusunuyorum hic elletmesemmi. Yoksa biraksam ugrassalarmi.

Bide servisin bilgiside supheli. Ne kadar surucek diyince bilemiyorum diyo belki 2-3 saatte halledriz. Belki bir-iki gun surer araci frina sokar plastilerin oturmasini sonrada disarda bekletip bir gun sogutup tekrar test ederiz vs gibi acayip seyler soyledi.

Nasil frina sokuyosa aracta seramik kaplama kaput filmi falan var. Zarar verebilir suan aklima geldi buda.

Neyse iste kararsizim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• exseri kullanıcısına yanıt
    enteresanmış hocam bilemedim bişey diyemeyeceğim. ben senin dediğin sesi bendekine benzetmiştim yapılan işlem sonunda şu an ses yok.

benim ses net bir şekilde sağ öndendi. teste çıktık kalkışlarda, kasis geçişinde ve sağ sol ani manevra yaptık gıcırtı sesi geliyordu kısa kısa gıcırtı. takoz değişecek denildi değişti şimdilik birşey yok.

bilemedim senin ses aynı mı farklı mı ama işlemler biraz değişikmiş. umarım çözersin ama maisten başkasıda doğru düzgün bakacağını sanmam.(bence tabi sonuçta hepsine gitmedim illaki iyileri vardır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaD85 -- 19 Ekim 2018; 12:37:37 >
    Hava filtresinin parçaları çarpıyor onu sabitleştirin. Tabi dediğiniz ses mi bilemem. Eski model araçla kıyaslamayın bence bizdede 2001 civic vardı ondada ses yoktu. Şuan 2016 Opel astra 2015 Kadjar var ses ikisindede var. Bende cam tavan yok o ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 19 Ekim 2018; 15:45:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Karar verdim elletmiycem arabayi gicirdasin ne yapalim

Eski model araçlara yönelebilirsiniz

• melihgs kullanıcısına yanıt
    güzeeel yarin gidip hemen toros alicam bikactane

Sizin için daha sağlıklı olur 👍

• Bu arada elletmeme sebebim arastirdigima gore bu tavan gicirdama ses vs olaylari bmw de de var woswosta mersedes te cogu arabada var. Ve anladigi tam bir cozumude yok. Full degistirseler bile yine ses cikabiliyomus. Bende artik ses cikmiyo diyende var ama genel olarak bosa ugrasma olarak konusuluyor.

Kesin cozum panoromik tavan almamak gibi. Neyse biraz muzik sesi falan duymamaya calisicaz kafayi takmamak lazim

Müzik iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: exseri

Bu arada elletmeme sebebim arastirdigima gore bu tavan gicirdama ses vs olaylari bmw de de var woswosta mersedes te cogu arabada var. Ve anladigi tam bir cozumude yok. Full degistirseler bile yine ses cikabiliyomus. Bende artik ses cikmiyo diyende var ama genel olarak bosa ugrasma olarak konusuluyor.

Kesin cozum panoromik tavan almamak gibi. Neyse biraz muzik sesi falan duymamaya calisicaz kafayi takmamak lazim
    işte bende tam bunu anlatmak istiyorum hepsinde her markada birtakım sorunlar var işçilik hatası parça hatası mmühendislik hatası tüm markalarda var nedense sadece kadjarda var gibi konuşulmasın kime denk gelir bilemem hayrını görün garantilik iş varsa değiştirin işçilik varsa yaptırın kafaya takmadan saygılar....
  • quote:

Bu arada elletmeme sebebim arastirdigima gore bu tavan gicirdama ses vs olaylari bmw de de var woswosta mersedes te cogu arabada var. Ve anladigi tam bir cozumude yok. Full degistirseler bile yine ses cikabiliyomus. Bende artik ses cikmiyo diyende var ama genel olarak bosa ugrasma olarak konusuluyor.

Daha dün sordum bayiye, cam tavansız icon donanım kadjar yok gelmiyormuş ve satılmıyormuş. İlginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 20 Ekim 2018; 18:34:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Daha dün sordum bayiye, cam tavansız icon donanım kadjar yok gelmiyormuş ve satılmıyormuş. İlginç.

Alıntıları Göster
    benim kadjar manuel cam tavansız standart icon model
  • quote:

Dostum gittim bugun istanbul maise. Adamlari senin gibi motor kulagi olayina yonlerdirdim.

Dolayisiyla once mekanikciyle test surusune falan ciktik. Adam ozellikle stop ederken tik sesi geliyo dememle ilgilendi. Ama bunun bogaz kelebegimi nedir ordan geldigini ve normal oldugunu soyledi. Ki zaten cok bir ses gelmiyodu banada dinletti ve gercekten gosterdigi kelebek dedigi parcadan stop ettiginde az bir tik sesi geliyo. Normal bisey motor kulagiyla ilgisi yok dedi. Ben stop edince sasiye carpan metal sesi diye hayal ediyodum. Degilmis yani.

Neyse donduk. Bu sefer bu izolasyon falan bu islerle ilgilenen baska bir arkadasla teste ciktik. Ben bu sefer arkaya oturdum. Ve adam hemen o esneme seslerine cam tavan dedi. Gercekten bende arkada oturunca sunu fark ettim ki bana sadece sagdan geliyo sandigim ses soldan falanda geliyo. Adam ozellikle daireler cizdi hafif egimli bir yolda. Ve ses surekli cikti.

Sonuc olarak cam tavan dedi. Nasil olacak dedim dosemeyi hafif indiricez tavanda sesin noktasal yerlerini bulucaz oyle edicez boyle edicez vs anlatti.

Ama benim cok canim sikildi daha 1700km arac(gerci bu ilk teslim aldigimdan veri artarak olan bi ses) dosemeyi tavani vs bu kadar kurcalanmasi.

Hic hosuma gitmedi.

Simdilik kalsin dedim ciktim.

Ama bi yandanda 200binlik aracin surekli gacir gucur etmeside cok canimi sıkıyo. 13 yillik 2005model mazda 3 arabamda(esim kullaniyor) yemin ediyorum tek bir ses bile yok.

Neyse canim cok sıkkın. Ne yapayim diye dusunuyorum hic elletmesemmi. Yoksa biraksam ugrassalarmi.

Bide servisin bilgiside supheli. Ne kadar surucek diyince bilemiyorum diyo belki 2-3 saatte halledriz. Belki bir-iki gun surer araci frina sokar plastilerin oturmasini sonrada disarda bekletip bir gun sogutup tekrar test ederiz vs gibi acayip seyler soyledi.

Nasil frina sokuyosa aracta seramik kaplama kaput filmi falan var. Zarar verebilir suan aklima geldi buda.

Neyse iste kararsizim
    BEN DE BU ARAÇTAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BİR ÇOK SORUN GÖRÜNÜYOR,(Pardon büyük harfte kalmış)Yaklaşık 7 yıl Grand Scenic 2007 kullandım sattığımda 90 bin km de idi tavandan ve araçtan tık geldığini bilmem.Sadece direksiyon ve diğer koltuk derileri çatladı ve yırtıldı ayrıca iç göğüste ve kapı içlerindeki boyalar söküldü.Sevgili Renaultta full servis bakımlı araca 4. yıl garanti bitti diyerek hiç bir şey yapmadı.6 yıldan beri başka araç kullanıyorum.Hiç bir sıkıntısı yok,tek isteğim yüksek araç almak.Sürüş keyfi ve istanbulun kasisleri nedeni ile.
    Ama Kadjar galiba hata olacak..

• Bütün araçlar hata.

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    Abi benim km daha 2bin olmadi. Saglikli yorum icin bi araci 5yil falan kullanmak lazim. Bende mazda 3te var tek bir trim yada ses yok aracta 12yillik. Ama gel gor ki o da yag eksiltiyo hatta 2yil once yarim bir rektefiye bile gecirdi. Parcasida pahali oldugundan ve serviste yaptirdigindan inanilmaz masrafa soktu beni.

Yani gordugun gibi her aracta sorun olabilir. Ama su kesin renoda trim sesi var yani yapacak bisey yok. Ama mekanik olarak belki mazdadan daha az sorun yasiycam. Yada yasasam bile az para harciycam.

Dolayisiyla kadjar hata olur cook buyuk bi laf. Belkide 5yil sonra sorunsuz bir kullanim donemi ve iyi bir fiyatla mutlu bir sekilde iyi bir fiyata saticam(2. Elide iyi renaultun mazda ya falan gore).

Dolayisiyla kadjar hata lafini ancak baska marka araclar kullanmis uzun sure satmis sonrada kadjar yani renoult deneyimi yasamis 3 sene 4sene falan satmis adamdan duyarsan o ayri konu.

Suan bana panaoromik tavan gicirdama sesi disinda herhangibi sorun yasatmadi yani araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

benim kadjar manuel cam tavansız standart icon model

Alıntıları Göster
    Siz daha önceden almışsınızdır, tam olarak anlatamadım mı acaba. "Daha dün sordum bayiye, cam tavansız icon donanım kadjar yok gelmiyormuş ve satılmıyormuş." demiştim. Bayilerin dediğine göre sıfır olarak almak isteseniz cam tavansız icon alamıyorsunuz artık. İlerde ne olur bilemeyiz tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

BEN DE BU ARAÇTAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BİR ÇOK SORUN GÖRÜNÜYOR,(Pardon büyük harfte kalmış)Yaklaşık 7 yıl Grand Scenic 2007 kullandım sattığımda 90 bin km de idi tavandan ve araçtan tık geldığini bilmem.Sadece direksiyon ve diğer koltuk derileri çatladı ve yırtıldı ayrıca iç göğüste ve kapı içlerindeki boyalar söküldü.Sevgili Renaultta full servis bakımlı araca 4. yıl garanti bitti diyerek hiç bir şey yapmadı.6 yıldan beri başka araç kullanıyorum.Hiç bir sıkıntısı yok,tek isteğim yüksek araç almak.Sürüş keyfi ve istanbulun kasisleri nedeni ile.
    Ama Kadjar galiba hata olacak..

Alıntıları Göster
    Dört yıldan uzun bir süredir Kadjar kullanıyorum..

Senelik periyodik bakımlar dışında servislerde herhangi bir işlem görmedi...

Yerden bu kadar yüksek olup da yüksek hızlarda yol tutuşu Kadjar kadar iyi olan SUV azdır...

• aynen sanırım ara ara belirtmek lazım şikayet dışında, bu fiyata yol tutuş, donanım, keyifli sürüş, tarz olarak bence çok çok iyi. son zamanlarda fiyatlarla ilgilenmeyi bıraktığımı ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaD85 -- 21 Ekim 2018; 11:39:4 >
  • gemsaz G kullanıcısına yanıt
    4 yıldan uzun süre ? Kadjar 2015 yılında çıktı..

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.