Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 215/65R17 daha mantıklı sanki... Malum kış lastiğinin ince olması daha makbul... Biraz çap buyuyor ama benim taktığım 222/55r19 lardan daha küçük haliyle sürtme olmaz. Ama takdir sizin tabiki... fikrim yanlış olabilir tecrübeli arkadaşlar yorum yapsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış mevsiminde, 215/65R17 lastik Kadjar için en iyi seçenek.. Nitekim, Tiguan'ın standart lastik ölçüsü de 215/65R17'dir. Bu arada, söz konusu ölçü tercih edildiğinde aracın yerden yaklaşık 1 cm yükseleceğini unutmamak gerekiyor. Bu yükselme de; 215/60'a kıyasla, yol tutuş ile viraj ve fren güvenliğinde bir parça azalmaya yol açacaktır...

Sn. ceramicer43'ün sorusuna gelince;

225/60R17 lastik ile çekiş sıkıntısı yaşamazsınız.. Sadece, aracı daha devirli kullanmanız gerekir.. Bilhassa, şehir içindeki kullanımda yakıt tüketiminiz artar....
  • Arkadaşlar 30bin km de kadjar 1.5dci edc 2015 icon, keşif kutup panaroma paket alma arefesindeyim, 127 bin e mantıklımıdır?

• Sizce ? Sıfır baz icon 206 bin TL

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke daha ucuz olabilse ama Ülkenin durumu malum.. Bence de gayet makul bir fiyat gibi duruyor

• belmethos kullanıcısına yanıt
    Hocam, bahsettiğiniz bu lastikleri bu araca nasıl taktınız, yani benim bildiğim 225/45/19 olan fabrika çıkışlı araç, 5 aşağı ve 5 yukarı olacak şekilde yani 225/40/19 yada 225/50/19 olur diyeydi.

Sizin bu lastik ebatlarına renault servis ne dedi?

Mesela, benim araçta 225/45/19 var, malum showrum lastikleri ve bu da yoldaki en küçük taşı bile içeride hissetmemize neden oluyor. O yüzden ciddi ciddi artik jant ve lastik degisimi yapmayı düşünüyorum

Onerinizi de alabilirim bu vesileyle

• Bir ingiliz youtube araç test kanalı bizim aracı nissan ve fordla kıyaslamış...

Nissan yerine Renault almamın sebeplerini fark etmiş eleman...

https://youtu.be/p6SrHusXMEg

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Aynı sizin gibi düşünüyordum, bu konuda bir arkadaş yazmisti. Aracin kendi listesinde var o lastik ebati, yazilimdan o degerzi seciyorsunuz, takometre falan o cap a gore kendisini ayarliyor. Bulabilirsem link atayim.

lionscoach ve drive_earth nickli arkadaşların yazdıklarına bakiniz.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-renault-kadjar-ana-konu--102295469-166#129940894

Ben bakıma gitmeden lastikleri taktim, bakima götürüp lastik ebatini clip programindan sectirdim. Memnunum %15-20 lik bir konfor artisi oldu sanki ama lastik markasi da farklı, ondan da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 27 Ağustos 2018; 11:38:25 >
  • Arkadaşlar. Benim araç 2018 1.2 touch roof.

Daha 1500km de. Tecrubeli arkadaslara 2 sorum var.

1- eko mod kapali istanbuldaki ortalama benzin 9.3 falan bu normal mi.

2- en onemlisi bu arabanin sag tarafindan ve bana gore icerden biyerden( alttan degil). (Kapi taraflari diye tahminim var) inanilmaz gicik bi ses geliyo. Metal sesi gibi degil sanki esneme sesi gibi. Sanki araba gerilip buzusuyoda bi esneme sesi var. Ve bu hizlanip yavaslarken araba ozellikle bi tarafi yukseltiden gecerken oluyo. Hatta saga sola donerken bile. Sabit hiz asfalltta yada stabilizede gelmiyo. Dedigim gibi sadece bu durumlarda.

Konsol ve cevresinden gelen trim sesleri catur cutur sesler bendede bastirirsan o bolgelere var. Ama bu baska bi ses catur cutur degil esneme gibi ve cok sinir bozucu.

180 binlik arabada cok sacma bir durum. Bende 2005model mazda 3var hanim kullaniyo. Tek bir tirim veya herhangibir baska ses yok.

Arabaya her bindigimde o sesi duymamak icin muzik aciyorum. Moralim bozuluyor.

Bilen arkadaslar bilgi verebilirmi

• exseri kullanıcısına yanıt
    1.2 Turbo motor sanirim o kadar yakar, ayni motora sahip esimde captur var, o da 8 lt civari yakiyor.

Trim sesleri icin direk Renault ya gidin, garantiden kesiyorlar, süspansiyondan geliyor sanirim esneme sesi dediginiz ses...

bende de var 1 ve 2. vites hareketlenme anı bazen kasis geçerken ama en çok hareketlenmede bir gıcırtı sesi bende sağ taraftan esneme sesi gibi geliyor.

• Teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara.

Demekki sağdan gelen gicirti gibi esneme sesi kronik bir durum.

Tamamen mad85in dediği olay. Ozellikle kalkista araba ivmenelirken. Suspansiyon oldugunu sanmam. Cunku bana gore icerde bu ses.

Baska arkadaslardada varsa yada olup yaptiran varsa paylassin lutfen.

Ben 20bin bakimina gidince halletmeye calisicam suan zamanim yok

torsiyondan(süspansiyon dediğiniz ses sanırım) geliyordu onu hallettirdim o farklı bi nedenle oluyordu bunun için bende götürcem anlayan ve çözen arkadaş varsa söylerse seviniriz.

• Son r link güncellemesini yaptıktan sonra fark ettim ki Bluetooth bağlantısı var fakat media bağlantısı olmuyor. Eşleşen cihazlar menüsünde telefonumu görüyorum , telefon ve media player imgeleri açık vaziyette , alt çizgiler kırmızı yani olması gerektiği gibi. Telefon görüşmelerinde sorun yok. Fakat direksiyon tarafında source tuşuna bastığımda radyodan medyaya geçiş yapmıyor maalesef. Multimedia menüsünde Bluetooth imgesi üzeri de silik vaziyette. Halbuki telefon bağlı.

Var mı başına gelen ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit: yakın zaman içerisinde apple müzik yerine spotify kullanmaya başlamıştım. Sorunun kaynağı bu sanırım , Apple müzik dosyasına en azından 1 müziği bırakmak gerekiyormuş diğer müzik aplikasyonlarını kullanabilmek için. Deneyeceğim , sonucu yzarım ama bu şekilde çözmüş çoğu kişi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaD85 M kullanıcısına yanıt
    Abi forumda paylasalim bu olayi gelismeleri yapan eden falan olursa. Cok gicik bir ses resmen araba gıcırdıyor hızpanırken virajda falan

genelde paylaşılıyor çözümle beraberde bu sorun biraz detay bana denk gelmiş olabilir diye ben yazmamıştım ama sende de varmış. Bakalım fırsat bulursam gidecem ben 1 2 ayı bulur haber ederim.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Apple'da 1 adet MP3 olması lazım aksi takdirde görmüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam arkadaşlar,

R-Link sisteminde nasıl DEVELOPER ekranına geçiş yapabileceğinizi göstereceğim. Kadjar'da denedim ve bu arayüze girdim. Burada aracın gizli özelliklerini açıp kapatabiliyorsunuz. Denemek isteyen için adımlar şöyle;

1- Bir USB belleği FAT32 formatlayın.
    2- İçine DEBUG adında bir klasör oluşturun.
    3- DEBUG klasörünün içine DbgEnable.lge adında boş bir metin belgesi yaratın.
    4- Menü > Multimedya > Ayarlar > Fotoğraf girin.
    5- Oluşturduğunuz USB belleği araca takın. USB belleğin okunması için 5-10 saniye bekleyin.
    6- Ardından ekranın siyah olan kısmının sol-üst köşesine bir kez dokunun. Sonra da sağ-alt köşesine en az 15-20 kez ard arda dokunun, ta ki Developer ekranına giriş yapana kadar.

Not: Bu işlemler sırasında arabanızın stop edilmiş vaziyette olması gerekiyor. Arabayı çalıştırmanıza da gerek yok. Eğer çok fazla bu işlerle ilgili değilseniz, kurcalamayın sonra birşeyleri bozabilirsiniz.

Peki bu ekranda neler yapabilirsiniz? En basitinden yolda giderken video izleme ve foto açma özelliklerini aktif edebilirsiniz. Bunun için Developer ekranında sağ üstte yer alan DiagRw tuşuna basın. Ardından HMI basın. VideoRestriction -> permitted ve PhotoRestriction -> permitted olarak değiştirin. Sonra da sağ üstteki SAVE butonuna basın ve kaydedin. Ayarların aktif olması için açma kapama düğmesini 10 saniye basılı tutarak sistemi yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r00tsecurity -- 6 Eylül 2018; 8:14:35 >

• r00tsecurity R kullanıcısına yanıt
    Adamsın dostum..

Henüz yapmadım ama ilk fırsatta denicem bunu..

Bu yöntemle başka yapılabilecekler nelerdir, biraz daha bahsedermisin lütfen 🙏

Mesela, yolculuk sırasında akvaryum açık kalabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artakalan -- 3 Eylül 2018; 10:41:33 >
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.