Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nbay

aynı durum 1.2 için geçerli değil sanırım ,piyasada da çok fazla bulunmuyor ,tutulmadığından mı yoksa çok yaktığından mı bilmiyorum .

Alıntıları Göster
    Çok yakmasından olduğunu zannetmiyorum. Benzinlinin sıfır satışı da çok olmadığından piyasada fazla bulunmuyor.
  • Merhaba arkadaşlar, yılda 10.000 km yapmıyorum aslında benzinli araç bana daha uygun fakat gerek piyasada benzinli araç olmaması gerekse 2. elde benzinli araçların dizel ile hemen hemen aynı fiyata satılması beni dizele yönlendiriyor. Sıfır alacak olsam tabiki gider benzinli alırım ama 2. elde durum bu. Dizel kadjar bakımlarının oldukça maliyetli olduğunu öğrendim 900-1000 TL gibi rakamlar zikrediliyor peki benzinli kadjar için durum nedir? Bakım fiyatı paylaşabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • catalyst kullanıcısına yanıt
    yakıt filtresi değişeceği zaman o fiyatlara çıkıyor bakım.

2. el piyasayı çok takip etmedim ama dizel performansıyla beraber inanılmaz az yakıyor rahatlıkla söyleyebilirim.

• 1.2 benzinli motorda EDC 7 ileri vites olarak görünüyor. Dizelde 6 ileri. Bu iki şanzıman arasında fark var mı? Islak-kuru vs. gibi??

• quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

1.2 benzinli motorda EDC 7 ileri vites olarak görünüyor. Dizelde 6 ileri. Bu iki şanzıman arasında fark var mı? Islak-kuru vs. gibi??
    7 ileri olarak yanlış görünmüş :))

her ikisinde de olan 6DCT250

http://www.getrag.com/en/products/produkt_detail.html
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, yılda 10.000 km yapmıyorum aslında benzinli araç bana daha uygun fakat gerek piyasada benzinli araç olmaması gerekse 2. elde benzinli araçların dizel ile hemen hemen aynı fiyata satılması beni dizele yönlendiriyor. Sıfır alacak olsam tabiki gider benzinli alırım ama 2. elde durum bu. Dizel kadjar bakımlarının oldukça maliyetli olduğunu öğrendim 900-1000 TL gibi rakamlar zikrediliyor peki benzinli kadjar için durum nedir? Bakım fiyatı paylaşabilecek var mı?
    600 civarı diye duymuştum benzinli bakım ücretini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

7 ileri olarak yanlış görünmüş :))

her ikisinde de olan 6DCT250

http://www.getrag.com/en/products/produkt_detail.html

Alıntıları Göster
    Yanılıyorsunuz 1.2 tce olan EDC 7 ileri. Birçok yabancı site ve video izledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nbay

600 civarı diye duymuştum benzinli bakım ücretini.

Alıntıları Göster
    Bakım ücretinde fark var, vergide fark var. Yılda 15bin km'den az yapanlar için dizel hakikaten çok anlamlı değil.

• quote:

Yanılıyorsunuz 1.2 tce olan EDC 7 ileri. Birçok yabancı site ve video izledim.

Alıntıları Göster
    Ben değil üreticisi yanılıyor o zaman
  • Arkadaşlar, bana gün geçtikçe bu araç cok sesli bir araç gibi geliyor. Sizde de aynı hissiyat oluyor mu acaba?

2015 model, dizel. 27 bin km de. Arabanın motoru cok sesli ve içeride cok fazla ses geliyor diye düşünüyorum. Bunda haklı olduğumu yada yanıldığımı/abarttigimi nasıl mukayese edebilirim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Arkadaşlar, bana gün geçtikçe bu araç cok sesli bir araç gibi geliyor. Sizde de aynı hissiyat oluyor mu acaba?

2015 model, dizel. 27 bin km de. Arabanın motoru cok sesli ve içeride cok fazla ses geliyor diye düşünüyorum. Bunda haklı olduğumu yada yanıldığımı/abarttigimi nasıl mukayese edebilirim acaba?
    Ses konusuna kısmen katılıyorum ama motor sesi konusunda oldukça sessiz diyebilirim.İşyerinde Qashqai'de kullanıyorum motor sesi daha fazla,ayrıca motor titreşimi gaz pedalında hissediliyor.Araçta aslında trim sesi sıkıntısı fazlasıyla mevcut,torpido ve ön iki hoperlör resmen orkestra gibi ses çıkarıyor,son zamanlarda sol ön kapı kaplamalarından da ses gelmeye başladı.
    Servis sıkıntısı nedeniyle (Bursa Mais) bu sorunlarda çözülemedi.

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı. Hele klimayı açınca acayip titriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün aracı bozuk yollarda gelen ufak tefek trim sesleri için servise götürdüm. İki usta ile beraber test sürüşüne çıktık ve araçta ses olmadığını kendilerine de şimdiye kadar bu şikayetle kadjar gelmediğini söylediler. Çok sıkıntım olmasa da ben hiç ses gelmesin istiyorum bozuk yollarda çukurlara girince. Yani bu işi hakkıyla yapacak birilerini bulursam bir şeyler yaptıracağım yoksa dokunmayacağım.

Sizin Ankara'da bildiğiniz bu işlemi hakkıyla yapan yetkili servis var mıdır acaba?

Teşekkürler...
  • Onlara kalsa, herşey zaten müşterinin abartmasi yada hüsnü kuruntusudur. Kendilerindeki kulak, göz biz kullanıcılardan daha iyi daha ileri seviyededir

Sen şuradan ses geliyor dersin , o ne sesi ben duymuyorum der.. Şu parçada sorun var, şunu test edelim dersin, teste çıkma gereği görmezler.

Şuradan rüzgar sesleri geliyor dersin, bu araçta normal, şu su model/marka araçlar ile mukayese etmeye kalkarlar.

Servise gitmek mesele, oradakilere maruzatini anlatabilmek ayrı mesele, birebir sorunu çözturebilmek apayrı mesele..

Neyse efendim, geçmiş olsun diyeyim ben yinede

• melangee M kullanıcısına yanıt
    Mais'e gittiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Mais'e gittiniz mi?
    Mais'e gitmedim. Onlar yardımcı oluyor mu bu konuda.
  • melangee M kullanıcısına yanıt
    Benim tecrubem diger servsiler Mais kadar ilgilenmiyor ve sahip çıkmıyorlar araçlara. Buraz randevuyu uzaga verirler ama yaparlar. Benim araçta ugultu yan camdaki siyah üçgen bolgeden geliyordu buldular, mesela.

• 7 illeri EDC kullanan arkadaşlar, yokuşlarda geri kacma vb tedi4gin edici davranialar oluyor mu?

Yani bayan kullaniviyo zora sokar mı?

• belmethos kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yan aynalarin oralardan gelen uğultuyu nasıl çözdüler acaba?

Bu durumdan bende çok şikayetçiyim. Bu sorunu gidermede uc yetkili serviste başarılı olamadı

• kadjar qq den daha iyi kaçar ve biraz reklam yapılsa qq den daha çok satar ve fakat qq yi yapan da reno nissanın %52 renonun kadjardan memnunun umarım alan herkes hayırlısı ile kullanır buradan arabayı yermek çözüm değil bazı arkadaşlarımız talihsizlikler yaşamış olabilir her araçta böyle sorunşar var yok değil algı meselesi bence evet ufak tefek bendede sorunlar ver ama çözülmez değil maise bu konudaki geri dönüşlerin makul olması önemli üerinde çalışırlar diye düşünüyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddkorkut -- 14 Haziran 2018; 18:20:53 >
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.