Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://youtu.be/p6SrHusXMEg

Buradaki testte en geniş arka koltuklar kadjarda, koltukları katlamadan en fazla bagaj hacmi kadjarda, sürüş konusunda kuga daha sert bulunmuş , yüksek hızlarda dönüşlerde dengesiz denmiş, üstüne sizin beğendiğiniz kaput eğimini beğenmemişler aracın önü nerede bitiyor belli değil demişler.

Videonun özeti bu, işim yüzünden araç kiralıyorum...Videodaki qashqai için söyledikleri sunucunun doğru. kuga kiralamadım ama yorumları doğrudur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 9 Eylül 2018; 13:46:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaşım için teşekkür ederim ancak bu tür araç değerlendirmelerine çok güvenemiyorum fazla, manipülasyon olabiliyor veya taraflı yorum. Mesela Kuga da arka koltuklarındaki yüksek oturuş pozisyonundan hiç bahsetmemiş eleman.Fakat arka koltuk sırt yatırma ayarını öğrenmek önemli bir kazanç oldu benim için, bugün gidip tekrar inceledim sırt bölümü 3 kademeli ayarlanabiliyor. Aracın önünün nerde bittiği! tam beyin yakıcı bir değerlendirme, şaka gibi.

Daha sahici değerlendirme yapıyoruz biz ailece. Düşündüğümüz bir arabayı test sürüşü yapıyoruz eğer kendi mevcut aracımızdan daha rahat ediyorsak arabayı satın almayı düşüne biliyoruz. Yok fark yoksa veya eksi ise para harcamaya da gerek görmüyoruz.

Son bir ayda bir çok araba test ettik hepsinden sonra kendi aracımıza dönüp eve dönerken bazısında fark göremedik. Bazısında daha iyi dedik. Fark göremediğimiz Megane4 sedan ve Vw polo. Daha iyi olan tiguan 1.4. Bizim arabamız daha iyiymiş yahu dediğimiz ise maalesef kadjar oldu. Hep tereddüt ettiğim bir araçtı Kuga ancak test sonucu ailecek “işte bu aradığımız” dedik. 12 senedir Megane2 HB 100HP kullanıyoruz bu arada..

Biz marka saplantısı olmadan model bazlı değerlendirme yaptık şimdiye kadar. Ve 4 farklı reno arabamız oldu toplam 24 yıl kullandığımız. Ancak toyota yaris te yaptığım hatadan yoğurdu üfleyerek yiyorum artık. Tek bir test sürüşüyle binlerce tl veremem. Kuga kiralayıp 1-2 gün denemek istiyorum.
    Nereden kiralarım acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ddkorkut kullanıcısına yanıt
    Firma temsilcisi değilseniz güle güle ben diyeyim size kardeş. Reno sadık müşteri listesindeyim zira 😏

Nick de tam aziz nesin’lik olmuş😊

• _SANTRAL_ kullanıcısına yanıt
    Normal koşullarda bu tür değerlendirmelere ben de güvenmiyorum , lakin belirttiğim gibi Qashqai değerlendirmeleri kesinlikle doğru , haliyle Qashqai değerlendirmeleri doğru , Kuga değerlendirmelerinin yanlış olabileceğini düşünmüyorum.

Kuganın bagaj hacminin küçük olması vs sonuçta ölçülebilen şeyler. Ben qashqai nin bagajına 2 büyük bavul zor sığdırırken , kadjar a 3 bavul sığıyor. Tabi ki herkesin beklenti ve aracı kullanış şekli farklı. Biz sonuçta neden aldığımızı siz sorduğunuz için belirtiyoruz.

Benim için güvenilir sorunsuz ekonomik dizel motor 1nci sırada, iç hacim 2nci, büyük bagaj 3, bakım yürütme maliyeti 4.

Kadjarla bu sınıfta bu konularda, bu fiyata yarışabilen pek yok. Takırtı tukurtu illa ki var ama sonuçta herkes için öncelikler farklı....

Araç fiyatları bu kadar artmışken kolay gelsin umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

• belmethos kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolun. Ev parasına araba satılıyor. O da bi sürü eksikle. Ben hala teredütlüyüm 140 bin tl verme gerçeğini hatırlayınca kötü oluyor insan.

• Beyler, arabanın üzerinde 225/45/19 Jantlar var. Lastik performansından hiç memnun değilim. 19 jant ta maksimum kac yanaklı lastik kullanabiliriz???

Yoksa 215/60/17 jant lastik ebatına geçmek istiyorum ama bu da hem jant hem lastik olarak baya tuzluya geliyor

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Bu sorunuza size yanıtlayarak cevap vermiştim ama tekrar vereyim... 225/55r19... Takılabilecek resmi en kalın ve çap ı en büyük lastik. Taktırın sonra servisten clip programından ayarlatın. Daha fazla detay için mesajlarımı aratın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 11 Eylül 2018; 16:48:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SANTRAL_

Firma temsilcisi değilseniz güle güle ben diyeyim size kardeş. Reno sadık müşteri listesindeyim zira 😏

Nick de tam aziz nesin’lik olmuş😊
    darılmayın küsmeyin yaaaa şaka yapmıştım :) aziz nesini pek sevmem nasılda dek getirdınız kuga aldınız mı

oto isimleri
    Qashqai

Kaşkay, Güneydoğu İran'da yaşayan bir Türk halkı.

Kadjar

Qajar, Azerbaycan ve İran'da yaşayan bir Türk halkı.

Talisman

İngilizce "Uğurlu Taş" demektir.

Toyota

Yaris

Eski Yunan'da Charis kelimesinden gelmektedir ve "Güzellik" demektir.

Auris

Latince Aurum "Altın" kelimesinden ve İngilizce Aura "Ruh güzelliği" kelimelerinden türetilmiştir.

Kuga

Cougar kelimesinden türetilmiştir ve Puma yani "Dağ Aslanı" demektir.

size kuga yakışır dağ aslanıymış ismi dağ

•  YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

Makyajli iç.mekan

• Klasik renault. Bir fark gören beri gelsin

Ya Allah aşkına 2015 te piyasaya çıkmış bir araba ve üstüne 3 4 yılda koyulana bak.

Araca birşeyler eklemezler ama fiyatları çok güzel her yıl ve hatta yıl içerisinde de üst üste ekleye ekleye yükseltirler..

• adı üstünde makyaj, yeni kasası çıkınca değişiklikler olur.
  • Orta konsol Ekran değişmiş ki daha guzel olmus .. bir de arka koltuklara havalandırma paneli gelmis bu da cok guzel hala qq de.yapmadilar bunu makyajda ..

• 2. el touch edc 1.2 almayı düşünüyorum. ek paketli olanları ilanlardan nasıl anlarım. bazılarında örneğin muson paketi var bazılarında ek paket yazmamışlar. resimlerden nasıl anlarım. örneğin aşağıdaki 2 ilan için fark varmıdır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-2017-trafige-cikisli-1.2-tce-touch-edc-muson-paketli-kadjar-594634924/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-hatasiz-boyasiz-otomatik-kadjar-1.2tce-edc-603829084/detay/

• Kış zaman geldi malesef :((

Araç üzerinde 215/60/R17 Lastik var, fiyatlar da uçtu gitti, 215/60/R17 kışlık lastik bakan araştıran var mı f/p tavsiyeleri olan ???
  • Bende haftasonu 40 bin bakımına götürmeyi düşünüyorum. Fiyat alayım paylaşırım sizinle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridleyscott kullanıcısına yanıt
    2 gün önce 20000 km bakımına götürdüm %20 indirimli 845 Tl ödedim. Dizel ilk bakım fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bastia16

2 gün önce 20000 km bakımına götürdüm %20 indirimli 845 Tl ödedim. Dizel ilk bakım fiyatı.
    1200 dediler 40 bin için, 20 ye ek olarak yakıt filtresi değişiyormuş.

• Organizasyonunu üstlendiğim 1. izmir kadjar buluşmasını bugün gerçekleştirdik. Keyifli oldu.

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Organizasyonunu üstlendiğim 1. izmir kadjar buluşmasını bugün gerçekleştirdik. Keyifli oldu.

Tebrikler. Bir sonraki buluşmanıza buradan bilgilendirme yaparsanız katılmak isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk aldıktan sonra 2 yıl bitincemi kontrole giriyorduk arkadaşlar..(türk tüv)
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.